ChiFi špunto tour

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LOPO_X 15. 3. 2019 20:45

By mě fakt zajímalo jestli ty boarseman nejsou nějaké vadné. To přece nemůžou myslet vážně takový zvuk.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 15. 3. 2019 23:19

Poslušně hlásím, že tour je u mě. A chci se zeptat, jestli jsem poslední? Jelikož se pořadí v tour nějak měnilo.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Whizzer A15 Pro, Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, TRN V80, Brainwavz B400
Prodej: Flares Pro
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 31. 3. 2019 11:02

Jelikož jsem poslední, tak už si myslím, že bylo skoro vše řečeno, tak předám krátce jen moje subjektivní dojmy z poslechu. Sluchátka jsou řazena podle abecedy.

Audbos P4
Technicky přesný zvuk s výbornou separací a lokalizací nástrojů. Bas, co se týče kvality, je určitě nejlepší ze všech testovaných kousků. Mají opravdu hodně výrazné středy a bohužel hlavně ty vyšší, takže poslech je docela únavný. Výšky mají menší rozsah a jsou celkově meně výrazné, ale neřekl bych, že výrazně chybí. Jak jsem již psal, Audbosy jsou pro mé ucho velice pohodlné a mají skvělou izolaci. Mě na sluchátkách vadí jejich umělost, bohužel nevím jak to lépe popsat. Nejsou moc univerzální a nejlépe jim podle mě sedne jazz.

Boarseman CX98
Sluchátka na první poslech zní dobře. Tonalitou se mi líbí, zní vyrovnaně, ale jsou tenčí, chybí jim prostor a rozlišení taky nic moc. Výšky roztřepané. Separace slušná. Jsou zde výrazně lepší kousky.

Boarseman CX98s
Podle mě netřeba hodnotit. Tohle nemá s audiem nic společného. Tyhle jsou vadné. Není možné, aby zněly tak odlišně od CX98, které nehrají vůbec špatně.

EZ audio D4
Bezkonkurenční poměr cena/výkon. Nejvyspělejší sluchátka, která jsou po technické stránce vynikající. I když mám raději trošku hutnější zvuk, tak musím uznat jejich výjmečné kvality, protože když jsem je slyšel krátce na srazu, tak mě moc nezaujaly, ale po delším a klidném poslechu ano. Sluchátka mají slušnou separaci, prostor i rozlišení. S ucpanou dírkou mají i dost výrazné basy. Trošku postrádají nižšší středy. K dokonalosti bych si představoval jiný tvar sluchátek a výměnný kabel. Tyto sluchátka bych určitě doporučil především pro zkušenějíší uši a lidi, kteří už mají něco naposloucháno. Mainstream by je podle mě úplně nedocenil (nevím možná se mýlím). Každopádně za tu cenu je to volba numero uno!

Havi B3
Vzhledem velice podobná Sennheiser IE8/80, akorát bez výměnného kabelu. Mají skvělý prostor, perfektní návaznost pásem na dva měniče. I když to jsou spíše světlejší sluchátka, tak si zachovávají hutnější středy, bas je málo výrazný a je měkký. Jsou dost náročné na vybuzení a synergii se zdrojem. Poslouchal jsem je jen s x20, s x7 to nebylo ono. Sluchátka zaujmou na delší poslech, protože nejsou únavné. Basy neduní a výšky neřežou. Detaily jsou lehce nadprůměrné. Myslím si, že jsou zaměřeny na velice úzkou skupinu posluchačů, jelikož ani tady nikoho moc nenadchly (mě ano :D )

KZ ZS3
Nejlepší Kz, které jsem slyšel. Tonalita se opravdu povedla. Ve zvuku nic moc nechybí, ani nepřebývá. Mají velice dospělý zvuk. Nejsou vůbec únavné a dají se poslouchat dlouhou dobu. Občas bych trošku stáhl basy, ale to záleží spíše na náladě a hudebním stylu. Na dražší sluchátka jim schází větší prokreslenost. I tak si ode mě zaslouží pochvalu a doporučení pro mainstreamového posluchače, protože světlejší zvuk D4 je podle mě zaměřen spíše na náročnějšího posluchače.

KZ ZS3e
Oproti ZS3 zvýrazněné, tenké výšky (pro mě až moc), objevují se také sykavky. Mají utlumenější středy. Ladění do energetičtějšího zvuku, mají výraznější detaily ve výškách, než jsou u ZS3. Dap jim dost pomůže na x20 nic moc, na x7 minimálně o třídu výš, takže synergie s Dapem je. Mě osobně ty zvýrazněné výšky moc nevyhovují a proto radši doporučím ZS3 nebo D4.

KZ ZS10
Upřímně tady nevím co napsat. Jen vím, že mi tyto sluchátka vůbec nevyhovují. Připadají mi úplně umělá, tak jsem je dlouho neposlouchal. Technicky slušné, ale já je dlouho v uších nesnesu. Bohužel…

Memt X5
Hutnější, hladka sluchátka pro relaxační poslech. Ničím mě výrazně nenadchly.

TRN V80
Tonalita do V. Slušný prostor, jedny z nejlépe separujících sluchátek v tour. Velice dobré detaily, které mají na svědomí vytažené výšky. Bohužel ty jsou zde celkem nekvalitní (dost záleží na náhrávce) a trpí na sykavky. Basy jsou vytaženější, ale pro mě je to ještě únosná mez. Mě osobně s nimi baví poslech Daft Punk a celkově jsou lepší spíše na elektronicky vytvářený styl hudby. Akustika s nimi zní nepřirozeně.

QKZ DM7
Netajím se tím, že mám rád basy, ale tady se zapomnělo na všechny ostatní pásma. Za mě nedostatečně.

Mě nejvíce zaujaly: EZ D4, KZ ZS3 a Havi B3

Toť ode mne vše.

Poprosil bych vás o adresu do SZ a sluchátka, které vám patří, ať nedojde k nějakému nedorozumění. Děkuju
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Whizzer A15 Pro, Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, TRN V80, Brainwavz B400
Prodej: Flares Pro
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 31. 3. 2019 12:00

Tleskám.... Výborně napsané
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 1. 4. 2019 08:38

Hmm, vítězem tedy jsou s převahou EZ D4 ... dále už dle chutě posluchače.
IEM podle oblíbenosti: Tansio Mirai TSMR-4, KZ AS10
amarok
Mírně pokročilý

Předchozí stránka