Final Audio E1000

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod amarok 11. 4. 2019 08:46

Vlastně jen podle frekvenčního grafu jsem si objednal mikrošpunty Final Audio E1000. Pár dnů je už mám a za těch cca $30 (bez dopravy) hrajou úžasně. Velmi transparentně a muzikálně.
e1000.jpg

Až potom jsem si přečetl recence (a že jich je) a asi je to opravdu best buy. Používají stejné měniče jako mnohem dražší modely značky, jen jsou jinak vyladěné.

Zatím pár postřehů. Jako zdroj mám M0.

Výhody
- Skvěle vyvážený zvuk
- Překvapivě transparentní středy a správně potlačené výšky dovolují poslech mnoha žánrů
- Soundstage
- Pohodlí

Nevýhody
- Velmi mikrofoní kabel (model bez mic)

Neutrální
- Bas je také slušně vyvážený a průměrně detailní. Jde né úplně dostatečně hluboko, nevytvoří "basovou stěnu"
- Jsou celoplastové, takže lehounké

Porovnal jsem s Hifiman Re-400, které mají podobnou formu a E1000 jsou po všech stránkách lepší sluchátka - pohodlí, obecně zvuk, i ten kabel.
Je fakt, že se snaží hodně výrobců přijít s dobrýma špuntama do $100. A tyhle se s nimi dají bez pochyb porovnávat.
IEM podle oblíbenosti: Tansio Mirai TSMR-4, KZ AS10
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 12. 4. 2019 19:46

Ale jakmile se vyndají molitany z Re-400, situace se obrací. Jejich titanizovaný měnič je evidentně lepší.
Zatímco jsou Re-400mod velmi neutrální a ve výškách mají všeho akorát, E1000 jsou světlejší a transparentní špička okolo 6kHz už sem tam zvýrazní sykavku.
IEM podle oblíbenosti: Tansio Mirai TSMR-4, KZ AS10
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bobzbrna 12. 4. 2019 22:31

Jo,jo - já mám od této firmy FINAL AUDIO HEAVEN II : Fantastické středy , basu spíš míň (to je přesně co chci) a výšky malinko prezentní. Ta čistota je super. Ale není to pro každého ...
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Karat 920 DC, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj FOOBAR 2000 + XMOS U8 DSD1796 USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior