Hledám náhradu za Audio-technica ATH-AD700 cca. kolem 10 000

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod frontliner 7. 3. 2019 15:28

Hledám lepší sluchátka než mé stařičké ATH-AD700.
Zvuk vyhovuje vzdušný prostorový detailní nenásilný nepřebasovaný.
Bazaru se nebojí ale nová jsou nová.
Poraďte děkuji.
frontliner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 3. 2019 15:42

Hifiman Sundara nebo klasika HD 600, ale ty jsou na tom s prostorem trochu hůř.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 3. 2019 12:45

HiFiMAN Sundara - jako upgrade vzdušných se nabízí právě Sundara. V téhle kategorii je to zvukově top, navíc nabízí, přestože jde o planáry, spíš světlejší projev s ok prostorem. Jejich slabinou je ovšem kvalita výroby - postupně se ti rozpadnou měniče, hlavový most, kabel a náušníky. Tak pokud jsi na tyhle věci háklivý, tak doporučuji případnou koupi důkladně zvážit.

HiFiMAN HE400i - podobné Sundara s hutnějším spodkem. Ty se taky rozpadají (hlavně ty plastové vidlice), ale v bazaru bývají kolem pětky, tak můžeš vzít rovnou dvoje. Náušníky a kabel měnit rovnou.

Sennheiser HD 600 - taková sázka na jistotu. FR celkem neutrální, nejhlubší basy jim chybí, ale není to tak hrozné jako u AD700. Akorát prostor podávají jinak - menší s vytaženými vokály, dobrou hloubkou a lokalizací. Středový charakter je podobný jako A-T, ale nemají tu jejich éterickou vzdušnost.

Audio-Technica ATH-R70x - alternativa k HD 600. Trošku temnější a méně precizními výšky.

AKG K712 PRO - tyhle bych jako upgrade doporučil já. Mají hutnější středy a spodek než A-T a ostatní Kčka a nabídnou výborný velký prostor s dobrou lokalizací.

Audio-Technica AD1000X - Pokud jsi přesvědčen, že ti vyhovuje jen charakter A-T, tak bych zvážil i tyto. trošku posílený spodek oproti nižším modelům, ale vzdušný charakter zůstává stejný. V ČR nesmyslně předražená, zkusil bych dovoz z venku.

Grado SR325e - hit or miss - vzdušný středový charakter, ale v menším prostoru. Vytažené výšky. Pohodlím horší než všechno výše uvedené.

beyerdynamic T1 - pohodlné, vyrovnaná FR až na ten strašlivý peak na výškách. Nikdo to nechce, tak se dají sehnat i v této ceně.

Nepíšeš, na čem plánuješ sluchátka provozovat. V této kategorii je to dost důležité.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado PS500
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod frontliner 8. 3. 2019 17:36

Můj zdroj je telefon LG V10. Chápu žádná sláva :-( přemýšlím i o nějakém sluchátkáči s DAC. ATH AD1000X mě napadly jako první. AKG jsem měl předtím K702 už ani nevím proč jsem s jich zbavil asi byly moc ostré.
frontliner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 3. 2019 17:49

V tom případě nerozumím, o čem se tady bavíme. Bez pořádného zdroje ta sluchátka budou hrát na nic a nebude se ti to líbit - viz zkušenost s K702. Dnes už není nutno za slušnou sestavu vyhazovat horentní sumy. Stačí třeba Modi3 a k tomu Magni3, JDS Atom nebo Monoprice Liquid Spark a máš epesní sestavu, na kterou nebude nutno léta šahat. Popř. pro některé výše uvedené kousky by stačilo "povinné minimum" Schiit Fulla 2. A pro příznivce mobilních zařízení tu máme Chord Mojo.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado PS500
The Wolverine
Pokročilý