Bezdrátové KOSSy PortaPro za 285 korun

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod muchacho 6. 5. 2019 19:21

Dobrý den, rád bych se podělil se zajímavou vychytávkou. Jsou k tomu potřeba hlavně dvě věci. Zmíněná sluchátka a bezdrátový Bluetooth "kabel", a pak páječka a trocha šikovnosti. Hrají tak, že takřka není poznat rozdíl mezi drátovou a bezdrátovou verzí. A pro zájemce teď trochu prakticky. (ne každý se chce vzdát kabelu...!) V prvé řadě je potřeba z aliexpressu objednat bezdrátový adaptér, který je původně určený jako náhrada za výměnný kabel u drahých značkových hi-end špuntových sluchátek Shure, Sennheiser, AudioTechnika, Fiio, RHA apod., prostě všech, které výměnný kabel mají... BT adaptér má verzi BT 4.1 aptX a funguje i jako handsfree. Na Ali dejte do vyhledávání KZ Bluetooth ZS10. Po doručení z Číny už začne "práce".
Nejdřív je potřeba opatrně sundat kryt připojení původního kabelu. Je tam nasunutý na dvou kolíčcích, tak je potřeba zabírat na obou stranách rovnoměrně, aby se neulomily (a kdyby náhodou, sekundové lepidlo to jistí). Pak se páječkou "odpojí" původní kabely. Teď k BT adaptéru. Je potřeba promyslet si délku BT "káblíku" (originál KOSS PortaPro Wireless má údajně 50cm, ale někomu bude vyhovovat i delší), aby symetricky visel za krkem, jako originál, pak opatrně odizolovat od vnější izolace a teprve pak stříhat jednotlivé vodiče (jsou tam 4), aby se eliminoval případný zkrat. Výstup do reproduktorku pro pravou stranu je: červená + transparentní - , pro levou stranu: zelená + transparentní - . Teď už jen pocínovat konečky lakovaných vodičů, přiletovat a "labyrintem" provléct stejně, jak byl původní kabel, přitlačit krytky, nasadit do mostu a je hotovo. Vlastně ještě spárovat s mobilem a pak si už jen užívat poslech KOSSů bez kabelu... No, při oficiální ceně originálních sluchátek 2.990,-Kč "nekupte to"...! :-D
P. S. Vše na vlastní zodpovědnost!
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dobermann 7. 5. 2019 13:50

Já tleskám každému bastlíři, ale nevím, jestli se ta námaha v tomto případě vyplatí. Pořád je to o přenosu v kvalitě mp3. Já toto vyřešil (dražší) variantou - zakoupením Fiio Btr3 a mám BT sluchátka z jakýchkoliv "drátěnek". A pouštím tam muziku přes LDAC. :)
dobermann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 5. 2019 15:26

Už jsem to zvažoval delší čas, ale ten kabel je nakonec vždy jednodušší. Pokud bych to dělal, pak bych asi udělal i odpojitelnou koncovku pro klasické připojení - třeba formou 2,5mm jacku.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 7. 5. 2019 15:33

Jak jsem psal, podporuje to kodek aptX, takže to není jen SBC s kvalitou mp3. Samozřejmě musí být podpora aptX na obou stranách, takže i u zdroje... Já to krmím jen FLACy přes mobil, který aptX podporuje. Jinak u BT modulu s aptX a 3,5mm jackem jsem byl už taky, (sice ne tak dokonalým, jen s aptX...) ale ta volnost kdy nic nevisí a neplandá, jen za krkem, mě vyhovuje je k nezaplacení, no, tedy za 12USD... :-D
Audirvana->RME ADI-2 DAC->Neumann 2*KH150+1*KH750/NDH30 BE
Audirvana->TOPPING E30->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->EUFONIKA H5M->Senn HD660S2
UAPP->TOPPING DX3 Pro->xDuoo TA-26->Senn HD650
xDuoo TA-10R->Senn HD600
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 5. 2019 15:55

Pokud Já vím, tak aptX není zas tak o moc lepší než SBC a "krmit to jen FLACy," tak není moc platný (ten článek má tři kapitoly):
https://www.zive.cz/clanky/bluetoothove ... ticleStart
anonymni

Odeslat příspěvekod petrE1 10. 5. 2019 14:32

Z mé poslechové zkušenosti slyším vcelku zřetelný rozdíl mezi SBC a aptx u vícero sluchátek. Bezdrátové řešení používám, když se potřebuji více a volně pohybovat, poslech v takovém případě není jedinou činností a je proto méně soustředěný. Nároky logicky klesají. Doma v křesle to mám jinak. A FLAC oproti MP3, vnímám jako přínosný, nedochází totiž k dvojité kompresi jednou MP3 a za ní ještě BT kodek. To ostatně stojí i ve výše odkazovaném článku.
petrE1
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků