Sluchátka a Spotify vs Tidal

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 1. 1. 2019 11:24

Přemýšlím, že zruším Spotify a koupím Tidal.
Používáte jej někdo?

Je to 2x dražší (family plán je €18 u Tidalu vs €9 u Spotify), ale, kvalitnější. Spotify má 320kbps streaming, Tidal jede v HiFi kvalitě (CD kvalita, část nahrávek dokonce 24bits / 192kHz).

Existuje aplikace pro Windows, iOS, Android, podporované jsou Android Auto i Apple CarPlay, podporovaná je taky Alexa. Umí to offline downloads.

Prostě umí to úplně vše, co používám na Spotify, ale v lepší kvalitě.

Udělal jste někdo tento přechod?
Dává vám dlouhodobě smysl?

https://tidal.com/cz
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas75 1. 1. 2019 11:42

Kup si na ebay.com tříměsíční předplatné (cena 70 - 100 Kč) a vyzkoušej.
mas75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 1. 1. 2019 11:44

Jo, akorát jdu na slepý test, Tidal vs Spotify :)
30 Kč na 3 měsíce...

https://tidal.com/cz/holidayoffer-2018

-- 1. 1. 2019 12:28 --

Přecházím...
Jasno za 30 minut.
To je slyšet jak kráva, ten rozdíl.
Výšky, transparentnost, detaily.
Tidal je výborný.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 1. 2019 12:32

Za ten 1 dolar je predplatne Premium a to je standard kvalita, netusim co to znamena (FLAC 16/44.1? alebo 320kps? ), ale ak to dobre chapem, lossless HiFi je za 1.99$. Tidal som mal "pozicany", ale bohuzial zo zanrov, ktore pocuvam, tam toho vela nie je. Ak clovek pocuva "bezne" veci, a nechce si do usi pustit cokolvek stratove, nie je nad cim vahat.

Daj vediet, ako si dopadol v slepom teste, avsak podla mna moc zmysel nemaju. Niekde som cital o podobnom teste, kde 3 skupiny ludi (audiofilovia, hudobnici a amateri) hodnotili kvalitu nahravok a dopadlo to uplne inak, ako sa ocakavalo :) Na com to vlastne pocuvas ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE1 1. 1. 2019 12:47

Radek.Hulan píše:Jo, akorát jdu na slepý test, Tidal vs Spotify :)
30 Kč na 3 měsíce...

https://tidal.com/cz/holidayoffer-2018

-- 1. 1. 2019 12:28 --

Přecházím...
Jasno za 30 minut.
To je slyšet jak kráva, ten rozdíl.
Výšky, transparentnost, detaily.
Tidal je výborný.


Mám naprosto stejný poznatek, přešel jsem před několika měsíci. Tidal zní dobře. Naproti tomu, z MQA zatím tolik nadšený nejsem, zdá se mě, že koupené 24/96 znějí lépe, ale je to jen letmý dojem, seriozní testy jsem nedělal.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 1. 1. 2019 13:14

Právěže nic světoborného, telefon ( Samsung Note 8 ) s Tidalem (HiFi tarif) vs Spotify (Premium tarif), a k tomu kabelová Shure SE530 sluchátka (high-endový in-ear, byť dost starý). Druhá kombinace je telefon + bezdrátová Sony WH100XM3, přes LDAC (990kbps).

A u počítače mám Klipsch R-15PM + Klipsch subwoofer, funguje to jako USB DAC, opět posun.

Žádné hifi, ale to jsou prostě dvě místa, kde potřebuji poslouchat, telefon a PC.

Je to velmi slyšet i na běžném mobilním zařízení a bedničkách (se sub) za 20t Kč či sluchátkách za 10t Kč, což mě docela překvapuje.
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 1. 1. 2019 13:34, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 1. 2019 13:31

Odpoviem si sam k tej kvalite, mozno by to niekoho zaujimalo... Tidal Premium (standard kvalita) = 320kbps AAC (Spotify je 320kbps OGG). Kvoli Premium sa asi neoplati prechadzat zo Spotify na Tidal, teda ak sa bavime len o kvalite.

Edit: zakupene HiFi na 3mesiace. Po 30min sa rozdiel "ako krava" u mna nekona, este dam tomu cas, ked bude doma klud. Som vsak pozitivne prekvapeny, kde sa Tidal za ten cas mojho posledneho skusania (rok dozadu?) dostal - ovladanie velmi podobne Spotify, zoznam dostupnych albumov daleko lepsi, Spotify zoznamom u mna vedie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE1 2. 1. 2019 00:08

Já od začátku mluvím o Tidal HIFI ve FLAC, (případně semtam MQA 24/96). OProti 320kbps cokoli je rozdíl nepopiratelný. Stačí na to PC -MOJO-sluchátka, nebo DAP AK NORMA15+sluchátka (např. obyčejné bayery 770,880, Grado 325e, Audiotech. M50x, Ibasso IT01). TO jen poslech z posledních dnů...
petrE1
Junior


Odeslat příspěvekod LisaBrown 28. 6. 2020 07:09

Myslím, že Tidal stojí za to koupit. Kvalita zvuku Tidal HIFI a Tidal Master může dosáhnout až 16 bitů / 44,1 kHz a 24 bitů / 96 kHz, což je mnohem lepší než 320 kb / s Spotify. Zní to znatelně odlišně.

Prozatím používám AudFree Tidal Music Converter pro stahování Tidal HIFI skladeb jako místních souborů FLAC. Platnost těchto místních souborů nevyprší, i když zruším Tidal předplatné. Kvalita zvuku stažených přílivových souborů zní stejně jako původní online skladby.
LisaBrown
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 6. 2020 09:33

Mám obojí, Spotify si nechávám víceméně pro manželku a známé.

Tidal s možností MQA (hw Bluesound/Pro-Ject) mi z 90% nahradil jakékoliv jiné poslouchání (LP/CD/HDD). A to jsem ve svých pětašedesáti dlouholetým sběratelem hudebních nosičů a kdysi i provozovatelem sítě CD klubu MCD. Úžasná služba.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod introvert 3. 7. 2020 20:52

Také jsem tohle řešil, zrovna dnes (Tidal nyní nabízí výhodnou slevu https://www.whathifi.com/news/save-95-o ... ust-pound3). Pořád se mi zdálo, že mezi Spotify s nejlepší kvalitou zvuku a Tidal HiFi není žádný zásadní rozdíl. Ale pak jsem na to nakonec narazil - seskupení The Bad Plus, jejich poslední deska Activate Infinity, skladba Avail - hned ta první. Rozdíl je zjevný, a týká se celkového vjemu, který posluchač ze zvuku má (komplexní, nepopsatelný vjem). Tohle Spotify moc nedává, Tidal je jednoznačně lepší.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 4. 7. 2020 11:32

No, já od té doby co jsem to před rokem a půl psal jedu na Tidalu a nechci nikdy zpět ke Spotify. Výrazně vyšší kvalita zvuku, výborný výběr hudby, skvělé automatické "My Mix" sestavy, a dobrá i podpora pro Android Auto (v telefonu mám offline cca 200GB hudby, takže ani nepotřebuji masivně dimenzovaná data).
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 4. 7. 2020 14:50

Výborný výběr hudby? No já používám Tidal pouze dva dny, ale už jsem si stačil všimnout, co se nabízí, když ve vyhledávání zadám Rammstein - nic (skoro). Hmmm ... A co třeba David Chesky, nebo Dr. Chesky, který má vydavatelství Chesky Records, nahrávající výlučně pro audiofily (tedy to, co by měl Tidal HiFi považovat za dar z nebes)? To samé jako Rammstein. Hmmm ... Je zjevné, že na Spotify Tidal opravdu nemá, alespoň co do nabídky skladeb a interpretů.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 4. 7. 2020 15:05

Je dost lidi, co si stezuje, ze je toho na Spotify vic. Na internetu lze ale dohledat, ze Tidal by mel mit vic tracku nez Spotify (50 vs 60 milionu). Takze urcite budou pripady, kdy je neco na Tidalu a ne na Spotify, kvalitu vyberu necht si kazdy posoudi sam.

Pravdou ale je, ze pokud ma nekdo dostatecne vybaveni a zdrave usi, tak zvukova kvalita Tidalu oproti Spotify je natolik vyrazne lepsi, ze Spotify ma vyznam pouze snad jako doplnek pro objevovani hudby (jejich algoritmy mi prijdou lepsi, i kdyz i v tomto se Tidal zlepsil), pripadne poslech na cestach, MHD, atd.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků