Sluchátka do 3000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pája001 29. 1. 2018 10:46

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem sluchátek.
Včera mi vypověděly službu AKG K450 (https://www.whathifi.com/akg/k450/review). Měl jsem je asi 5 let a vyhovovaly mi ve všech směrech. Přemýšlím, že bych je zakoupil znova, avšak zkouším hledat jiná sluchadla, která by mě potěšila více.
Jsem ochoten investovat tak 3000 Kč (když by mě někdo hodně přesvědčoval, možná i 4000 Kč). Určitě chci uzavřená sluchátka (často poslouchám v dopravních prostředcích a při chození po ulici). Hudbu pouštím víceméně pouze z mobilního telefonu (https://mobilni-telefony.heureka.cz/doogee-x5-pro/). Ocenil bych pevný obal, do kterého bych mohl sluchátka schovat, aby se při cestování v batohu nerozbila. Poslouchám především elektronickou hudbu bohatou na basy (kvalitní basy jsou mojí prioritou). Sluchátka preferuji kabelové, bezdrát nepotřebuji.
Už jsem samozřejmě všude možně hledal, ale nenacházím pořádně nic, co by splňovalo moje požadavky. Napadají vás nějaké, které by mi zpříjemnily život? Nebo mám dle uvedených parametrů zamířit k již osvědčeným AKG K450? :)
Předem díky za odpovědi, Tom.
Naposledy upravil pája001 dne 29. 1. 2018 14:22, celkově upraveno 1
pája001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 1. 2018 12:46

mám tyto a neměnil bych, vybíral jsem z cca 20 sluchátek v cenové relaci až 2,5k, mají skvělý zvuk
https://sluchatka.heureka.cz/marley-pos ... 9319020354
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 29. 1. 2018 13:19

https://www.muziker.cz/akg-k550-mkii měl jsem a jsou velmi pohodlná a málem sem si je nechal místo Shure940. Otázka jak budou hrát s tvým mobilem, to bude nejslabší článek, každopádně citlivost i impedance ukazuje, že nebudou náročná.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 29. 1. 2018 13:21

Audio-Technica ATH-MSR7 nekdo je tu prodaval minuly tyden v bazaru
Sice vetsi, ale vyborna sluchatka
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 29. 1. 2018 13:29

jo,msr7 prodávám,stále k mání,ovšem na elektroniku nevím,nemaj zrovna dunivý basy,ale je jich akorát...
na ven:shanling m0,ibasso dx160, chord mojo, ibasso it04,
doma:pre box s2 digital,hypa 1, mrspeakers aeon flow closed(na prodej),philips shp9500(na prodej), hifiman Ananda,hifiman Deva.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 29. 1. 2018 14:18

Pokud chceš podobný zvuk jako tvá stávající sluchátka, tak je tu novější model téže značky AKG Y50. Nabízí v této ceně solidní basový zvuk. Mušle jsou trošku větší než u K450, ale stále supraaurální. Možnost 4 barevných variant. Odpojitelný kabel s jednotlačítkovým ovládáním. V příslušenství pouze látkový vak.

Další variantou by byl model Audio-Technica ATH-AR3iS. Opět basový zvuk, avšak oproti konkurenci nižší izolace a chybí jakékoli pouzdro nebo vak na přenášení. Odpojitelný kabel s jednotlačítkovým ovládáním.

Zajímavou volbu představují beyerdynamic Custom Street. Mají nastavitelnou úroveň basů od relativně umírněných až po pořádné dunění. Odpojitelný kabel s jednotlačítkovým ovládáním. V dodávaném příslušenství je pevné skořepinové pouzdro na zip. Možnost změny designu mušlí pomocí dodávaných krytek.

Pokud by šlo čistě o kvalitu zvuku, tak jsou tu JAYS u-JAYS. Zvuk je sice zábavněji laděný, ale netlačí ve spodním pásmu tolik na pilu jako ostatní. Odpojitelný kabel s plnohodnotným třítlačítkovým ovládáním pro Android. V příslušenství pouze látkový vak.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 1. 2018 14:45

... zvukovo sa mi javia celkom dobré nové Beyery DT 240! ... už ich majú skladom v Techhouse v Petržalke
https://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/ ... PRO-Cierna

... pozerám, že sa dokonca aktuálne dostali na "WALL OF FAME" :tleskani
https://www.innerfidelity.com/content/b ... headphones
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tonik666 29. 1. 2018 22:50

Hezky prehled. Budu tez resit az se moje AKG K450 odeberou do vecnych lovist (zatim jsem oddelal za 6 let jeden kabel, coz je neuveritelne s ohledem na jejch vytizeni).

Zajimalo by me porovnani skladnosti a slozitelnosti vyse uvedenych sluchatek. U K450 to je hlavni prednost, ze maji pevnou krabicku a jsou mala-diky krabce take prezila tak dlouho. U novych bych take chtel idealne malou krabku-ale to asi zadne z nich nemaji, ze? Nektere uvedene modely (k550) jsou velikosti regulerni domaci sluchatka. (zatim mi jako nejakladnejsi vychazi v-moda crossfade m100, ktera jsou zase drazsi)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 1. 2018 02:56

no hlavně si vyber ke zvukově podprůměrnému a levnému mobilu, jakým Doogee X5 Pro je, ta nejdražší sluchátka ;-)
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod tonik666 30. 1. 2018 09:59

Pořád tady všichni zdůrazňují, že pro zvuk je zásadní mít slušná sluchátka, a pak tady uživatel dostane vynadáno, když si je chce koupit...
Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 30. 1. 2018 11:52

A to padlo kde? Zesilovač je neméně důležitý jako sluchátka/reprosoustavy. Už selským rozumem, když sluchátka jsou dražší jako celý přístroj, jak to asi může hrát? Tak na 20% toho co daná sluchátka umí. Odečti si obchodní řetězec ad. články, které si ukrojí částku z finální ceny a zjistíš, že na výrobu telefonu zbývá pár stokorun a kolik z toho půjde na obvod pro sluchátkový výstup :D.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 1. 2018 12:48

Samozřejmě, že sluchátka mají na zvuk největší vliv. Ostatní části řetězce jsou taky důležité, o tom žádná, nicméně si nejsem úplně jistý, jestli to platí i v této kategorii. Ten telefon tomu dá co proto, ale bavíme se o uzavřených supraaurálech za dvojku až trojku, to je taky odpověď, jak to asi může hrát... Pokud má trojku, tak bude rád za slušná sluchátka, přehrávač už se tam zkrátka nevleze. Navíc mobil za dva a půl se pravděpodobně brzo rozsype a bude muset řešit náhradu.

tonik666: Pokud je skladnost a přenosnost hlavním kritériem, tak z těch jmenovaných bych kouknul na Custom Street - dají se složit a v balení je pevné pouzdro. Jinak pokud bys šel cenově výš, tak V-MODA je výborná volba jak zvukem tak odolností konstrukce. Bude to hlavně patrno, pokud bys zůstal u supraaurálních sluchátek, tedy řeč by byla o menším modelu XS. Takřka nezničitelná, složitelná, super pouzdro v balení, kvalitní výměnný kabel a ve své ceně solidní zvukový projev.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 31. 1. 2018 11:17

Díky za shrnutí, jak Beyerdynamic custom street, tak v-moda xs vypadají pěkně a i srovnatelně velikostí s AKG K450. Tak uvidíme, kdy odejdou, abych si mohl pořídit novou hračku :))
Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod pája001 31. 1. 2018 20:28

Děkuju všem za rady, pořádně to proštuduju a něco koupím.

Nick Cave píše:no hlavně si vyber ke zvukově podprůměrnému a levnému mobilu, jakým Doogee X5 Pro je, ta nejdražší sluchátka ;-)

Uštěpačné názory geeků jsou vždy velmi milým zpestřením návštěv specializovaných forek. Inu poraď mi s kvalitním skladným přehrávačem do 2000 Kč a koupím i ten. Prd se v tom vyznám a rád si nechám poradit :)
pája001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 31. 1. 2018 20:31

zkus třeba něco od Benjie, S5, T6. Hodně muziky za pár kaček. Nebo Aliexpress.com je plnej podobnejch hraček, ale tyhle jsou overeny a oblíbený.

Nebo pak upgrade mobilu. Mám Honor 9 a Benjie T6 a kvalita výstupu je srovnatelná, Honor ale neutahne náročnější sluchátka, tam je lepší to Benjie. Navíc diky BT konektivitě tam můžeš posílat stream z mobilu a Benjie poslouzi jako mobilní zesilovač.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Další stránka