EarSonic Velvet V2(Crystal)-minirecenze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 28. 12. 2018 13:29

Ano - Gerät repariert - zařízení opraveno. O nový kus se jednat nebude.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 4. 1. 2019 22:01

Sluchatka dneska prisli kurierom,vymenili par za par. Myslel som si ,ze to budu rozoberat a preletovavat. Prehodili kable a stuple a poslali ich naspat. Inak povodne pokazene zostali v nemecku,na odpis. Na jednom sluchatku som mal prasknuty plast,na novych to nieje.

Teraz rozohravam na nizkej hlasitosti,poucil som sa s vysokou hlasitostou pri svojich drahych T1.2

Vacsinu nahravok s ruzovym sumom som si musel nahrat na Zoom(ukazovalo aj intezitu hlasitosti v dB,podla toho som nastavil hlasitost).
V pocitaci som pozrel spektrum a Peaky,podla toho som usudil ,ze vysoka hlasitost je na skodu.

Upustil som z high gain a presiel na low gain(Schiit Magni 3),Velvety budu potrebovat dost nizku hlasitost.
Pochopitelne ISOTEK,cez mobil SamsungGS7 (2/16 hlasitosti). Normalne ked pocuvam cez HD25 mavam hlasitost 10-15/16.
Frequency Sweep alebo Chirp nepripada do uvahy s bielym sumom.

Edit: ipod mi odisiel,budem v buducnosti hladat nahradu za ipod alebo pouzijem X7 (nakolko hu pouzivam ako ZDROJ pre zahrenie sluchadiel DAC AMP)
Edit2:v pripade nudze ich dam zahoriet cez X7(vol34/120;am3a,HighGain),pre lepsi zvuk,mobil je slabota.(doba 2tyzdne?)
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 1. 2019 22:41

Ok.Díky za info.
Tak ať ti Velvety slouží minimálně 15 let. :-)

Nevím zda hlasitost je na škodu. :-)
Běžně s dynamickou hudbou je poslouchám(hlavně venku)velmi hlasitě.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 1. 2019 12:08

Jesli mají Velvety jen tlakový osazení, tak tam není třeba zahořování až tak prožívat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zmarek20 3. 2. 2019 19:10

chystam rozohrat/skor porovnat zmeny Velvety/a aj T1 cez SACD. Kupil som si z Kosiceho HIFIbazaru SONYcko XB940. Neni tam povodny ovladac,ten oroginalny cakam z nemecka cez ebay. Mal by dorazit tento tyzden.

Povodny= RM-S311
Originalny= RM-SX90

Kupil som si z bazosu,jedno SACD Dire Straits - Brothers in Arms. Zatial mi to hra len na CD vrstve , nakolko s povodnym nejde prepnut na SACD vrstvu. V popise uvadzam aj novy lepsi kabel od Cosmic Audio.(ktory nahradi stavajuce kable).

Dalej mam objednane dve SACD od Opus3 : Test CD4(cd 19420) a Showcase (CD 21000)
ktore cakam z ciny.

To Fiio X7 uz ma vytacalo,stale sa to vypinalo. Neni nad Staru techniku...
+objednany 3M opticky Kabel AudioQuest Cinamonn Toslink. DAC <> SACD
-Tie dva starsie kable Viablue a Supra pojdu na predaj casom...+HD25 mozna aj magni3
-3x ISOTEK CD taktiez poputuju do predaja. (mam dojem ,ze nesplini svoj ucel)
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 2. 2019 19:50

Velvety se ani moc rozehrávat nemusí. :pozor
Sice jsem zaznamenal mírné zlepšení ve středech(nebo to byl subjektivní dojem?),ale nic výrazného jako u dynamických in-earů to není.

SACD je sice dobré,ale v dnešní době tak trochu zastaralé.Technologie z roku 1999 se už moc "nenosí".
Ale proč ne?Někdo se i vrací k vinylům a k analogovému zvuku.
Největší nevýhodou SACD a vinylu je,že si to do kapsy na cestu nevezmeš. :pozor

Fiio není o jakési staré technice,ale spíše o nekvalitě.Čínští soudruzi chrlí na trh jeden DAP za druhým(jako Baťa dřeváky),aniž by měli doladěný software(a nejen ten). :roll:

Být tebou,tak spíše uvažuju o novém DAPu z korejské či japonské "stáje"(Astell-Kern,Cowon či Sony).
Zanedlouho by se měl na trh dostat nový DAP Cowon Plenue D2 s mnohem lepším stereo crosstalkem a duálním DACem. :tleskani
Kdybych neměl svůj AK300,tak bych se na něj i těšil. 8-)

Zde: http://www.cowonglobal.com/product_wide ... page_1.php
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 3. 2. 2019 20:10

ja nad DAC neuvazujem vobec,pretoze mam maximalny mozny level u Bifrosta. Uvazoval by som nad Gungnir (zial nemam Balancovany zosilovac).

Nad dalsim DAP taktiez neuvazujem,mozna pojdem do niecoho nizsieho...Nakolko pocuvam cez Mobil (neni to ono). Pripadne oprasim X7,ktorej pada niekedy aj bateria.

Keby mali sikmooky vyladeny FW ,nenamietam.
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 2. 2019 20:26

Vždyť ti kluci šikmooký vyladěný firmware mají...,ale bohužel ne všichni. :roll:
Co se týče produktů od čínských soudruhů,tak jsem trochu skeptický. :potichu
Najdou se ale i výjimky(třeba Aune?).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 3. 2. 2019 20:31

S cim som nikdy nemaval problemy bol ipod Classic. Sice bol omedzeny ale fungoval.
Prehravat nejake Hires nahravky bolo nerealne.
Na velvety mam dojem ,ze dost velka rezerva.
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 2. 2019 20:36

Pokud si koupíš Astell-Kern,Cowon či Sony(pokud možno vyšší třídu),tak taky nebudeš mít problém. :pozor
Za kvalitu je třeba si připlatit.To samozřejmě platí nejen v elektronice.

-- 3. 2. 2019 21:25 --

Tak DAP Cowon Plenue D2 beru zpět.
Uniklo mi,že má 2xDAC Cirrus Logic.
Cirrus Logic jsem slyšel s Velvety na Astell-Kern AK100 a AK70.

Dle mého názoru je to ten nejhorší DAC,který jsem slyšel(s Velvety).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 6. 2. 2019 09:08

ojoj, to je to tak zlý? :-l
Zrovna sem si začal na PD2 brousit zuby, protože přesně sedí do mých tužeb.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 2. 2019 09:16

Asi by bylo dobrý si uvědomit, že ten čip co byl v Ak100 a AK70 ( CS4398 ) je naprosto jiný, než ten co je nyní v PD2 ( CS43131 dual DAC ). Pseudomagick často šíří své názory ohledně čipů DAC a jejich lazení ( Sabre je ostrý jako šavle atd ), ale doporučuju se těmito příliš neřídit. Čip DAC samotný není jediným elementem určujícím zvukové naladění přístroje.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 6. 2. 2019 12:54

Uslyšíme, každopádně zatím se nikdo z novopečených majitelů na head-fi nevyjádřil. Je dost možný, že já bych ten rozdíl mezi čipy stejně nepoznal. :-D
Mě by ke štěstí stačilo, kdyby vychytali těch pár much, co mě na PD štvou. Tuším že se blíží chvíle rozmejšlení, jestli PD2 nebo někam vejš. S tím jak mi přibejvá FLACů si říkám, jestli se někam neposunout, jak sluchátkově, tak přehrávadlem.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 2. 2019 13:00

No,moje názory jsou podloženy praktickým poslechem.
Dle čísla DACů by se dalo předpokládat,že PD2 bude mít nižší model(2-krát).
Osobně si ale myslím,že to u PD2 tak "hrozné" nebude díky výbornému cowonskému EQ.
Mr. boldricus se tedy klidně může brousit zuby i nadále. :-)

-- 6. 2. 2019 13:00 --

No,moje názory jsou podloženy praktickým poslechem.
Dle čísla DACů by se dalo předpokládat,že PD2 bude mít nižší model(2-krát).
Osobně si ale myslím,že to u PD2 tak "hrozné" nebude díky výbornému cowonskému EQ.
Mr. boldricus se tedy klidně může brousit zuby i nadále. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 2. 2019 13:05

Kolik implementací tohoto čipu jsi porovnával?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků