Kam dál (a výše) z VSONIC GR07 bass?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Honza_HK 23. 3. 2019 08:40

Ahoj,

mám VSONIC GR07 bass a jsem s nimi spokojený, sluchátka od této značky používám už pět let a žádná mě zatím nezklamala. Nicméně bych rád zjistil, jestli o něco podstatného nepřicházím :) a s tím přichází moje prosba o doporučení.

Na základě mnoha nadšených recenzí jsem si koupil Shure SE425 a hrozně jsem se spálil. Jednak uživatelsky příšerně nepohodlné (tuhé plastové dráty kolem uší a než jsem zjistil, jak je správně zasunout, tak to taky trvalo... což se mi nikdy s jinými sluchátky nestalo) a zvukově velké, velké zklamání (nevýrazné, sterilní a tím nemyslím nedostatek basu, ale všeobecně mi přišlo, že hrajou jako špunty, co jsem dostal k telefonu, což fakt není pochvala... ale budiž, možná to takhle má správně znít a někdo to takhle má nejraději). Když jsem se po dlouhém trápení vrátil k VSONIC, tak sice zvuk zněl trochu rozblemcaně, ale tepleji, příjemněji, přítomněji, prostě pro mě líp.

Čili asi bych potřeboval něco, co bude mít podobnou zvukovou signaturu jako VSONIC, ale bude to kvalitnější. Cena tak do 10-15 tis. Poslouchám orchestrální OST, pop, rock, zhruba v tomto pořadí. Paradoxně tedy výrazné basy až tak moc nepotřebuju. :)

Za každou radu/doporučení budu velmi vděčný a zdravím vás z Hradce Králové

Honza
Honza_HK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 23. 3. 2019 09:52

Ahoj, též zdravím z HK. Za sebe mohu nabídnout k vyzkoušení Tansio Mirai TSMR3, můžeme domluvit setkání v HK. Jinak výlet do Prahy do Audiga a strávit pár hodin testováním ... Cenovou hranici máš nastavenou hodně vysoko, zkusil bych klidně jít postupně, hodně slušné kousky se daji sehnat i v kategorii do 8000kč
zdroj: Hidizs AP80, Huawei Mate 20 Pro
sluchátka: AKG K550 mkII, Intezze Piko BT
repro: Marshall Acton
Na prodej: 1More Triple drive over ear, Beyerdynamic DT770 80 ohm
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Honza_HK 24. 3. 2019 18:02

Ahoj,

díky moc za nabídku a tip. Nebudu tě obtěžovat, ale do toho Audiga se možná vypravím. Pochopil jsem to teda správně, že tam stačí přijít a požádat o vyzkoušení? Nebo je to potřeba nějak hlásit předem?

Na ty Tansio Mirai TSMR3 jsem shodou okolností už koukal a hodně se mi "papírově" zamlouvají. :-)

Ještě jednou dík!

Honza
Honza_HK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 3. 2019 18:19

Nemusíš nic hlásit, přijdeš a posloucháš. Maj je tam vystaveny, většinu. Vem si svoje nástavce pokud máš.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 3. 2019 20:03

Žádný problém, pokud budeš mít zájem si TSMR3 poslechnout tak není problém, jen se domluvíme kdy a kde. V Audigu to již popsal Venca, stačí vzít ideálně svoje nástavce a klidně můžeš strávit pár hodin zkoušením ... V Praze i Brně jsou super zaměstnanci, dá se s nimi krásně pokecat a prokonzultovat případný výběr. Pokud by si uvažoval spíš o nákupu právě v Audigu (mají nejširší nabídku ze všech obchodů u nás) tak doporučuji zaměřit pozornost na Fiio FA7, Fiio FH5 a iBasso IT01s - jsou to aktuálně zřejmě nejlepší dostupné modely v cenové kategorii 5-10 tis.
zdroj: Hidizs AP80, Huawei Mate 20 Pro
sluchátka: AKG K550 mkII, Intezze Piko BT
repro: Marshall Acton
Na prodej: 1More Triple drive over ear, Beyerdynamic DT770 80 ohm
hanysek3099
Mírně pokročilý