Stojan na slúchadlá

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2020 13:30

A který nakonec máš? Dřevo tomu dá prostě jiný rozměr. Paráda, alespoň takto na fotkách rozhodně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod leroj 4. 12. 2020 13:45

zhruba tento (on je každý lehce jiný) - je supr, jen to poštovné moc nepotěšilo
https://www.etsy.com/listing/886302738/wooden-headphone-holder-headphone-stand?ref=shop_home_active_7
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2020 13:49

Díky. Fakt moc pěkný... i cena za poštovné :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Houbičkar 5. 12. 2020 11:22

Já teda ukládám sluchátka do orig. koženého kufříku vycpaného molitanem, kabel se z něho plazí volně ven, nechávám mu průlez mezi zipsy a je to fajn, nepráší se. Nejvíce mi vadí všechny varianty, které namáhají (rozevírají) hlavový most, to už bych nechtěl. Ani ta "Jack" láhev, byť uživatel píše, že náušníky neničí, by pro mne nebyla vhodná, neb si na obrázku nelze nevšimnout, že zvlášť v případě velurových (háklivějších) by se prostě náušníky v dolních partiích, dle velikosti přítlaku, nenávratně splaskávaly. Osobní zkušenost. Takto namáhané náušníky deformují zvuk daleko dříve, než pokud jsou sluchátka uložena, zavěšena volně. Navíc má i ten uzávěr flašky problematický tvar a mrňavou, hlavový most namáhající, závěsnou plochu. Zvlášť u těžších sluchadel by to byl problém a nezměnilo by to ani případné nalepení, co já vím, třeba molitanu na vršek uzávěru. Ty dřevěné varianty krásně kopírují geometrii mostu, sluchátka si na nich visí jako v bavlnce. Naopak na láhvi mají pohodlí jako Krištuš Pán na kříži....ten pak alespoň vstal z mrtvých, ta sluchátka ale budou po několika měsících v invalidním důchodu.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 5. 12. 2020 17:21

Já nechávám sluchátka s připojeným kabely volně ležet, a pokud vím, že je nebudu delší dobu používat, tak je navíc zabalím do plastikové tašky z Alberta nebo Tesca, aby se na ně neprášilo.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2020 17:39

:D

Jinak na dlouhodobější zabalení do klasických igelitek pozor. Někdy ty plasty spolu rády „reagují“.

Věšáček je krása pro oko, když má člověk zrovna chuť poslouchat, ale potřebuje odložit. No a případný kufr se hodí na dlouhodobější uskladnění.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod introvert 5. 12. 2020 20:46

MgX píše::D
Jinak na dlouhodobější zabalení do klasických igelitek pozor. Někdy ty plasty spolu rády „reagují“.

Používám ty nejlevnější za pár korun, tam bych řekl je riziko interakce minimální.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasdcz 18. 12. 2020 08:17

Mám dva König meyery 16085 mám je na rohu stolu a jsou ok:-) nedoporučuji jestli se daj ještě sehnat od sennheisru taky držáky na stůl šílený..., já za sebe můžu říct že držáky na stůl jsou nejlepší protože po tmě nic neschodím jako nedávno flašku vina� pokud to máte do "živé" místnosti takže tak�
tomasdcz
Junior

Odeslat příspěvekod Delgar 20. 7. 2021 15:29

Ahoj, máte někdo zkušenosti se stojanem tohoto tipu:

https://www.masterdynamic.eu/products/headphone-stand

na sluchátka s mostem vyřešeným jako mají např. Audeze LCD-2 nebo Verum 1?
Trochu se bojím že to bude hlavovému mostu vadit, je je neustále ohnutý do tvaru V, ale zase na druhou stranu je to kůže, tak by to měla přežít.

Co si o tom myslíte?
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 7. 2021 21:05

U Audeze se vytahá ten kožený pásek a hlava se bude dotýkat mostu, což není dvakrát pohodlné.
Já pokládám Audeze do té polstrované vystýlky z krabice. Dá se použít i podložka pod myš.
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 7. 2021 21:56

Mám Audeze LCD-X a přesně tenhle stojan (pro jiná sluchátka). Určitě to není vhodná kombinace, poškodíš akorát hlavový most. Když už stojan pro Audeze, tak ROOMs, ale vhodnější je podle mě pokládat je na nějakou polstrovanou podložku a dávat molitanový mezikus mezi mušle.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Delgar 21. 7. 2021 08:37

Díky, nakonec jsem to vyřešil takhle :)
Přílohy
processed5.jpeg
Delgar
Junior

Předchozí stránka