Nádstavce pre in-ear slúchatka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Aké nádstavce pre in-ear slúchatka odporúčate?
Comply foam tips 8 %  13%  [ 8 ]
Dekoni Audio Bulletz 0 %  0%  [ 0 ]
MandarinES Symbio Tips 6 %  10%  [ 6 ]
Sony Hybrids 1 %  1%  [ 1 ]
JVC Spiral Dots 15 %  25%  [ 15 ]
Shure / CA / Westone / RHA silikónové 2 %  3%  [ 2 ]
Shure / CA / Westone penové 2 %  3%  [ 2 ]
SpinFit (Dunu) klasické 7 %  11%  [ 7 ]
SpinFit (Dunu) kvojkrídelkové 0 %  0%  [ 0 ]
silikónové/gumené priložené k slúchatkám 9 %  15%  [ 9 ]
penové priložené k slúchatkám 4 %  6%  [ 4 ]
lacné penové z čínskych eshopov 2 %  3%  [ 2 ]
iné 4 %  6%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 60

Odeslat příspěvekod martas38 20. 12. 2020 22:37

brodus: aby nedošlo k mýlce, mám na mysli tyto (fotka je z krabičky FH5, ale počítám, že to bude stejné i u F9Pro). Vpravo nahoře značené Vocal - to jsou Final Audio Type E. Dělají to v x barevných provedení, já je mám bílo šedé. Žerou basy, posilují středy, ztenšují a prosvětlují zvuk. Nesedlo mi to.
Přílohy
IMG_2110.jpg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 21. 12. 2020 09:39

martas38 píše:brodus: aby nedošlo k mýlce, mám na mysli tyto (fotka je z krabičky FH5, ale počítám, že to bude stejné i u F9Pro). Vpravo nahoře značené Vocal - to jsou Final Audio Type E. Dělají to v x barevných provedení, já je mám bílo šedé. Žerou basy, posilují středy, ztenšují a prosvětlují zvuk. Nesedlo mi to.

Je to možné,nerozporuji,tedy až na ty basy.;-) za mne jich tam bylo tak akorát. A vzhledem k tomu že byly k m2s a to je tmavší dap,tak jim to spolu hrálo super.Ale jinak samozřejmě díky za info,a až budou nova sluchatka objednám nicméně když to bude k jiným inear zase to bude třeba o jiných nastavcich.Navic teď moc není nálada na sluchatka a poslouchám spíše regálovky v ložnici.Nové inear začnu řešit až tak v únoru,abych byl na procházky se psem vyzbrojen.Tak pohodové svátky a ať je ten další rok lepší..;-) Tedy..pro všechny.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4ceratops 29. 3. 2021 17:23

Rád by som upozornil vlastníkov uší so zvukovodom rozmerov jaskyne (čiže tých, ktorí rovnako ako ja potrebujú nástavce s priemerom 14 mm), že v novej edícii SpinFit CP100 sa pred krátkym časom objavila aj veľkosť XL. Sú bežne dostupné na Aliexpresse, ich vyhotovenie a zvuková kvalita sú na tradičnej SpinFit úrovni (čiže dostatočne vysokej, s relatívne neutrálnym dopadom na zvuk slúchadiel). Vďaka použitému silikónu sú to najpohodnejšie silikóny uvedeného rozmeru, ktoré som mal v ušiach (ak porovnávam s JVC Spiraldots, BGVP a Symbio W Peel). Všetkým veľa zdaru, dobrej muziky a čistite si uši:)
Naposledy upravil 4ceratops dne 30. 3. 2021 10:58, celkově upraveno 1
4ceratops
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 29. 3. 2021 20:47

4ceratops : Ja márne čakám na silikónové špunty s priemerom 16mm..... Takže používam "M", a strkám si ich hlbšie do zvukovodu (slúchadlá mám Mangird Tea, a tie majú dlhý kŕčok, čiže mi to umožnia). "L"-ko by som si už hlbšie nestrčil, ale na "plytký" zásun do ucha mi 14mm proste nestačí.....
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 4. 2021 10:23

Zaujímavý článok, či aspoň zhrnutie. Za mňa poradie AZLA SEDNA Light/Symbio Peel/JVC Spiral Dots/Spinfit CP145 a potom dlho nič.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 25. 5. 2021 15:23

Odkud je nejlepsi koupit Azla SEDNA a jakou variantu? Da se vybrat velikost jako u Spiral Dots?
edit:Tech variant na Linesoul je fakt hodne..
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 5. 2021 15:39

Nejlepší je koupit z linsoul.com, případně z mtmtaudio.com, kde bývá větší výběr, ale vyšší ceny a poštovné. Variant je spousta a dají se koupit po půl číslech. Základní dělení:
Azla Sedna - černá barva, v klasickém provedení a provedení Short s kratším krčkem. Materiál tvrdší, za mě nejlepší dopady na zvuk.
Azla Sedna Light - bílá barva, opět klasické a Short provedení, materiál lehce měkčí, přijde mě , že zvukově nepatrně horší, lehce oříznuté oba konce pásma, ale dost možná je to jen můj dojem.
Azla Xelastec - průhledné, tuším krom klasických je verze pro Airpods. Materiál silně lepivý, asi jak poštovní známka, mě to absolutně nevyhovuje, ale spousta lidí to chválí, údajně příjemné nošení, já mám opačný názor. Přijde mě, že silně zeslabují bas a zvuk je tenší, světlejší, méně hutný. Jsou z nich nejdražší.
Co se týče rozdílů klasika vs Short, přijde mě, že klasika má lepší dopady na zvuk, ale krček je opravdu o dost delší. Nutno zvážit dle délky krčku IEM. Spíš používám Short.
Za mě absolutně nejlepší nástavce co se týče zvuku (vyjma Xelastec), ale JVC a SpinFit jsou pohodlnější.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 25. 5. 2021 17:14

Diky za vycerpavajici odpoved:) Jinak predpokladam ze kdyz mi u JVC sedi nejlepe ML, tak tady ta velikost bude stejna?
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 5. 2021 18:50

Fakt netuším. Já od nich kupoval prvně Xelastec. Mám normálně M. Všude psali že jsou větší, tak jsem koupil MS a byly mně malý a to tak, že hodně malý. Tak jsem kopil ML a ty mě byly velký, takže napotřetí M a to sedělo. Mohl bych ti dát vyzkoušet M, ale jsem od Brna... Xelastec mám i ty ML myslím. Ale v M mám komplet jejich produkci. Každopádně jestli si nejseš jistej, doporučuju spíš SpinFit CP145.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 25. 5. 2021 19:28

No nejak zkouset a laborovat se mi moc nechce. Ale ty spinfit jsou taky s,m,l, tak to uz je asi jedno ne? Asi se na to vykaslu a zustanu u JVC..
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 5. 2021 19:56

Ono záleží. SpinFit obvykle pomůžou, když je usazení nepohodlné. K některým IEM jsem používal JVC, k jiným CP145. K Solaris jsem dlouho používal Azla Sedna Light Short. Na doma super zvuk. Ale nerozumí si to venku s ušním boltcem ohnutým respirátorem, takže teď mám právě CP145 a super. Jo Covid se nám žel montuje i do poslechu...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chandler27 29. 7. 2021 18:20

Prosim o radu mam uz mesic sony wf1000 m4 a uz se mi zacina rozpadat sluchatkovy nastavec. Ted nevim jestli objednat original sony nebo jsem uvazoval o tech comply.Nasel jsem jeden obchod cz ktery nabizi comply ale u tech nastavcu je napsano pro sony ale nevim jestli budou kompaktibilni s temi m4 bojim se jesti budou dobre sedet na sluchatku aby nepadali nebo nezustal nastavec v uchu?Nebo by se nasla jeste nejaka lepsi moznost dekuji za pripadnou odpoved.
Chandler27
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 29. 7. 2021 18:28

Nejlepší je změřit průměr trysky sluchátek a porovnat to se specifikací zamýšleného nástavce. Tryska by měla být o něco širší, než díra v nástavci.
Ale asi vteřina hledání mě řekla, že by to měly být Comply TrueGrip Pro Memory Foam Tips ,
tedy tyto:
https://www.complyfoam.com/wf-1000xm4/
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chandler27 29. 7. 2021 18:51

Dekuji bohuzel v u nas je nikdo nenabizi a ja mam tak nejak zabrany kupovat neco mimo cz kde teda by jste doporucil koupit aby to zvladl dedek jako ja? Diky
Chandler27
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 29. 7. 2021 18:57

Třeba tady, ale samozřejmě vybrat správnou velikost:
https://www.thomann.de/cz/comply_truegr ... 0xm3_s.htm
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků