Beyerdynamic 990 - malo sykavek?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JirkaGFX 24. 4. 2019 14:10

Beyerdynamic 990 DT Pro 250 Ohm
Dnes jsem koupil tato sluchatka a prekvapilo me, ze maji malo sykavek. Ja mym sykavky (a obecne vysky) hodne rad, takze jsem trochu zklamany. Mohl bych je vratit. Ma prosim nekdo podobnou zkusenost? Pomahate si ekvalizerem? Jsou ty vysky opravdu referencni? Podle grafu drazsich sluchatek BD 1990 to vypada, ze vyrobci delaji vysky vyraznejsi, ale nemam uplne prehled. Budu rad za jakekoli doporuceni.

Beyerdynamic 990:
https://www.rtings.com/headphones/1-2/graph#329/2031

Beyerdynamic 1990:
https://www.rtings.com/headphones/1-2/graph#628/2031

-- 24. 4. 2019 15:19 --

Jeste doplnim: Tady na foru tomu rikate i "kovove vysky". Napriklad i kdyz zpevak zpiva blizko mikrofonu, potichu. A je slyset i dech a veskera "priroda" toho vokalu. Sykavky mozna neni spravny pojem.

Mam tady ted na porovnani Superlux HD 681 a tam jsou kovove vysky i prostor vokalu prehlednejsi:
https://www.rtings.com/headphones/1-2/graph#471/2031

-- 24. 4. 2019 15:55 --

Mozna je "problem" v tom, ze na BD 990 DT prechazim ze Superluxu, ktere maji ty vysky jeste vice (nereferencne) zvyraznene ... ale tam jsou pro me opravdu skvele.
JirkaGFX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 4. 2019 15:05

Sykavky mas hodne rad ? Asi myslis nieco ine, neverim, ze by ich niekto vyhladaval. Sykavky su vlastne momenty v reprodukcii, kedy to sluchatka nezvladli. Si proste vyskofil a ak su ti aj DT990 malo, tak potom to budes mat tazsie, mozno nieco z cinskej produkcie (prave pozeram, ze o Superluxoch zrovna pises).
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AudioQuest NightOwl
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Hifiman HE400i, Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaGFX 24. 4. 2019 15:15

Mockrat dekuji za odpoved a omlouvam se za zmateny laicky popis.
JirkaGFX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 24. 4. 2019 17:38

990 pro a málo sykavek? Právě že tohle je pro me asi jediný neduh těchto jinak skvělých sluchátek...Pokud to není trolovina tak se mi nechce věřit, že se sykavky někomu líbí, to musíš mít bez urážky krapet pozkozeny sluch a nebo pokročilejší věk, kdy už dochází k snižování rozsahu vnímání zvuku,nebo fakt myslíš něco jiného..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 24. 4. 2019 19:10

Jirka zpresnil terminologii toho,co myslí sykavkami.Ve skutecnosti nehovorí o sykavkách,ale o zvýrazneném pásmu,transparentnosti na výskách.
Také jsem se zprvu zarazil,ze by mu melo chybet sustící obilí,doprovezené zkreslením.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE1 24. 4. 2019 20:03

DT 990 mají, podle převládajícího názoru, výšky docela vytažené, proto je tvůj příspěvek trochu překvapující. Sluchátka se silnějším podáním výšek budeš shánět obtížněji. Jaký máš zdroj signálu, nemůže být potíž tam? Můžeš je připojit k nějakému ověřenému a dostatečně silnému (!) zdroji na zkoušku? Případně bych tomu zkusil dát trochu času na zvyknutí ucha.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGFX 24. 4. 2019 20:28

Omlouvam se jeste jednou za ten nadpis. Ja to slychaval jako "sibilance" v anglickych recenzich, prelozeno laikem jsou sykavky: Mid-Treble: This is the sibilance range. Cymbals, vocals, and lead instruments rely on this range for brightness and presence.

Mam tady jen tri sluchatka, jeste Sennheiser RS 160. Z tech vysek v Superluxech jsem nadseny, jsou nejak vyraznejsi a "prehledne", ale sluchatka nejsou komfortni. Mam k nim nausniky AKG (2955M10020) a podeprel jsem most jeste hlinikovym proutkem, protoze pritlak byl na celodenni praci sileny.

V praci synchronizuju animace na audio, takze jsem nechtel pridavat latenci dalsimi zarizenimi. I pridanych 10-20ms je moc. Nahravky dostavam ruzne, nekdy jen mp3, takze prehravam "ze zvukovky". Na poslouchani DT 990 mi krasne staci treba 20-30% hlasitosti pocitace. Jako laikovi mi prislo, ze zesilovac tedy na toto srovnani nepotrebuji a z tech 990 ted vic nedostanu.

Zkousel jsem zmirnit pritlak 990 rukama a vysky jsou prehlednejsi.

Podle moji zeny 990 hrajou lip :)

sl.JPG
JirkaGFX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrE1 24. 4. 2019 21:10

Podle toho přítlaku zmenšeného rukama bych odhadoval, že na tebe v tvé současné zvyklosti DT 990 mají příliš basů a že ve výškách ten problém není. Ty Superluxy asi měly výrazně méně spodního pásma a jsi na to tak zvyklý. Nejsem si jist, jen odhaduji, protože ze Superluxů znám jen HD 672 a to ještě prvních pár hodin. Ony beyery 990 jsou někdy označována (i přes ty jasné výšky) jako temnější, právě kvůli basové bouli, někde okolo 60 Hz, tuším. Také by určitě stálo za zkoušku připojit k té zvukovce čistě analogový sluchátkový zesilovač dostatečného výkonu a až do něj beyery. To latenci nezvýší. Ony ty 990tky potřebují nakrmit, aby dobře a prokresleně hrály. To, že je zvukovka v PC "uřve" neznamená, že jim stačí. Měl jsem je třeba připojené na sluch. výstupu ext. zvukové karty Lexicon Lambda a byla to docela bída placatá bez života. A nahlas to bylo dost. Přitom ta sluchátka za svoji cenu až neskutečně umí, si myslím.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod neis 25. 4. 2019 00:18

Přesně tak, Beyery jsou docela náročné na zdroj zvuku a kvalitu nahrávek, ale naprosto s přehledem (aspon pro mě ) hrají na asus essence a není třeba ani zesík, zvukovka si snima hravě poradí. Zkoušel jsem různé DAC a kolem 3000 + zesík project headbox a i tak se mi libil zvuk nejvíce přes essence. Ale neměl jsem možnost srovnat s něčím opravdu špičkovým..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGFX 26. 4. 2019 14:29

Mockrat diky vsem, ja je dnes odevzdal a uz mam naplanovany vylet do Audigy. Udelam vyber znovu a poradne. Byl jsem naivni, ja opravdu veril, ze muzu vybrat podle grafu. Ale kdyz o tom ted premyslim, tak ten 2D graf nic nevypovida o tom, jak funguji kombinace frekvenci, ruzne kombinace jejich hlasitosti, jak funguji zmeny frekvenci v case a jak to cele funguje v ramci nausniku a v usich/v hlave.

Chci zkusit i in-eary.

Je pravda, ze basy ty vysky nekdy mirne zakryvaji. Diky moji uprave, tomu "podeprenemu" mostu na Superluxech, mam ty nausniky velmi nalehko a to jeste vysky zprehlednuje a to je moje radost :)

Mockrat diky jeste jednou. Btw, nemate nejaky Donate, nebo Patreon na prispevky na srazy? Co jsem stihnul poznat, tak je tady pekna komunita.
JirkaGFX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrE1 26. 4. 2019 16:25

Možná, že nehledáš ani tak sluchátka s jasnými býškami, jako spíš sluchátka se světlým projevem. Myšleno s převahou objemu s horní části spektra nad spodní. Audio-technica MSR7 jsou příkladem mírně světlých uzavřených sluchátek a řada dalších otevřených sluchátek této značky má vzdušný, prostorový a výškový charakter.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGFX 27. 4. 2019 07:33

Skvely tip, diky, v Audigo maji ATH 500x. Nasel jsem tady na foru, ze jsou pry komfortni. Zkusim, diky. Mohu od in-earu v podobne cene cekat lepsi komfort pri celodennim noseni?
JirkaGFX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrE1 27. 4. 2019 09:05

Je to asi individuální, ale já si za sebe neumím představit, že bych měl in-eary v uchu celý den, den za dnem. Nikoho takového ani neznám. I kamarádi muzikanti, kteří používají custom in-ear monitory, je po vystoupení rádi odloží. Já IEM vydržím nosit max 3-4 hod a to je ještě během té doby několikrát vyndám. A nedělám to každý den. A časté vyndavání když potřebuji mluvit a zase šroubování do ucha je otrava. Mám jich víc, např. ibasso IT01, nebo audio-technica LS50is. a je to s pohodlím, pro mé sloní ucho, u všech podobné. S beyery 990 PRO se to nedá srovnat. O těch ani nevím, že je mám na hlavě :-)
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGFX 27. 4. 2019 10:24

Aha aha, moc diky, to je dalsi cenne info ... a dalsi muj omyl. Ja in-ear nikdy tak dlouho nemel v usich (jen chvili, pujcene od kamaradu) a mel jsem dojem, ze pak sednou a neunavi ... nebo maximalne podobne/mene nez ta hmotnost a pritlak velkych sluchatek. Dam si pozor pri vyberu.
JirkaGFX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 4. 2019 10:43

Zase by som to nebral ako pravidlo, ja poznám veľa ľudí vrátane mňa, čo dokážu mať ineary celý (pracovný) deň a pri nahlavnych su citlivejší na najdenie tých naozaj pohodlných, každý to vnímame inak. Veľké sluchatka maju samozrejme svoje výhody, ale nemusí to byť práve o pohodlí. Ineary su nepraktické, keď si ich musí človek dávať často dole, inak by som sa ich nebál, treba však nájsť tie, čo budú sedieť. No to platí aj pri veľkých.
Ako svetlé ineary (a veľmi pohodlné) môžeš vyskúšať Superlux HD385,stoja par korun.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AudioQuest NightOwl
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Hifiman HE400i, Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Další stránka