Dvojrecenze čínských sluchátek: Bluedio T6 a OKCSC M2

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Looke 3. 1. 2019 10:18

V dnešní recenzi se podíváme hned na dvoje sluchátka.

Společné mají tři věci:

- Jsou relativně levná
- Jsou určena pro přenosné přístroje
- Koupíte je pouze v čínských e-shopech

A liší se ve dvou věcech:

- První jsou bluetooth sluchátka na ven pro každého s bluetooth zařízením
- Druhá jsou kabelová sluchátka pro náročnější posluchače na doma


Sluchátka první: Bluedio T6, též Bluedio Turbine T6

Obrázky z webu:

1.jpg2.jpgJak napovídá název, Bluedio T6 jsou již šestou generací sluchátek dobře zavedeného čínského výrobce, který dnes vyrábí klasická i špuntová sluchátka, a který má cestu jakýchkoli sluchátek s bluetooth připojením jaksepatří prošlapanou prostým faktem úspěšnosti svých výrobků.

Bluedio T6 obdržíme z čínských e-shopů za cenu cca. 40 až 50,- € včetně poštovného. Na zboží z čínských e-shopů v ceně nad 22,- € je oficiálně připočítáváno clo ve výši 20% z ceny. V 99% případů to celníci celkem rozumně vzhledem k ceně zboží nechávají být. Pokud máte smůlu, dostanete to později a clo zaplatíte skrze Česku poštu, která to v posledním kroku doručuje k Vám domů a za přibližně stovku příplatku Vám zboží i celně odbaví.

Ve šťastném případě tedy máme v rukou sluchátka za něco více než 1000,- Kč.

Rozbalujeme Bluedio Turbine T6:


Z čínského webshopu obdržíme nadstandardně velký balík, který ukrývá velmi měkce zabalenou krabici, ve které najdeme:

1. Samotná sluchátka

2. Kabel k nabíjení

3. Manuál k obsluze

4. Solidní plátěný pytlík pro převoz sluchátek.

Sluchátka si vybereme v e-shopu s černým, červeným nebo žlutým orámováním mušlí. Osobně jsem si vybral červená a to jen proto, protože všechna ostatní sluchátka mám ve fádní černé.

Sluchátka jsou na přenosný model docela rozměrná a těžká. Mušle se dají otočit o devadesát stupňů, takže vznikne rozměrný, avšak plochý kus elektroniky vhodný do batohu na cesty. Skládací bohužel nejsou, takže je v každém zavazadle třeba počítat s tím, že na plochu zaberou nějaké místo. Designově jsou trochu "cool" a trochu hodně výstřední. Každý se za Vámi ohlédne...

Jsou to sluchátka, která obejmou celé ucho - circumaurální konstrukce. Hlavový most je polstrovaný, mušle jsou otočné, na uši přiléhají měkkým polstrováním, které je obaleno nepříliš prodyšnou plastovou imitací pogumované koženky. V létě se budou Vaše uši určitě poněkud potit. Ergonomicky to ale funguje skvěle - přes značný přítlak jsou sluchátka pohodlná, jen si je musíte správně usadit a nastavit délku ramen mušlí. Už při prvním kontaktu s ušima pocítíte jasný konstrukční záměr: Pasivní izolaci od okolních zvuků. Tato je dále vylepšena aktivním potlačením hluku, o kterém ještě bude řeč.

Bluedio T6 připojíte k čemukoli s bluetooth, ovšem vhledem ke své ceně a určení mají jen základní SBC kodek. Připojení je stabilní, s dostatečně nabitou baterií nadprůměrně účinné dokonce i přes stěny. Jak baterie slábne, snižuje se tento nadprůměrný dosah, ale připojení bez výpadků drží.

Nabíjecí kabel: Podržte se stolu: Je to originál bez micro-usb konektoru. Ano, na jedné straně má naštěstí USB konektor pro jakoukoli USB-nabíječku, ale na druhé straně je cosi, co připojíte patrně jen k Bluedio T6. Malou útěchou budiž fakt, že kabel se zdá být velmi kvalitní a na cesty ho prostě strčíte do batohu. Ale přece jen: Tohle a v dnešní době ???

Nastal čas na technické údaje? Budiž:

Bluetooth 5.0
Impedance: 16 Ohm
Frekvenční rozsah: 15 - 25000 Hz
Výdrž ve stand-by režimu: 1000 hodin
Provozní čas: kolem 32 hodin
Nabíjecí čas: 1,5 až 2 hodiny

Poslední údaj je tzv. trefa, čili prakticky ověřitelný. Všechno ostatní jsou kecy a nevěřte, že s tím budete den a půl poslouchat muziku bez nabíjení. Výdrž je ale solidní, řekněme, že republiku z jednoho konce na druhý s tím vlakem přejedete bez nabíjení...

Jak to hraje?Zvuk s vypnotou funkcí ANC - aktivním odrušením hluku:

Slyšitelně zatlumený zvuk s vyšším objemem basů. Středy jsou slabší, zpěv zní docela dobře, výšky jsou utlumené, ale přijatelné. Lze si na tento zvuk zvyknout a dokonce si při něm přidupávat do taktu, avšak za nadprůměrný ho považovat nelze. Doprovází nás celková zatlumenost a kelímkový efekt vlastní všem levnějším uzavřeným sluchátkům.

Zvuk se zapnutou ANC:

Tohle chceme, za to platíme. A neplatíme zbytečně. Zprvu si musíme připustit, že se zapnutou ANC už si sluchátka zvuk dělají prostě podle svého. Proto sluchátka zvuk prostorově přifoukla, zásadně pročistila středy i výšky a basům dala zdání konkrétnosti. Již jen pro kvalitu zvuku velím: ANC zapnout a nevypínat, nejdete-li ovšem zrovna na červenou po přechodu pro chodce...

Účinnost ANC:

Aktivní odrušení hluku funguje velmi dobře. Testoval jsem sluchátka ve vlaku - vynikající utlumení hluku a rachotu vlaku, testoval jsem je v tramvaji, v autobusu - totéž. Skuteně velmi dobře zvládnutá technologie!

Hovory skrze sluchátka: Bez problémů. Na příchozí hovor vás upozorní hlas středně otravné Číňanky a přijmete ho středně obtížně nahmatatelným univerzálním tlačítkem. Zvuk hovoru v telefonu je dosti frekvenčně ořezaný, ale přijatelně slyšitelný pro vás i pro volajícího.

Takže, jaká jsou tedy sluchátka Bluedio T6 Turbine?

Sluchátka hrají asi tak, jako značková drátová sluchátka za tisícovku. Dunivé, pulzující a objemově nadprůměrné basy jsou v této kategorii asi samozřejmostí, potěší dobrý prostor, nepotěší občas rozeznatelná komprese signálu - ještě víc, než základní bluetooth kodek SBC, který je jak známo, silně ztrátový? Těžko usoudit. Na nejvyšší hlasitost dochází ke zkreslení a záznějím ve středech, ovšem proto si pořizujeme sluchátka s aktivním odrušením hluku, abychom si nemuseli ničit sluch vysokými hlasitostmi.

Za tisícovku nebo něco víc dostanete celkem dobře hrající sluchátka s velmi dobře fungujícím aktivním odrušením šumu. Nic takového značkového nekoupíte ani za dvojnásobek ceny.

Té-šestky jsou pohodlné, snadno se ovládají, zvukem zpříjemní jakoukoli cestu i čekání na zastávce, hrají nad svou cenu a nehrají si na více, než jsou.

Sluchátka doporučuji všem běžným uživatelům a v poměru ceny a výkonu hodnotím sedmi body z deseti.


/Sluchátka Bluedio T6 byla deset hodin rozehrávána a poté prakticky testována na telefonu Motorola Moto G5/


Sluchátka druhá: OKCSC M2

Obrázky z webu:

3.jpg4.jpgZnačka OKCSC je narozdíl od Bluedio čínským fenoménem, který z říše Středu do celého světa zatím rozhodně neproniknul. OKCSC má i své webové stránky, a až najdete internetový prohlížeč, který je zobrazí v angličtině korektně, rozhodně mi dejte vědět :-)

Z výrobků, které OKCSC nabízí přes svého oficiálního distributora na Aliexpressu vyplývá, že se soustředí na velice kvalitní kabely ke sluchátkům těch nejzavedenějších sluchátkových značek. Samá měď a stříbo - už vzhledem k ceně těchto kabelů lze usuzovat, že minimálně v tomto kluci a holky z OKCSC vědí co dělají a také to dovedou prodat.

Nuže, přejděme od teorie k praxi.

Sluchátka OKCSC M2 si kupujeme v ceně cca. 65 - 80,- €, dle aktuální nabídky a cenových akcí. To není pakatel a je to skutečně nutné zvážit! V čínském e-shopu je obtížně uplatnitelná jakákoli reklamace a ještě obtížné, pokud vůbec proveditelné, je vrácení nevhodného výrobku ve zkušební lhůtě.

Rozbalujeme OKCSC M2:

Rozbalíte poštovní balík a najdete v něm černé plastové pouzdro, nic víc. V tomto nadmíru decentním pevném pouzdře na zip najdete samotná sluchátka a plastový sáček s kabelem ke sluchátkům.

OKCSC jsou otevřená sluchátka s odpojitelným kabelem. Přiložený kabel připojíte dvěma pozlacenými 3,5 mm jacky na každou mušli označenou R a L, stejně jako jsou označeny tyto konektory. Kabel má délku 1,2 metru, je spletený do čtyřčlenného svazku, který se asi třicet centimetrů před rozdvojením do každé mušle dále rozplétá do dvou dvousvazkových kabelů opletených kolem sebe. Každý drát - vizuálně buď oměděný, nebo přímo z mědi, je opatřen průhlednou bužírkou, a dvojice z nich vede vždy do konektoru ke každému sluchátku.

OKCSC jsou naproti očekáváním pro domácí model lehká a malá. Oproti Bluedio T6 jsou váhou poloviční, velikostí tříčtvrtinová.Jaká jsou tedy sluchátka OKCSC M2?

Kdo zná sluchátka dobře zavedeného tchaj-wansko-čínského výrobce Superlux, ten ví, že se Superlux zásadně "inspiruje" německým Beyerdynamicem a za pakatel vyrábí a prodává sluchátka zvukově podobná Beyerdynamicům, ačkoli svůj vzor kvalitou zvuku ani konstrukcí samozřejmě nedostihují.

U OKCSC bychom se z designu mohli domnívat, že čerpá od americké legendy GRADO, ovšem zvukově jdou OKCSC cestou odlišnou.

Jsou to otevřená sluchátka na domácí poslech. Mušle z vnějšku obepíná okruží z olivového dřeva, to samo o sobě vypadá skvěle, avšak budete poslouchat doma, na koleji či na hotelu, venku se s tím chlubit nebudete. Stručně a jasně: Tato sluchátka vás skoro nijak neizolují od okolí a stejně tak i okolí budete obšťastňovat tím, co zrovna posloucháte. Prostě otevřená konstrukce se všemi klady i zápory.

Design je jednoduchý, účelný, má jistou estetickou hodnotu, avšak není to elektronický šperk. Hlavový most je z pružné oceli, z vnitřní strany má přilepený pruh odolného molitanu pro pohodlí směrem k temeni hlavy.

Mušle jsou k hlavovému mostu připevněny rameny vyrobenými také z kartáčované oceli. Je tu několik dírek, po kterých lze mušle odsouvat ze základní pozice pro dosažení potřebného komfortu pro konkrétní hlavu. Každá mušle je připevněna k ocelovému pruhu pomocí měděného oblouku, ve kterém se stranově kývá. Ten měděný oblouk není vzhledově ani zdaleka tak pohledný a třpytivý, jako na webových stránkách... Nicméně plní svoji funkci a důležité je ihned po vybalení sluchátek pochopit, že šroubem připevněná mušle k měděnému okruží je také otočná ve druhé ose, avšak záměrně velmi tuze. Jednou pro vždy si tedy nastavíte sklon mušlí na svoje uši a dosáhnete skvělého pohodlí, protože samotné měniče o průměru 57 mm přiléhají na uši velkými, ačkoli tenkými molitany a tak se dobře rozloží přítlak na uši, který je sám o sobě značný.

Pohodlí na hlavě se sluchátky OKCSC M2 je po jejich nastavení na konkrétní hlavu skutečně velmi dobré. Vážně není potřeba v konstrukci sluchátek vynalézat nic nového...

Jak to hraje?


Hraje to!


Po testování Bluedio T6 vážně trochu jiná třída...

Výrobce udává impedanci 32 Ohmů, což je standard pro sluchátka určená k přenosným přehrávačům. Ze zkušenosti s mnoha sluchátky stejné impedanci mohu říci, že tato sluchátka přece jen potřebují větší zesílení, než odpovídá dané impedanci.
S normálním mobilním telefonem to však nebude problém, pokud si nechcete ničit sluch extrémními hlasitostmi. Osobně jsem to vyzkoušel na třech telefonech nižší a střední třídy. Tato sluchátka však míří výše, než na mobilní telefony.

Vzhledem k určení a ceně jsou sluchátka OKCSC M2 logickým partnerem hi-res přenosným přehrávačům základní kategorie, jako je můj Fiio X1 Mk. 2 , ke kterému jsem si tato sluchátka koupil.

Basy:

Mimořádné. To je vlastně vše, co se dá napsat. Hloubky začínají u OKCSC opravdu hluboko a svojí excelencí doprovází každou skladbu až na konec hloubkového spektra. Basy jsou výjimečně rychlé, úderné a přesné. Objemově je basů více než by odpovídalo vyrovnané frekvenční charakteristice, avšak v žádném případě na úkor kvality. Tady si posluchač uvědomí rozdíl mezi přebasovanými sluchátky pro mladé a sluchátky, která nedělají dutý kravál, nýbrž hrají.

Mám naposluchaných pár otevřených a polootevřených sluchátek nižší a střední třídy od AKG, Beyerdynamicu, Sennheiseru či Audio - Technicy, ale basy od těchto OKCSC mě opravdu dostaly.

Středy:

Po rozehrání sluchátek se středy naštěstí oproti hodně zatlumenému prvnímu dojmu značně probudily. Přetrvává lehce negativní dojem ze zpěvu: Mužský i ženský hlas znějí dobře, přirozeně, ale ne skvěle. Chybí konkrétnost, snad i rozlišení. Hudební nástroje ve středu jsou na tom lépe. I ve středním pásmu však přetrvává hlavní tvrdá měna sluchátek: Když to má znít lehce, zní to lehce, když to má třísknout, tak to prostě třískne.

Výšky:

Objemově lehce utopené. Jsou však zahrány skvěle a mají-li zaznít, tak také zazní. Chválím autory sluchátek za tento přístup: Výšky nejsou zbytečně zvýrazněné. Doprovází je konkrétnost a vlastnost být součástí jakékoli skladby jakéhokoli žánru, což je obecnou vlastností těchto OKCSC M2.

Stereo dojem, prostor a detaily:

Stereo je dobře rozlišené, prostor je středního rozsahu i rozlišení, nástroje zní pěkně samostatně, detaily sluchátka zahrají, avšak nezvýrazňují, nejjemnější detaily však občas mohou chybět. Empé trojky zahrají dobře, ale u flacu slyšíte, že posloucháte vyšší rozlišení. Sluchátka se vyznačují velmi konkrétním a přirozeným přednesem s velmi rychlým utichnutím bez dozvěn.


Takže, závěrem ke sluchátkům OKCSC M2?

Pohodlí:

Co se týče pohodlí, jsou lehce až vysoce nadprůměrná, kdo však nesnáší vyšší přítlak, bude je hodnotit jen lehce nadprůměrně. Pokud si sluchátka nastaví přesně na svoje uši, nebude mít ani on nejmenší problém.

Zvuk:

Zvukově jsou OKCSC M2 skvělá a zahrají cokoli. Lehounce zatlumený, avšak plný a přirozený zvuk s objemově významnějšími basy se hodí na chvilkový, stejně jako na dlouhodobý poslech. Při delším poslechu neunaví, ani nenudí, zahrají dobře empé trojky, ale naplno se projeví s nekomprimovaným zdrojem.

Konstrukce:

Konstrukčně jsou zvládnuta dobře, kabel lze vyměnit či dokoupit.

Sluchátka doporučuji k přenosným přehrávačům či hudebním mobilům na domácí poslech a hodnotím je devíti body z deseti.


Sláchátka NEDOPORUČUJI na ven či na cesty dopravními prostředky - je to vlastnost všech otevřených sluchátek. Můj konkrétní výrobek je velmi kvalitní, otázkou je však jeho životnost a standard kvality pro všechny výrobky této značky a typu. Značková sluchátka koupená z oficiální distribuce v Česku mají toto zaručeno, u neznačkových CHI-Fi - tedy čínského Hi-Fi to z podstaty neplatí.

/Sluchátka OKCSC M2 byla rozehrávána dvacet hodin a testována na mobilním telefonu a především na přehrávači Fiio X1 Mk. II./

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P.S: Dnes je prý v módě tuto samozřejmost doplnit ke každé recenzi: Žádný z uvedených výrobků nedistribuuji, od nikoho za to nedostávám ani vindru a nikdo z výrobců ani distributorů netuší, že jsem tuto recenzi napsal :-)
Naposledy upravil Looke dne 3. 1. 2019 13:55, celkově upraveno 3
Looke
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 3. 1. 2019 13:10

Super recenze ! k OKCSC jen dodám , že novější model ZX1 má stejné měniče a ještě nižší váhu a menší přítlak . Je to upgrade M2 . Za ty peníze nehrajou špatně , ale je otázka jestli nepřitlačit nějaké peníze navíc na třeba na AKG 701/702 .
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 3. 1. 2019 13:14

Proč zrovna K701?
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Looke 3. 1. 2019 13:27

Díky za pochvalu recenze. Také jsem uvažoval o typu XZ1, avšak nakonec dal přednost klasičtějšímu designu M2. Nevím, zda snesou zvukové srovnání s AKG K701/702, co se týče podání zvuku, určitě mají OKCSC více basů a zastřenější výšky a středy, zahrají také méně detailů, ovšem i díky tomu, že je narozdíl od K701/702 nezvýrazňují. Celkově kvalitativně jsou samozřejmě horší než uvedená AKG, cenově jsou také vpodstatě třikrát levnější.

Mimochodem, maličko jsem zkusil srovnat nesrovnatelné: Tato OKCSC M2 a svoje AKG K92, která mám k televizi. Vážně, srovnávat se to nedá :-). OKCSC jsou jednak otevřená (AKG K 92 jsou uzavřená) a jednak jsou prostě vyšší kategorie, hrají celkově mnohem lépe. "Zahuhlaný", dutý a ve středech utopený projev je v přímém srovnání s OKCSC M2 téměř děsivý. A to jsou AKG K92 solidní levná sluchátka! Jiné už by bylo srovnání se Superluxy HD330, zde je možné Superluxům (ano, také uzavřené konstrukce) přiřknout jakousi lehkost přednesu, ale ve všem ostatním je samozřejmě OKCSC M2 převyšují.
Looke
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 4. 1. 2019 03:35

BabetakCZE píše:Proč zrovna K701?


Ahoj zrovna ty OKCSC ZX1 jsem za cca 1350 koupil na Alíku . No pak jsem měl možnost porovnat je na srazu zrovna s AKG 701 a HE400i + Alpha pads a když si vemu , že bazarové AKG se dají sehnat už kolem 2k , tak mi nedává smysl jít do OKCSC , když s DPH ( pokud to náhodou chytí ) vyjdou defakto nastejno .

AKG ale potřebujou kotel víc štávy , jinak nevídím důvod nepřiplatit si těch 700 .

Jinak ty OKCSC se mi zvukově a hlavně famozním pohodlím fakt líbí , ale ten rozdíl v ceně je pro mě moc malý .
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 1. 2019 11:00

Musím sa priznať, že nie som priaznivcom "šedého dovozu", ktorý vyššie uvedená recenzia v podstate propaguje. :-\

V rámci takýchto "chi-fi testov" prakticky vždy chýba kritické porovnanie s "bežne dostupným materiálom" na našom trhu. Šedý dovoz z Číny je podľa mňa "tolerovateľný" iba v prípade, že tie OKCSC M2 dokážu byť skutočne niečím výnimočné alebo nenahraditeľné. Nejaké porovnávanie s cca o polovicu lacnejšími lo-endovými AKG K92 je samozrejme nezmysel. Osobne by ma zaujímal výsledok priameho porovnania aspoň s niektorými z nasledujúcich:
Grado SR60e/SR80e, AKG K240S, KRK KNS6400, Sennheiser HD280, ATH M30x/M40x, Koss ProDJ200, Shure SRH440, Jays u-Jays,
bacil2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Looke 4. 1. 2019 23:15

Díky za návštěvu recenze.

Moc nechápu ten "šedý dovoz". Já jasně upozorňuji na pravidla, která říkají, že nad 22,- € se platí clo. Skutečně máte pocit, že naši ekonomiku nějak poškozuje, když si někdo koupí zboží z Číny za padesát euro a když mu to neproclí pošta, tak s tím hned neběží na celní úřad a neabsolvuje kvůli zboží v této hodnotě to úřednické martyrium?

Jinak samozřejmě žádné firmě nebrání, aby to do Česka dovážela "legálně" a prodávala to jako se prodává cokoli jiného. Je to jejich hloupost, že to nedělají.

Co se týče srovnání s těmi sluchátky: Ano, to by bylo nanejvýše vhodné. Půjčte mi uvedené typy a já to srovnám. Jinak jako každý uživatel pochopitelně musím vycházet z toho, co mám doma, nejsem redakce Avmanie.cz.
Looke
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 1. 2019 00:11

Looke píše:Moc nechápu ten "šedý dovoz"...

... to ma vôbec neprekvapuje ... ale nič si z toho nerob, takých ako si Ty je tu väčšina.
bacil2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 5. 1. 2019 07:18

Šedý dovoz by to bol, keby mala daná firma oficiálne zastúpenie pre SK / CZ a niekto by si to doviezol mimo oficiálneho kanála. Bluedio možno nejakého distribútora v EU má, ale pri OKCSC pochybujem.
Ale aj keď u nás alebo v EU predáva povedzme čínsky tovar nejaká firma, ešte to nemusí znamenať, že je to tovar z oficiálneho zdroja. Kúpu lacných slúchadiel z Číny, ktoré u nás nikto nepredáva a neposkytuje k nim support, by som šedým dovozom určite nenazýval.
Napr. ja som kupoval z Malajzie (Jaben) elektrónkový zosilovač, ktorý sa nikde v EU nepredáva. Predáva sa len v Ázii a Austrálii. Cayin N3 u nás tiež nikto nepredáva, tak som ho kúpil z Číny. Je to šedý dovoz? Podľa mňa určite nie...

Príklad šedého dovozu je napr. nákup fototechniky (Canon, Nikon) pochádzajucej z Hong Kongu na Kacha alebo eGlobal z Anglicka. Často o štvrtinu alebo aj tretinu lacnejšie, ako u nás.
Ale ani to nie je trestné, len prípadná záruka sa musí uplatniť u predajcu, pretože autorizovaný servis u nás to neopraví.
A sú aj výrobky s celoeurópskou alebo celosvetovou zárukou, pri ktorých je jedno, kde ich človek kúpi a autorizovaný servis by ho mal v prípade poruchy opravit.
Infinity Kappa 8.2i
AVR Yamaha RX-V767, NAS Synology 211j
iPod 5.5G iMod, Fiio E17 -> IEM LZ-A2
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL -> Elemental Watson -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, AKG K545, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 1. 2019 12:05

kuko61 píše:... Kúpu lacných slúchadiel z Číny, ktoré u nás nikto nepredáva a neposkytuje k nim support, by som šedým dovozom určite nenazýval.
... OK. "šedý dovoz" v tomto prípade asi skutočne nie je najšťastnejší výraz ... inak mňa vôbec nezaujíma či je to "legálne" alebo nie. To nech si riešia iní. Jednoducho mi takýto spôsob obchodu čisto principiálne pije krv :-\
bacil2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 1. 2019 12:32

Aj mne chyba pri takychto recenziach porovnanie voci znamejsim sluchatkam, aby si clovek spravil realnejsi obraz. Taketo nadsenie z niecoho bez porovnania moze celkom pomylit, "celkem dobře hrající sluchátka" znamena co ? Ak to vyznelo negativne, nebol to fakt zamer. Diky za recenziu, ja by som lepsiu nedal :)
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AQ Nightowl Carbon, Hifiman HE400i
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Looke 5. 1. 2019 12:59

Díky za nakouknutí. Ano, ideální recenze je taková, která by přímo srovnala recenzovaná sluchátka s jimi podobnými, v tomto případě sluchátky téže kategorie prověřených značek. Jak jsem však už psal výše, jsem běžný domácí uživatel a mohu srovnat jen s tím, co mám. Pokud bych měl doma třeba nějaká Grada či Sennheisery, určitě bych přímé srovnání udělal.
Looke
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 1. 2019 14:09

... tak prečo akurát OKCSC M2?

@Looke: ak tomu celému správne rozumiem, tak Ty sám vlastne nevieš, že či sa za tie isté prachy nedalo kúpiť niečo lepšie ... a navyše bežne dostupné so zárukou.
bacil2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků