Tansio Mirai TSMR3

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 25. 4. 2019 22:49

Tak se taky hlásím do klubu. Zatím jen pár desítek minut poslechu a je to super. Zatím ladění 020 a nástavce co jsou na nich od výrobce. V uchu sedí perfektně.
Později sem dám přímé srovnání s FH5. Každopádně se v některých věcech neshoduju s rendyG. Výšky mají podle mě TSMR3 lepší než FH5.
Basů jsem se u BA měničů vysloveně bál, už roky poslouchám hybridy. Ale je to dobré, vůbec mě nechybí a znějí u TSMR velice přirozeně.
Zkusil jsem jednu naposlouchanou skladbu poslechnout na TSMR, pak na FH5 a pak zpět na TSMR. Musím říct, že FH5 zněly jak pod dekou a po návratu k TSMR se den rozjasnil. Asi je to dáno i tím laděním 020, kde mám pocit, že jsou středy poměrně dost výrazné (donedávna jsem byl ortodoxní véčkař, či spíš jsem si to o sobě myslel).
Každopádně na ten úplně první dojem perfektně sednoucí sluchátka s průzračným detailním zvukem. Jen to bude chtít lepší kabel. Tady jsou FiiO FH5. o míle napřed.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 26. 4. 2019 15:06

Jak píše rendyG, spíš je trochu zvýrazněné pásmo 2 - 5 kHz (ale zase krom polohy 100), které dává vokálům a některým nástrojům naléhavost a přibližuje je. Někdo to nemusí a má radši soundstage v lati. Mně se to hrozně líbí, protože z toho mrazí v zádech :)
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 4. 2019 16:05

Nemá někdo z vás mnoha majitelů :-) možnost zhodnotit jak si sedí s Dragonfly RED?
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 4. 2019 16:36

foto1977: zeptej se uživatele _daRK
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jozo218 26. 4. 2019 19:13

S dragonfly si TSMR rozumeju dobre, zväčši sa rozlíšenie, priestor, bas je pevnejší, výšky lepšie prekreslené, ale zasa až tak markanty rozdiel to oproti mobilu nebol, zavisí však veľa aky máš, ja mam Meizu 16th a ten má vystup naozaj na vysokej úrovni, takže ak máš nekvalitny vystup na mobile, rozdiel počuť budeš, ale celkovo by som povedal, že TSMR nie su na zdroj až tak vyberavé.
jozo218
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 26. 4. 2019 20:05

Tak s tím zdrojem bych byl opatrný. Minimálně u klasických TSMR-3 je rozdíl ve zdroji znát hodně. S horším zdrojem - např. můj současný Huawei P20 Pro hrají velmi dobře, po zapojení do Hidizs AP80 je to ale velký posun vpřed. Jasně patrný byl i rozdíl mezi jednotlivými DAP - např. Shanling M0 a Fiio M7 atd. Slušně TSMR zahrají v podstatě skoro z čehokoli, ale s dobrým zdrojem jsou fantastická za svou cenu :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jozo218 26. 4. 2019 20:17

Mal som TSMR Pro takže som hodnotil tie :) ale podla toho čo píšeš, tak boli staršie zrejme citlivejšie...inak nechem Vám tu kaziť vlákno a ilúzie, ale mali by ste počuť Kanas Pro, ak hovorite na TSMR že hrajú čisto, tak veľmi by ma zaujímalo čo by ste povedali na Kanas... lebo tie sú za tú cenu neskutočné, mimochodom sú teraz na massdrop-e za fájn cenu.
jozo218
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 4. 2019 20:04

Zabudol som si dnes dobiť šťavu na Mojo a bol som nútený počúvať TSMR3 Pro priamo zo Shanling M0. Zvuk tých sluchatiek bol o 2 levely horší - detaily fuč, ta ich "priezračnosť" tiež, to aj Whizzer Kylin aj Haydn na M0 hrali dosť lepšie. Píšem to prípadným záujemcom o Tansio, ktorí by ich chceli púšťať na podobných prehrávačoch, určite treba niečo lepšie ako M0.
Naposledy upravil _daRK dne 27. 4. 2019 21:14, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 27. 4. 2019 21:00

V tomhle jsou to trochu potvory, málo co odpustí.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saba32 28. 4. 2019 10:15

Dark: Vidím, že máš Mirai i IT01s-ky. Mohu požádat o porovnání?, rozhoduji se mezi nimi, IT01s jsem měl půjčené a velká spokojenost s tím, že do nich půjdu, ale když vidím to "šílenství" kolem Mirai, tak ještě váhám.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 4. 2019 11:23

saba32: s IT01s som spokojny, na Dragonfly Red aj Mojo hrajú paradne. No hoci som sa este s Tansio neskamaratil co sa tyka pohodlia (kabel, nadstavce), TSMR3 je uplne inde a zvukovo ich mam radsej. Mozno nie su take "zabavne", ale urcite by som ich doporucil viac, ten zvuk je pre mna cistejsi, priezracnejsi, technickejsi. Nejake podrobne porovnanie odo mna asi nedostanes, vlastne som ich napriamo porovnaval asi len prvy alebo druhy den. Detailov aj spodnych basov ma podla mna viac IT01s, ale Tansio tie basy aj detaily zahra akosi lepsie v suhre so zvyskom. Ako som pisal o 2 prispevky spat, TSMR3 Pro su vsak na zdroj ovela narocnejsie, tam kde IT01S este hrali na Shanling M0 stale pocuvatelne, z TSMR3 sa stavaju "lacne" sluchatka. Ked porovnam ten starsi hype okolo Whizzer Haydn a IT01 s hypom okolo TSMR3 (Pro), rozhodne je to pri Tansio opravnene, a to aj ked si odmyslim rozdielnu cenovu kategoriu.
K IT01s este spomeniem, ze mi sedia v uchu lepsie, aj kabel je neporovnatelne kvalitnejsi. Ak je niekto zvyknuty na charakter zvuku starsich IT01 (nemyslim vsak ten prilis hutny bas), no chcel by ist vyssie, IT01S urcite nesklamu. Ja mam IT01s v praci (s DF Red) a vlastne ich pocuvam o dost viac ako Tansio, ktore mam doma (s Mojom), nemam pocit, ze by som chcel nieco zmenit.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 28. 4. 2019 14:11

dark: TSMR3 je uplne inde......., mám chápat ohledně celkové zvukové kvality nebo spíše jiným zvukovým podpisem? Jinak díky za info, zase jsem o něco moudřejší a víceméně jsem rozhodnutý.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 28. 4. 2019 14:19

saba32 píše:Dark: Vidím, že máš Mirai i IT01s-ky. Mohu požádat o porovnání?, rozhoduji se mezi nimi, IT01s jsem měl půjčené a velká spokojenost s tím, že do nich půjdu, ale když vidím to "šílenství" kolem Mirai, tak ještě váhám.


Doporučuju si nejdřív poslechnout to, co si poslechnout můžeš před tím než budeš cokoliv kupovat naslepo. V Čechách se dají koupit vynikající IEM v podobných cenových hladinách - Etymotic ER3XR, Sennheiser IE 40 Pro, Fiio FH5. Přičemž všechny tři (IMHO) hrají lépe než iBasso (s jejich propadlými středy a tenkým zvukem není těžké je překonat).
FH5 je vyloženě muzikální lahůdka s perfektně přesnými basy, IE 40 Pro jsou výborné svým layeringem, prostorem a čistotou, ER3XR jsou zvukově suchá/analytická a extrémně rychlá a přesná. Navíc je to parádní ukázka co se dá dostat jediného BA.

Jinak kolem TSMR je "šílenství" jen tady a nikde jinde :D V zahraničí se - pokud jde o čínské IEM ve stejné cenové hladině - blbne hlavně kolem BGVP DM6 a Kanas Pro.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 4. 2019 14:39

saba32: vlastne oboje :) ale myslel som samozrejme kvalitu, zvukovy podpis býva skoro vždy iný.

Áno, tiež sa divím, ze Tsmr3 na Head-Fi nikto toľko nerieši a všetko sa točí okolo DMG, DM6 a Kanas Pro.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 4. 2019 16:34

Je pravda, že na HF není kolem TM takový vír, jako kolem jiných špuntů. Je však taky pravda, že ze dvou recenzovaných modelů ( zatím dostupných na trhu z aktuálních 3 ) jsou tyto hodnoceny plným počtem hvězdiček a já jsem zatím nezaznamenal jedinou negativní odezvu týkající se TM. To, že jsou hodně skloňovaný tady je logický. Jednak jsou levný a svým zvukem daleko překonávají svou cenu, jsou výborně zpracovaný a ty přepínače jsou taky něco mimořádnýho. Druhak jsou lehce dostupný z prověřených shopů, byť se jedná o nákup z Asie. Prostě ať si plká kdo chce co chce, ale Tansio Mirai jsou extrémně povedený a svým způsobem unikátní špunty. Přirozenost jejich přednesu se správným zdrojem je naprosto mimořádná a já jsem nikdy nic podobnýho neslyšel u násobně dražších špuntů osazených čistě jen tlakovými drivery. Jsou perfektní? Určitě ne. Všechno má své mouchy a vzhledem k subjektivitě posuzování zvuku je jasný, že někomu se líbí víc, jinýmu míň. Myslím, že jejich nákup je prost rizika, protože to jsou dozajista jedny z nejlikvidnějších špuntů aktuálně na trhu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků