Výběr sluchátek - hry, film, hudba

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Steef 28. 6. 2017 18:48

Dobrý den, už nějaký čas se snažím nalézt pomoc při hledání nových sluchátek. Předtím jsem se ptal na webu živě, kde mě odkázali právě na tuto stránku. Doufám tedy, že se již konečně dostanu k nějakému závěru :)
Začnu tím, že mi jde především o sluchátka na hraní. Hodila by se funkce, díky které bych podle zvuku bez problémů odhadl, kde se nepřítel nachází. Ovšem to není jediné, původně jsem přemýšlel nad koupí headsetu Sennheiser G4me ZERO (jako spousta neznalých v tomto oboru, co se nebojí trochu sáhnout do kapsy :D), ovšem když jsem procházel jedno fórum, bylo zde zmíněno, že se tento headset vůbec nehodí na hraní singleplayerových her, ve kterých je hlavním faktorem příběh. (Konkrétně tu byl zmíněn titul Witcher 3, na který se momentálně chystám, tak mě to dost zarazilo a odradilo. Autor zde tvrdil, že dialogy jsou velmi otravné..) Dále jsem velký filmový fanoušek, tudíž bych ocenil, kdyby mě sluchátka dokázala patřičně vtáhnout do děje jako v kině. (zda konstrukce mušlí bude otevřená nebo uzavřená, bych nechal se vší úctou na Vás, obojí má své výhody a nevýhody a ani jedno bych neupřednostnil nad druhým). Také bych ocenil kvalitní přehrávání hudby.. Počítám s tím, že sluchátka nebudou jediná věc, do které bych musel zainvestovat. Určitě bude potřeba nové zvukové karty či zesilovače, abych docílil pořádného využití potencionálu sluchátek. (přemýšlel jsem nad tímto produktem od Creativu: https://www.czc.cz/creative-sound-blast ... UQodnQkDLw, který disponuje i opěvovanou funkcí scout mode dobře využitelnou ve hrách k lokalizaci nepřátel) Dále, pokud by se nejednalo přímo o headset, bych byl nucen dokoupit i mikrofon k zajištění komunikace.. Byl bych rád kdyby se celková cena všech zařízení pohybovala maximálně okolo nějakých 9 000 - 10 000 Kč. Víc se mi do toho dávat nechce. No, tak to by bylo asi všechno. Za jakoukoli radu budu vděčný a rozhodně se jimi nechám ovlivnit při konečném výběru.
PS: Pokud byste se tedy někdo rozhodl mi dát pár rad, určitě nešetřete příkladama :)
Steef
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 6. 2017 08:15

Vyber konstrukcie je prave uplne klucova vec, a tym je treba zacat. A ten vyber nemoze byt na nas, nikto z nas neviem kde a akym sposobom to budes pouzivat. To ci potrebujes izolovat hadam musis vediet sam.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Steef 29. 6. 2017 11:40

Ok, dobře tedy. Pravděpodobně jsem špatně pochopil nějaké rozdíly mezi otevřenou a uzavřenou konstrukcí, moje chyba. Od té doby, co jsem to sem postoval už uběhla nějaká doba a já si mezitim trochu přerovnal priority a myslím, že mně by se více hodila otevřená sluchátka :)
Steef
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 7. 2017 10:22

10 tisic je slusny rozpocet. Napr. Hifiman HE400S, Beyerdynamic DT880, Audio-Technica ATH-AD700x... A za zvysok nejaky dac/amp.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 1. 7. 2017 11:04

Pokud máš strop 10 tisíc, tak se můžeš inspirovat ve vedlejším tématu, kde najdeš tam příklady sluchátek a DAC/AMPů: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1264399

Ještě bych dodal, že pokud bys z nějakého důvodu (latence, nějaké herní funkce) potřeboval interní zvukovku, tak ASUS Xonar Essence STX. Jako mikrofon se nabízí ModMic.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hesperus 2. 7. 2017 18:40

Já bych koupil Sennheiser HD 598 k tomu zmíněný ASUS Xonar Essence STX a Modmic. Modmic používám pár let a jsem s ním naprosto spokojený.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Beyerdynamic Lagoon ANC
Schiit Asgard 2, Sennheiser HD595, Focal Elear
Ryzen 9 5900X, RX 6700 XT, 32GB RAM, Samsung 980 M.2 1TB, MSI Tomahawk B550, Fractal Design Ion+ Platinum 660W, Antlion modmic
Hesperus
Junior

Odeslat příspěvekod Steef 3. 7. 2017 20:31

Jojo, ty HD 598 už mi nějakou dobu leží v hlavě a teď jsi mě v koupi jen utvrdil. Vidim tu i HD 599 verzi, která by podle všeho měla mít navíc vlastní 3,5 mm jack kabel (ne jako HD 598 6,5 mm s redukcí) a také trochu jiné basy, ovšem stojí asi o 400 Kč více.. Vyplatí se si připlatit pro novější verzi? (Nejspíše nebudu mít na výběr, jelikož HD 598 se v Čr téměř nevyskytují a já ze zahraničí objednávat nechci)

A ještě jedna věc. Kdybych jsem si k těm HD 598/HD 599 chtěl dokoupit externí dac/amp, doporučili byste mi nějaký konkrétní výrobek? (abychom se pořád vešli pod těch 10 000, jestli je to možné :) )

Děkuji
Steef
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků