Sluchátka k mobilu, cca 3k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gorag 7. 2. 2018 06:39

Díky za info.
Beyery jsem pochopil, že ne.
Uzavřené se mi líbí jak ty doporučené Sennheisery, tak Sony.
A nějaké tipy na otevřené?
Grado vypadají dobře. Jaký je rozdíl mezi SR60e a SR80e, které se tady doporučují? Podle recenze na audigo by mi mohly sedět.
Kolega v kanclu by otevřené mohl snést, přeci jen někdy pouští rádio nebo někde litá. Taky to v kanclu nebudu mít 8h, ale třeba jen 2h. Primárně jsou na doma, jak jsem psal, a tam to vadit nebude.
Jak jsem psal, není kde vyzkoušet. Větší města mám dost z ruky.
Gorag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 2. 2018 08:02

Ked kolega pocuva radio, tak otvorene sluchadla a Grado obzvlast vhodne nebudu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dreamy 7. 2. 2018 08:14

Pokud chceš poslouchat otevřená sluchátka v místnosti s někým, tak ho budeš dost rušit. Pokud bude pouštět rádio, tak bude rušit i tebe. Ono ty otevřená sluchátka jsou skoro takový malý repráčky, který hrajou docela hlasitě i ven a kvůli malé izolaci i dovnitř. V tvém případě tedy jedině uzavřená a nebo inEar
dreamy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tonik666 7. 2. 2018 08:45

Pokud nepracuje v knihovne a nebude poslouchat na nesmyslnou hlasitost, tak otevrena muzou byt zcela v klidu a nikoho nerusit.
Uzavrena zase bude muset sundat z hlavu kdykoliv na nej nekdo promluvo. U otevrenych staci vypnout hudbu, coz je hned. Zvlast ineary budou hodne blbe, pokud je bude muset casteji sundavat kvuli mluveni s kolegy.

Z meho pohledu to s uzavrenymi a ineary rozhodne neni tak jednoznacne. Uzavrena jsou sazka na jistotu, ale maji i sva proti.

Jinak rozdil mezi Grado SR60 a SR80 neni moc znatelny, ideal zakladni SR60.
tonik666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gába357 7. 2. 2018 10:57

Beyery DT 770 PRO 32 ohmů mám nově a mobilem je vybudím bez problémů. Stejně tak Alessandro MS-1, což je asi ekvivalent Grado šedesátek. Poslouchám od death metalu přes alternativní hip hop, po soudobou klasickou hudbu. Zkoušel jsem vícero sluchátek v cenové relaci do 4 tisíc a tyhle mi vyšly nejlíp. Pokud bych poslouchal pouze deathgrind, grindcore apod., tak beru ATH M50x. Mají fakt parádní "koule", takže když to člověk osolí, trhají hlavu. Ovšem u věrnosti přednesu třeba u takových Sigur Ros docela pokulhávají. 770ky naopak hrají dost věrně, takže žádný zbytečně přidaný basy atd. Jak píše dreamy, čistý středy a krásně konkrétní. Jinak pohodlné jsou neskutečně.
Gába357
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gorag 9. 2. 2018 17:31

Ryan Giggs píše:Ked kolega pocuva radio, tak otvorene sluchadla a Grado obzvlast vhodne nebudu.


S tím rádiem by to fakt byla blbost, jen mi to došlo až potom, co jsem to napsal...

tonik666 píše:Pokud nepracuje v knihovne a nebude poslouchat na nesmyslnou hlasitost, tak otevrena muzou byt zcela v klidu a nikoho nerusit.
Uzavrena zase bude muset sundat z hlavu kdykoliv na nej nekdo promluvo. U otevrenych staci vypnout hudbu, coz je hned. Zvlast ineary budou hodne blbe, pokud je bude muset casteji sundavat kvuli mluveni s kolegy.


Tohle jde trochu proti tomu, co píšou nahoře. Ale stejně mě ty otevřené lákají víc. I proto, že poslouchat budu max. ráno nebo odpoledne, kdy tam jsem většinou sám, jindy si to kvůli povaze práce ani nemůžu dovolit. Právě kvůli toho jsem psal, že jsou primárně na doma, do kanclu jen sem tam. A doma mi ty otevřené vadit nebudou.

Tipů mám dost, tak přemýšlím, jestli počkat a když budu mít cestu do Brna, tak je vyzkoušet (což je tak 2-3 měsíce), nebo zkusit něco naslepo, ale nevím, jestli to vydržím :-)
Gorag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gorag 8. 5. 2018 12:07

Nedávno jsem byl vyzkoušet vytipované sluchátka a ten zvuk byl u některých opravdu někde jinde. Ale vzhledem k teplotám, co nám panovaly v posledních týdnech v kanclu, si uzavřené náhlavní sluchátka neumím představit. Už od rána tam praží slunko, a máme tam 27+... A klimu mít puštěnou věčně taky nejde...
I přes to, že jsem je původně nechtěl, tak nakonec vybírám in-ear. Nějaké jsem zkoušel, a překvapivě jsem s tím problém neměl.

Když jsem byl zkoušet sluchátka, tak se mi celkově, v mé cenové relaci, líbily nejvíc Jays u-JAYS. Nedokážu to popsat, ale zvukový projev mi přišel vyvážený, až na basy, které mi tam chyběly. Přišly mi hodně nevýrazné, oproti jiným sluchátkám, co jsem zkoušel.
Můžete mi, prosím, nějaké in-ear doporučit? Cenová relace kolem 3 tisíc. Hledám něco s podobným zvukem jako zmíněné u-JAYS ale s výraznějšími basy.
Přemýšlel jsem na iBasso IT01 nebo Whizzer A15 Pro, které se tady doporučují. Šly by jedny z těchto nebo jsou i jiné volby?
Díky.
Gorag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 8. 5. 2018 13:23

Zkus SZ na "mrazíkovo",ten mel jak Ibasso IT01 tak i Whizzer.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 8. 5. 2018 16:00

Whizzery jsem sice neslyšel,nicméně pokud chceš mít sluchátka v uších prakticky celý den,tak Ibassa v tomhle nemají chybu,jsou opravdu velmi pohodlná i na celodenní nošení. Navíc i po zvukové stránce nabízejí dost zábavný sound,podle mě jsou z těchto hledisek opravdu výbornou volbou a rozhodně s nimi nešlápneš vedle.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod zkoumal 8. 5. 2018 18:20

Já mohu jen potvrdit to co napsal Zdenda,IT01 mám měsíc a zatím jsem se nedokázal vrátit k ani jedněm ze svých náhlavních sluchátek,jejich velkou výhodou je,že jsou univerzální a dokáží přehrát prakticky vše.Jsou tam,i když velmi zřídka,slyšet limity,ale jinak opravdu velmi zábavný a pohodlný poslech.Co se týka basů,čím víc si ucpeš hluchovody,tím víc jich dostaneš.Ve srovnáví s porta pro to ale bude méně hučení a více důrazu.Chce to ale zaexperimentovat s dodanými nástavci.Poslouchám je na Tidalu s ipadem a chord mojo a jsem opravdu spokojen.
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rada25 8. 5. 2018 18:57

tak já mám doma oboje,i whizzer pro i it01.pokud chceš trochu výraznější basy,sáhni pro it01.whizzer má dle mého o něco menší soundstage než it01,je o něco světlejší ale o dost detailnější.za mne je celkově lepší.ibasso lépe izoluje,tudíž velice vhodné na ven.co se týče pohodlí,je díky rozměrům pro mne pohodlnější whizzer.takto bych to v kostce viděl já.oboje sluchátka poslouchám na x5 s mojo.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gorag 9. 5. 2018 17:24

Díky za info.
Měl jsem od kolegy půjčené Tenmak Crazy Cello, kde ten bas byl přesně takový, co by mi vyhovoval. Ale oproti těm u-JAYS mi přišlo, že nehrají tak čistě, ale spíš zastřeně, nvm jak to přesně popsat, a právě tohle mi dost vadilo, hlavně u vokálů. Některé moje oblíbené songy to dost zazdilo, ale na metal mi sedly.
Ještě jsem četl recenzi těch u-JAYS na audigo, a tam ten bas chválí, ale já ho tam téměř neslyšel, což mě taky překvapilo.
Gorag
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků