Slúchadlá na filmy a hudbu

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Webste9 26. 11. 2018 20:26

Ahojte.

Kde začať...
Momentálne vlastním JBL J88i ale už dosluhujú po 4 rokoch. Manželka mi povedala vraj Ježiško prinesie nové.
Hľadám preto nové slúchadlá, niečo kvalitnejšie, rád by som sa posunul niekam ďalej.
- asi uzavreté
- circum aurálne
- s káblom aspoň cca 3m


Vlatním ext. zvukovú kartu creative sound blaster X-fi HD na ktorú mám pripojené aj reproduktory 2.0 a slúchatká.
Počúvam 40% hudbu - youtube, MP3 (320kb/s), FLAC, občas nejaké CD.
Žánre - Electro, disco, POP, ľahký rock (nie metal!) Mám rád aj bass ale nie zase príliš, že to prekryje stredy a výšky.
Pozerám 60% filmy - Preto by som ocenil nejakú priestorovosť aj keď neviem či sa to dá pri uzavretých slúchadlách.

Pokukujem po Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohm, žial si ich nemám kde vypočuť.

Cena - do 150Eur poprípade 180Eur max.
Iba nové nie bazár.
Snáď som napísal všetko, keď nie doplním.

Ďakujem za Váš čas
Jakub
Webste9
Junior

Odeslat příspěvekod Daly90 26. 11. 2018 22:16

Se sluchátky se bude radit dost těžko... každý bude mít jiný nárok na zvuk a jiné ucho. Když se přesuneš do jiné kategorie sluchátek, navíc i jiné značky, bude zvuk více jiný, než lepší. Ale napiš si o radu na webu http://www.headphones.cz/inshop/profesi ... pro-80.htm

Připrav se zároveň na odlišný charakter zvuku. Zatímco JBL byla hudební sluchátka na poslech, tedy zábavný zvuk ( chápej větší objem basů a výšek, lehce ztlumené středy ), DT 770 jsou studiová sluchátka, která mají nabídnout přirozený a věrný zvuk. Technicky by ti mohly chybět basy, které jsou u J88i silnou doménou.

Možná bych se na tvém místě podíval po klasických domácích sluchátkách. Ta nebudou příliš analytická.
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 11. 2018 23:20

hmmm ... ony tie JBL J88i sú dosť špecifické sluchátka ... možno by som sa po nich skúsil posunúť na vyšší level napr. s Koss SP540 ... ale skutočne je tu bez tvojej osobnej posluchovej skúsenosti ťažko niečo radiť
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Webste9 27. 11. 2018 07:02

Ďakujem za postrehy a rady,
Áno, viem že to môže byť veľký rozdiel oproti mojim JBL. Myslím si ale že by sa mi mohol zvuk páčiť, no tazko to povedat na 100%.Tu na okolí nemám nikde specializovany shop so sluchatkam, max. Datart, nay a podobne elektra kde to stoji za ho***.
Co sa týka tých viac domácich (zábavných) sluchátok, ktoré by ste mi doporučili, cena môže ísť do 200 eur.
Ďakujem
Webste9
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 11. 2018 13:54

Pochybujem ze by mu konkretne u DT chybal bas.
A tvrdenie ze "domace" sluchadla budu urcite zabavnejsie ako "studiove" je nezmysel. Je celkom dost "studiovych" sluchadiel, ktore su zabavne a "domacich", ktore maju suchy zvuk. To su len marketingove oznacenia. Najvacsi rozdiel tam globalne byva najma v dizajne a spracovani, s charakterom zvuku to velmi nesuvisi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Webste9 27. 11. 2018 14:08

Ryan, vďaka za tvoj príspevok.
Dnes som mimo iného prečítal pár recenzií aj na Audio-Technica ATH-AD700X, celkom ich vychvaluju, a áno našiel som ich v kategórii "štandardné slúchadlá"
Nejaké skúsenosti s hore uvedenými, poprípade iny typ.
Webste9
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 11. 2018 09:13

Asi si myslel A700x. AD700x su otvorene.
Ten A rad od Audio-Technicy su velmi vydarene sluchadla. Pohodlne s dobrym zvukom.
Mne ale pridu lepsie nove ATH-A550Z. Hlavne su aj basovejsie, co je na tie filmy lepsia volba.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Webste9 29. 11. 2018 19:05

Dnes som veľa čítal. Neviem či bude pre mňa správna volba štúdiové alebo Hi-Fi slúchatka.
Príparne ich potrebujem na filmy, preto by som mal hladať ako tu už bolo spomenuté "zábavné" a "dynamické".
Vyššie cenové hladiny ma ale posúvaju vždy len do tých štúdiových slúchadiel, kde je zvuk prispôsobený na čistotu a je taký analitický.
Nemal by som sa začať obezrať po slúchádlach typu
JBL - JBL E65BT Noise cancelling
Pioneer - Pioneer SE-MS7BT-T
Bose - BOSE SoundLink AE wireless II

Áno, viem sú to bezdrôtové slúchadla, ale každé sa dajú pripojiť aj cez kábel.
Nejako neviem ako, ma stále priťahujú
Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohm
poprípade 880-ky, aký je tam vlastne rozdiel? Nejaký podstatný?
Webste9
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 11. 2018 20:16

Webste9: zbytočne moc veľa čítaš a evidentne nemáš vôbec nič napočúvané ... nemá moc veľký zmysel Ti tu niečo špeciálne radiť ... kúp si jednoducho to "čo ťa priťahuje" ... Tvoja voľba bude určite správna ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Webste9 29. 11. 2018 20:28

nie, veru nemám nič napočúvané, preto som žiadal o pomoc vás, skúsenejších, a áno viem, každý ma to ucho iné, skor ma zaujimalo akou cestou sa mám vybrať .. ale vďaka za názor :)
Webste9
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 29. 11. 2018 20:32

bacil2 píše:Tvoja voľba bude určite správna ...

presne tak :D a navic s tak velkym cenovym rozptylem evidentne nemas jasno chce to jit do obchodu a taky neco pozkouset ;) jen ty sam vis jakou cestou se vybrat...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 29. 11. 2018 20:38

Webste,tobe nejde internet? Jinak bys nemohl pokladat tak stupidni dotazy typu jaky je rozdil mezi dt770 a 880. To nema nic spolecnyho s nezkusenosti,ale s lenosti si ty sluchatka rozkliknout.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Webste9 29. 11. 2018 20:50

Ide mi internet, porovnanie tych dvoch sluchadiel na papiery je jedna vec ale osobna skusenost druha. Preto som sa pytal.
Nemam tu v okolí kde si vypočuť sluchadla. Datart ma nieco vyložene ale to su sluchadla za 30 eur. Teda aspoň u nás. Skôr by som potreboval keby mi niekto napise "tieto alebo tieto sluchadla mam, na filmy su fajn" alebo opačne.
Webste9
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 29. 11. 2018 20:56

Ses ochoten vyplaznout 200Ecek za sluchatka a nemuzes zajet za par euro do nejblizsiho vetsiho mesta, kde jich maji aspon par k poslechu? Blizi se vikend tak se nad tim zamysli ;)
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 29. 11. 2018 21:10

Aha,porovnani tech dvou sluchatek na papire a ve skutecnosti. Ty janku,rozdil je snad diametralni,neee!!! Jedny jsou uzavreny a druhy polootevreny!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků