Campfire Audio Andromeda

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 10. 7. 2017 21:13

Jupitery byly z iPhonu bez, hádám, že u Andromed to bude podobný. Nebo ne?

Daemon, Jupitery mi byly půjčeny na pár dní několik měsíců dozadu.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 7. 2017 06:50

Není šum více problém zdroje, než sluchátek? Pokud mají být sluchátka detailní, tak budou i citlivá a tudíž více náchylná na chytání šumu ze zdroje. Empire Ears jsou citlivá obecně a s určitými zdroji mi šuměla všechna co jsem zkoušel. Stejně tak i Noble nebo Rhapsodio. Jeden z největších šumáků co jsem kdy měl bylo Studio. Špičkový zvuk zabíjel právě šum na pozadí a naprosto šílené ovládání. Jediný přehrávač co mi nešuměl byl AK. Jinak u všech přehrávačů co mi prošly rukama je šum v různých úrovních zaznamenatelný. Dá se trošku redukovat nastavením zisku, ale úplně zmizet ne. Prostě je to fakt, s kterým je nutno počítat - přehrávače šumí.
Stejně tak vlastní synergie zdroje a sluchátek je něco, s čím je opět nutno počítat. Těžko lze asi očekávat, že všechno si sedne se vším. Sluchátka i přehrávače mají různé ladění, aby výrobci uspokojili všechny posluchače a je prostě nutný pečlivě vybírat. Proto věta o negativním hodnocení Andromed, poněvadž si nesednou s některými přehrávači je trošku úsměvná. Jednak bude vždy hrát roli zvuková preference jednotlivého posluchače ( někdo rád zvuk rovný, někdo V, někdo cokoliv jiného, atp ) a jednak je absolutní nesmysl zevšeobecňování jakýchkoliv recenzí. Recenze mají být vodítko, nikoliv dogma.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 11. 7. 2017 07:57

hmpf píše:Jupitery byly z iPhonu bez, hádám, že u Andromed to bude podobný. Nebo ne?


Jak píše Daemon, Andromedy šumí víc.

mrazíkovo píše:Není šum více problém zdroje, než sluchátek? Pokud mají být sluchátka detailní, tak budou i citlivá a tudíž více náchylná na chytání šumu ze zdroje.


Zda problém sluchátek či přehrávače, to je takový bludný kruh. Výrobce přehrávačů má prostě nějaká referenční sluchátka co používá při vývoji, třeba ta šum neodhalí, někdo na něj není tak citlivý, atd. A navíc, takto citlivých sluchátek na trhu zase tolik není a asi holt se dojde do stavu, kdy se raději udělá lépe hrající/výhodnější/jednodušší obvod pro 99% sluchátek, než to hnát do extrému jen pro těch pár kousků.

Na druhou stranu tu je výrobce. Ten udělá in-eary tak, že sice hrají dobře, ale kvůli náchylnosti na šum a třeba v případě Andromed i extrémní náchylnosti na výstupní impedanci, jsou použitelné s málokterým zařízením a uživatel tak musí složitě hledat.

A k té detailnosti a citlivost, tady je problém spíše jen u pár kusů, co s tou citlivostí jdou extrémně daleko(Andromeda, Jomo Samba, Empire Ears Zeus), obecně to u high-end in-earů taky neplatí.


mrazíkovo píše:Stejně tak vlastní synergie zdroje a sluchátek je něco, s čím je opět nutno počítat. ...... Proto věta o negativním hodnocení Andromed, poněvadž si nesednou s některými přehrávači je trošku úsměvná. Jednak bude vždy hrát roli zvuková preference jednotlivého posluchače ( někdo rád zvuk rovný, někdo V, někdo cokoliv jiného, atp )


Synergie s přehrávačem a ty drobná dolaďování dle preferencí je jedna věc, ale u Andromed se to posunulo o znatelnou úroveň výše a ten zvuk se opravdu mění od skvělého po špatný. Jejich extrémní citlivost na výstupní impedanci je prostě daný fakt a jedná se o stejně limitující vlastnost jako například u Shure SE846 či UERM. Tady se o Andromedách bavíme chvilku, ale třeba na SBAF foru má jejich topic skoro 70 stránek a většinou je to jen právě o hledání nějakého přehrávače, co nešumí a nekazí jejich zvuk.

Prostě Andromedy mají high-end zvuk, ale i oproti jiným high-end IEM jsou ještě náročnější na správnou sestavu. To je informace, kterou musí každý potencionální kupující mít na mysli.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 7. 2017 08:47

Jasně, já taky neobhajuju Andromedy, jen se spíš snažím bránit všeobecným soudům. Vnímání zvuku je tak subjektivní věc, že právě i ten případný šum či vlastní projev sluchátek samotných může být vnímán různě. To co jednomu vyhovuje, druhý nesnese. Příkladů je mraky - xDuoo X3, Jupitery, zvuk do V, neutrální projev, někdo nutně potřebuje na přehrávači kroutík na nastavení zvuku, jiný musí mít WiFi, atp.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 11. 7. 2017 08:57

som momentálne skúšal všetko okolo seba čo má sluchátkový výstup a najhoršie dopadlo Fiio M3, nehorázne šumí a k tomu aj píska :D. potom DX50 šum o niečo menší, ale pridáva sa k nemu praskanie. potom môj telefón xiaomi mi3 (otrasný zvukový výstup) šumí na úrovni DX50, ale bez ďalších artefaktov. kancelárský počítač (predný jack) v práci je +- na úrovni ZX2.

škoda že si na 5 minút nemôžem požičať Frantove uši aby som porovnal, či vnímame šum v rovnakej hladine alebo je jeho sluch na šum citlivejší :))
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 11. 7. 2017 15:47

Dobrý názory. Souhlasim asi na tom mají vinu oba dva jak výrobce přehravače tak sluchátek. Nejsem výrobce tak těžko ríct, asi to neni jednoduchý udělat pro široký množství věcí. Ale když se to udělá jak má, tak kdo ví. Těžko říct, k tomu by se musel vyjádřit někdo kdo tomuhle fakt rozumí, někdo kdo to vyvýjí testuje. Podle mě to je, ale zásadně důležitý.
Např. iPhone z většiny věcí je to přijatelný v pohodě.

Ale s čim nesouhlasim, že šum každý vnímá jinak. Ten tam buď je (a je větší, menší nebo neni ). Třeba když mam já zalehlý uši metro, letadlo, výšky, hloubka a já nevim co ještě, tak jasně vzhledem ke kondici uší, tlaku se to vnímá úplně jinak, ale to pak spíš znamená, že někdo je víc nahluchlej a někdo míň :-))
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 7. 2017 10:04

Bína píše: Tady se o Andromedách bavíme chvilku, ale třeba na SBAF foru má jejich topic skoro 70 stránek a většinou je to jen právě o hledání nějakého přehrávače, co nešumí a nekazí jejich zvuk.

Prostě Andromedy mají high-end zvuk, ale i oproti jiným high-end IEM jsou ještě náročnější na správnou sestavu. To je informace, kterou musí každý potencionální kupující mít na mysli.


Mám dotaz. Došli na SBAF k nějakému uspkojivému závěru, který přehrávač/e pasují k Andromedám nejlépe. Zajímají mne konkrétní modely. Dík, jsem línej to pročítat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 12. 7. 2017 10:43

Sony WM 1a a ZX2.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 12. 7. 2017 12:52

čo som zbežne prečítal, tak záver bol, že andromedy šumia so všetkým, a vrcholové modely sony (wm1a je na tom najlepšie) šumia najmenej. niekto tam tiež písal, že aj stolné zostavy šumia viac než wm1a, alebo zx2

wm1z nespomínam, lebo to je pre mnohých cenovo (váhovo?) irelevantný model
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 12. 7. 2017 12:59

Stolní zesilovače v drtivé většině šumí příšerně. Navíc taky přidávají třeba jindy neslyšitelný brum, pískání, atd. Stolní zesilovače k citlivým IEM jsou fakt bída.


Sony WM1A a ZX2 se doporučují k Andromedám především pro jejich výstupní impedanci(kolem 1ohmu u WM1a, 1,5 ohmu u ZX2), která je trochu prosvětlí a zároveň neudělá moc ostrými. Navíc SBAF má zvuk ze Sony obecně hodně rádo, to se k tomu přidává.

Z mé zkušenosti AKčka šumí přibližně podobně jako WM1A, některé kapánek míň(AK380), některé víc(KANN). Jediný skutečně tichý přehrávač co jsem měl bylo Aune M1s na nejnižším zisku.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 12. 7. 2017 13:38

mňa viac menej nikdy nenapadlo strkať IEMy do DAC/ampu, ale nejak som si myslel že keď je to väčšie tak je návrh dosky možno urobiť lepšie, aby sa odstránil šum. nikdy som sa nezamýšľal že u IEM je citlivosť niekde inde. hlavne všetkým tým číslam udávaných výrobcom nejak nedôverujem.

budem musieť niekedy zablúdiť do audiga a vyskúšať zopár modelov od AK (380, KANN,...) príp. DX200 ako si sadnú z andromedami
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 12. 7. 2017 13:57

DaemonXXII píše:mňa viac menej nikdy nenapadlo strkať IEMy do DAC/ampu, ale nejak som si myslel že keď je to väčšie tak je návrh dosky možno urobiť lepšie, aby sa odstránil šum. nikdy som sa nezamýšľal že u IEM je citlivosť niekde inde.


Deska to bude větší, složitější a často i dost lepší zvukově. Ale to neznamená, že by se ten výrobce domácího zesilovače někdy vůbec pozastavil, aby přemýšlel o nějakém šumu a ruchu na náhodných unikátních in-earech, které k tomu nebude skoro nikdo používat a o kterých pravděpodobně ani v životě neslyšel.

Občas nějaký výrobce zahlásí, jak jeho domácí zesilovač dokáže hrát tiše i na in-earech, ale to většinou stěží platí pro ty průměrně citlivé.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 7. 2017 09:46

Zakoupil jsem znovu Shanling M1. Zvukově si s Anromedami rozumí. Zvláště při klasických skladbách je to špičková kombinace. Nicméně bohužel šum je zřetelný. Ten byl u M1 zřetelný i se Spartany a u Andromed je to přibližně na stejné úrovni. Šum je nejvíce evidentní v tichých pasážích a při mluveném slovu. Není to věc příjemná, ale vzhledem k celkovému zvuku to Andormedám rád odpouštím. Nejvíce jsem zvědav na kombinaci s X10.
Včera jsem si trošku hrál s kabely. Střídal jsem postříbřenou měď a můj hybrid. Ten jim svědčí lépe. Zvuk nabyde na hutnosti, ale zároveň se i otevře. S M1 se zlepšila i prezentace prostoru, který je jasně čitelný ve všech směrech. Separace a detailnost je vynikající. Osobně bych ocenil malinko větší váhu na spodním pásmu, ale celkově je zvuk příjemně vyvážený a lehké zdůraznění výšek nikterak nečiní poslech unavujícím, tak jak jsem to já vnímal třeba u Jupiterů. U některých nahrávek jsou zřetelné tendence k syknutím, nicméně ani v tomto případě se nejedná o nic, co by posluchače odrazovalo. V porovnání se sykadly GR07 v podstatě o sykavkách ani nemůže být řeč. Spíš je to jakési upozornění, že nahrávka není tak kvalitní.
Tudíš mé počáteční nenadšení z Andromed je postupně nahrazováno spokojeností. Ano Andromedy mají své mouchy, ale ještě jsem neměl/neslyšel sluchátka, která by byla bez pih. Jde jen o to, že u některých lze najít nejvhodnější mix kvalitního zvuku, pohodlí, izolace, obecného uspokojení a hlavně schopnosti sluchátek přenést pozitivní emoce vyvolané poslechem hudby na posluchače a ten se začne více soustředit právě na tóny, než na techniku. Přesně takový mix mi přinesly Andromedy a já raději teď přestanu lézt na HeadFi, protože nové a nové kousky se objevují stále a někdy je lépe z vlaku vystoupit a jít kus pěšky. Nebudu tvrdit, že Andromedy budou mé konečné, ale pro tento okamžik .... :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 14. 7. 2017 14:59

som zvedavý aký dlhý bude ten okamžik, predsa len meníš sluchátka častejšie ako ponožky :D
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 7. 2017 15:16

To je relativní. Do teď bylo vždy něco, co mělo lákalo, co jsem si chtěl vyzkoušet. Aktuálně mne nic neoslovuje do té míry, abych se po tom pídil. Tudíž dokud bylo co, tak jo, střídal jsem to. Ale teď? Kam dál nebo kam jinam? Nevylučuju, že něco časem nepřikoupím. Lákají mne nějaké slušné hybridy. Až mne něco cinkne o nos, tak uvidíme.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků