KZ ZS10 4BA+1D

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 28. 4. 2018 17:17

Objednal som 3 páry dvojzávojových z Aliexpressu, spolu za 80 centov, priemer krčku 5mm, priemer väčšieho závoja 15mm - to som zvedavý !!! .... :-)
Keď budú sedieť, bude super, a ja si kúpim Benjie S5 (bude o niečo lepší ako Walnut V2s, ktorý NEMÁ bas, čo ma šokovalo aj pri použití EQ JAZZ, keď som to napichol na Tascam VL-A5, zvuk čistý, priestorový, ale bas strašne slabučký...), a potom ... KZ ZS10 ? ...
Vie niekto porovnať KZ ZS5 (1. várka) s KZ ZS10 ? ... Som prekvapený, že KZ ZS10 (podľa recenzie) majú pomerne dosť basov, ktoré trochu zasahujú do stredov, a "zaguľatené" výšky (čo by vadiť nemuselo, ale škoda tých stredov...)... TO BY VŠAK MOHLO BYŤ DOBRÉ PRE 80-TKOVÝ ROCK (Bon Jovi, Aerosmith, The Journey atď...)... čo myslíte ? Lebo pre mňa je práve toto hudba, ktorú počúvam najradšej, ale ktorú si na svetlom Walnut V2s neviem vôbec vychutnať... sama je totiž "svetlá", takže potrebuje skôr niečo temnejšie, ako prehrávač (možno BENJIE S5 ?), tak tmavšie slúchadlá...
Takže KZ ZS5 (1. várka) a KZ ZS10 by sa mohli dopĺňať...
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kuko61 30. 4. 2018 14:03

A su tu ďalšie sluchadlá od KZ, tvarovo podobné ZS10 - KZ ES4.

https://www.aliexpress.com/item/KZ-ES4- ... 97728.html

KZ ES4.jpg
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 4. 2018 19:29

tak už je mám taky, zatím velmi pozitivní pocity, necham chvíli rozehrát ještě ale i na první poslech za tu cenu super sluchátka.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 30. 4. 2018 19:39

Já taky. První dojem ... Skvělá hloubka prostoru.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 2. 5. 2018 02:09

kuko61 píše:A po roku 2021 to bude úplné peklo, ked zrušia limit 22€ na zásielky bez DPH a úplne vsetko pojde cez colnicu a bude sa vyrubovat DPH.


Kdyz jsem tohle cetl poprve, tak jsem si predstavil ten totalni kolaps ceske celnice. :lol:
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 2. 5. 2018 12:05

Hmmm....nejake porovnanie s KZ ZS5 (1.varka) by sa nenaslo ? Nech to porovanie ale ma aspon niekolko viet... :-) Porovnanie basov, stredov, vysok, priestor, separacia, celkova naväznost pasiem na seba, detail (ktory nebude u KZ ZS10 nejak vyrazny - ale zaujima ma v porovnani s KZ ZS5 (1.varka)...)

:-)
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 5. 2018 12:42

no ZS5 už nemám, resp. ne funkční, ani ZS6, ale něco o nich napíšu až se k tomu dostanu. zatím se rozehrávají a na poslech v klidu nebyl moc čas.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod japkoslav 3. 5. 2018 19:10

Tak dnes jsem se přidal k majitelům KZ ZS10.
Celkové dojmy jsou velice pozitivní (vzhledem k ceně), ale ty výšky ... to je fak bída, nemají žádnou jiskru.
Moje oblíbené chiptunes sice pěkně basují, ale vzhledem k tomu, že tento žánr potřebuje nejen basy, ale i prokreslené výšky, tak je to takové nemastné neslané.

Časem dokoupím i další KZ modely, snad tam bude i něco lépe vybalancovaného.
PS: Basy jsou opravdu extrémně silné a úderné.
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 3. 5. 2018 19:40

Aha,...takze nic...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 4. 5. 2018 07:31

Fakt je to s vyskami take zle ? ... :-/
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 5. 2018 09:08

není ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 4. 5. 2018 10:05

vencaxxx píše:není ;)


Rozumeju si KZ ZS10 s 80'S classic a glam/hard rockom (Bon Jovi, Arosmith, Journey, 80tkovy Prince...) ?
Totiz vtedy bol zvuk dost o vyskach... Niekedy az trochu neprijemnych... Take KZ ZS10 by ich mohli "krotit". Napr. taky JOJ BON JOVI - album BLAZE OF GLORY... su tam dost vysky... nepocuvatelne na KZ ZS5 + svetly Walnut V2s.... Zato Benjie S5 + KZ ZS10 by mohlo byt dobrym kombom na svetle albumy...hmmm....
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 5. 2018 19:48

Tak mám za sebou 2 dny rozehrávání a zatím relativně krátký poslech ale napíšu pár postřehů.
Co se týče zpracování tak jsou na tom ZS10 imho dost dobře, sice je vidět ne úplně perfektní slícování, ale kvalita plastu se zdá být OK, rozhodně nepůsobí nijak levným dojmem, konektory drží pevně. Tělo sluchátek je poměrně velké, ale díky tvaru celkem sedí, nikde netlačí, na pohodlí si nestěžuju. Krček by asi mohl být trochu delší, ale za mě OK. Kabel je tentokrát lepší než běžný KZ, je splétaný, dá se srovnat se "stříbrným" alternativním kabelem ke KZ ZS5/6. Tedy tím tenkým.
Co se zvuku týče tak na první poslech uchvátí bas. Je opravdu výrazný, ale má "texturu", není to jen dunění. Přesto se nejedná o "basshead" sluchátka. Středy nejsou potlačené jako u ZS5/6, jsou víc vpředu. Prostor je celkem solidní, ve srovnání s IT01 mi přijde míň "nafouknutý", beru to spíš jako plus. Na IT01 mi teď přijde trochu nereálný. Výšky jsou potlačené, ale zase ne tak moc, rozhodně bych o ZS10 neřekl že jsou to tmavá sluchátka, spíš nejsou výšky tak cinkavé, na efekt, ale sušší. Je cítit snaha spíš o "audiofilský" sušší přednes, ne efektní jako třeba ZS6. Poslouchal jsem mix muziky a nenarazil jsem na nic co by mi na ZS10 vadilo. Je znát nižší citlivost, 32Ohmů proti 16 u ZS5/6 tzn. chce to silnější zdroj, ale i z mobilu hlasitost stačí.
Jsou vybíravější i na kvalitu nahrávek, zkoušel jsem i muziku co psal NOWOCAYN a není to co se kvality nic moc. (Google Music 320kbps), poslouchat se to ale v pohodě dá.

Zkoušel jsem s benjie K3 a Honor 9. S K3 se mi zvuk zdá už dost světlý na to že ZS10 mají celkem slabé výšky) S lepším zdrojem by byl asi výsledek ještě lepší, momentálně nic lepšího nemám. Zvuk se mi obecně dost líbí, celkem "vtahuje do děje", přesto že nehraje úplně na efekt a nějaký mušky by se našly. Pro mě zatím asi nejlepší KZ sluchátka, ve srovnání s IT01 se mi rozdíl nezdá zásadní. IT01 jsou víc "bum cink", mají větší prostor (ale imho trochu moc už), zvuk je teplejší, uhlazenější ve srovnání s ZS10.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 4. 5. 2018 21:09

Vencaxxx, dakujem za zaujimave postrehy. Mam este otazku.... Priestor v porovnani s KZ ZS5 ? Mne priestor na KZ ZS5 pride dostacujuci. ZS10 maju priestor mozno rovnaky ? Väcsi? Mensi ? Dakujem za vyjadrenie...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vencaxxx 5. 5. 2018 07:26

už je nemám na prime porovnání, ale řekl bych že do šířky je to srovnatelný, hloubka možná menší, není to takový 3D jako ZS5/6 ale zase asi víc přirozený.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků