Sluchátka na sport

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Vrzalík 4. 9. 2017 14:38

Ahoj, prosím zkušené a odborníky o radu. Doporučte mi nějaká sportovní sluchátka na běh ( cyklistiku). Budu je používat s iPhonem. Chtěl bych bezdrátová, nechce se mi do nich vrážet nějak moc peněz, dejme tomu něco kolem 1000Kč, může to být i o trochu víc. Díky!
Vrzalík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carabei 5. 9. 2017 10:58

Zkus se podívat na KZ ZS5 s BT modulem. Drží dobře a za tu cenu rozhodně stojí
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod spearfish 5. 9. 2017 12:02

ZS5 jsou fajn za dobré $, ale možná bych se vyzkoušel podívat i po nějakých "otevřených" modelech (pokud iem otevřené vůbec existují), kdysi jsem na toto používal Sennheisery mx665 (drátové v podstatě pecky s aretací v uchu) a z hlediska bezpečnosti byly určitě lepší než špunty, bylo přes ně slyšet zvuk okolních aut apod. Zrovna u cyklistiky mi to neslyšet okolí přišlo celkem nebezpečné. Pokud Ti toto nevadí pak cokoli s výměnným kabelem lze v zásadě použít jako BT sluchátka po připojení BT modulu.
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 5. 9. 2017 15:26

nebo BT dongle třeba od Xiaomi a dá se pak použít jakákoli sluchátka.
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 9. 2017 15:49

Neviem, ci toto riesenie ZS5+BT kabel je uplne vhodne na behanie, ten BT kabel od ZS5 nema tak uplne silny prijem, obcas vypada :( Robi mi to na mobile aj na Shanlingu, staci sa trosku otocit...
Chord Mojo+Hiby R3 ► iBasso IT04, IT01s | AQ Dragonfly Red ► AQ NightOwl Carbon
SG S10 ► iBasso CF01+FiiO FH7, Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: FiiO BTR3
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hrabe.x 6. 9. 2017 09:30

taky něco na sport s BT budu kupovat. Ty ZS5 nevidím jako vhodné, kvůli váze, odpojitelný kabel nebude dělat dobrotu. Chce to nějaké speciály na sport.
hrabe.x
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 9. 2017 09:54

ZS5 jsou lehký, drží dobře v uchu a kabel drží taky fest, ale asi se daj sehnat i lepší sluchátka na sport. Nicméně představit si s nima sportovat umim.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hrabe.x 6. 9. 2017 10:01

no je jasné že s kvalitou zvuku musí jít člověk dolů, ale jde o to že když budu na kole šlapat dlouhej kopec hodně se spotím. Nejde jen o to že kabel drží fest ale chce to něco vodotěsného.
hrabe.x
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 9. 2017 10:39

hrabe.x - no prave tie ZS5 su pomerne lahke na to, ze nie su najmensie.
Inak, dnes som sa rozhodol, ze ich predam - vratane BT kabla a strieborneho kablika, este som nestihol dat inzerat.

_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hrabe.x 6. 9. 2017 10:51

no já v této zvukové kvalitě jedny sluchátka /kabelové/ mám, ty na sport musí být voděodolné, zvuk je až na druhém místě. Ale určitě rychle prodáš. :-)
hrabe.x
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 9. 2017 11:15

Mam pocit, ze tie nove BT od Xiaomi su vodotesne... pozri na tie, casto byvaju v zlave na gearbeste.

_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 9. 2017 12:22

@Vrzalik: mam ZS5 s BT kablom v bazare, ak mas zaujem.

_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 9. 2017 12:53

Já na kole i na koloběžce používám úplně normální špunty, žádnou vodotěsnost neřeším a ještě se mi nestalo, že bych měl někdy problém. Pokud po cestě nespadneš do rybníka, tak bych to asi tak neprožíval. BT kabel jde nasadit asi na jakákoliv sluchátka s odpojitelným kabelem, ať už je to MMCX nebo dvoupin. Jde jen o to sehnat správný kabel. Vyloženě jako sportovní sluchátka byly uváděny např. Trinity Atlas. Ty mají MMCX konektor, tudíž není problém pořídit kabel a hraješ.
Ještě bys sis mohl na řidítka přidrátovat BT repráček :-) To by si se potom potu nemusel obávat :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 9. 2017 12:59

mrazik: len to by uz musel byt zase narazuvzdorny repracik a keby zacalo prsat, tak zase vodeodolny aspon so stupnom ochrany IPX4 :)

_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hrabe.x 6. 9. 2017 13:08

to není příliš vhodné pokud je ta sportovní aktivita spojena s nadměrným pocením. Například Sony MH1 mají filtry kde stačí nepatrně vlhkosti, zvuk se zastře./vstupní filtr se vlhkostí ucpe, je nutno počkat až se to vysuší/. Vícepásmové Fidue co mám mají volně průstupnou díru. To má ten pot stékat k reproduktorům? To asi ne. Chvíli to vydrží, ale není to řešení. Nejvíc mi vydržely někdy před 15 lety Sony phontophia, ty měly na vstupu kovový perforovaný kroužek
hrabe.x
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 9. 2017 13:31

No já jsem celkem dost obézní a k pocení mám sklony veliký, nicméně navzdory tomu jsem už měl kole i Kaisery a ani je ani jiný špunty co jsem vzal vyvenčit jsem ještě neutopil. Už jsem několikrát měl i mé customy a v pohodě, nikterak jsem je nezničil. Ty Mhjedničky mají místo filtru jakýsi piják, takže ten pokud navlhne, tak tam změna zvuku nastat může. Mnou zmiňované Atlasy mají fitr drátěný, tam bych se toho tolik nebál. Hlavně vnitřním zvukovodem bys asi neměl vypotit tolik tekutiny, aby sis udělal ze špuntů akvárium. Vnější zvukovod a uši by Ti měly odizolovat nástavce. Ať už něco gumovýho nebo i pěna.
Takže buď nějaký levný keply, co bys případně po čase vyměnil nebo prakticky cokoliv. Pokud, ale potřebuješ fakt něco vysloveně vodotěsnýho na sport, tak třeba toto:

https://www.alza.cz/trust-senfus-blueto ... 423225.htm

https://www.alza.cz/samsung-level-activ ... 285207.htm

Zvukově však budou oboje asi veliký kompromis
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 6. 9. 2017 13:39

Já si koupil na běhání lamax pax. Jsou bezdrátové a pro mě na běhání jsou dostačující. Stojí necelou 1000Kč.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod hrabe.x 6. 9. 2017 13:48

taky nevážím zrovna málo, proto se na kole snažím pořádně zpotit. Ty MH1 mají na vstupu polyesterovou tkaninu co se používá na sítotiskové síta. Poznám to. Ano, chce to něco co má na vstupu tu drátěnku. Na sport mám v batohu mobil, dřív jsem používal drátěná sluchátka, ty BT budou lepší volba. MMJ mi do sluchátek půjde z trackeru /appka od Runtastic/ info o tom v jaké se nacházím tepové zoně, případně jiné telemetrické údaje :-) Samozřejmě taky hudba v nižší hlasitosti.

-- 6. 9. 2017 13:52 --

ještě bych doplnil že chci mikrofon a ovládání Android telefonu.
hrabe.x
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 9. 2017 13:56

Já Runtastic taky používám. Pořád si myslím, že bys mohl vyzkoušet třeba ty kázetka z inzerce od darka. Třeba zjistíš, že to funguje a budeš spokojenej. Pokud nutně potřebuješ i ten mikrofon, tak budeš muset jít třeba na tu Alzu nebo ALI. Ale ruku na srdce. Ty bys dokázal v nějakém krutém kotáru v tahu i telefonovat? To musíš mít plíce jak vzducholoď :-)
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hrabe.x 6. 9. 2017 14:03

mmj, ted je možnost na Google play stáhnout zdarma Runtastic mountain bike pro - zdarma. Ušetříš pět dolarů :-) , chvilková akce, kterou občas opakují. Jo nechce se mi lozit do batohu pro telefon, sice mi to hlásí kdo konkrétně volá. ale chci mít možnost to vzít.
plíce jak vzducholoď rozhodně nemám, ale jsem tak vysílen že nemám sílu lozit do batohu, tako mohu jen zmáčknout tlačítko na přijetí hovoru :-)
Naposledy upravil hrabe.x dne 6. 9. 2017 14:05, celkově upraveno 1
hrabe.x
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 9. 2017 14:03

Chlapi, neblaznite, na behanie netreba riesit nejake super specialne protipotive sluchatka, kde je vacsinou nutne zlavit z kvality zvuku (ak to nema stat kopec chechtakov). Nie je mozne sa spotit natolko, aby vam pot stekal do silikonovych nadstavcov zastrcenych do ucha :) Inak, bezne sa predsa predavaju Comply Skova rada, ktora je urcena prave na sport a neriesi sa tam vodeodolnost, ale pena je s mensou hustotou hlavne kvoli vetraniu. http://www.complyfoam.com/products/sx-series/

_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hrabe.x 6. 9. 2017 14:10

by ses divil jak je možné se zpotit. :-) Ale je fakt že pokud špunty dobře těsní tak 99% potu nepropustí... ale to jedno procento...
hrabe.x
Junior

Odeslat příspěvekod datel21 7. 9. 2017 14:14

Vy řešíte, že vám pot nateče zevnitř ucha do sluchátka? To snad ani není možný ne? Vevnitř ucha se člověk přeci nepotí nebo se pletu?
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 9. 2017 16:05

Spíš zvenku dovnitř. A přesto že se vevnitř nepotíš tak určitá vlhkost tam je. Třeba zmíněný problém s MH1C kdy mi po nějaký době přestávalo hrát jedno sluchátko. Stačilo nechat vyschnout a OK.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hrabe.x 7. 9. 2017 16:11

datel: Je to možný. přečti si co jsem psal o kousek výš.
hrabe.x
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 7. 9. 2017 23:02

Ted jsou Bose spunty na bazaru,za slusnou cenu.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 8. 9. 2017 09:39

Tak to se mi asi nikdy nestalo. Je pravda, že to zase tak moc nepřeháním a spíš to mám jako relax.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 9. 2017 09:50

Když má člověk nasazený špunty v uchu, tak je vlhkosti vystavuje určitě. Pozoruju to na Andromedách i při běžném delším poslechu třeba v kanceláři. Nicméně bych se nebál toho, že se poslechem i při sportu utopí. Buď stačí je potom otřít a uložit do krabice s pohlcovačem vlhka nebo na to existují i nějaké aparáty. Jak jsem už, ale psal poslouchám na kole i customy a určitě netrpím pocitem, že odcházejí.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 12. 9. 2017 13:45

Jenom tak pro zajímavost. Vy posloucháte na kole i v normálním provozu nebo jenom třeba na cyklistických stezkách? Já bych se asi v normálním provozu necítil moc dobře když bych neslyšel auta za sebou.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod ivlado 12. 9. 2017 16:01

Osobne počúvam Ety HF5 na bicykli práve pre ich perfektnú izoláciu. Sluchátka požívam na bicykli asi 7 rokov, ročne s nimi najazdím cca 10tis km , jazdím väčšinou sám..počúvam hudbu, podcasty ,angličtinu...proste všetko čo ma baví.To že od určitej rýchlosti dosahuje hluk na bicykli takú úroveň ,že auto počuť tak či tak až keď je tesne za mnou ma donútilo jazdiť tak ako keby šlo auto za mnou vždy.Samozrejme treba dávať pozor pri odbočovaní atď. Týmto samozrejme paušálne neobhajujem jazdenie na bicykli so sluchátkami.
iPad/Mac ➤Chord Hugo /Mojo ➤ Lime Ears Aether /Solaris 2020/Cosmic Ears BA4r/Ety ER2XR
AirPlay ➤ Hegel H160 ➤ USHER Dancer Mini One Diamond
ivlado
Junior

Odeslat příspěvekod spearfish 12. 9. 2017 16:54

Na kolo mi sluchátka přišly za hranou toho co je ještě rozumné z pohledu bezpečnosti (na rozdíl od běhání) pro běžný provoz, zvlášť pokud špunty slušně izolují. Je to ale velmi subjektivní a na zvážení dotyčného.
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 9. 2017 16:59

Tudíž sluchově postiženým lidem by mělo být zabráněno jezdit na kole? Když má člověk v hlavě mozek, tak ví že hlavním smyslem při provozu na komunikaci je zrak a ruku v ruce s ním opatrnost. Má-li někdo vymleto, tak to že sluchátka má nebo nemá, je už jen detail.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spearfish 12. 9. 2017 19:59

Nic takového jsem v žádném případě nenapsal a neměl v úmyslu aby to tak vyznělo. Každý ať se rozhodne dle vlastní vůle. Neumím posoudit jak vnímají prostor lidi se sluchovým postižením (asi obecně ne zcela totožně jako 100% slyšící populace, třeba v některých specifických situacích jsou i vnímavější) a jsem poslední kdo by někomu cizímu chtěl něco přikazovat!
Ano samořejmě je zrak tím hlavním, nicméně prostorové vnímání má souvislost i se sluchem a pokud mě sluchátka izolují od ruchu provozu má to nějaký vliv. Třeba malý a asi je to u každého jinak. Já popsal jen osobní zkušenost jak to přišlo mě, argument s "Tudíž sluchově postiženým lidem by mělo být zabráněno jezdit na kole?" je to čemu se v eng říká strawmanning, sorry.
Kéž by každý cyklista/jiný účastník provozu se sluchátky měl ten "mozek v hlavě" a byl dostatečně opatrný.
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 9. 2017 20:31

Myslím, že se do toho pokládáš moc vědecky. Jen jsem se Tě zeptal jak jsi to myslel a záměrně uvedl mezní případ. Správně jsi uvedl a s tím nelze, než souhlasit, že i ostatní účastníci silničního provozu mají vliv na míru bezpečnosti.
Ty si vyjádřil názor, já vyjádřil názor a teď se pojďme oba vrátit k tématu. Pokud k němu máme cokoliv přinosného dodat. Filozofování tohoto typu není předmětem tohoto vlákna.
Dotkl-li jsem se Tě, tak se omlouvám.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spearfish 12. 9. 2017 20:42

V pohodě, každý to vidíme trochu jinak. Já si právě kvůli tomu, že mi vadilo to "oddělení od okolního zvukového provozu" kdysi pořídil právě Senny MX 685 protože skrz ně šlo slyšet ruch okolo, jsou to sluchátka z audiofilského pohledu na pytel, ale splnily účel. Existují vůbec nějaké tzv. otevřené špunty? Z principu ani spíš ne....
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 12. 9. 2017 20:50

ale existujou, třeba fiio EX1 alias Dunu Titan 1 apod. Viděl jsem vícero sluchátek podobný konstrukce. Třeba i KZ ZS6 by mohly být "polootevřené" s tou mřížkou, no uvidíme. Každopádně já taky souhlasím s tím názorem že na kole je sluch dulezitej. Já dřív jezdil se sluchatkama, ale po horách, v lesich. A párkrát se mi taky stalo že mě někdo predjizdejici překvapil. Není to nic příjemného. Každopádně bych to taky ale nehrotil, ať si každej jezdí jak chce, když dává pozor.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 13. 9. 2017 11:55

Já právě s těma co mám vůbec nic okolo neslyším a na kolo si je neberu. Je to můj osobní pocit. Necítím se dobře když neslyším okolí. K sluchově postiženým lidem bych to moc nepřirovnával. Je dokázáno, že mají vyvinutější jiný smysl a hlavně jestli s tím žijou už delší dobu, tak jsou na to zvyklý a vědí jak se mají bezpečně pohybovat.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 9. 2017 12:06

To však platí primárně u sluchového postižení vrozeného. U získaného je to malinko jinak. Nicméně je jasný, že mít sluchátka na silničce a hnát se s ní po silnici první třídy je na hraně. Po lese, polní cestě nebo nějaké místní silničce mezi dvěma vesnicemi zas takovej hazard není. Chce to ale kolem sebe koukat a nechovat se nepředvídatelně. Pokud potkáte blba v autě, kterej Vás smete, protože jel moc blízko, tak je asi úplně jedno, jestli ho u toho slyšíte nebo ne.
Toto vlákno je však o sluchátkách na sport ne o debatě, zda sluchátka na kolo, běh, koloběžku či chůzi ano nebo ne.
Jsou špuntové modely, jak třeba psal vencaxxx, který ,, příposlech " umožňujou, člověk je tudíž více v kontaktu s okolím. Pokud si chce někdo nutně tento kontakt zachovat a nevybral si mezi špunty, ideálním řešením mohou být takřka jakékoliv pecky.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 19. 8. 2018 22:28

Chtel bych pritelkyni koupit na beh nejaka levna BT sluchatka a k tomu levny miniaturni prehravac s BT.
Sluchatka musi byt lehka, mala a dobre sedet v uchu. Na prehravac se musi vejit alespon hodina mp3. Ma to nasazene ve smycce a po vybehnuti uz nepreskakuje pisnicky ani nemeni jejich hlasitost. Vydrz obojeho staci na hodinu az dve.
Diky moc
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 20. 8. 2018 14:51

Kolik chceš dát za sluchátka a kolik za ten přehrávač? Ty přehrávače budou stát trochu víc pokud chceš alespoň trochu kvalitnější zvuk.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod Marpa11 20. 8. 2018 15:24

Minimalizovat cenu. Pritelkyni je zvuk na beh ukradeny.

Videl jsem reseni, kde byl prehravac soucasti sluchatek. Stalo to max. 15 dolaru a myslim si, ze i neco takoveho by mohlo stacit.
Pro sebe bych to bral take, ale ja potrebuji, aby mi to bylo schopno merit trasu aplikaci Endomondo ci podobnou, a to zatim nic nez mobily nezvlada.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 20. 8. 2018 16:13

Pro sebe bych to bral take, ale ja potrebuji, aby mi to bylo schopno merit trasu aplikaci Endomondo ci podobnou, a to zatim nic nez mobily nezvlada.

To není pravda :) Viz například Garmin Forerunner 645 Music, TomTom Spark 3 Cardio + Music, Amazfit Stratos a další.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 20. 8. 2018 21:58

U sebe jsem zapomnel napsat, ze to levne veci neumi, takze musim pouzivat mobil.
Levne je tak do 2 tisic, vic se mi za to nechce vyhazovat. Krabicka na beh je draha vzdy, kdyz neni na nic jineho
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 21. 8. 2018 13:09

Za 2 tisíce neseženeš zařízení s GPS, takže jediná možnost je asi koupit normální bluetooth sluchátka a používat ten mobil. Prodávají se ty pouzdra na ruku na mobil, ale nevím jaké to je nikdy jsem to nezkoušel.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 21. 8. 2018 18:53

Hm, třeba ty TomTom Spark 3 jsem dneska viděl použité za 2500. Ty pouzdra na ruku jsou v klidu, akorát se mi stává, že to musím docela často upravovat.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod datel21 22. 8. 2018 14:04

A asi se pod tím pouzdrem dost potí ruka ne? Jo sice možná to koupíš použitý za 2500Kč, ale pořád k tomu ještě musíš koupit ty sluchátka.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 22. 8. 2018 15:48

Neřekl bych, že se mi ruka pod pouzdrem potí o moc víc. Ten materiál je sice podobný neoprenu, ale ta dotyková plocha není zase tak velká, to už jsou mnohem horší třeba běžecké batohy, ledvinky a podobné prasárny :)
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kelly01 22. 8. 2018 18:40

Ahoj, jen k pouzdrům,

hodně běhám, teď mám BT sluchátka v opravě tak běhám s pouzdry a jsou 2 druhy:

jedněma prosákne pot a v obalu je to jak ve vodě - kolega tak přišel o telefon :-D

druhý typ neprosákne a je to OK

Tzn. pokud nemáš voděodolnej tel. např. S7 tak bacha na to :mrgreen:

Ovšem je otázka kolik běháte a jestli ho dokážete propotit, letos v těch horkách při bězích nad 10km jsem měl pouzdro i telefon durch, doslova jsem ho vytahoval díky kondenzaci z neprůhledného pouzdra...

To jen tak na okraj ;-)
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod datel21 23. 8. 2018 14:14

Ok dík za info, ale zpátky k tématu. Už víš co budeš brát?
datel21
Junior