Výber slúchadiel a DAC-u

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leon.sk 23. 3. 2018 20:42

Pravdu povediac, mne sa nejak tie Aeony nepáčia :P ja viem žeby to mal byť jeden z posledných argumentov, ale doma sa nato treba aj pozerať, vieš jak :D

Preto by som sa chcel spýtať ešte nejaké veci.

1. to Audio-GD R2R 11 odkial najlepšie objedať? Aby sa prípadne dala dobre poriešiť aj záruka? poradíte?
2. bola by ešte nejaká alternatíva k Audio-GD R2R 11 ? resp aj v cenovke k tomu Lyr 3 ? čiste nech ešte popozerám kým objednám.
3. Ak by som chcel potom nahodiť cenu nových slúchadiel k tej tisícke. Ale spomínané Aeony mi veľmi nekoštujú, a páči sa mi dizajn Beyerov a im podobný, tak prečo nie Beyerdynamic T 5 p2 ? aké sú mínusy oproti Aeonom ? Ak nie ani Beyery a Aeony, je ešte nejaká alternatíva 800-1100€ uzatvorených slúchadiel ?

to je asi tak všetko ak by mi niekto vysvetlil, dakujem :)
Leon.sk
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 23. 3. 2018 20:57

Aeony jsou v současnosti brány v této cenové kategorii jako nejlepší uzavřené vůbec.
Co se týče R2R11, tak já ho mám z Magnahifi (Nizozemsko), pokud je skladem, tak počítej s dodáním okolo 3-4 pracovních dnů.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 3. 2018 21:14

Napr. AKG K872 sú určite krajšie ako Aeony ... a navyše sa vyrábajú na Slovensku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AKG_K872_x1024.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 3. 2018 10:40

2. No já doporučil Audio-GD nebo něco od Schiitu, protože to jsou osvědčené a uznávané produkty. V této cenovce (a ještě i dost nad) se jedná s přehledem o to nejlepší. Jasně jsou i další varianty (Simaudio, Violectric, RME, Mytek atd.), ale to už se dostáváme na násobek ceny a nejsem si jistý, jestli by to mělo smysl.

3. AEON Flow Closed jsou dost možná nejlepší uzavřená sluchátka vůbec (ještě se neví, jak na tom budou HD 820, ale ty taky stojí skoro trojnásobek). Já už jsem svoje návrhy uvedl výše. Pokud bych považoval T5p 2nd gen za vhodného kandidáta, uvedl bych jej výše, ale tu cenu si zkrátka neobhájí. Do podobné kategorie spadají ještě Audeze LCD-XC, ale jsou to Audeze, tj. více než půlkilová čínka na hlavě s diskutabilní kvalitou zpracování a zvukově co kus, to originál (dlužno dodat, že Audeze poslední dobou hodně zlepšilo výstupní kvalitu, ale to se týká spíš až LCD-4, MX4 a LCD2C). V podobné ceně je i Audioquest NightOwl Carbon, ale tam se jim úplně nepovedlo ladění (až moc tmavé). Osobně kdybych chtěl uzavřená sluchátka a mohl se prásknout přes kapsu, tak bych uvažoval nad AEON FLow C a Denon D7200.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leon.sk 24. 3. 2018 11:01

Dobre potom, nebudeme ďalej špekulovať :) objednám tak ako som písal na predošlej strane a potom sa uvidí :) Som zvedavý aký to bude rozdiel oproti tomu čo mám teraz :D

ďakujem pekne všetkým za rady a hlavne Tebe Wolverine ;)
Leon.sk
Junior

Odeslat příspěvekod Leon.sk 10. 6. 2020 18:52

Zdravím Vás. Po vyše dvoch rokoch sem ide znova po radu. :)

Vtedy som vo finále zobral Beyerdynamic DT 1770 PRO + Audio-GD NFB 11.28.

Čo by ste mi odporúčili teraz aby to bol dobrý zvukový update ? A na koľko by to cca vyšlo. A či sa to oplatí. Využitie stále ostalo filmy/hry/youtube.
Leon.sk
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 10. 6. 2020 19:06

Hifiman Ananda.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leon.sk 10. 6. 2020 19:29

Otvorené som zavrhol už minule.
Leon.sk
Junior

Odeslat příspěvekod zarkow 11. 6. 2020 14:42

Na filmy, hry a YouTube je myslím zbytečné uvažovat o upgradu, na to je tvá sestava úplně Ok.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leon.sk 13. 6. 2020 14:12

no jo,... ale tak už po záruke tak či sa neoplatí niečo ešte vyžmýkať :)
Leon.sk
Junior

Odeslat příspěvekod Leon.sk 11. 2. 2022 04:10

Zdravím Vás po čase znova.

Chalani potrebujem vybrať nový, resp ďalší DAC. Momentálne mám Topping DX7 Pro. Celkom ho v reckách vychválili.

https://www.audiophileon.com/news/best- ... -amplifier
Outstanding performance similar to amp/DAC units up to $2000.
This is a real wake-up call to the mainstream brands because the topping matches their performance whilst costing half the price. It’s feature-packed with awesome stuff like Bluetooth 5.0 (LDAC/AAC/SBC/APTX/APX LL/APX HD). ESS DAC ES9038PRO chip with optical, Coaxial, and AES inputs supporting 24bit 192khz.
This is our winner of DAC/Amp of the year in 2020 in the desktop category.


https://www.audiosciencereview.com/foru ... ison.9636/
"The Topping DX7 Pro betters the DAC performance of all the produces Topping had produced. On SINAD measurement, it lands in the coveted range of near 120 dB, proving beyond a shadow of doubt that it is transparent to any content you attempt to play. This is a super challenging bar to reach and I congratulate Topping for getting there.

The headphone is a step below state-of-the-art from measurement point of view. Subjectively however, it is very powerful and clean and satisfies every need I personally have. Some of you know that I use a Topping DX3 Pro as my everyday DAC and headphone unit. Given the performance of the DX7 Pro, looks and usability, I am going to replace that with DX7 Pro.


https://theheadphonelist.com/a-compelli ... dx7-pro/4/
I am ever so pleased to be able to give a positive review for the Topping DX7 Pro. Considering this is my first Topping product, I didn’t know what to expect. I hoped I might like it, but I’m giddy to say just how much I like it. The DX7 Pro is an awesome package, containing a ludicrous number of features, stellar audio performance, and all wrapped up in elegance and pizzazz. I fear it may indeed replace my old setup.


Chcel som ho kúpiť znova. LENŽE ! Topping už stopol výrobu - cca pred mesiacom :grr: nástupca až niekedy v late H2/2022.

Takže som rozmýšľal nad Gustard X18

...týpek na audiosciencereview ho dosť vychválil
https://www.audiosciencereview.com/foru ... dac.28988/

Čo vy nato? resp čo v tej cenovke odporúčate iné ?
Leon.sk
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 11. 2. 2022 06:46

Bifrost 2.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 11. 2. 2022 07:17

A potrebuješ DAC-AMP combo ako DX7?

Hifigo vyzerá že má na sklade strieborný.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 11. 2. 2022 07:25

introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leon.sk 11. 2. 2022 09:36

111a111 píše:A potrebuješ DAC-AMP combo ako DX7?
ako to myslíš ? či to može byť aj oddelene ? k tomu gustardu aj tak budem potrebovať ešte AMP nie ?

strieborný nechcem :D
Leon.sk
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků