Sluchátka pro domácí poslech kolem 4 tisíc

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod feanoor 18. 2. 2018 16:38

Ahoj,
chtěl bych poradit s výběrem sluchátek.
Předesílám, že jsem se dosud o sluchátka vůbec nezajímal, mám Koss PortaPro, ale chtěl bych už něco lepšího. Zjišťuji, že poslouchám hudbu ze sluchátek čím dál častěji než z hifi soustavy ( zes NAD a sloupy Tannoy).
Sluchátka by sloužila pro poslech FLAC ze Samsungu S7 (cca 50%), z počítače (40%) a CD + zesík NAD C320 BEE (10%).
Nemusí mít uzavřenou konstrukci - jak jsem se dočetl, u ní je trochu obtížnější dosáhnout kvalitního zvuku.

Co poslouchám: skoro všechny žánry - rock, pop, klasickou hudbu, ale i starší české písničky ze 60. let.

Mám pár tipů a byl bych rád, zda byste se mi k nim vyjádřili nebo dali nějaký jiný tip.
Zaujala mne tato sluchátka:

Audio-Technica ATH-AVC 500 (cca 2.500 kč)
Sony MDR-1A (4.600 kč)
AKG K701 (3.500 kč)
Grado SR 80e (3.700 kč)

Díky
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 2. 2018 17:31

AT AVC500 by som vyradil, nehraju zle a maju dobrý pomer cena / výkon, no pri tvojom budgete vies dostať aj lepšie. Zarad dake Sennheiser, napr 598cs.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 2. 2018 19:52

feanoor píše:... Sluchátka by sloužila pro poslech FLAC ze Samsungu S7 (cca 50%), z počítače (40%) a CD + zesík NAD C320 BEE (10%)...
... K701 je na mobil úplný nezmysel.
Vyskúšal by som napr. AT ATH-M50x, Shure SRH840, Sony MDR7510, Focal Spirit One S, Beyer DT 240 Pro, Sennheiser HD 280 Pro ...
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 2. 2018 01:15

Díky za info a tipy. Ty AKG fakt asi nebudou pro mě to pravé.

Asi bych radši otevřená sluchátka.
Co si myslíte o Audio-Technica ATH-AD500X?
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 2. 2018 07:25

Ze je to tiez dobra volba.

_daRK píše:AT AVC500 by som vyradil, nehraju zle a maju dobrý pomer cena / výkon

To prave velmi nemaju.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod akburt 19. 2. 2018 10:00

feanoor píše:Díky za info a tipy. Ty AKG fakt asi nebudou pro mě to pravé.

Asi bych radši otevřená sluchátka.
Co si myslíte o Audio-Technica ATH-AD500X?

Ale AKG 701 jsou otevrená sluchátka....ale bez zesilovace prakticky nepouzitelná.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 19. 2. 2018 11:34

Ještě tu nepadla otázka co posloucháš za hudbu. To je podle mě určující. Já mám rád Grada, klidně i jen SR60e, sám jsem na ně přešel z PortaPro a byl to velký posun.

Na druhou stranu jsem byl zklamaný, že AKG702 zněly hůře, a Beyerdynamicy nezněly o tolik
lépe. U mě má na vhodnost sluchátek vliv typ hudby - Post-metal/sludge. To zní na Gradech velmi dobře.
Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 2. 2018 12:36

Poslouchám Coldplay, Norah Jones, Rolling Stones, Imagine Dragons, Miles Davis, taky mám rád staré české nahrávky ze šedesátých let...

Ty AKG 701,resp. 702 mě překvapují jak jsou levná, na to jak jsou kvalitní
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 2. 2018 12:42

@tonik666: Nikto sa na zaner nepytal, lebo to napisal hned v prvom prispevku : "Co poslouchám: skoro všechny žánry - rock, pop, klasickou hudbu, ale i starší české písničky ze 60. let."
@feanoor: asi by som chvilu s nakupom pockal, sprav si trochu jasno v tom, aky typ sluchatiek presne chces, pozri na nete alebo na tomto fore, o ich konstrukcii je popisane vela - vyhody, nevyhody a pod. Tiez si pozri nejaky zaklad o citlivosti a impedancii sluchatiek (kedze S7 hraju dost slabo, mal by si hladat nieco s mensou impedanciou a vyssou citlivostou), aj ked zo zaciatku to moze byt gulas. Najlepsie by bolo, keby si zvazil dokupenie niecoho takeho ako je Audioquest Dragonfly Black/Red, tomu mobilu to vyrazne pomoze nielen v otazke vybudenia pri vacsine bezne dostupnych sluchatiek, ale aj v kvalite zvuku. Mam S7 a podla mna je ten vystup dost zly. A vies ten Dragonfly pouzit aj do PC. Vies fungovat aj bez toho, ak nebudes mat narocne sluchatka, ale nie je to ono.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 2. 2018 15:21

To je pravda, nechci to uspěchat, budu to zatím ohledně sluchátek studovat :-)
Prvotním impulsem bylo, že jsem své malé dceři koupil k mobilu sluchátka Sony za pět stovek, a udivilo mě, že hrajou podle mě vyváženěji než moje letité Koss Porta Pro.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 2. 2018 16:18

To nic, aj ja som zaspal dobu a povazoval svoje Senny CX300 a aJaysII za najlepsie sucasne sluchatka na svete. :hm Potom som pocul kolegove Kossy PP, chcel som ich hned kupit, ale pre istotu som napisal o radu sem... A takto nejako to cele zacalo :))
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 19. 2. 2018 16:39

AKG K550
https://www.whathifi.com/akg/k550/review
MKII se prodává okolo 4000 ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 19. 2. 2018 19:41

AKG 550mk2 jsou k mobilu v pohodě, i když si zaslouží lepší krmení. Toníku kdyby jsi slyšel AKG70x s pořádným zesilovačem tak by si mluvil jinak ;), i když na metal asi nejsou úplně to pravé ořechové.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 21. 2. 2018 13:41

Myslel jsem, že potřebuju na různý žánry různá sluchátka, ale dobrý equalizér mně naučil, že stačí jen jedny, která jsou hlavně:
- Pohodlná
- Detailní a bez zkreslení
- S rovnější frekvenční charakteristikou. Vybíral bych jen jestli basová/nebasová.
- Uzavřená/Otevřená
- Vhodná ke zdroji zvuku

Ze sluchátek, která mně toto splní dokážu vyloudit hřejivý, studený, ostrý nebo jakýkoliv jiný charakter zvuku pro jakýkoliv žánr.
IEM podle oblíbenosti: Tansio Mirai TSMR-4, KZ AS10
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 21. 2. 2018 13:53

Díky všem za názory.
Ještě se chci zeptat, kdybych změnil požadavek, a rozhodl se, že rezignuji na mobil, jakožto zdroj zvuku a ty sluchátka budu využívat čistě jen k poslechu hudby z CD přehrávače a zesíku NAD C320 BEE?
Využil bych tam sluchátka jako Audio-technica ath-ad700x, Grado 125, AKG 702, AKG K550 MII a podobně?
Dokáže je tento zesík nakrmit?
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 21. 2. 2018 16:39

NADa C320 jsem měl a náročný K701 rozehrál naprosto bez problémů. Dokonce líp než zvukovka ASUS STX II.
Lidi na Head-fi si C320 velmi cení a srovnávají ji se sluchátkáčema za 200$.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 21. 2. 2018 17:37

U K550 MKIII je výhoda odpojitelného kabelu takže si k telefonu můžeš dát kratší (není součástí balení, pokud vím) ale zas stojí o 1000 víc než MKII. Každopádně na svou cenu hrajou pěkně. Já tenkrát kupoval MKI za 6000 a nikdy jsem toho nelitoval. Dodnes je používám. :-) Naopak zvuk K701 se mi nelíbil nikdy, ty měl kolega (tehdy asi za 11 000) a přišlo mi to až moc analytické a "bez koulí", časem je vyměnil za Shure SRH1840.
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 21. 2. 2018 18:09

Ještě vezmi v úvahu Beyerdynamic DT 880. Jsou extra pohodlný, zvuk je vyvážený a vyrábějí se s různým odporem.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 21. 2. 2018 18:17

... na toho NADa budú výborne fungovať aj planárne Fostexy T50RP Mk3!
http://www.headphones.cz/inshop/profesi ... rp-mk3.htm
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 21. 2. 2018 21:31

amarok píše:Ještě vezmi v úvahu Beyerdynamic DT 880. Jsou extra pohodlný, zvuk je vyvážený a vyrábějí se s různým odporem.

DT 880 nejsou co se týče pohodlí špatné ale s K550 to nejde srovnat, ty jsou ještě mnohem pohodlnější. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 22. 2. 2018 14:07

Pánové, děkuji za Vaše tipy. Mám toho teď na přemýšlení opravdu hodně :-)
Zajedu si do Audiga a vyzkouším. Zatím mě to nejvíc táhne k Audio-technica ath-ad700x, jsou citlivá, prý velmi pohodlná a dobře zpracovaná. Ale je pravděpodobné , že po mé návštěvě Audiga bude všechno jinak :-)
Ještě bych poprosil o vaše tipy na sluchátkový zesík a DAC ke sluchátkům kolem pěti tisíc?
Díky všem.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 2. 2018 17:30

Za mě je DAC za 5000 pro sluchátka za 4000 overkill, to bych ten poměr radši změnil na 3000 za DAC a 6000 za sluchátka jestli se to má vlézt do 9000. Teďka ve vedlejším tématu si tazatel pořídil K550 a pak popsal že hrajou parádně ale rozdíl ve zvukovce nepozná (zkoušel tři a kupil čtvrtou).. takže proč za to dávat 5000? :-D
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 22. 2. 2018 17:51

Aha, asi jsem se špatně vyjádřil.
Myslel jsem to tak, že když koupím sluchadla za pět tisíc, tak jaký k tomu zesík.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 2. 2018 17:55

Jo takhle.. Jsem to špatně pochopil. Nejlíp uděláš když si do Audiga vezmeš svůj zdroj zvuku (notebook? telefon?) a porovnáš jestli externí DAC se sluchátkáčem přinesl nějakou znatelnou změnu.
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 2. 2018 18:45

Lepsie sa vybera DAC/amp az ked budes vediet, ake sluchatka naozaj mas - nie kazda kombinacia je vzdy vhodna. Uplne idealny stav je, ak to clovek vybera vsetko naraz, ale to sa niekedy tazko realizuje. Tak ako pise MacPhenom, financie treba rozdelit tak, aby najvacsia cast sla na sluchatka, lebo tam to najviac ocenis. Pomer ti presne nikto nepovie, zalezi od cenovej kategorie ale aj od typu sluchatiek.
Pre sluchatka okolo 5000 skus pozriet z tychto napr: FiiO E10k, SMSL M3, Micca Origen+ a Schiit Fulla 2. Ak by si predsa len chcel pri pocuvani vyuzivat ten mobil, pozri aj Audioquest DragonFly Black/Red, ale tu uz viac zalezi na tych sluchatkach (kvoli dostatocnemu vybudeniu, najma pri verzii Black).
Z vlastnej skusenosti odporucam neunahlit sa s vyberom a nesetrit velmi na tom, lebo ked zistis, ze tie nove budu hrat daleko lepsie ako KPP a potom vyskusas ine sluchatka len o "par korun" drahsie ako tvoje nove, ale daleko lepsie, budes mat dilemu, ktora bude mat dopad bud na penazenku alebo spokojnost :)
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 2. 2018 19:54

MacPhenom píše:Za mě je DAC za 5000 pro sluchátka za 4000 overkill, to bych ten poměr radši změnil na 3000 za DAC a 6000 za sluchátka jestli se to má vlézt do 9000...

... žiadne optimálne cenové pomery neexistujú! Podľa takýchto "teórí" by napríklad na sedemstovkové ákágéčka stačil DAC/Amp za 80€, čo je samozrejme úplný nezmysel. Naopak cca dvakrát drahšie Meze 99 Classic budú fungovať prakticky na hocijakom lepšom telefóne. Vždy záleží na konkrétnej kombinácii DAC/AMP/sluchátka a najmä na zvukových preferenciách a nárokoch poslucháča!

... obecne platné pravidlo neexistuje ... cena DAC/Amp sa može pohybovať kľudne v intervale od jednej pätiny až po päťnásobok ceny sluchátok a zvukový výsledok môže byť vynikajúci
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 2. 2018 15:13

Maximum prostředků bych teď vrazil do sluchátek. Nepíšeš , co máš za CD player, ale pokud to není úplný šmejd, tak by se dal použít a přikoupit jen sluchátkáč. Ale tohle bych řešil případně až později.
V té cenové relaci do pětky určitě vyzkoušej HD 579, DT 990, AD700X a Grado.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado PS500
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 23. 2. 2018 15:40

Mám letitý Technics SL-PG580A.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 24. 2. 2018 20:08

Ještě bych se chtěl zeptat - kolega z práce mi velmi vychválil svoje AKG K550 Mark II. Příští týden si je k němu půjdu zkusit. On je poslouchá k notebooku.
Pokud by se mi jejich zvuk líbil, určitě bych si je chtěl vyzkoušet v Audigu a koupit případně celou zvukovou soustavu. Poradili byste mi prosím jakou kombinaci přenosného zdroje zvuku (přehrávače) a zesilovače k nim? Notebook nemám a na poslech ze Samsungu S7 jsem už rezignoval.
Díky
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 24. 2. 2018 20:50

Dragonfly Red.
EDIT: Aha, až teď vidím, že chceš přehrávač. Každopádně ten Dragonfly můžeš připojit k mobilu.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 24. 2. 2018 21:45

Tak ja mam AKG k550mk2 a primarne som si ich kupil do roboty ale musim podotknut,ze uz su to relativne velke sluchatka(a preto som si kupil do roboty mensie-jays Ujays) ale zvukovo su dost dobre akurat co sa mi nepaci je ten tvrdy kabel ktory sa strasne zamotava ale ten sa da nahradit. Pouzivam ich na fiio x5 a fiio e11k.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 3. 3. 2018 10:22

Ahoj, ještě se chci zeptat, zaujala mne tato nabídka.
Co si myslíte o těchto sluchátkách? Za tuto cenu se mi to jeví zajímavě...
Co vy na to?
Dík

https://www.megapixel.cz/sennheiser-sluchatka-hd-599
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 3. 2018 11:27

Po predchádzajúcej diskusii to vyzerá skôr tak, že máš vo výbere ešte väčší hokej ako na začiatku.

... K550 si už stihol skúšať? ... alebo už chceš iba otvorené sluchátka? .... posluchu priamo z mobilu alebo z toho tvojho NADu si sa už vzdal?
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 3. 3. 2018 11:39

zrovna sennheiser hd598 a hd599 jsou jeste o hodne levnejsi na amazon.de a amazon.co.uk, okolo 3000 tis. kc za 598sr (coz je to same jako 598 jen v cerne s mikrofonem) a necelych 4000 za 599.
Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 3. 2018 11:54

Hmmm ... no ak je tu primárna "největší sleva", tak potom fakt sorry 8-S
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 3. 3. 2018 11:56

bacil:

K550 jsem ještě nezkoušel, nebyl čas...
Je mi skoro jedno, zda budou sluchátka otevřená, či uzavřená, prioritou je pro mě kvalita zvuku.
Stále platí, že bych chtěl poslouchat převážně z NADu.
Ta akce trvá jen do zítřka, objevil jsem to včera večer, proto se ptám jaké jsou na to názory.
Sleva určitě prioritou není.

tonik:
díky :-)
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 3. 2018 12:06

... no tak to by som sa radšej Sennheiserom päťstovkovej rady vyhol
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 4. 3. 2018 12:18

bacil2 - proč? V té cenové relaci za kterou se dají např. 598CS sehnat na amazonu (€100) jsou to myslím bezkonkurenční sluchátka. A pohodlná jsou taky.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 3. 2018 17:41

... mám na to proste svoje dôvody, hlavne v súvislosti s prevádzkou na tom NADe ... určite to tu však nemienim nejako podrobnejšie zdôvodňovať ... jednoducho to treba brať tak, že je to môj názor.
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 4. 3. 2018 20:32

:) Tvůj názor samozřejmě respektuji, ovšem argumenty jsou důležité. O tom NADu nic nevím, takže je možné, že si spolu nějak nerozumí. Je tam špatná synergie, nebo je problém někde jinde?
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 16. 3. 2018 18:47

Tak po nějaké době se opět hlásím.
Nakonec jsem se rozhodl pro sluchátka Sony MDR-1A, nakonec mě prostě oslovila nejvíc.

Chci se zeptat na jednu věc. Když jsem je nová vybalil z krabice a zapojil do nich a do mého Samsungu S7 kabel, žádný zvuk se neozval. Nastavil jsem hlasitost na mobilu skoro na maximum a stále nic. Pak mě napadlo, že není plně domáčknutý kabel do sluchátek, tak jsem ho silněji domáčkl, a bylo to samozřejmě tak.
V tu chvíli to samozřejmě začalo skoro naplno hrát.
Myslíte že se mohla ta nová nerozehraná sluchátka tím náhlým silným zvukem poškodit?
Vrtá mi to teď hlavou...
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 3. 2018 18:52

Pochybuju, že je S7 dokáže zesílit tak moc, aby je to mohlo poškodit.
Naposledy upravil BabetakCZE dne 16. 3. 2018 19:49, celkově upraveno 1
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 16. 3. 2018 19:05

Bud v klidu,nic jsi jim neudelal.V klidu si je uzívej.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 16. 3. 2018 22:13

Kluci, díky za trochu uklidnění :-)
Jsem prostě wocas, snažím se dávat si na věci pozor, a teď tohle...

Jinak moje dojmy z prvního dne - zpracování se mi moc líbí, sluchátka působí robustně. Moc mi vyhovuje, že žíla kabelu vede jen do levého sluchátka, a splývá mi jen po jednom rameni, je to mnohem komfortnější než dvoulinkový kabel u Kossů PortaPro, kde mi šel kabel přes hruď a působil mnohem více rušivě. Kabely jsou dva, oba o délce 1.2 metru a jsou vroubkované, měly by lépe klouzat po oblečení. Jeden z nich má ovládání na telefon. Na konci do přehrávače mají tvar do L.

Jsou vyrobena v Thajsku. Žádný div pro mě, třeba foťáky od Sony jsou také odtud, doma jeden mám. Made in Japan už dnes moc věcí není, i když jsou nyní tendence vracet výrobu zpět na japonské ostrovy.
Opravdu je radost je vzít do ruky, žádné praskání, pazvuky a podobné nesmysly, tohle je pro mě u sluchátek velmi důležité.
Design sluchátek - mně se prostě strašně líbí, byl to pro mě jeden z významných faktorů. Pro někoho to nemusí být vůbec důležité, chápu že je to subjektivní. Mám černou verzi s červeným proužkem, hnědo-stříbrná mě tolik neoslovila.

Parametrově se mi líbila i sluchátka od Audio-Techniky, ale vzhledem mě prostě vůbec neoslovila. Jedině snad ještě MSR7... Z otevřených modelů od AT se líbily AD500X, ale odradil mě neodpojitelný a tuhý kabel a obrovský oblouk nad hlavou.
Případné zájemce o tyto Sonky bych upozornil, že na mnohých serverech je často špatně uváděna impedance 24 ohmů (např. recenze na AVMania, specifikace na Heureka, Alza, CZC...), ve skutečnosti mají 48 ohmů.
Citlivost je 105 dB/mV, hmotnost 225 gramů, velikost měničů je 40 mm.

Zvukově se mi prostě líbila. Vám pravým a kovaným audiofilům to možná vyvolá úsměv na tváři, ale já osobně jsem zjistil, že rovný a analytický zvuk mě prostě tolik nebaví. Hodně to závisí na vkusu každého soudruha, a také na tom jaký žánr hudby poslouchá, ale mně se ta silnější basová linka a celkově tak nějak šťavnatější zvuk - nevím jak jinak to nazvat - prostě líbí. Zvukově jsou asi lehce do V. Chápu že mnoho z vás kdo je zná, asi ohrne nos a řekne, že jsou přebasovaná.
Když je srovnám s Kossy PortaPro, tak basy samozřejmě nesou mnohem více informací a jejich zvuk je celkově hutnější. Testoval jsem to na svém referenčním CD New Dimension od Sony Music, což je nejlépe nahrané CD co doma mám. Starší cédéčka od společnosti Sony Music osobně považuji za pro mě zvukově nejlepší CD co jsem kdy slyšel. U nových už to bohužel neplatí, když jsem slyšel např. The Element of Freedom od Alicia Keys (kterou mám jinak velmi rád), úlekem mi spadla brada.
Jinak můžu říct, že jsem spadl do klasické pasti, a poté co jsem slyšel jejich zvuk ze zesilovače NAD, je mi jasné, že kvalitní sluchátkový zesík mě nemine.
Samsung S7 je ale rozehraje v pohodě, i když jejich potenciál určitě plně neodhalí.

Co se týče pohodlí, to byla při výběru sluchátek priorita číslo jedna, protože jsem pochopil, že sebelépe znějící sluchadla mi budou k ničemu, pokud mi budou na hlavě po chvíli vadit.
Tady bych asi upozornil případné zájemce, že úplně nová sluchátka působí první minuty docela velkým tlakem na uši, což může být někde v obchodě, kde vám je vybalí nová a nasadíte si je, v podstatě odrazující faktor. Po pár minutách se ale jejich komfort na hlavě zlepší k naprostému pohodlí. Taková byla moje zkušenost a jejich chování na mé hlavě.

Toto jsou mé první dojmy, uvidím jak se budou chovat po obligátních cca padesáti hodinách, ať už si o tom každý myslíme co chceme :-)
Později ještě po delších zkušenostech třeba něco připíšu.

Přeji všem hezký víkend, a všem co mi poradili a dali své tipy na tomto vlákně, a jednomu přes SZ, ještě jednou děkuji :-)
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 23. 3. 2018 17:13

Co podle vás bude s těmito sluchátky hrát líp?

Samsung S7 + Dragonfly Red

nebo Fiio X3 Mark III (samotné).

Dík
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 23. 3. 2018 17:21

Šel bych do Dragonfly Red.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 26. 3. 2018 21:22

Audioquest vydal nový update pro Dragonfly Red, který řeší problém s nízkou hlasitostí na mobilech s androidem. Vyzkoušel jste to už někdo?

https://www.audioquest.com/page/aq-digitalupdates.html

https://darko.audio/2018/03/audioquest- ... are-v1-07/
feanoor
Junior