Sony MDR-RF895RK a propojení přes optický kabel

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pendergast 18. 5. 2019 09:22

Ahoj, potřeboval bych poradit.

Rád bych propojil bezdrátová sluchátka Sony MDR-RF895RK s tv 55" Samsung QE55Q8DN. Na straně sluchátek je výstup k propojení přes 3,5 mm jack, na straně tv je výstup optický. K propojení jsem zvolil kabel PremiumCord optický Toslink M -> M, 1m s redukcí PremiumCord TOS 3.5 - TOS. Bohužel, signál z tv ve sluchátkách nechytám. Dokázal by mi prosím někdo poradit?

Děkuji.
Pendergast
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aniki 18. 5. 2019 10:32

Co je to za napad? Vzdyt mas na tv klasicky sluchatkovy vystup.
Aniki
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rendyG 18. 5. 2019 13:00

Kabel co si koupil přenáší pouze digitální signál, neslouží k připojení sluchátek ale k připojení jiného zařízení s převodníkem (zvukovou kartou).
Co jsem se díval tak telka analogový audio výstup kupodivu nemá a přes bluetooth se předpokládám dá připojit jen např. k telefonu, takže ideálka by bylo pořídit nějaký externí převodník s digitálním vstupem a s funkcí streamovat zvuk přes BT.

Nevím jestli se u nás dá sehnat něco podobného, ale na amazon.de jsem našel krabičku která by měla zvládat vše potřebné..
https://www.amazon.de/Bluetooth-Transmitter-bedee-Empfänger-digitales/dp/B07MFWXNHC/
(nad 30€ doprava do CZ zdarma)

** Omlouvám se za dezinformaci, měl jsem za to že se bavíme o bluetooth sluchátkách...
Naposledy upravil rendyG dne 19. 5. 2019 10:13, celkově upraveno 1
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pendergast 18. 5. 2019 18:03

Ahoj,

děkuji za odpověď bez zbytečné arogance. Podívám se po něčem co navrhuješ a ještě jednou děkuji.

Karel
Pendergast
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 5. 2019 08:02

Ta krabicka ti je zbytocna. To je BT vysielac, tvoje sluchadla ale nie su BT.

Potrebujes klasicky prevodnik (DAC).
https://m.heureka.cz/zvukove-karty/dac-fiio-d03k/

TV od Samsungu a LG uz par rokov analogovy vystup nemaju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 19. 5. 2019 09:58

Ten fiio DAC je na to ideální, řešil jsem stejný scénář pro tatíka a už to funguje spolehlivě pár let.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 19. 5. 2019 10:18

Na Ali se daji koupit za 3.50 Euro. Ja koupil DAC prevodnik na Aliexpres za 5 Euro
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aniki 19. 5. 2019 11:49

Porad nechapu proc neco kupovat(dac),kdyz ma televize sluchatkáč?
Aniki
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Carabei 19. 5. 2019 11:54

Tak si ji vygoogli a uvidíš, že tam žádný 3.5mm jack není ;)

Dovolil jsem si vytáhnout jeden odstavec z recenze této TV:

Connections wise we have a decent line-up including four HDMI 2.0b ports, with ARC on HDMI 4, along with two USB inputs, a digital optical output, a CI slot, LAN port, two satellite inputs and a terrestrial antenna port.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aniki 19. 5. 2019 12:15

Ja ji googlil,samozrejme,nez jsem psal. Vystup na sluchatka jsem nejprve nasel a ted uz ne. Takze jsem mimoň.
Aniki
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 19. 5. 2019 17:40

Na to, že tady pod jiným nickem urážíš uživatele fóra, kteří někde něco přehlédnou, či něčemu nerozumí, se trochu divím. Překvapuje mě, že osoba tak dokonalá, byla schopna cosi vyhledat a špatně si to přečíst. Nicméně je chvályhodné, že ses počastoval taky kritickým slovem, když takto označuješ další.

Chvályhodné už není, že obcházíš trest. Proto Ti bude ten současný, který znamenal jen drobnější omezení fungování na fóru, navýšen. A nový nick dostane plný trest automaticky. Protože multinick znamená automatický trest, a to bez další diskuze a projednávání.



Ostatní uživatelé mohou v klidu pokračovat v diskuzi.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků