Nádstavce pre in-ear slúchatka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Aké nádstavce pre in-ear slúchatka odporúčate?
Comply foam tips 8 %  13%  [ 8 ]
Dekoni Audio Bulletz 0 %  0%  [ 0 ]
MandarinES Symbio Tips 6 %  10%  [ 6 ]
Sony Hybrids 1 %  1%  [ 1 ]
JVC Spiral Dots 15 %  25%  [ 15 ]
Shure / CA / Westone / RHA silikónové 2 %  3%  [ 2 ]
Shure / CA / Westone penové 2 %  3%  [ 2 ]
SpinFit (Dunu) klasické 7 %  11%  [ 7 ]
SpinFit (Dunu) kvojkrídelkové 0 %  0%  [ 0 ]
silikónové/gumené priložené k slúchatkám 9 %  15%  [ 9 ]
penové priložené k slúchatkám 4 %  6%  [ 4 ]
lacné penové z čínskych eshopov 2 %  3%  [ 2 ]
iné 4 %  6%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 60

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 12. 2018 13:44

Táto téma mi tu ako ucelený pokec k nádstavcom celkom chýba.
Osobne mám najlepšie skúsenosti s nádstavcami JVC Spiral Dots, zvukovo sa mi zdajú najlepšie (bez skreslenia zvuku) MandarinEs Symbio, no s komfortom asi nemusia sadnúť každému. Používavam pri nádstavcoch skor veľkosť L, ale tie symbio L ma už po čase tlačia a veľkosť M mi je malá. Najkomfortnejšie s výbornou izoláciou sú pre mňa Comply, ale s nie vždy pozitívnym dopadom na zvuk - záleži od sluchítiek.
Prvé nádstavce, s ktorými som bol ako tak spokojný, boli na počudovanie tie z lacných Rock Zircon, o vôbec sa nečudujem, že sú ľudia, ktorí si tie slúchatka kupujú v akcii len kvôli nádstavcom.
Aké nádstavce používate vy ? Ako je to s nimi s komfortom, izoláciou a dopadom na zvuk ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 23. 12. 2018 17:51

Tak si nakonec vzal ty Symbio ? Taky používám L . Buď mám větší uši , nebo jsem si nejspíš za tu dobu už zvyknul ale kupodivu mě netlačí pokud je často nevytahuju . Jinak ty pěny v sybio můžeš vyndat a nůžkami zkrátit .

S tím , že by to někdy chtělo velikost mezi M + L ale souhlasím .

Jinak ale jsou pro mě symbio jediné špunty , kde mi kyliny drží jako přibité .
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 23. 12. 2018 19:45

Spiraly mám, ale levý ucho mám nějaký retardovaný, a tak občas sluchátko vypadne ... jinak zvukově ze silikonů asi nejlepší. Pro mě momentálně stále nepřekonaná varianta upravených Comply. Jednak perfektně sedí, netlačí a dobře zní. Měl jsem i Spinfity, ale tehdá mi na nic z iem-parku nesedly, tak jsem je poslal dál ...
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 24. 12. 2018 08:34

Za me jasne doporuceni: Kupte si tech nastavcu co nejvice druhu.

Jen proto ze vam sedi pekne napriklad JVC s jednemi in-eary nerika nic o jejich kombinaci s dalsimi in-eary.

Moje doporuceni

JVC Spiral Dots (klasika, ale na nektere in-eary jednoduse moc velky otvor)
Spinfits (predevsim u sluchatek s melkym usazenim pomuzou)
Symbio Eartips (tvrdost nesedne kazdemu, ale jejich extremni usazeni dopomaha skvelemu zvuku)
Shure olives (nejlepsi peny, bohuzel mizerna kompatibilita)
Westone Startips (skvele silikony, ale kompatibilita jak Shure)

Mene zname
Sony Triple comfort(jejich specialni mix silikonu a peny, moje velmi oblibene)
Acoustune AT07 (pevnejsi silikon, zvukvoe mezi temi nejlepsimi, osobne spolu se Symbio pouzivam ajko zaklad pri testovani in-earu)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 24. 12. 2018 09:07

Ahojte. Ak by som chcel skusit MandarinES Symbio "L", V PRIPADE ZE PADNU NA KZ ZS5, tak odkial ich zohnat a za kolko ?
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Aventedor 24. 12. 2018 12:28

Osobně je pro mě pohodlí na 1. místě. Bohužel nesnesu žádné nástavce, které mají uprostřed nějaké pevné tvrdší vystužení. Pěnové to snad mají všechny, nebo jsem zatím nenašel žádné, co by měli prostředek, kterým se nasazují na ineary měkký. Bohužel mě to hrozně dráždí ve zvukovodu. Gumové nepoužívám vůbec. Silikonové mají některé tvrdší prostředek, ale naštěstí se najdou i silikony, které jsou kompletně prostě měkké. Nějaké jsem našel na aliexpressu, ale rád bych vyzkoušel i kvalitnější. Bohužel nikdy nepoznám z fotek, jestli budou tvrdší nebo ne a jen tak naslepo kupovat nástavce za 10-20 éček se mi taky nechce...
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 12. 2018 13:27

NOWOCAYN_2 píše:Ahojte. Ak by som chcel skusit MandarinES Symbio "L", V PRIPADE ZE PADNU NA KZ ZS5, tak odkial ich zohnat a za kolko ?

Podla velkosti diery by mohli Symbio W (resp. wide bore) sediet. Zohnat sa daju na ebay, ale kludne mozes napisat Csabovi na messengeri, ja som skusil a za dva prac. dni boli doma (ide to z Madarska), plati sa u neho cez PayPal, co je vyhoda.

-- 24. 12. 2018 13:31 --

Aventedor píše:Osobně je pro mě pohodlí na 1. místě. Bohužel nesnesu žádné nástavce, které mají uprostřed nějaké pevné tvrdší vystužení. Pěnové to snad mají všechny, nebo jsem zatím nenašel žádné, co by měli prostředek, kterým se nasazují na ineary měkký. Bohužel mě to hrozně dráždí ve zvukovodu. Gumové nepoužívám vůbec. Silikonové mají některé tvrdší prostředek, ale naštěstí se najdou i silikony, které jsou kompletně prostě měkké. Nějaké jsem našel na aliexpressu, ale rád bych vyzkoušel i kvalitnější. Bohužel nikdy nepoznám z fotek, jestli budou tvrdší nebo ne a jen tak naslepo kupovat nástavce za 10-20 éček se mi taky nechce...

Uz mna je to tiez tak, komfort na prvom mieste, ale nesmie to mat velky dopad na zvuk. Tie Spiral Dots maju silikon trosku tvrdsi, ale na pocudovanie su fakt pohodlne, povedal by som skor ako Comply, velmi dobre izoluju a podla mojho ucha aj zvyraznia trochu basy. Velmi jemny silikon maju dvojkridelkove od Tennmaku (nakupil som asi 10 parov), su sirsie s plytsim usadenim.

-- 24. 12. 2018 13:42 --

Inak, jedny MandarinEs Wide bore "M" mam navyse, ak by mal niekto zo SK zaujem o vymenu (kludne s doplatkom) za "L" z Westone/Sony/Comply T400-500/..., kludne napiste. Prip. prihodim aj dake M/S dvojkridelkove od Tennmaku.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 12. 2018 13:57

Symbio jsem zkoušel, ale jsou pro mě opravdu moc tvrdé. Nakonec prakticky na všechno používám nástavce, které byly u sluchátek Dunu. Je to hodně měkký silikon (jsou tam i ty s pěnou uvnitř jako Symbio) a výborně těsní. Dá se sada koupit např. na penonaudio.com, ale stojí 15 babek a ne vše se využije.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 1. 2019 23:14

Na doporucenie clena SSakul som spravil vratny mod na nadstavcoch MandarinEs Symbio W, ok "mod" znie prilis nadnesene, ale v podstate som vybral tu oranzovu penu a zostal len silikon (urcite sa to da vratit naspat). Uz som to tu niekde spominal, ze MandarinEs Symbio hraju asi (podla mojich preferencii) najlepsie s vsetkymi mojimi sluchatkami, len velkost L uz ma po kratkom case tlacila a M bola zase mala. Po vybrati peny hraju sluchatka (Whizzer Kylin, iBasso IT01, KZ ZS3, Tin Audio T2) stale vyborne, no nic uz netlaci ani po par hodinach. Ano, trochu sa zmensila izolacia, ale nepr. na takych iBasso stale s nimi nepocujem kolegov z vedlajsieho kancla. V porovnani s JVC Spiral Dots MandarinEs Symbio nepridavaju basy, co je pre mna plus.
Za mna teda velke dik SSakulovi za hint, je to parada.

Edit: s Comply nadstavcami som spokojny jedine na qJays II a Tin Audio T2, na vsetkych ostatnych sluchatkach prinesu sice maximalny komfort, ale zvuk zabiju. Uplne tragicky dopadli na Kylinoch (basy su uplne neprirodzene s nimi).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 10. 1. 2019 00:27

Prochazel jsem tu nejake vlakno a videl jsem tam, ze si nekdo nechal udelat custom nastavce. Nevite jestli je jeste nekdo dela?
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 1. 2019 17:31

Dělal to Auris v Přešticích, ale nechali toho. Viděl jsem i nějaké zahraniční stránky, ale osobně si myslím, že u některých tvarů mušlí by to ani efektivně aplikovat nešlo. Což mi tedy v Aurisu i potvrdili.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 18. 2. 2019 09:49

Ahoj no mně se včera povedlo ztratit nadstavec vocal z fiio f9pro..a katastrofa.Vytahal jsem vše z krabic a žádné nehraji jako tyto? Vše hraje o dost hůře..Fakt je u in-ear změna projevu u nastavce tak znát? Vubec nevim co s tim? Vyzkoušel jsem tak 8parů co mi sedlo velikostně..a nic nehraje jak ty vocal(((
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 2. 2019 10:24

Ano, je a velmi. Zalezi na materiale, "konstrukcii", velkosti vnutornej diery a pod. Napr. medzi SpinFit a Comply je rozdiel maximalny. Skus tie Mandarines, na vacsinu sluchatiek to bol pre mna iba pozitivny posun. Daj sem fotku toho vocal nadstavca, mozno niekto poradi.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod janekh 18. 2. 2019 14:07

Marpa11 píše:Prochazel jsem tu nejake vlakno a videl jsem tam, ze si nekdo nechal udelat custom nastavce. Nevite jestli je jeste nekdo dela?


(možná já?) – mám z Aurisu custom nástavce na Shure SE530, ale jak bylo již napsáno, už je nedělají.
Chtěl jsem si teď nechat vyrobit nové pro svoje Oriolus Reborn a měl jsem vyhlídnutou firmu na Ukrajině – Ambient Acoustis – https://goo.gl/UQ977x
Nechal jsem si tedy vyrobit otisk zvukovodu v dobrysluch.cz a tam jsem se dozvěděl, že ušní tvarovky pro in-eary dělají také. Pán (asi majitel), který mi otisky nabíral, prý sám vlastní in-eary dokonce vyvíjí.
Tak jsem jim dal přednost a výrobu zadal u nich. Zrovna se blíží termín zhotovení (tři týdny), tak už jsem natěšený a zvědavý, jak se s tím popasují. Na výběr mi byla dána varianta pružná (silikon) nebo pevná (akrylát). Zvolil jsem silikon, protože s ním mám ze Shurek dobrou zkušenost. U pevné prý při pohybu čelisti může docházet k drobnějším netěsnostem mezi nástavcem a zvukovodem a tím pronikáním okolního hluku do zvukovodu.

Až budou hotové, podám zprávu.
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 21. 2. 2019 16:05

Ahoj tak znovu SOS..Nikdy bych nevěřil ze ztráta jednoho nastavce vocal zpusobí takový pokles kvality zvuku u Fiio F9pro..Zkoušeno cirka 8parů přijatelné velikosti co jsem doma našel..a najednou zvuk nemá koule,jiskru, o nás bez nás((.Dnes po 90min prochazce se psem jsem byl fakt rozladěn bo jsem zkoušel oblibene naposlouchane skladby..a běs..Co teď s tím?
brodus
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků