Sony WH1000XM2 a kvalitní "propojení" s PC

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ATonda 27. 12. 2018 12:44

Tak a teď jsem úplně v "řiti" z informací co jste mi poskytli :-)
Jsem z dob "analogu" a o digi se zajímám, ale v jiném oboru - SDR přijímače, vysílání a příjem.
Takže se mám co učit. Ale zatím to pobírám. Jen pište dál, čím více info, tím toho budu znát více, jenom ty výrazy jsou občas pro mě cizí, ale umím si to najít.

Teď v programu ResonicPlayer přehrávám hudbu xxx.dff a píše to "1.8MHz(DSD64),5644kbps". Zvuk posílám do BT sluchátek Sony přes BT usb. Teď má otázka: Ale tento datový tok neprojde do sluchátek, protože se "zasekne" v úzkém "hrdle" BT modulu, který není schopen tento datový tok odbavit. Ale pokud bych to propoji kabelem, tak zvuk bez problému dorazí, až do sluchátek. Jediný problém bude na kvalitě zvukové karty.

Když už mě zde pomáháte chtěl jsem se zeptat na analogové přehrávání hudby. Mám slušnou nahrávku, sluchátka propojené kabelem do PC, zvuková karta je také slušná. Záleží v jakém software ji přehraji, myslím tím zda je rozdíl ve zpracování. Jako, že jeden soft přehraje lépe a druhý hůře?

Díky kluci za pomoc negramotnému v audiodigi :-)
ATonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 27. 12. 2018 12:56

Ano i na software záleží. ve Windows se zvuk standardně převádí na vzorkovací frekvenci 48kHz a to není ideální. Pokud máš nahrávky a hardware (sluchátka/repro, DAC, zesilovač (zvukovku), které za to stojí, neuděláš chybu, když najdeš na přehrávání software, který je bit perfect a nic se nepřevzorkovává.
Mimochodem co považuješ za slušnou zvukovku?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ATonda 27. 12. 2018 13:40

Zatím nemám slušnou zvukovku, pokud pominu Roland QUAD-CAPTURE. A na reproduktory se mě prosím neptej, protože by jsi se mi vysmál :-)
S audiem jsem začal od konce - nejdříve sluchátka, která mě dostala svojí kvalitou a utlumením okolního ruchu. Můj koníček je DX - dálkový poslech rádií. Mám doma několik rádií, mnoho antén a snažím se "ulovit" vzdálené stanice jako rybář rybu. http://109.164.114.15:8073/ Takže jsou pro můj koníček důležitá sluchátka, protože když mě doma šumí "nečitelné" rádio ve změti okolních stanic, tak rodina z toho není šťastná. Mám doma pár sluchátek, ale SONY WH1000XM2 jsou v tomto top.
Takže jsem si pořídil sluchátka a ve volných chvílích poslouchal MP3. Ano, zneuctil a ponížil jsem sluchátka touto "kvalitně" zpracovanou nahrávkou :-) Mám telefoun Samsung Note8 a ten umí LDAC a tak začal můj zájem "vytáhnout" ze sluchátek maximum.
ATonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 12. 2018 13:45

Popíšu můj případ.. :)

V případě digitálu záleží na zdroji zvuku, a (vůbec) nezáleží na hardware zvukovky. Může ale záležet na software.
Z internetu, ze Spotify, přijmeš streamovaný OGG datový proud v max datovém toku 320kbps, digitální signál.
To je zdroj.

Můžeš mít samozřejmě lepší zdroj, třeba Tidal a CD kvalitu.
Či FLAC.
Datový tok několik Mb za sekundu.

Ten se "rozbalí" a upsampluje se to na 24 bitů / 48kHz bitové hloubky / frekvence, které max umí Realtek zvukovka a Avantree DAC přes Toslink. Komunikace mezi nimi jde přes optiku, beze ztrát, dekomprimovaná.

Avatree to ovšem znovu zkomprimuje, a jinak než to bylo, tentokráte se to musí vydat do 576 kbps datového toku, což je max přenosové pásmo pro aptX HD a Bluetooth a pošle do sluchátek.

Ta to dekomprimují a převedou pomocí DAC na analog.
A zahrají :)

V případě telefonu se to musí vydat do 990kbps, což je maximum, co umí LDAC.

Ještě jinak je na tom Apple, ten podporuje jen svoje proprietární AAC, které má maximum 256kbps. Mizérie. Jedinou malou výhodou je, že když člověk používá iTunes Music, tak se to streamuje jako 256kbps AAC, a rovnou to jde takto do sluchátek, bez re/komprese, pokud to podporují. Ale jedině tato kombinace tak jede, cokoliv jiného (Spotify, Youtube, filmy, atd.) není v AAC a je to špatně, protože se to rekomprimuje a pak pošle v mizerném datovém toku.

Obecně, má proto Android telefon bezdrátově s LDAC lepší zvuk (990kbps) vs 256kbps u iPhone.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 12. 2018 14:29

Radek: myslím, že tazatel se ptal na analogové připojení sluchátek kabelem. A tam už docela na hardware zvukovky záleží.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 27. 12. 2018 20:41

Hudbu přehrávej foobarem. Nastavení zvukového výstupu ve windows - nastav buď maximum co zvládne převodník připojený přes USB dekódovat nebo pokud to chceš na hry tak standardních 16bit 44khz/48khz, aby to neblblo. Ve foobaru můžeš nechat nastavený “defaultní zvuk.výstup” ale jestli externí převodník má asio ovladače tak je nainstaluj a vyber je ve foobaru. BT transmitter je připojený na aux výstup nebo optický výstup - vybírá se tedy ve windows příslušný zvukový výstup tvé zvukovky, a ve foobaru se to nechává defaultně, protože levné zvukovky žádné asio ovladače nemají. BT vysílač si svým vlastním shittovým převodníčkem překóduje zdrojový signál do BT kodeku a pošle vlny tobě a všem tvým sousedům do obýváku a ty si je chytíš na sluchátkách.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett2 29. 12. 2018 20:42

Nič nerieš. Tieto sluchátka hrajú strašne. Po kábli sa fakt neoplatí. Stačí mobil s podporou apt-x HD, alebo iphone a ušetrené peniažky daj do nejakej online hudobnej služby. Získaš viac potešenia, zvukový procesor je celkom ok u tých slúchadiel, a zvuk sa dá bezdrôtovo počúvať.
Na kvalitnejšie počúvanie rieš iné značky a technológie, aj keď aj Sony malo (fakt minulý čas) v tejto oblasti extrémne kvalitné veci.
garrett2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ATonda 29. 12. 2018 21:24

Chtěl bych na začátku vám všem poděkovat za "otevření obzorů" v audiu a hlavně pomoc. Je to již pár let co jsem se o to více zajímal a doba jako ve všem ostatním hodně pokročila a já nestíhám pobírat novinky ze všech oborů co mě zajímají a že jich je mnoho :-)
Nakonec jsem to vyřešil asi jak radí "garrett2", respektive jsem na to přišel sám :-) :-) :-)
Takže v PC mám externí zvukovou kartu Rolland quad capture, tu jsem nastavil na max "192kHz /24bit" a připojil prozatímně ke "stoletým" PC PVC značkovým reproduktorům Creative :-) Zvuk se se zlepšil a tak přemýšlím, že 5.1 původní reproduktory nahradím 2(2.1) novými, které budou aspoň o třídu lepší. Software jsem nainstaloval Foobar.
Telefoun a sluchátka propojil, nastavil lepší kvalitu zvuku v nastavení a koupil si app USB Audio Player PRO a předplatil si Spotify.
Spotify buď přehrávám v PC a pokud chci zvuk do sluchátek, tak z PC ovládám Spotify v telefounu.
Takže ještě jednou díky a pokud by na oplátku chtěl někdo poradit v oboru DX - dálkový příjem rádií, tak rád poradím.
ATonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 12. 2018 21:33

garrett2 píše:Nič nerieš. Tieto sluchátka hrajú strašne. Po kábli sa fakt neoplatí. Stačí mobil s podporou apt-x HD, alebo iphone a ušetrené peniažky daj do nejakej online hudobnej služby. Získaš viac potešenia, zvukový procesor je celkom ok u tých slúchadiel, a zvuk sa dá bezdrôtovo počúvať.
Na kvalitnejšie počúvanie rieš iné značky a technológie, aj keď aj Sony malo (fakt minulý čas) v tejto oblasti extrémne kvalitné veci.

Neviem, kolko sluchatiek si uz mal moznost porovnat, ale tie Sony M2 prave zle nehraju. Jasne, nie su zrovna "audiofilske", ale na to sa ani nikdy nehrali a ich ucel je inde a tam si plnia dobre. Ale plne suhlasim, ze pocuvat ich na kabli sa fakt neoplati, ja som ten kabel z nich nikdy ani nevybalil, to co z nich lezie mi staci cez mobil a LDAC.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 12. 2018 21:56

Nevím jak Sony WH1000XM2, ale novější XM3 jsou výborné, samozřejmě s přihlédnutím k uzavřené konstrukci a Bluetooth přenosu. A bez konkurence je ANC.

Jako kabelová sluchátka bych si je vůbec nekoupil, tam jsou za 10t Kč lepší volby, ale pro použití s BT LDAC + ANC jsou skvělá. Ale je fakt, že když si dám do uší 10 let staré Shure SE530, za tehdy podobnou cenu, tak je to úplně něco jiného. Jasné, jiskřivé, rychlé, průzračné, oproti tomu Sony nemají (oproti Shure) žádné výšky, i basy jsou poněkud přehnané, nepevné, skoro bych řekl "huhňající". Jenže, LDAC + ANC, pořád nejlepší volba :)

Otevřený Beyerdynamic DT 990, s kabelem, za polovinu ceny je zvukově úplně jinde.
Je lepší jak to Sony.

Každopádně, snahu napojovat Sony přes kabel nechápu.
Na to prostě nemají.
Prostě LDAC + ANC, jasně ano, kabel - koupil bych jiná sluchátka.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ATonda 29. 12. 2018 22:12

To Radek.Hulan
Myšlenka propojení sluchátek kabelem byla jedna z možností a nebyla preferovaná. Degradace bezdrátových sluchátek kabelem je humorná :-) Přeci jsem si nekoupil bezdrátová sluchátka, abych je připojil kabelem.
ATonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garrett2 30. 12. 2018 01:33

_daRK píše:Neviem, kolko sluchatiek si uz mal moznost porovnat, ale tie Sony M2 prave zle nehraju. Jasne, nie su zrovna "audiofilske", ale na to sa ani nikdy nehrali a ich ucel je inde a tam si plnia dobre. Ale plne suhlasim, ze pocuvat ich na kabli sa fakt neoplati, ja som ten kabel z nich nikdy ani nevybalil, to co z nich lezie mi staci cez mobil a LDAC.

Nie je dôležité, ale veľa.

€ 7,51 | UGreen USB interface Bluetooth 4.0 Adapter Computer Notebook Desktop Receiver APTX Audio Transmitter
https://s.click.aliexpress.com/e/bm4Nsf7a

K Sony stačí toto pre PC.
Mám aj tie sluchátka aj ten adaptér. Znejú zábavne a sú super na cestovanie. S kvalitnejším adaptérom a inými technológiami už rozdiely nepoznáš.
garrett2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 12. 2018 12:26

Viedol som tu diskusiu s rezerfanom o bluetooth a konverzii kodekov, ak by to niekoho zaujimalo, nasiel som tento zaujimavy clanok, kde je to dobre vysvetlene. DAC do reprodukcie teda vstupuje az v sluchatkach. Bolo by super, keby existovalo nieco podobne ako ten ugreen od garretta2, ale s aptxHD alebo LDAC.

garrett2: je a nie je to dolezite, kolko si toho napocuval... Nerozumiem len tomu, ze napises, ze sluchatka hraju strasne a potom ich v dalsich prispevkoch chvalis. K tomu "S kvalitnejším adaptérom a inými technológiami už rozdiely nepoznáš." - to ze rozdiel nepoznas ty, neznamena, ze niekto iny nemusi. Porovnaval som kedysi vystup LDAC a obycajnym aptX a ja tam ten rozdiel pocujem, aj ked ano, nie je to rozdiel "noc a den".
Dik za link na ten UGreen, nieco podobne (za dobru cenu) som zhanal uz davnejsie. UGreen robi celkom kvalitne veci.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 12. 2018 12:30

Já mám doma Creative W2 dongle, co umí aptX a pak Avantree Oasis PLus s aptX HD. Posun aptX -> aptX HD je slyšet. Posun aptX HD 576 kbps (v PC) -> LDAC 990 kbps (v telefonu, Samsung Note 8 ) neslyším, přijde mi to stejné. Zdrojem je teda 320 kbps Spotify OGG.

Ale nejvíce je slyšet posun noname Bluetooth v notebooku s SBC kodekem -> aptX :)

Paradoxně v notebooku (HP Elitebook) je lepší použít ten Creative aptX dongle, než mizerný DAC co je na desce a kabel. U pracovního notebooku se s audiem vůbec nepočítá.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett2 31. 12. 2018 23:48

Slúchadlá hrajú fakt hrozne. Cez kábel. Ten zázrak robí procesor a ekvalizácia zvuku. A ten je kvalitný.
Najviac ma zarazilo, že čím silnejší a kvalitnejší zosilňovač, tým bol zvuk horší.
Odrátaj cenu za balenie, potlačenie hluku, zvukový procesor, značku. Kde sme? 50€ za slúchadlá?
A rozdiely nepoznáš, čo tie slúchadlá nedostanú ako dáta, to si dopočítajú.
Btw Sony mám rád, mám od nich aj true wireless 1000X (idú mi len SBC na mobile a hrajú top) a aj jeden starý model mimo ligu. :D Nemôžem povedať krivé slovo, vždy perfektné pre účel na ktoré sú určené.
garrett2
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků