Massdrop

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Vladas77 20. 3. 2021 21:02

No vidíš, a já jsem s těmi 4XX zatím vcelku spokojenej. No za ty prachy..
A poslouchám fakt všechno, podle nálady. Klasiku, jazz, rock i metal
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 20. 3. 2021 21:04

Hmm, tak to potom kdybys slyšel třeba ty Anandy, asi by to s Tebou švihlo :-) HE4XX mají menší, sevřenější zvukovou scénu. Zvuk je méně dynamický, a méně detailní. Mají podstatně výraznější sykavky - alespoň pro mě jsou některé skladby na HE4XX kvůli jejich značně jasnému podání neposlouchatelné. Anandy nic takového nedělají - dokonce i kabel dodávaný s Anandami je zvukově lepší (i když vypadá otřesně).
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delgar 20. 3. 2021 22:53

Také jsem vybíral nejlepší otevřená sluchátka do 10 000,- cca týden zpět a u mě zvítězili Verum 1, tak na ně mrkni.
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 20. 3. 2021 23:01

Delgar: už sis je objednal ? Taky o nich uvažuju, jen si nejsem zcela jistý tou .. jak to nazvat - výstupní kontrolou u výrobce ? Mám dojem, že jsem se setkal s více případy, kdy se objevovaly tu menší, tu větší nefunkčnosti těchto sluchátek. Vzhledem k tomu, že jejich tvůrce je na Ukrajině, tak to z hlediska reklamace podobných chyb trochu komplikuje situaci ...
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delgar 20. 3. 2021 23:30

Ahoj, ano už jsem je objednal. S tím co popisuješ počítám a doufám, že se mi to vyhne. Pokud ne a výrobce nebude chtít spolupracovat, předám podnět k Mastercard, který už si to s ním vyřeší a já dostanu peníze zpět.

Už jsem s takhle řešil s Mastercardem platbu za špatné/nedoručené zboží několikrát a vždy mi vyšli vstříc.
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 01:04

Díky, osobně bych to chtěl uhradit přes Apple Pay navázaný na debetní kartu Master Card. Nevím ovšem, zda v podobném případě jde o věc Master Cardu, nebo spíš Applu ?
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 21. 3. 2021 10:03

Verum dobrý, díky, ale stále bych dal přednost těm uzavřeným. Alespoň v téhle době...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 10:13

Ještě jeden tip na uzavřená sluchátka okolo 10 tisíc - Sony MDR-1000X. Jde o první z řady modelů, a mám takový dojem, že s nejlepším zvukem. Basy ještě nejsou tak přepálené, jako u současného modelu WH-1000XM4, sluchátka mají špičkové zpracování (byť z plastu). Mají velmi dobrou dynamiku, frekvenční charakteristika je zcela OK. Samozřejmě, jde o uzavřená sluchátka se všemi výhodami i nevýhodami. Navíc, jako bonus, mají BT přenos LDAC a potlačování okolního hluku. Mám je už několik let, a baterka vydrží pořád mnohem déle, než bych čekal. Používám je právě ve chvílích, kdy potřebuju, abych hlasitou reprodukcí otevřených sluchátek nerušil ostatní. Tato sluchátka poslouchám většinou přes kabel, Tidal, a musí být zapnutá a vypnuto potlačování hluku. Mají je ještě např. zde https://www.obchodvpraze.cz/Sony-MDR-10 ... d63202.htm . Jinak ta cena je ve dnešní době trochu mimo, ale třeba by se o ní dalo s majitelem e-shopu diskutovat .. Recenze s měřeními zde https://www.rtings.com/headphones/revie ... x-wireless .
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 21. 3. 2021 11:59

Někomu se sice mohou zdát vzhledem k ceně jakože o level níže, ale já myslím, že rozhodující je zvuk. Mluvím o podceňovaných Sennheiser HD 569. Uzavřenky bez kelímkáče, pohodlí a ušetřený kačky.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 21. 3. 2021 12:55

Jojo, se Sony máš pravdu. Mám v práci XM3 a spokojenost. Spíš je ale beru pro jejich izolaci, tam kvalitu zvuku moc neřeším. No a se vzpomínkou na práci (dloooouhý HO) jsem si vzpoměl, že tam někde mám založený i HD280Pro. Občas jsem je poslouchal a taky dobrý.
Čert aby vzal to chtění.... no chtěl jsem se asi někam posunout :hm
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 19:34

Delgar: pokud by Ti to nehrálo, zde https://youtu.be/tuuz2tkm1JM je jedna z možných příčin. Jinak na YouTube je kanál Verum Audio, kde autor sluchátek v krátkých šotech ukazuje jejich výrobu.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 7. 2021 23:32

Inak neviem ako u vás ale u mňa Drop bohužiaľ skončil. Keďže človek nevie vybrať konkrétnu zásielkovú službu, tak minimálne pre nás na Slovensku to je ruská ruleta, keďže ak by to posielali cez USPS, teda u nás cez poštu, tak to znamená znesiteľný colný poplatok (tiež známe ako výpalné pre poštu), no keďže oni to môžu poslať ako Fedexom, tak DHL (u nás UPS, resp. SPS) a minimálne u UPS/SPS som sa už na vlastnej koži presvedčil, že bez ohľadu na cenový deal to je neprijateľná suma (34€ výpalné len za preclenie a ak si človek chce precliť sám, tak 10, či 15€ za vystavenie dokladov pre samoclenie).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 27. 7. 2021 09:33

Kdybych si měl teď vybrat na Dropu sluchátka za skvělou cenu, byly by to HE5xx
https://drop.com/buy/drop-hifiman-he5xx
Podle recenze mohou audiofilům vyhovovat... méně výrazný bass, skvělé středy a smooth výšky: https://headfonics.com/drop-hifiman-he5xx-review/
norma SR25, Shanling M0: K702(+occ), Moondrop S8, TSMR4 Pro
Na cestě: Tripowin x HBB Mele
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 27. 7. 2021 10:46

Podle recenze https://www.headphones.com/community/re ... d-the-same jde o Hifiman Deva v jiném provedení, a se zavádějícím názvem (snaha navodit představu, že jde o jakéhosi následníka HE-500).
introvert
Mírně pokročilý

Předchozí stránka