Co si koupit po Shure SE530?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod razerfan 3. 2. 2019 04:02

Já bych si ty 4ky nekoupil, ale proti gustu žádný dišputát. Jak píše mrazík,rozdíl mezi nimi bude asi jako mezi tlačenkou a disko sušenkami. Možná jsi měl Radku pouze chuť na delikatesy, tak by ti mohlo být jedno, který model tam šoupneš. Nebyl bys první ani poslední kdo si koupil sluchátka neuváženě.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 3. 2. 2019 09:57

Mám chuť na nějaká *další* sluchátka :) Neslyšel jsem ani jedny, v ČR nejsou k poslechu. Kupuje je "hluše", jen podle psaného textu a toho, co si myslím, že by mě mohlo bavit. A momentálně mám chuť spíše na čtverky, protože jsem se rozhodoval mezi hodně odlišnými trojkami a Black, a 4 má (papírově) z obou to lepší.

Proti "V-shaped" nic nemám, akorát je budu asi používat jindy (a častěji!), než trojky.
Pokud se to zkombinuje se skvělými výškami, tak nějak doufám, že budu spokojen.
Vždyť je to vše o zábavě.

Pak si k nim třeba dokoupím Harmony 8.2. ;)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 2. 2019 10:31

Pokud prostě chceš jen nějakou novou hračku a je ti jedno jakou, tak je to v pořádku. Nicméně zrovna s Piotrem jde domluvit zápůjčka a tak si případně jednotlivé modely vyzkoušet a poslechnout. Ono sáhnout vedle v případě CIEM je dost napikaču.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jozo218 3. 2. 2019 12:59

Radek a akú hudbu najviac počúvate? Tuším ste to tu nikde neuviedli. Inak Mrazik radí múdro. Ja som túto zápožičku využil, hlavne zo zvedavosti, vtedy boli k dispozícii z rady Fibae “len“ 3, 2 a 1, zobral som si Fibae 2 a 3.
Tak trochu po pamäti skúsim popísať ich zvuk.
3ky majú svetlejšie-chladnejšie ladenie, zvukovo zamerané skôr na techniku a precíznosť, bas je rýchly a pekne prekreslený, pridal by som však trochu na objeme, sub-bas ide celkom hlboko ak treba, stredy majú veľmi pekné, no položené viac od poslucháča a na môj vkus tenšie znejúce. Chýbala mi hlavne pri rýchlych metalových pasážiach potrebná hutnosť, zato dynamika a separácia nástrojov bola výborná a nič sa nezlievalo, len tá hutnosť... Výšky boli výborne, zriedkavo náchylné na sykavky, micro-detailov bolo na rozdávanie. Celkovo slúchadlá podávali veľmi dobrý výkon a rozlíšenie.
Ak pozerám na porovnávací graf z ich stránky, tak Fibae 4 by mohli mať práve tú potrebnú hutnosť ktorá mi pri 3kách chýbala. Píšu že majú teplejšie a menej jasné ladenie, len či nie na úkor čistoty a celkovej vzdušnosti, ktorú 3ky mali. Taktiež bas má byť výraznejší čo by nemuselo byť na škodu, len či ho zasa nebude až moc, ťažko povedať ;-) každopádne myslím, že je to hlavne o Vašich preferenciách a o tom aký štýl budete na nich počúvať. Myslím si, že 4ky budú univerzálnejšie.
jozo218
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 3. 2. 2019 14:35

Pěkná sumace, děkuju :)

Fibae 4 má navíc "super high" tweeter oproti trojkám, výšky by měly být čisté a detailní, a přitom (Piotr píše) bez agresivity. Basů bude asi hodně, ale pokud budou pevné, rychlé, hutné, je to zase výhra. Je to střelba naslepo, doufám přesto, že správně, na dlouhodobý denní poslech se mi to zdá ideální, neunavující. A velmi univerzální.

A jinak poslouchám různé klidnější věci - od blues, jazz, soul, věci jako Johny Cash, Coltrane, Leonard Cohen, přes 80tá léta (The Clash, Frank Zappa, Pink Floyd), po současný popík a elektro (klidně Bjork, David Guetta, Garbage, atd.). Nebo akustické věci s kytarou. Piáno. Je to hudba, které V-shape vyhovuje, je to často styl, který nemá extrémně hodně basů, ale je potřeba aby byly slyšet ty co tam jsou, a dobře definované.

Takový klidný Massive Attack bez basů nemá smysl :)

No, až tu ke konci února Fibae 4 budou, dám vědět dojmy.
Přílohy
fibae.PNG
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 2. 2019 15:20

No dej potom vědět, ale mám obavu, že Ti budou chybět středy. To co posloucháš je založený hodně na vokálech. Na každý pád Ti přeju, aby sedly jak komfortem, tak i zvukem. Mimochodem co používáš za přehrávač?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 3. 2. 2019 16:53

10-7-10, jasně, že tam bude pocitový propad na středech. Proto je to Véčko. Ale zase 7 z 10 je dost, není to objektivně málo středů, jen relativně.

No jsem zvědav :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 3. 2. 2019 17:58

Mě uváděná tonalita Fibae 4 taky velice láká, tak jsem zvědav, co na ně budeš říkat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 11. 3. 2019 13:59

Fibae 4 jsou doma.

Zvukově chci hodnotit až po pár dnech, první dojem je, že hrají tak jak jsem si představoval :)

Nicméně fit & finish mohu hodnotit hned, a ten je parádní. Dokonale padnou do uší, zcela přesně vyrobené, fantasticky dobře tlumí, přesně sedí, a přitom jsou i po hodině pohodlná. Člověk je po chvíli přestane vnímat. První zasunutí do ucha teda tak snadné nebylo, ale je to o zvyku. Krapet složitější je je pouze vyndat.

Moje první customy a obávám se, že nikoliv poslední :)

1.jpg


2.jpg


3.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 3. 2019 15:00

Vyzeraju, ze tesnia paradne. Tiez by som rad skoncil u customov, mam vsak obavu, ze ak ma casom prestanu bavit, uz sa nebudu dat poslat dalej do sveta. Teda nie jednoducho. Aj sam pises "obávám se, že nikoliv poslední"...
Aj ti z CA pozival univerzaly Fibae 4 alebo si to riskoval ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 11. 3. 2019 15:09

Do světa se bez úprav nedají poslat zcela určitě... Pro takto dokonale sedící sluchátka neexistuje druhý člověk co má stejné uši. Btw, pravé je výrazně (3-4mm) jiné než levé, ani zde není podobnost.

A jinak jsem je koupil "nahlucho", ale zase za pre-launch cenu.
Risk, no.
Nakonec do 14 dnů je mohu vrátit, ale dělat to nebudu :)
Už jsem naposlouchal pár skladeb a slyším věci, co jsem s Shure SE530 (starší, ale velmi kvalitní, IEM) netušil, že tam jsou. A baví mě :)

// edit: teda, fakt složitá věc je VYNDAT ty sluchátka z uší, aniž bych rval za kabel. Sedí, fungují, izolují, dát je do uší pohoda, ale vyndat .. to mi rve zvukovody :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 3. 2019 18:28

Jsem moc zvědav na zvukové hodnocení. Trošku o nich uvažuju, ale běžná cena je docela vysoko.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 3. 2019 18:41

Radek.Hulan píše:Do světa se bez úprav nedají poslat zcela určitě... Pro takto dokonale sedící sluchátka neexistuje druhý člověk co má stejné uši.

To je síce pravda, že každý má iné uši, ale dajú sa "premušliť" na univerzály. No je s tým samozrejme spojená nejaká časová ale aj nezanedbateľná cenová réžia.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 3. 2019 19:26

Tak postupně už mám něco naposloucháno, a je to přesně to, co jsem potřeboval pro dlouhodobý poslech, jak pro poslech v klidu, tak rušném prostředí. Tam excelují.

Za prvé - odhlučení, je dokonalé. Mám před sebou Sony WH1000XM3, poslední model s aktivním ANC, starší Shure SE530 (IEM), plus tedy Custom Art FIBAE 4. Kdybych je oznámkoval, tak Shure má 3/10, Sony s aktivním ANC tak 7/10 a custom fit FIBAE 4 pak 10/10 za izolaci od okolí :) Kvalitní otisky uší od audiologa + precizní zpracování od Poláků nemá chybu.

Pohodlí - zde záleží, co člověk snese. Někdo customy v uších mít nemůže vůbec, někdo ani IEM. Pro mne jsou pohodlné, custom fit mi perfektně padnul do ucha, a mohu ty sluchátka mít v uchu hodiny a ucho nebolí. Moc příjemné s tím ale není mluvit nebo třeba delší dobu volat. Sony pro použití v kanceláři použitelností vede, protože stačí položit ruku na pravé ucho a člověk slyší co kdo mluví. To než bych vyndal FIBAE 4... Prostě ty když člověk poslouchá, tak jenom poslouchá, a na ostatní věci musí rezignovat. Či ostatní na něj :) Nevytahují se z ucha příliš snadno a není to vůbec požitek.

Požitek je je ovšem mít v uších a poslouchat :) Basy jsou pevné, hutné, středy a vokály přes "V" charakteristiku vyrovnané, výšky pak čisté, jasné. Sluchátka mají teplejší zvuk, nabízí výborný prostor i velmi dobrou lokalizaci. Zprostředkují přitom výrazně více detailů než Shure SE530 (toto mě hodně překvapilo). Zvukově jsou jasně nejhorší bezdrátové Sony WH1000XM3 (i přes LDAC), relativně "zamumlané", nedetailní, nepřesné, bez detailů, basy přitom dunivé. Shure SE530 mají basů mnohem méně, ale ty co mají jsou přesnější než od Sony, mají také více detailů než Sony. Shure SE530 už asi poslouchat nebudu (případně jsou na prodej), s FIBAE 4 srovnání nesnesou, Sony ano, ale ne zvukově, protože mají jiné použití než customy.

Summary? Pevné basy, spousta detailů, velmi příjemné na poslech, velmi pohodlné.

Samsung S10+ telefon, kde je Cirrus Logic CS47L93 audio kodek a dva CS35L40 zesilovače, s nimi hraje velmi dobře.

A mimochodem, zkusil jsem si změřit přes Samsung "Adapt Sound" v telefonu, co slyším či ne. Podobné měření dělá třeba NuraPhone, uzpůsobí zvuk "ztrátě sluchu", kterou má každý, komu je přes 20 :) Telefon přehraje několik desítek frekvencí nízké hlasitosti a vy mu řeknete, jak dobře je slyšíte. Pro každé ucho zvlášť. A z toho se vytvoří zvukový profil.

Takto pak vypadá ten můj. FIBAE 4 s basy ani středy zjevně problém nemá, a výšky ... tam bude už můj "problém" 46 let. Takže jsem si je zvednul :)

lidi-30-60.jpg


A takto to vypadá, pro srovnání, "nutnost ekvalizace" v běžné populaci, aby člověk slyšel, co autor zamýšlel:

muj_sluch.jpg
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 16. 3. 2019 21:17, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 16. 3. 2019 20:08

Takže ze zvuku nadšení, jestli jsem správně pochopil? Mám trošku strach, že když bych šel do těch Fibae 4, budu platit tři litry za značku, deset za to, že je přesně dělaný tvar na zakázku a po zvukové stránce to bude hrát jako in-ear za pět tisíc. Tak doufám, že se pletu.
Na to vytahování z uší už máš nějakou fintu?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků