RHA MA600 vs Soundmagic E50S

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mecri 4. 7. 2017 12:36

Dobrý den, vybírám nová špuntová sluchátka. Která z těchto dvou modelů by jste mi doporučili, popř. v podobné cenové kategorii? (do 1700,-) Poslouchat budu téměř všechny žánry.

Dopředu děkuji
mecri
Junior

Odeslat příspěvekod mecri 5. 7. 2017 16:26

A co Etymotic MC5? Byl bych ochoten jít lehce přes 2000. Ale všude straší tím, že nemají žádné basy. Nemám tušení jak si to představit, předtím jsem měl MA350 a s jiným projevem u špuntových sluchátek nemám zkušenost. Reproduktory mám Acoustique Quality M23 a zvukově mi vyhovují, tak jestli to dokáže nějak přiblížit.
Hudbu poslouchám jak na telefonu (Meizu MX4), tak u počítače skrze FiiO E10k.
mecri
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 7. 2017 20:33

KZ ZS5 z aliexpressu za 600kc tebou spomenute sluchadla zadupu do zeme...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 5. 7. 2017 20:52

Jeste jsi je neslysel,ale uz dupou...Samozrejme pravdu mít muzes,ale radit bez toho,abych slysel alespon jedny,to je dost odvázný.
Myslím,ze ani vetsí borci by nebyli tak odvázní.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 7. 2017 22:37

Akburt : tak ked chlapcovi zatial nik nevyhovoril tie nic-moc sluchadla, z ktorych si vybera? ... A bud viac odvazny v radeni. Ja zas v kupovani budem... :D
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trifidek 6. 7. 2017 11:22

mecri píše:A co Etymotic MC5?

MC5 jsem měl a co je tedy pravdou že tlumí okolní zvuky fakt dobře, neříkám že hrají špatně ale zvukově pro mě sluchátka bez "jiskry" a k mobilu nepoužitelné z důvodu malé citlivosti...za tu cenu bych koupil radši nové Fiio F5
► Dell (i7) ♫ Foobar2000 DarkOne v4 ♫ WASAPI output ♫ ADL Formula USB ♫ DAC Pre Box S2 Digital ♫ Furutech ADL Alpha ♫ Kimber Kable 4PR ♫ Audioengine A5+ Bamboo ⏹
Trifidek
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 11. 7. 2017 14:23

Basy se u špuntů dají velice dobře regulovat změnou velikosti nástavce (špuntu) - větší špunt více basu a obráceně. Vybral bych tedy sluchátka s alespoň pěti nástavci. Zvukový projev bude do 1700 kč už velmi dobrý u všech lepších značek.
Dával bych ale pozor, aby nebyly moc přebuzené výšky a také pásmo středobasů, kde jsou slyšet bicí - aby Vás při elektronické hudbě za chvíli nebolela hlava. Tyto dvě problémové vlastnosti jsou u špuntů nejčastější.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mecri 11. 7. 2017 14:48

Nakonec jsem zvolil RHA MA750 a ty na mě už bohužel byly basové moc. Tak jsem pořídil Etymotic MC5 a jsem více než spokojen. Problém je, že jsem si nepřečetl podmínky a nemůžu ty RHA vrátit, takže je zde nabízím na bazaru.
mecri
Junior