Sluchátka na doma 2019

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod U_F_O 20. 4. 2019 20:29

Dobré ráno,den, večer. Obracím se na Vás jako nováček s dotazem.
Hledal sem tu na fóru nějaké info, leč s malým skoro nijakým výsledkem. Vše je buď nad můj rozpočet nebo je téma 6 let staré.
Moje situace je následovná.
Sháním pro ucho i duši lahodící sluchátka na takové to domácí poslouchání. Cena do 4k víc možná max pár stovek. Můj rozpočet je zatížen i dalšími položkami.
Sluchátka jako taková budou jen doma, žádné nošení po městě ani po horách.
Využití -- filmy, když ratolest spí. Hudba převážně elektronická, opět když ratolesti spí. -- 50/50%
Filmy jdou z TV do receiveru a do 5.1, sluchátka připojím nejspíš na RCA přes redukci.
Hudba budˇ stejné zapojení nebo PC s Creative SB.
Snažím se o co nejpodrobnější popis tak mě nekamenujte :)
Mám i pár modelů k diskuzi.
1. Audio-Technica ATH-M50X (možná 40, někdo tvrdí že jsou lepší)
2. Shure SRH 840 ( prý pro mé využití nevhodné - analytická sluchátka?)
3. Beyerdynamic DT 990 PRO ( nevím jestli utáhnu 250Ohm takže 80,32?)
4. Fostex T50RPMK3 ( bohužel nemám podrobnější info, ale líbí se mi)
5. Superlux HD-669 ( z trochu jiné kategorie, ale prý hrají náramně)

Dál bych si už nechal doporučit nějaký model nebo vybral z výše vypsaných.
Něco jsem nasál na YT od Z Review, ale víte jak, z videa nic nevykoukám. Vím že nejlepší je vyzkoušet, ale bohužel mám vše daleko.
Ještě upřesním požadavky: dlouhý kabel cca 3m odjímatelný kvůli sledování TV, bezdrát nechci, kabel je kabel. Komfort tak akorát třeba i na 4h posloucháni/sledování v kuse. Důležitá poznámka - nosím BRÝLE.
Snad je to vše, kdyby něco scházelo rád doplním a budu neskonale vděčný za jakoukoliv radu či konstruktivní diskuzi.

Zdraví M.
U_F_O
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 4. 2019 22:45

Moc ti s výběrem nepomůžu, protože neznám tvoje zvukové preference. Ale pokud ti jde o komfort, sotva najdeš něco pohodlnějšího než Beyerdynamic. I když s brýlemi nevím. To by možná byla vhodnější nějaká in-ear sluchátka, která navíc bude snadnější vybudit. Přeci jen ty DT990 budou hrát podstatně líp se zesilovačem, než když je připojíš na sluchátkový výstup zvukové karty.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod U_F_O 20. 4. 2019 23:14

Díky za reakci, avšak IE nechci přijdou mi na doma dosti neadekvátní.
IE mám na sport atd. od BOSE,ale že bych s nima koukal na TV na film to opravdu ne. Navíc další kabel jako prodlužka.
Zvukové preference - nevím přesně co myslíš, proto píšu že využití film a poslech převážně el. hudby (ORBITAL, LEFTFIELD, APPARAT ...) Všiml sem si že se hodně lidí orientuje podle stylu, proto ho uvádím.
Co se týče zvukovky tu bych zas úplně nezatracoval. Parametrově by měla utáhnout dost.
U_F_O
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 4. 2019 23:35

Vidíš, já si prošel přes AKG K-701 a Beyerdynamic DT880 až k těm in-earům i na domácí použití a dnes na ně nedám dopustit a vracet se nehodlám.Pravda takřka výhradně na poslech hudby. Možná vyzkoušet lepší značky než Bose...
Těmi zvukovými preferencemi jsem myslel, jestli ti vyhovuje zvýrazněný bas, výšky, nebo obojí dohromady, nebo máš rád vyrovnaný zvuk, světlejší či tmavší podání. Osobně bych to u elektrárny viděl na zvýrazněný bas, ale spousta lidí se mnou určitě nebude souhlasit.
Jinak doporučuju navštívit Audigo, nebo něco podobného a poslechnout, posoudit zvuk i pohodlí.
V reálu ta zvukovka určitě nebude mít na ten zesilovač, pokud to nebude externí zvukovka, či něco od Lynx apod.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod U_F_O 21. 4. 2019 00:01

No v tom je právě ten problém. Audigo ok, jenže mám to daleko jak Pha tak B.
Vím že by to byla nejlepší volba, to bych ale nezkoušel zde.
IE jak jsem již psal mám na pohyb, sport a tam zas nemám takové nároky( odpor vzduchu, zadýchání, ect ....)
Pokud se zaměřím na tu preferenci, je to složitější. Mám rád prostorný zvuk přesný jak v mid tak v treb. S basem ? nejsem z těch co musí hučet hlava ale nějakou hloubku basy mít musí jinak to není ono. Mám doma i Porty PRO a ty jsou i na mě více basový než by museli být.
Zvukovka je interní Creative SOUND BLASTER Zx. Snad dostačující.
Film = TV - - reciever Yamaha HTR-2071 - - sluchátka.
U_F_O
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 21. 4. 2019 00:19

Ta interní zvukovka bude omezovat většinu velkých sluchátek. Hrát to bude. Dokonce i na nahlas. Ale dost mizerně. A mám obavy, že po dobu poslechu se budeš muset vzdát těch brýlí.
Jinak in-ear se dnes dělají i pro velice náročné posluchače. Mě k nim přivedlo hlavně to, že jsem zjistil, že špunty za tři tisíce hrají líp než než velké Beyery tuším v té době za šest tisíc. Víc detailů, příjemnější zvuk a navíc k tomu nepotřebovaly výkonný zesilovač za další tisíce. Ale to je otázka preferencí a zálibu ve velkých sluchátkách naprosto chápu. Jen to stojí víc peněz, jak do sluchátek, tak do zesilovače.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod U_F_O 21. 4. 2019 00:26

Nedokážu si představit že budu koukat na film bez brýlí :) Poslech ok, ale film asi ne :D
Jaké by si tedy doporučil, ať můžu zvážit i jiný segment.
U_F_O
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 21. 4. 2019 00:48

Vidíš to mě vůbec nenapadlo brýle-film :-D To se omlouvám. Já bych fakt doporučoval to audigo, třeba se i nějaká velká sluchátka s brýlemi snesou. Možná tomu fakt obětovat jeden den a pár stovek za jízdné, než vyhodit tisíce oknem.
U těch in-ear netuším, co by ti vyhovovalo. Za sebe mám jen vyzkoušené, že co se mně líbí na poslech hudby (zvuk do V - zvýrazněné výšky a basy, upozaděné středy), je naprosto nevhodné pro mluvené slovo. Takže něco, co má i středy. Z in-earů co teď mám jsou na filmy mnohem vhodnější FH5, než Dunu nebo LZ-A4, ale to je všechno stejně mimo rozpočet.
Třeba poradí i někdo kdo sluchátka na filmy používá a nosí brýle :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod U_F_O 21. 4. 2019 01:02

To je v pohodě, každopádně díky za reakci. Snad někdo takový problém už řešil, neb jak je napsáno v hlavičce fóra: víc lidí, víc ví :D
Dnes už víc nevymyslím.
U_F_O
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod razerfan 21. 4. 2019 05:32

Otevřená sluchátka - okolí uslyší co posloucháš, uzavřená sluchátka - skoro nebo úplně nic není ven slyšet. Z toho co píšeš chceš uzavřená sluchátka.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 21. 4. 2019 08:02

Vezmi Meze 99 Neo..už jsem je 2x zkoušel v Audigu..Nosim také brýle,super pohodlí a vice než zábavný zvuk.:-)). Až budu mit narozky a někdo mi přispěje,jdu stopro do nich.A K701 buď pustim nebo necham k pc.Ale taky jsem se přistihl že spíše inklinuji k ie..:-).Nicmene pro tebe jsou velké praktičtější..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod U_F_O 21. 4. 2019 11:06

To razerfan
Konstrukce mušlí asi nerozhoduje. Poslouchat/sledovat budu když mám klid od života a od rodičovských povinností. Syn a manželka spí v patře v pokoji, takže otevřených bych se nebál. Ovšem nemůžu si zvuk pustit do 5.1 to by pak byla tichá domácnost :)

To brodus
Díky za tip. Je to sice přes rozpočet, ale určitě zvážím. Recenze jsou velice dobré.
Líbí se mi i charakteristika. Jsou to velice zajímavá sluchátka.
U_F_O
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rada25 21. 4. 2019 11:16

Přidal bych do výběru Philips shp9500. Velice pohodlná. Sám občas použiji k TV. Občas tu byvaj v bazaru. Zvukové supr i na muziku.,hrajici určitě lépe než např. Beyery dt770. Nebo levné modely od Samson či superlux. Či audiotechnika, ath ad700.. Nebo levnější modely. Výběr je velký.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod U_F_O 21. 4. 2019 12:12

To Rada25
ty shp 9500 sem také hledal ale již se neprodávají. Bazar nevím, nemám zkušenosti s koupí sluchátek už použitých.
AD700X vypadají moc pěkně sice o pár stovek více ... ale budiž.
Říkám si že ty sluchátka mi vydrží opravdu dlouho, nejsem audiofil ani na to nemám prostředky. Jen si chci udělat radost a proto jsem zde založil toto vlákno. Koupit sluchátka v elektře nebo pc prodejnách jde to ano, ale radši si nechám poradit od vás pánové.
U_F_O
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ládínek76 21. 4. 2019 12:17

Ad 700 jsem na Audigu sehnal za 3600 před vánoci. Možná mrknout do zahraničí. U nás jsou dost předražené

-- 21. 4. 2019 12:25 --

Koukám že se mi asi neodeslal příspěvek ta si to zopaknu. Ad700 jsou velice pohodlná, vzdušná a lehká. Mají nízký přítlak. Také nosím brýle a supr. Uši se nepoti ani v létě.Mírně ostřejší výšky Než se rozehráli. Poslouchám přes Shanling M0 a občas přidám Fiio A3.
Ládínek76
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků