Nazor na bluetooth sluchatka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Twiztid7 1. 2. 2018 20:39

Zdravim jaky mate naozy nazor na bezdratove sluchatka na hudbu ale i kdyby se dali na hrani her na konzoli.protoze muj reciver htr 4068 i tv ma bluetooth. Nebo radsi preferujete drat.chtel jsem se vyvarovat mit 4m kabel.
Twiztid7
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 1. 2. 2018 22:10

Pohodlí bezdrátu je vykoupené urcitým poklesem kvality.Jestli jses ochotný akceptovat vyssí cenu sluchátek a nizsí kvalitu,tak na to si musís odpovedet sám.
Mám BT sluchátka,ale pouzívám je tehdy,kdy ozelím nizsí kvalitu za pohodlí toho,ze mi neprekází kabel.Napríklad venku je BT pohodlnejsí a nikdo neocekává soustredený poslech,napr.cesta do práce,atd.
U kvalitních BT sluchátek s aptX ale pokles není zase az tak tragický.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geher61 2. 2. 2018 13:27

Čau, bezdrátová sluchátka mám od minulých Vánoc a dost jsem si na ně zvykl. Zhoršenou kvalitu zvuku jsem ani moc nepostřehl. Pokud nejsi zrovna audio nadšenec, tak myslím, že to ani nepoznáš. Jinak ke konzoli se připojují sluchátka do ovladače a ne do tý konzole ne? Nikdy jsme žádnou neměl, ale myslím, že to tak funguje. Pokud tedy nemám ty bluetooth.
Geher61
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 2. 2018 13:45

Najlepsia aktualne dostupna kvalita pre bluetooth sa da dosiahnut pri pouziti aptX HD alebo LDAC kodeku. Len sluchatiek a pristrojov, ktore to vedia poskytnut, je ako safranu. Ak mas telefon alebo DAP od Sony, ten vie posielat BT cez LDAC, tak skus pozriet nieco od nich. Napr. MDR1000X vedia posielat aj aptx (bez HD), co sice neni najlepsie, ale urcite lepsie ako zakladny kodek SBC. Je tazko posudit, ci dokazes rozdiely poznat...
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Twiztid7 2. 2. 2018 14:19

Geher61 píše:Čau, bezdrátová sluchátka mám od minulých Vánoc a dost jsem si na ně zvykl. Zhoršenou kvalitu zvuku jsem ani moc nepostřehl. Pokud nejsi zrovna audio nadšenec, tak myslím, že to ani nepoznáš. Jinak ke konzoli se připojují sluchátka do ovladače a ne do tý konzole ne? Nikdy jsme žádnou neměl, ale myslím, že to tak funguje. Pokud tedy nemám ty bluetooth.


Jo do ovladace. Jenze ten zvuk neni ono mi prijde.oproti kdyz to pichnu primo do reciveru i hlasitost.

-- 2. 2. 2018 14:21 --

Chci sluchatka na doma. Hlavne. Do telefonu mi staci klasicke pecky momentalne.
Twiztid7
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 2. 2. 2018 19:44

K použití s tv nebo hrami potřebuješ nízkou latency (prodlevu).

Jaká je prodleva u AptxHD nevím, ale jinak
aptX Low Latency codec ~ 40ms
aptX codec ~ 70ms
Fast Stream codec ~ 40ms
AAC codec ~120ms
SBC codec (most standard Bluetooth audio) ~ 220ms
https://support.avantree.com/hc/en-us/a ... PTX-APTXLL

Pokud k televizi nebo hrám, tak Aptx Low latency.
Pokud jen na poslech hudby, tak je pořadí kvality LDAC... dlouho nic.... AptxHD..chvíli nic...Aptx Low Latency = Aptx = AAC. a na samém konci SBC. AAC je ok, obzvlášť s Apple Music (nedochází ke konverzi kodeku v jakém je stream).

Chybí-li ti Aptx Low Latency, a chceš je, kup si (např. od Avantree) nějaký Low Latency BT adaptér který umí Aptx Low Latency v módu Transmitter (vysílač), a zapoj jej přes do TV. Můžeš jej zapojit na optický výstup Televizte (pak potřebuješ vysílač s optickým vstupem), nebo na Headphone out/ Line out (každý vysílač má minijack vstup). Kabely pro spojení jsou obvykle součástí balení. Vysílač je třeba nabíjet přes usb. Samozřejmě bys potom potřebvoal i sluchátka s podporou Aptx Low Latency. Vysílače a sluchátka s podporou Aptx Low Latency zde: https://www.aptx.com/products?field_aptx_type_tid=484

Není zač.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geher61 5. 2. 2018 14:55

Taky jde o to co hraješ. Pokud to není fps hra kde potřebuješ zvuk na co nejrychlejší reakci, tak je ta latence asi jedno. Jako asi to bude znát, ale například na fifu mi to příjde zbytečné řešit
Geher61
Junior

Odeslat příspěvekod Twiztid7 7. 2. 2018 00:40

Kolem a kolem tak asi radsi ty dratove co??:-)).cenove lip vyjdou
Twiztid7
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků