Campfire Audio Andromeda

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2017 19:49

Hezký!Tak blahopřeji oběma!
Včera jsem psal firmě Thomann za kolik by mi prodali EarSonics S-EM9.
V nabídce je totiž nemají.
Když už takto uvažuji,nevěstí to nic dobrého. :-(
Snad ale statečně odolám!

-- 29. 6. 2017 21:02 --

mrazíkovo píše:Nemám doma teď žádný přehrávač a poslouchám jen z telefonu, tudíž mé první dojmy jsou ovlivněné i tímto faktem. Jakkoliv hraje iPnone slušně, tak skutečný potenciál Andromed vytěžit prostě neumí. Dalším negativním aspektem je pro mne dodávaný LITZ kabel. Ten je sám o sobě dobře zpracovaný, ale má naprosto stupidně vyřešené vedení za uchem pomocí drátku pod smršťovačkou. Je to krajně nepohodlný a blbě se sluchátka nasazují. Budu se muset podívat po nějakém onačejším.

Ergonomie mušle je na chlup stejná, jako byla u Nov či Jupiterů. Někteří mohou mít s usazením, díky ostrým hranám, problém. Já k některým nepatřím a Andromedy se mi v uších ubytovaly bez potíží. Mé Andromedy jsou ve verzi 2, což znamená, že přibylo pár plošek, aby ubylo ostrých hran. osobně jsem neměl problém ani s Novami, které byly v původním designu.

Zvukem se jedná o špičková sluchátka, o tom není pochyb. Andromedy jsou osazeny pěticí tlakových měničů v třípásmovém uspořádání - 2 na basy, 2 na výšky v kombinaci s rezonanční komůrkou ( známe už z Jupiterů ) a 1 na středy. Andromedy na sebe upozorní hned po prvních pár vteřinách poslechu jednak čistotou a jednak i šíří prostoru. Ne, že by se jednalo o analytická sluchátka, ale lze je bez uzardění označit za detailní. Nástroje jsou čitelné i v těch nejnáročnějších pasážích a jsou přesně usazeny na scénu. Ta je vykreslená do šířky, méně už do hloubky. V tom lépe vynikají hybridní modely. Tonálně jsou celkem vyvážené s lehkým příklonem k vyššímu pásmu. Bas nechybí, ale rozhodně nedominuje. V podání subbasu nepatří k šampiónům třídy ( opět doména hybridních modelů ), ale nebudete mít pocit plochosti a skladby jsou reprodukovány s patřičnou tělesností. Středy jsou čisté a bez deky. Výšky mají jiskru a poslouchanou hudbu umí provzdušnit, ale i prosvětlit. Obecně jsou výšky asi nejpropracovanější částí celého frekvenčního spektra. Co je pro mne pozitivní, že jsou lépe navázané na zbylá pásma a ačkoliv Andromedy dle mého vkusu patří spíše ke světlejším sluchátkům, tak postrádají občasnou ostrost Jupiterů. Jejich určitým ,, negativem " bude netolerance k méně kvalitním nahrávkám, kdy se občas dočkáte i sssyknutí. V této oblasti Andromedy neznají slitování a podají vše naprosto bez servítek. Co je jejich velkým pozitivem je jejich rychlost, která není u tlakových měničů obvyklá.

Malinko jsem bojoval s nástavci a po vyzkoušení mých oblíbených Spiral Dot a SpinFit, jsem nakonec zakotvil u pěn. Vzpomínám si, že u Nov jsem je používal nejraději. CA dodává v balení právě SpinFity a i pěny. Krom nich najdete v poměrně malé krabičce i kožené pouzdro, čistící nástroj a CA knoflík. Kožené pozdro je vyložené vlnou a je to nej pouzdro, co jsem kdy u sluchátek viděl. Těmito pouzdry jsou vybaveny všechny modely CA, liší se pouze použitím vnějšího materiálu pouzdra.

Zatím tedy jen pár prvních dojmů. Husina se nekonala, ale mají něco do sebe. Budu se s Andromedami chvilku seznamovat a možná si na sebe zvykneme. Je škoda, že sluchátka těchto kategorií nejsou u nás dostupná u obchodníků. Jsem přesvědčen, že by si své zákazníky našla.


Pokud namáš DAP,mohu ti nabídnout Cowon PD za 4k(nebo za 3,5k bez pouzdra)
Já vím,že už jsi ho měl.Já taky 2-krát. :-)
Je to ten od Bíny(výměna za moje Aune M1s)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 6. 2017 05:41

Nemám aktuálně žádný DAP doma = všechny mé přehrávače jsou na tour mezi některými členy AVmanie. Předpokládám, že během dvou týdnů je budu mít zpět. Aktuálně nákup přehrávače neplánuju a pokud by mě to popadlo, Cowon by to nebyl. Nicméně děkuju za nabídku.

-- 30. 6. 2017 05:47 --

Při poslechu Andromed si čím dál víc uvědomuju, že veškeré dění na scéně je z leva do prava. Ze předu do zadu nic. Uvidíme jak se to změní s jiným přehrávačem, ale moc nadějí tomu nedávám. To je malinko škoda. Nicméně ta čistota a preciznost je zase naopak uchvacující.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 30. 6. 2017 07:08

mrazíkovo píše:Žel ani omdlelý nadšením zatím. Ten kabel je fakt peklo.


škoda, že nie si nadšený ako ja, ale aspoň budeš o niečo objektívnejší :)

káblové peklo bolo u jupiterov.... u andromed fakt nemám problém
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 6. 2017 07:26

Už jsem se poučil, že počáteční velké nadšení je záhy vystřídáno přesycením. Proto se teď snažím přistupovat k věci střízlivěji. Ten kabel je fakt darebnej, to si nemá cenu nalhávat že ne, ale jinak přeci nepíšu, že jsou špatné. Pro mne by mohly být malinko temnější a scéna by mohla být víc přede mnou, nicméně jsou to nadprůměrné špunty a patří k tomu nejlepšímu, co mi prošlo rukama.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 30. 6. 2017 07:49

mrazíkovo, treba ich vyskúšať z prehrávača, ktorý má nižšiu výstupnú impedanciu. Čím je nižšia, tým sú basovejšie.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 30. 6. 2017 08:45

mrazíkovo píše:Už jsem se poučil, že počáteční velké nadšení je záhy vystřídáno přesycením. Proto se teď snažím přistupovat k věci střízlivěji. Ten kabel je fakt darebnej, to si nemá cenu nalhávat že ne, ale jinak přeci nepíšu, že jsou špatné. Pro mne by mohly být malinko temnější a scéna by mohla být víc přede mnou, nicméně jsou to nadprůměrné špunty a patří k tomu nejlepšímu, co mi prošlo rukama.


holt nemáme všetci rovnaký sluch, a každému vyhovuje čosi iné. predozadný priestor tam je (nie je veľký ale je), hlavne u nahrávok, kde sa nahrávali všetky nástroje naraz

pre mňa sú zvukovo úplne ideálne, keby som nevyskúšal Frantove Samby, tak si myslím že vyššie už ani nemá cenu ísť. odkedy ich mám, tak jupiterov som sa dotkol len keď som chcel niečo porovnať. moje nadšenie hádam neopadne aspoň rok, lebo ďalší upgrade by môj účet asi nerozdýchal :D

budeme musieť porovnať káble, lebo toto je asi jeden z najlepších káblov, ktoré som na sluchátkach zažil.... možno ho v 2. verzii prerobili
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 6. 2017 08:54

Máš pravdu, každý to slyšíme jinak. Navíc u mne bude hrát roli i ten telefon.

Jelikož já už pár kabelů v ruce měl a stále i mám, tak pro mne je ten ALO fakt mínus. Jednak má tendenci se motat, ale hlavně mě prudí ten drát za uchem. Toho kdyby nebylo, tak bych se s ním asi i smířil. Odřezávat se mi to nechce, poněvadž pokud bych je eventuelně prodával, tak ten kabel nechci zmršit.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 6. 2017 15:47

Pár fotek, kterými doplňuji své včerejší první dojmy
Přílohy
IMG_5989.jpg
IMG_5991.jpg
IMG_5992.jpg
IMG_5993.jpg
IMG_5994.jpg
IMG_5995.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 30. 6. 2017 16:39

Teraz pozerám tie tvoje foto. Tebe prekáža v kábli ten kovový drôt? :-? Však to má väčšina káblov od CIEMs. Ja to tam zase musím mať.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 6. 2017 16:55

No nemá. Ten drát se vyskytuje pouze u pár těch levnějších kabelů. Většinou je to řešeno jinak. Buď jsou teplem vytvarovány samotné vodiče ( používá PlusSound, Toxic, Forza AudioWorks ), nebo je pro vedení kabelu za uchem ten kousek od terminálů zesílen dodatečnou smršťovačkou a opět teplem vytvarován ( např. Beat Audio Lab, Rhapsodio ).
Dnes mi došel hybridní čtyřžilák z ALI, který je signovaný jako Acrolink ( o čemž mám malinko pochybnost ) a ten má za uchem jen to zesílení a vytvarování smršťovačkou. Žádný dráty. Je to o hodně pohodlnější a i zvukově Andromedám prospěl. Originál LITZ je postříbřená měď. Tuten je spletenec mědi a stříbra ( nějakého ) a zvuk nabyl na plnosti. Kabel je i velmi dobře zpracován a celkem pěkně vypadá. Nemá absolutně tendenci se motat. Začínám Andromedám přicházet na chuť.
Přílohy
IMG_5996.jpg
IMG_5997.jpg
IMG_5998.jpg
IMG_5999.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 30. 6. 2017 18:58

Andromedy musej být suprový. Po roce co jsem špunty očkem sledoval jsem si taky vybral je, až bude vhodná doba tak je objednám. I Jupitery byly pro mě jednoznačně lepší než Sage, Spartan apod. CA mají takový speaker like prezentaci (rychlost, rozsah, pocit vzdušnosti že Vás zvuk nedusí) což se jen tak u IEM nevidí. Navíc dobrý nástavce pěny, krabička, i s iPhonem to hraje zatraceně dobře, dnes už i kvalitní značka která se dobře prodává, dle mého názoru velmi povedený dizajn s tou zelenou (kupodivu). Furt drahý, ale proti konkurenci kde ta cena je směšná jsou tyto ještě dostupný...
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 30. 6. 2017 20:50

S potesením konstatuji,ze se nám tady slusne zvedá povedomí v oblasti kvalitních spuntů.Já jako vyznavac velkých sluchátek mohu jen závidet,ale je to vcelku jasný.Trend je miniaturizace,tak aby vse bylo skladné a malé.
Priznávám,ze malé je to jen rozmery,kvalita je naopak opravdu výborná.Myslím,ze je to velice zajímavý segment a to jak pro vývoj a výrobu,tak i koncového zákazníka.A na své si jiste prijdou i obchodníci,myslím,ze pro slusnou marzi tam prostor je.
Hezky se ty recenze ctou a jsem presvedcený,ze tudy zrejme povede cesta,i kdyz já uz zrejme zůstanu verný velkým sluchátkům.Preci jenom,starýho psa novým kouskům...
P.S.ale také si dovedu uzít ted "nových"VT Audio T4 od "mrazíkovo" a jsem rád,ze jsem do nich sel.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 6. 2017 21:29

Andromedy musejí hrát dost dobře,ale asi by se mi nelíbila ta zelená.A jestliže mě Jupitery trochu tlačily,tak tyto asi také.Jinak ta jejich bytelnost(kov)je super.Kam se na ně hrabou odolností Velvety. :-(
Průhledné Velvety se mi taky nijak zvlášť nelíbí,bohužel černé neměli. :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 30. 6. 2017 22:17

Povědomí není tak těžký zjistit, stačí si dát první stranu headfi IEM a je to :D
Asi někdo nebude souhlasit, ale na téma velká sluchátka x špunty. Mám užší pohled, dnes je toho už strašně hodně, vývoj tam nějaký je. Ale z dosavadních zkušeností osobně preferuju kvalitní velká sluchátka, když člověk najde která mu vyhovujou tak neni co řešit. Ale i tak špunty dokážou zahrát hudbu tak jinak (v něčem i líp), že je dobrý mít prostě obojí. A není nad to když má člověk chuť si něco poslechnout a jen tak si lehnout, strčí špunty do uší a telefonu, to nezklame.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 7. 2017 07:19

Jakkoliv mám s Adnromedami zatím zkušenost jen s iPhonem, tak bych se chtěl doznat, že Andromedy jsou oficiálně nejlepší špunty co jsem kdy měl a slyšel. Jednak jsem si na ně už zvykl, jednak jsem se zbavil toho jejich příšernýho kabelu, ale i tak jsou to top sluchátka. Asi se možná podívám po nějakým echt kabelu k nim, ale už ten z Ali jim sedí perfektně.
Co se nástavců týče, tak nejlíp mi k nim zvukem i komfortem sedí Comply, které byly i přiloženy v balení.
Nebudu tvrdit, že si je nechám na věky, poněvadž to by asi u mne nemusela být pravda, nicméně si teď umím jen těžko představit co jinýho chtít. Možná by mohly mít malinko subbasu, ale to je spíš jen pocit, než že bych to nějak výrazně potřeboval. Možná spíš ten bas tam není nacpanej kde nepatří a proto mám pocit, že chybí v porovnání s jinými špunty. Takže v podstatě je to asi dobře.
Pokud tedy někdo chce dojet na konečnou a má v prasátku, Andromedy jsou správný směr. Dají se pořídit z druhé ruky pod 1k USD a jelikož jsem už pár špuntů v této kategorii ( a i vysoko nad ní ) slyšel a měl, tak si myslím že Andromedám se může rovnat jen poměrně málo kousků, které trh nabízí.
Velkou výhodu vidím i v materiálu mušlí. Občas jsou na netu k dohledání fotky zničených sluchátek za balíky peněz ( Oriolus, Empire Ears, ... ), dílem z důvodu nechatrného zacházení ( stačí trošku víc násilí při výměně nástavců ), dílem z důvodu křehkosti mušlí. Výrobci se snaží nacpat do mušlí co největší počet měničů, s čímž jsou spojeny vodiče, výhybky, atp a to má přirozeně i vliv na tloušťku stěny mušlí samotných. Stačí potom jeden nešikovný pád na zem a je vymalováno. Já už osobně zažil, že odolnost Campfire Audio je vysoká. Uklízečka v práci mi Novy prohnala vysavačem, když mi luxovala stůl. Pravda byla na nich drobná jizvička jak letěly potrubím a cinkaly o sebe, ale nerozpadly se na součástky a normálně hrály dál.
Takže ...... Andromeda rulez :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků