KZ ZS10 4BA+1D

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 7. 5. 2018 09:08

Tak, KZ ZS10 uz tu mate viaceri, ale spokojny s nimi je asi len vencaxxx.
Takze az take terno to nebude... Mozno od KZ ZS10 budu lepsie aj Tennmak Crazy Cello, ktore su podla uzivatela _daRK lepsie od KZ ZS5 (1. varka).
Vies sa k tomu vyjadrit, _daRK ? Ci ty KZ ZS10 nemas ?
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 5. 2018 11:09

hele já nevím co jsi četl ale v podstatě jsem zaregistroval jednu výtku na výšky s ohledem na specifický žánr muziky, jinak byli všichni víceméně spokojeni. Vcetne japkoslava. Tím ti nechci nic podsouvat, ale být tebou tak trochu vychladnu a snažím se číst trochu důkladně ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenak1 7. 5. 2018 11:26

Nowocain-za mna su teda lepsie ZS5 od Tennmakov crazy cello. Ak ti vadia prilis vyrazne vysky ZS 5, vyskusaj
TIN Audio T2. Tie maju tie vysky umiernenejsie ako na ZS 5 ,ale nezneju tak plocho a nudne ako crazy cello...
zdenak1
Junior

Odeslat příspěvekod japkoslav 7. 5. 2018 11:39

vencaxxx píše:hele já nevím co jsi četl ale v podstatě jsem zaregistroval jednu výtku na výšky s ohledem na specifický žánr muziky, jinak byli všichni víceméně spokojeni. Vcetne japkoslava. Tím ti nechci nic podsouvat, ale být tebou tak trochu vychladnu a snažím se číst trochu důkladně ;)

Přesně tak, ode mne to byla jen výtka, ale z celkového hlediska jsem moc spokojený.
Mohly být mít podstatně lépe zpracované výšky a nesnažit se mi vytlouct mozek z hlavy basy, ale co už. Za tu cenu furt hrají nádherně.

PS: Příští měsíc ještě mrknu po ZS5/ZS6 - některé z nich by snad měly mít "zaměření" na výšky.
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadik08 7. 5. 2018 12:24

Uz ich mam aj ja. Trosku viac basu, ale pre mna su urcite prijemnejsie na pocuvanie ako ZS6.
Mam problem iba s usadenim. Najlepsie hraju so sirokymi nadstavcami, ale potom mi nedrzia v uchu. Skusim este nejake dvojite nadstavce.
dadik08
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 5. 2018 13:10

jo dvojitý nástavce jsou fajn. mě na ně hezký pasujou i nástavce od it01
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 5. 2018 13:59

HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 7. 5. 2018 15:47

_daRK píše:https://audiobudget.com/product/KZ/ZS10


Tak to o vela mudrejsi po precitani recenzie nie som.... Typek by radsej bral KZ ZS6. Ale KZ ZS6 znacne mnozstvo z vas povazuje za prilis agresivne, a niektori ho bez MODu na skrotenie vysok nemozete pocuvat...
ZS10 su "bez vysok" a prebasovane, ZS6 su s agresivnymi vyskami....
Nevidim dovod upgradovat ZS5 (1. varka)...lebo hoci ZS6 ponuka o trosku dospelejsi zvuk, co z toho, ked to bude rezat usi... ?
ZS10 su asi "KZ-tkovy Westone"...posun uplne inym smerom... Jednymi milovane, druhymi neznasane...
Ono tak ci tak, ak niekto pocuva vela stylov, a je narocny na to aby to zvukovo sedelo (zafarbenie, kompatibilita nahravky so sluchadlami), jedny sluchadla proste nestacia... Ze ? :D
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 7. 5. 2018 15:52

KZ ZS10 su asi vhodne pre "nahravky s tenkym zvukom", cize take 70-te, 80-te roky, pripadne rok 1990, 1991 (potom sa vyraznejsie zmenil zvuk).
Vie mi to niekto potvrdit?
A su vobec KZ ZS10 upgrade od KZ ZS5 ? KZ ZS10 maju mensi priestor nez ZS5, su prebasovane, este viac do "V" nez KZ ZS5 (1.varka), k tomu potlacene vysky... Nejak si to tazko predstavit...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod akburt 7. 5. 2018 15:56

Já se pridávám ke spokojeným uzivatelům a mohu je jen doporucit.Mám i ZS6 a to se nedá srovnat.Jak usazení,tak i zvuk je o level výs na KZ ZS10.
Pokud máte z jakéhokoliv důvodu nechut investovat do premiových IEM,tady dostanete poslouchatelné sluchátka za méne nez tisícovku,spíse kolem 700-800 Kc.
Mám k nim i symetrický kabel,který jim jeste více pomůze.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 5. 2018 16:26

NOWO tobe těžko radit ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaro122 7. 5. 2018 17:05

vencaxxx píše:NOWO tobe těžko radit ;)


Súhlas :idea:
Jaro122
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 7. 5. 2018 17:28

2NOWO-jsem prekvapený,jak dobre umís zhodnotit sluchátka,která jsi vůbec neslysel.Dás na názory lidí,o nichz nevís jaký mají hudební vkus.Jestli jsou tvoje zkusenosti podobné jejich zkusenosti a zda jste se s dotycným uzivatelem alespon obcas shodli na recenzi.
U tebe se to netýká jen techto sluchátek,ale stejne erudovane popisujes jednotlivé DAPy,o kterých jsi si také jen precetl.
Na tom by asi nebylo nic tak spatného,ale tvoje závery,kterými potom jednotlivé typy hodnotís,tak to je k zasmání,ale vlastne to vůbec k smíchu není.Zkus okomentovat co jsi slysel,potom si a jiste nejen já,rádi tvé úvahy precteme.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 5. 2018 17:38

NOWOCAYN_2 píše:Tak, KZ ZS10 uz tu mate viaceri, ale spokojny s nimi je asi len vencaxxx.
Takze az take terno to nebude... Mozno od KZ ZS10 budu lepsie aj Tennmak Crazy Cello, ktore su podla uzivatela _daRK lepsie od KZ ZS5 (1. varka).
Vies sa k tomu vyjadrit, _daRK ? Ci ty KZ ZS10 nemas ?

Neviem sa k tomu vyjadrit nakolko ZS10 nemam a neplanujem kupit, som spokojny s tym, co mam (aspon zatial :hm ).
Vela krat som ti uz napisal, ze to tvoje "lepsie, horsie" je neuchopitelne (a nepochopitelne tiez), nikto z nas tu nemame rovnake preferencie a potom taketo meradlo fakt nema vyznam a uz sa nan prosim vys*r :) Napr. ja na Tennmaky (z kategorie lowcost sluchatok z Ciny) nedam dopustit, zdenak1 im nevie prist na meno (aj ked si myslim, ze u neho bude problem s usadenim, lebo to, co popisuje, mi na Crazy Cello nesedi, ale pripustam, ze to moze vnimat inak ak porovnava so sluchatkami za 100eur a viac).
Neviem nowo, aky mas prehravac, ale ak mas stale to svetle cudo bez displeja, musis pozerat inde ako su ZS6 a ZS10. Skus zmenit prehravac, Benjie ti bude viac vyhovovat.
Dnes som tu narychlo pastol recenziu na audiobudget.com a davnejsie aj z thephonograph.net, obe akoby popisovali ine sluchatka, je to o preferenciach recenzentov. Ked budes stale len citat recenzie, nikdy sa neposunies dalej. Co ti vlastne brani ich kupit a posunut pripadne na bazar ? ZS* sa tu urcite v bazare predaju, vela ludi ich chce skusit, ale nechcu nakupovat z Ciny.
Preco o nich vlastne stale uvazujes, ked si to uzavrel, ze na tvoje usi nezozenies ziadne vhodne nadstavce ? Alebo ti uz dosli nejake ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iljic 10. 5. 2018 09:05

Tak mohu napsat také své dojmy.
Zahořeno asi 10hod.
Já jsem tedy velmi spokojen. Vždy mně výrazně u všech sluchátek něco štvalo a nebyl jsem schopen to přijmout. U ZS10 to nemohu říci.
Výšky jsou opravdu lehce potlačené, ale nevnímám to jako neomluvitelnou chybu. Separace nástrojů velmi slušná. Středy asi mírně vystouplé. A basy jsou hodně slušné, jsou tam kde mají být, dobrá kontrola, objem. Přijde mi, že basy a středy jdou ruku v ruce a výšky lehce pokulhávají. Prostor by mohl být u chlup větší.
Ale pozor, za ty peníze dle mého názoru bomba. Je to samozřejmě o zvukových preferencích, poslouchané hudbě takže bez osobní zkušenosti se stejně člověk nic nedozví. :-)
Nezapomínal bych na zdroj zvuku! Přijde mi jako velmi důležitá součást. Třeba k mobilu bych je nedoporučil (testováno na Sony Xperia Z5 compact), zahuhňané, bas rozplizlý - stráci konturu, kontrolu, pásma slitá, výšky tuplem pryč. Mám teď připojeno na Xduoo X10 a jsem spokojen (na drobné odpustihodné detaily).
Jo a špunty nemám originál (příšlo mi to horší, zvukově), jsem si ještě objednal JVC Spiral Dots tak uvidíme co to s tím udělá.
Takže za mne ano, ale pokud možno s co nejlepším (a světlejším) zdrojem. Takové Xduoo X3 by k tomu mohlo pasovat.

-- 10. 5. 2018 10:11 --

akburt píše:Já se pridávám ke spokojeným uzivatelům a mohu je jen doporucit.Mám i ZS6 a to se nedá srovnat.Jak usazení,tak i zvuk je o level výs na KZ ZS10.
Pokud máte z jakéhokoliv důvodu nechut investovat do premiových IEM,tady dostanete poslouchatelné sluchátka za méne nez tisícovku,spíse kolem 700-800 Kc.
Mám k nim i symetrický kabel,který jim jeste více pomůze.


Lze k nim doporučit nějaký symetrický kabel?
Díky
iljic
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků