iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 3. 2018 15:27

Pockaj az ked zacnu naozaj hrat... mam pocit, ze aj po tych vela desiatkach hodin sa zlepsuju. Denne zistujem, ake veci mi v hudbe unikali. A to mam v praci len zaprdene Fiio E10k2.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 29. 3. 2018 15:29

Už ted je nemám problém na mnoha skladbách preferovat nad HD 660S.
Z náhlavních sluchátek se zatím podobají dle mě nejvíce Focalu Elear, akorát IT01 nechybí vyšší střední pásmo, což je největší chyba Elearu.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lipic 29. 3. 2018 18:45

Zdravím místní osazenstvo. Jen mě zajímá, jestli můžete někdo porovnat IT01 s 1MORE Triple Driver in-ear. Tak nějak se nemůžu rozhodnout které.
lipic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 29. 3. 2018 20:03

Chalani, viem, že ma tu nemáte radi, ale dúfam, že mi odpoviete na túto otázku :-)
Ako si iBasso IT01 rozumejú s Benjie S5 ?
Ďakujem za odpoveď od toho, kto mal možnosť vyskúšať toto kombo :-) Možno _daRK ?
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 3. 2018 20:47

Škoda, že si sa opýtal až teraz, sluchatka su v praci, priznám sa, ani ma nenapadlo to skúsiť zatiaľ :) Nevidím dôvod, aby to hralo zle, odhadujem, ze si spolu sadnú. Vyskúšať môžem najskôr v utorok.
A to že ta nikto nemá rád, je blbosť, pochybujem, ze tu niekto berie veci takto osobne. Veľa ľuďom jednoducho nesedí tvoj štýl diskutovania... bez rozmyslu tu trolis a plevelíš, každý druhý tvoj príspevok je o "idiotoch", "o triedu horšie / lepšie" je aj to, co si nikdy nepocul, "ZS5 sú najlepšie na svete" a o peniazoch. Normálne diskutuj, neurazaj a uvidíš, že to bude dobré. Bude to na osoh vsetkych.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 29. 3. 2018 21:42

_daRK : o.k., suhlasim.
Pockam teda na utorok/stredu, na tvoje vyjadrenie. Benjie S5 ma urcite aj FLAT EQ, zvuk ma bude zaujimat hlavne teda na vypnutom EQ (predsa len...prehravac za 20Eur s AliAlixpressuexpressu hoci ma na svoju cenu P.E.R.F.E.K.T.N.Y. zvuk, EQ urcite nebude dobre porieseny, a bude zvuk degradovat)...
Tesim sa na vyjadrenie, cauko zatial...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mistr63 29. 3. 2018 22:09

To lipic - oboje sluchátka mám , porovnat úplně nejdou . Oboje hrají výborně . Neuděláš chybu ani s jedněmi . V uchu sedí výborně , iBasso mají výměnný kabel . 1More mají dle mého osobního soudu malinko komplexnější zvuk . Ale je to o posluchačovo preferencích .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod lipic 30. 3. 2018 03:11

Ještě mi jde o izolaci okolního zvuku-IT01 nebo 1MORE Triple Driver in-ear? Možná taková blbá otázka, ale je něco srovnatelného na Audigu tady stěma výše uvedenejma? Myslím tím ve stejné cenové hladině (baj-voko).
lipic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 3. 2018 04:46

Ahoj, navážu na _daRKa, používal jsem kombo Benjie S5 a IT01 cca měsíc a rozumí si spolu výborně. Odvážím se tvrdit, že výsledný zvuk byl o fous lepší než kombinace s iPhone 8 (přehrávač Kaisertone), ale to bude hodně o individuálním pohledu na věc. Každopádně zvukově je za svou cenu Benjie S5 vynikající, jen je nutné počítat pouze se základním ovládáním (daň za malý displej a nízkou cenu). U IT01 každopádně je nutné počítat s nutností ideálního usazení do uší, ale to je stejné jako u většiny ostatních sluchátek, ZS5/6 nevyjímaje.

PS: pokud budeme diskutovat touto formou, tak bude vše ok
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 30. 3. 2018 06:44

hanysek3099 : tak to je super, ze si spolu rozumeju.... Ale...co s mojimi velkymi usnymi dierami...? Objednane penove nadstavce velkosti "L" o priemere 14mm su mi proste MALE.... Velmi slabo mi vyplnia ucho, cize je slabucka "vôľa", ked ich z usi vyberam... Basy v tom pripade "nikde", zvuk je kvoli tomu onicom... Ja som v soku, ze v obleceni existuje XS - XXXL, a v penovych nadstavcoch len S-L..... Zaroven viem, ze malomtore nahlavne sluchadla ma netlacia (mam dlhu, no zaroven uzku hlavu), a hlavne, ziadne nove klasicke nahlavne sluchadla v cene 100-110 Eur sa zvukovo na IT01 nebudu zdaleka chytat... A ja chcem in-eari, sluchadla budem totiz pocuvat z 90% v polohe lezmo (ale nezaspim s nimi)...

Od _daRK-a som mal 1 par penovhch nadstavcov "L", tie znackove, co na Aliexpresse stoja 5Eur za par (vypadol mi nazov znacky), tie moje usi tesnili teocbu viac nez ostatne penove "L"-ka, ale po mesiaci sa jedna pena oddelila z toho umelohmotneho valceka, a to som sluchadla pocuval v priemere len 30-60 minu denne ... No ani toto tesnenie nebolo dostatocne... Obavam sa, ci by som si vedel uzit IT01, lebo....co ak budu vsetky penove nadaravce na svete nedostatocne velke pre moje usne diery (vola sa to zvukovod? Nie je zvukovod az vo vnutri lebky ale nie ta cast, kde si viem strcit prst ?). Alebo so silikonovymi nadatavcami by som to mal lahsie ? Avsak ani tie neexistuju XL....A usna dierka ma skor tvar elypsy nez kruhu... Tomu sa viac prisposobi penovy nadstavec, nie silikonovy...
Amo vam zavidim, ze asi nikto z vas neriesi problem s velkymi usnymi dierami :D
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 3. 2018 08:09

lipic: k izolácii par slov, mal som v práci Sony MDR 1000X a odkedy mam ibasso IT01, vôbec som Sony nepouzil a kolegov nevnímam. Sony som kupoval pred vyše pol rokom, vtedy som síce mal prostredie hlucnejsie ako teraz, ale podla mňa iBasso izoluju asi len o 20% menej ako Sony s aktívnym tlmenim hluku (preto ich tu teraz v bazáre predavam ešte v záruke). 1more tiez čosi utlmili, ale rozdiel oproti Ibasso tam je poznať. 1more maju v sebe taky otvor, mozno preto. Dôležité je však trafiť správne nadstavce.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 3. 2018 11:13

To Nowocayn_2: vždy mas možnosť objednať si customy alebo skúsiť tu hmotu na tvarovanie z amazonu. Pripadne skus na eBay kupit JVC Spiral Dot, maju veľkosť L, ktorá vyzerá byť aj pre sloniky. Aj ja mam veľke ušné diery, asi z 15rocneho denného používania stuplov na spanie a zatiaľ najlepší pocit bol z Comply L (originál), za 6e za par to podľa mňa stojí za vyskúšanie. Paradoxne nadstavce iBasso L nevyplnia celú dieru, no zvuk je ideálny, aj izolácia.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 3. 2018 11:20

Nowocyan: S nástavci je to vždy boj, já osobně používám silicony, originály od Trinity (špatně se shánějí) a to vždy v největší velikosti (mám hodně široký vstup do zvukovodu). Pěnové mi nesedí žádné (ani všeobecně vychvalované Comply ...), takže svoji malou sbírku nástavců od Trinity opatruji jako oko v hlavě.

Teď jsem strávil celé dopoledne od brzkého rána v práci a jak už to bývá, práce samotná byla hotová rychle a tak jsem se rozhodl provést srovnávací test iBasso IT01 a Trinity Icarus III. Snad s ním nebudu nikoho obtěžovat :-)

Zvolil jsem různorodou směs skladem (tři oblíbené skladby od Withing Temptation, dvě skladby z chystaného sólové alba Sheron den Adele, tři skladby od Imagine Dragons, dvě od Evanescence a pro zpestření ještě dvě od Marina and the Diamonds. Je mi jasné, že Trinity díky svému nevydařenému "konci" nyní nemá dobré jméno, ovšem Icary jsou opravdu povedený model, pokud se je podaří sehnat za odpovídající cenu a ne za oficiálních 299 babek (Penon). IT01 je naopak zřejmě nejlepší možná volba současnosti v cenové relaci do 3000 Kč. Jako zdroj sloužil Ruizu A50HD, vypnutý ekvalizér, hlasitost podle typu sluchátek a nahrávky mezi 12-16%. Po cca 2,5 hodinách postupného střídání sluchátek následující resume:

Trinity Icarus III: celkově ostřejší a jakoby lehce odsazený projev, zvuková scéna je proti IT01 posunutá o něco dozadu. Výborná separace jednotlivých nástrojů, vokály trochu ostřejší, ovšem příjemné, skvěle dávkovaný bas (ovšem s lehce slabšším subbasem), nádherná jsou kytarová sóla, tam Trinity skutečně exceluje. Podání prostoru je slušné, ale ne ideální, chybí mi hlavně větší hloubka (ovšem pouze při přímém srovnání s IT01), šířka scény je ok. Jinak sluchátka jsou na použitý materiál (kov) a trochu vyšší váhu překvapivě pohodlná i na delší poslech, jsou ale dost vybíravá na zdroj zvuku a kvalitu nahrávky. Pokud je zdrojem např. telefon s horším výstupem (i např. Samsung S8), je rozdíl v kvalitě znatelný.

iBasso IT01: znatelně hladší a jakoby objímající projev. Při poslechu mám pocit "obklopení" hudební scénou, což je skutečně návykové. IT01 má vynikající podání vokálů - hladké, až bych řekl sametové, skvěle zní hlavně ženský vokál, na který jsem zatížený a vyhledávám ho ... Spodní pásmo velmi hutné a syté, ovšem přesně dávkované, narozdíl od Trinity skvěle podává i subbas. Možná drobnou slabinou je lehké odsunutí středového pásma do pozadí, ale není to nic co by mi dlouhodobě vadilo, nicméně kytarová sóla nemají v porovnání s Trinity takový "říz", jsou celkově hladší a přirozenější. To je na druhou stranu fajn při dlouhodobém poslechu, který je absolutně neuvavující, i po několika hodinách si ho skutečně užívám. IT01 jsou navíc zcela univerzální sluchátka, skvěle zahrají libovolný žánr. Icarům vyloženě sedí rocková a metalová hudba, zatímco jemnější či klasická hudba nezní tak přirozeně. IT01 jsou navíc lehounká, velmi příjemná do uší, nicméně velmi citlivá na správné usazení (výběr ideálních nástavců zabere trochu víc času). Další výhodou je nenáročnost na zdroj, hudba zní skvěle v podstatě z čehokoli, nicméně samozřejmě platí, že čím lepší zdroj tím větší zážitek.

Tak a končím, vyrázím domů za rodinou, snad bude pro někoho toto srovnání užitečné. No a pokud by někdo měl náhodou o Icary zájem, jedny mám hozené na místním bazaru - druhé si na 100% nechám doma, aktuálně je používám hlavně na koloběžce:-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rickwoo 30. 3. 2018 20:49

Ahoj,
omlouvám se doufám že to nebude vadit že to dávám sem ale planuji si koupit další ineary do sbírky
uvažuji nad těmito Ibasso IT01 , Pioneer SE-CH9T, Rockjaw Resonate a možná Whizzer A15 pro.
ZAtím jsou favority Rockjaw a pioneery Ibasso se mne zdá že zažívají hype tak mne zajímá jestli nemá náhodou někdo z vás porovnání Ibasso IT01 s některými z těchto sluchátek nejlépe s Rockjaw nebo Pioneer které se mu zdají být lepší.
DAC: Fiio X5 2 , Shanling M1
Sluchátka : RHA MA750 , Trinity PM4 , Swing EC1 + IE800 , Magaoshi K3 Pro + HD , JVC HA-FXT90 , Viewsonic VSD3s , Fischer Audio TANDEM
Rickwoo
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 3. 2018 22:56

Mám možnost srovnání Whizzerů A15 pro a iBasso IT01, a iBasso jsou výrazně, ale opravdu výrazně lepší sluchátka, co se zvukového projevu týče. Whizzery mají skvělou kvalitu zpracování, úžasné příslušenství v originálním balení, ale zvukově jsou skutečně slabší - horší podání prostoru, slabší výšky i vokály atd. I z pohledu komfortu jsou iBasso lepší, ale to je silně individuální záležitost. Rozhodně bych netvrdil, že IT01 jsou přehypovaná sluchátka, naopak se odvážím tvrdit, že se iBassu povedlo vytvořit ve své cenové kategorii vysoce nadstandardní kousek, který by se nemusel stydět za dvojnásobnou cenovku ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků