Koss Porta Pro - varianty/verze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 3. 4. 2019 20:36

Doufám, že nezakládám duplicitní téma, ale (přestože jsem se snažil, podobné jsem nenašel).

Jde v podstatě o jednoduchou otázku. Dělaly se KPP (dle Vašich zkušeností) pouze ve 2 "verzích" - mám na mysli "starý dobrý zvuk KPP" a "nový/čínský zahuhlaný zvuk, ze kterého - jak už někdo zde psal - mně bolí hlava", nebo existuje i nějaká střední cesta?

Ptám se proto, že kdysi jsem vlastnil KPP (kupované někdy v 1. polovině 90 let) a ty zněly (co si vzpomínám) slušně. Bohužel mne již před drahnou dobou opustily (děti...), tak jsem koupil nové (v Datartu, nebo Electroworldu - už nevím). Tehdy jsem jiné sluchátka neměl a staré KPP byly dlouho pryč, tak jsem si říkal, že zní dobře (jenže po přečtení x diskusí mne pojalo podezření, že jsou to ty špatné). Nicméně po X letech jsem koupil do zálohy další (z bazaru) a ty měly zvuk nesrovnatelně horší - přesně, jak se píše všude i zde na fóru. Proto jsem koupil ještě další, o kterých bylo tvrzeno, že jsou z roku 2004, vyrobené v USA a hlavně, že by měly mít mít onen původní zvuk. To bohužel není pravda - jejich zvuk je srovnatelný s dnešními KPP (tedy i těmi, co mám z bazaru) a těm, které mám z toho el. hypermarketu nesahají ani po kotníky.

Z toho plyne tedy má otázka (viz. výše).

"Našel" jsem 1 vodítko - ty "čínské" jsem dostal v krabičce (ty "USA" nevím - byly bez obalu) a ty z hypermarketu v blistru.

Omlouvám se za trochu zmatek.

Děkuji.
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 4. 2019 22:24

... pre istotu to skúsim zhrnúť takto: máš teraz doma 3 kusy KPP. Tie jedny čo si kúpil ako nové "v Datartu, nebo Electroworldu" hrajú dobre a tie dvoje (z bazáru a "kvázi z USA") hrajú mizerne.
No ak som to pochopil správne, tak nové KPP z normálnej distribučnej siete sú v pohode, či ... ?
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 3. 4. 2019 23:17

... až na závěr správně... ale spíš si myslím, že ty z nějakého toho hyperelektra patřily ještě do "staré kasty" KPP - jsou totiž "nejstarší" - viz. dále (už si nepamatuji, kdy jsem je kupoval, ale 100% po roce 2004...) a ty ostatní do té "nové - čínské" - ty bazarové - ne "USA" byly v originálním obalu z české distribuce - (celkem dobrý vs. úplně špatný zvuk), ale jde mi o to, jestli ty "USA" nejsou nějaký mezikus (prý r. v., nebo nákupu, 2004) - prodávajícímu údaje věřím...opakuji - hyperelektro - blistr, dobrý zvuk, bazar - krabička, hrozný zvuk (USA - bez obalu a stejně hrozný zvuk).
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod petrE1 4. 4. 2019 00:17

Mám tu v okolí tři kusy, o další jsem cca před 20 lety přišel. Z tohoto vzorku starší a lépe hrající varianta má lumený jack, zatímco novější huhlavky mají konektor rovný, méně robustní. Také kabel se zdá být tvrdší a horší.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 4. 4. 2019 14:03

Moje všechny troje mají lomený konektor a kabel každé trochu jiný (ale to může být otázka i jen série). Jde mi hlavně o zvuk. Dle diskusí jsem měl zato, že do jistého roku se vyráběly v USA a měly dobrý zvuk, od jistého roku v Číně a zvuk se rapidně zhoršil. Jenže ty moje s tím dobrým zvukem jsou novější, než ty (údajně) z USA s hrozným zvukem. Tak jsem z toho blázen.

Jinak...děkuji všem, kteří se účastní této diskuse.
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 4. 2019 18:49

Mám doma dva kusy. První přes 15 let, jaký měly konektoru už netuším, kabel jsem přepájel snad desetkrát. Jen měním molitany a sluchátka hrají prostě jako Porta Pro :) Druhé jsem kupoval pro děcka tak dva roky zpět. Rozdíl ve vzhledu byl na první pohled - hlavní most nebyl z krásně lesklého nerezu, ale z jakéhosi polomatného plechu, plasty jsou takové od pohledu levnější a kabel je tenký s rovným konektorem.
Zvukově jsou ale oba modely stejné a slepým testem jsem nebyl schopen určit, která sluchátka hrála. Pořád platí, že to jsou jediná sluchátka, která mi na hlavě nevadí ani po mnoha hodinách, ale dnes už bych v dané cenové hladině vybíral jinde.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 4. 2019 01:37

Emil Pastelka píše:... dnes už bych v dané cenové hladině vybíral jinde.
... myslíš napríklad Superlux HD672?
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 5. 4. 2019 11:16

U Port (20 let stará Jr verze) se mně dneska líbí už jen podání prostoru.
IEM podle oblíbenosti: Tansio Mirai TSMR-4, KZ AS10
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 6. 4. 2019 23:13

... jenže, když už není Sennheiser Px 100 ani AKG Y30, co vybrat aby to bylo lehké, otevřené, daly se s tím nosit brýle a aby to aspoň malinko slušně hrálo?
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod LuborK 7. 4. 2019 10:59

Jays jsou dobra alternativa k KPP, ale doporuciji si pri koupi hned zakoupit i nahradni nausniky, protoze je to jedina bolest Jays.
LuborK
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 8. 4. 2019 16:14

bacil2 píše:... myslíš napríklad Superlux HD672?

Proč ne. Superlux mne velmi mile překvapil solidně hrajícími HD681 EVO. HD672 jsem neslyšel, ale nemám důvod se jim vyhýbat.
Problém je ale s hmotností a konstrukcí. Obecně najít něco lehkého jako KPP (60 g), bez potenciálních kolizí s brýlemi a s redukcí přítlaku... no, není to dvakrát snadné.
Zvukově je například ten Superlux v pohodě přehraje. Ale na hlavě mi vydrží max hodinu. Poslední dobou nedám dopustit na obyčejné kabelové Apple EarPods. Po KPP jsou to další sluchátka, která mi nevadí a která hrají dostatečně čistě. A ano, mají i spoustu nevýhod.
Emil Pastelka
Junior