V-MODA M-100 nej volba do 7000?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod R0ck 19. 12. 2018 23:45

Ahoj,

po mnohaleté pauze a hodně km v autě, se vracím také k využití sluchátek na cestách.
Na doma momentálně využívám ne moc často HD600. Nyní bych rád něco na cesty.
Naposled když jsem vybíral (2013) tak mi přišli M-100 jako nej volba do 7000.
Platí to i dnes? Resp. můj hudební poslech je od Hugh Laurie až po metal.
Trvám na sluchátkách s hlav. mostem, BT nechci, špunty také ne.
Konstrukce ideálně uzavřená, aby to neřvalo na všechny strany ve vlaku.
Ideálně něco skladného co můžu dát do tašky před meetingem, pokud by byla možnost
mikrofonu bylo by to super pro telefonování. Zdroj ipod s imodem nebo iphone 7.

Zajímá mě co se vše od té doby změnilo, případně jaké jsou alternativy?

Díky moc za rady :)
Naposledy upravil R0ck dne 20. 12. 2018 08:55, celkově upraveno 1
R0ck
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 12. 2018 02:42

M-100 jsou fajn sluchátka, pokud hledáš basový zvuk. Zase ne, že by hrály jen ohlušující basy a nic jiného, ale prostě mají znatelně zvýrazněné basové pásmo. Pohodlí ok a odolnost konstrukce bezkonkurenční.

Další alternativou by mohly být třeba 1MORE Triple Driver Over-Ear, které nabídnou taky basové podání a precizní provedení, pozor na menší náušníky. Sennheiser Momentum M2 AEi se snaží o vyvážené podání a za dnešní cenu kolem pěti tisíc stojí aspoň za zvážení. Audio-Technica ATH-MSR7 nabídnou mírně světlejší projev s důrazem spíš na detaily než na hřmotné spodky.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R0ck 20. 12. 2018 08:54

Upřímně nehledám zásadní basový projev, spíš preferuju vyváženost, v minulosti jsem fungoval na ES7, byli výborné až na koženku a občasné tlačení po delším používání, ale bohužel se odporoučeli do křemíkové nebe.

1more je novinka, mrnu na ně. Co se týče momentum tak si pamatuju pouze první generaci a ty mě přišli jako naleštěný design za hodne penez, ale ne dost muziky. Změnilo se to s M2 AEi?

Ty MSR7 mi připadají nejvíce sympatické a už jsem je začal obhlížet.
Jinak co třeba alternativy, které jsem řešil těch mnoho let zpět jako
beyerdynamic DT 1350 nebo T 51 p? Jsou stále dobré např. v porovnání s tím co jsi zmínil?
R0ck
Junior

Odeslat příspěvekod kubino 20. 12. 2018 13:07

M-100 mám jako hlavní sluchátka v práci a jsou fajn, teď jsem je zkusil s iPodem 4. generace a hrajou taky moc dobře. Na ven bych je ale nevolil. Pasivní izolaci mají jenom průměrnou, pokud pustím něco nahlas (2/3) tak ven projde docela dost. Jo, mám větší XL náušníky, jak jsou na tom původní netuším, asi ještě hůř (izolace, pohodlí i zvuk).
Možná bych volil něco s aktivním potlačením hluku - Sony/Bose.
Dobrou skládací konstrukci a kompaktní design mají ještě Marshall Monitory, ale chtějí silnější zdroj.
kubino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 12. 2018 16:49

Myslel jsem, že chceš circumaural (over-ear), když jsi zmiňoval M-100. Momentum M2 jsou lepší než původní verze, která byla fakt nic moc. Marshall Monitor jsou překvapivě fajn konstrukčně i zvukově (tím spíš s přihlédnutím k ceně), ale jsou o třídu níž než ostatní zmiňované modely.

Jestli sháníš supraaurály (on-ear), tak se podívej na JAYS u-JAYS (mírně zábavnější), Audio-Technica ATH-SR5 (světlejší), Audio-Technica ATH-M60x (vyvážený projev).
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubino 22. 12. 2018 11:08

u-Jays mám shodou okolností taky a jsou to moje hlavní sluchátka na ven. Je to bluetooth model, který má proti kabelovému lépe řešené klouby náušníků a mají výbornou pasivní izolaci. Na rozdíl od Monitorů se dají nosit na krku, ale zase nejdou složit. Monitory i uJays mají vyšší přítlak, takže dobře drží na hlavě. Každopádně na ven jsou obojí mnohem lepší než m100, o těch bych vůbec neuvažoval.
Jestli jsi z Prahy tak si zajeď do Audiga, tam si můžeš většinu modelů vyzkoušet...
kubino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 12. 2018 06:36

Ak sa ti pacia MSR7 tak kludne vezmi tie. Tazko vymyslis nieco zasadne lepsie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R0ck 3. 1. 2019 15:40

MSR7 vypadjí dobře, nicméně možnost u-jays se mi také zamlouvá, nejlepší by bylo vyzkoušet v audigo.

Jinak upřednostnil bych over-ear, ale těch přenosných modelů je k uzoufání málo.
R0ck
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků