Audio-Technica ATH-M50XRD

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomwas 9. 3. 2019 11:01

Dobrý den.

Koupil jsem si sluchátka Audio-Technica ATH-M50XRD. po příchodu domu sem je připojil na zesilovač pioneer a449, zjistil sem ze jedno sluchátko hraje tišeji. Zkoušel jsem je i na pc a telefon vždy stejné, tak jsem je ohmicky přeměřil jedno má 34.5 a druhy 35,6. Chtěl jsem se zeptat zdali nemáte někdo podobné zkušenosti, popřípadě jestli mám počkat po (zahoření) a nebo je odnést na reklamaci.

Předem děkuji za odpověď.
Tomwas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrE1 9. 3. 2019 11:29

Nemyslím, že to zahoření spraví. Ohmický rozdíl se mi zdá v toleranci, protože neměříš skutečnou impedanci měniče ale jen prostý odpor stejnosměrným proudem měřáku. Pro jistotu bych prověřil, zda nemám aktuální problém s uchem, např vlivem rýmy, atd. Stačí otočit sluchátka na hlavě, aby levé hrálo do pravého ucha a pravé do levého. Také vyzkoušej jiný kabel a jeho dostatečné zasunutí do mušle. Na mých ATH 50x je bílá značka pro správné zasunutí (natočení) konektoru. To tě ale jistě už napadlo. Pokud problém přetrvá, vrátil bych je.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod Tomwas 10. 3. 2019 12:01

Zkoušel sem je na obě uši, stále je nepatrný rozdíl v hlasitosti. Když je připojím na zesilovač, jde to poznat při pomalém zesilování že se levý vybudí dřív. Ještě jsem se chtěl zeptat, zdali to nemůže být zvýšením odporu přes most (více hraje to na straně kde je připojený kabel).
Tomwas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrE1 11. 3. 2019 00:37

- odporem v mostu (je-li vše OK) to není, odpor toho kousku drátu je naprosto zanedbatelný.
- pozor - "jde to poznat při pomalém zesilování že se levý vybudí dřív" - to může způsobit nelinearita souběhu kanálů potenciometru hlasitosti, je to častý jev. Co jiný zdroj zvuku, nebo zkusit prohodit cinch kabely od zdroje zvuku?
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 11. 3. 2019 09:22

Jiný zdroj zvuku? Vzdyt píše,ze zkousel i na PC a na telefonu a stale stejné. Vrátit zboží,koupit sluchatka nová. Zadna tragedie.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tomwas 12. 3. 2019 17:10

Tak jsem je tam odvezl vyměnili je kus za kus a momentálně maximální spokojenost.
Tomwas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kostival 12. 3. 2019 21:00

Věřím, že jsi spokojen. Až na klaustrofobičtější náušniky jsou fakt skvělá sluchátka :-) Samotného mě překvapilo, co za těch 3k nabízejí.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomwas 14. 3. 2019 16:29

Zdravím opět jsem tu koupil jsem si k nim Creative Sound Blaster X-Fi Surround HD, po připojeni jsem si všiml že levá strana vice basuje a pravá má spíše výšky chtěl jsem ze zeptat zdali je to normální.
Tomwas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 14. 3. 2019 18:37

Nemáš spíš něco s ušima?
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 14. 3. 2019 19:18

A neni to nahodou ten duvod,proc si lidi porizujou stereo? Aby se z leve a prave strany linuly vzdy jine zvuky?
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tomwas 14. 3. 2019 21:37

Na ušní chodím pravidelně kuli zaměstnání, nikdy mi nenaměřili nic špatně. I když pustím mono tak mi přijde lehce jiný projev na každé straně ale asi to bude normální. Asi řeším jen kraviny. :)
Tomwas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrE1 16. 3. 2019 21:12

Reprodukci basů výrazně ovlivňuje utěsnění sluchátek na hlavě. Náušníky musí co nejlépe přiléhat na kůži. Někdy stačí trochu nesymetrické nasazení, vlasy, brýle... Jo a u tohoto typu se občas píše že mají zpočátku tuhé klouby a je dobré sluchátka dotlačit rukou, než se to ochodí. Jinak nemusí přilehnout celou plochou kolem ucha. U mého kusu byly nové klouby fakt trochu tuhé. Používám skuchátka velmi často, tak už chodí krásně přestože střídám asi 7 různých modelů.

-- 16. 3. 2019 20:54 --

Reprodukci basů výrazně ovlivňuje utěsnění sluchátek na hlavě. Náušníky musí co nejlépe přiléhat na kůži. Někdy stačí trochu nesymetrické nasazení, vlasy, brýle... Jo a u tohoto typu se občas píše že mají zpočátku tuhé klouby a je dobré sluchátka dotlačit rukou, než se to ochodí. Jinak nemusí přilehnout celou plochou kolem ucha. U mého kusu byly nové klouby fakt trochu tuhé. Používám skuchátka velmi často, tak už chodí krásně přestože střídám asi 7 různých modelů.
petrE1
Junior