Uzavřená náhrada HD555 do 10K na doma?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tenzor 20. 5. 2019 22:36

Zdravím,

chtěl bych poprosit, jestli by mně někdo dokázal poradit s výběrem nových sluchátek. Sháním sluchátka pro celodenní domácí poslech hudby, nejlépe nějaké bytelnější konstrukce - ne vyloženě plastové. Co se žánru týče, poslouchám klasiku, rock, metal, lehčí elektro. Co se zvuku týče, upřednostňuji středy a výšky a jiné parametry asi takhle nedokážu specifikovat. Nehledám studiovky s dokonalým zvukem, které odhalí každý nedostatek nahrávky, ale spíš nějaká "zábavná", na kterých si v klidu pustím i hudbu v nižší kvalitě (např. z YT), ale zase mě neunaví při dlouhodobém poslechu.

V současné době poslouchám Senny HD555 + USB zvukovku Cakewalk/Roland UA-1G. Zvukově mi ty HD555 stačí (no, po návštěvě Audiga už tolik ne, ale už jsem si zase zvyknul) a komfortem mi naprosto vyhovují, ale chtěl bych trochu víc utlumit okolní zvuky - okno do rušné ulice - a navíc po nějakých patnácti letech takřka každodenního použití už jsou docela rozvrzané (ony vržou už déle, ale až teď jsem se rozhodl to řešit).

Zašel jsem do pražského Audiga se svými skladbami, ntb a zvukovkou, jenže jsem nedokázal vybrat sluchátka, která by byla zároveň uzavřená a pohodlná. U většiny sluchátek jsem měl problém s malými a mělkými náušníky (Meze 99), případně příliš velkým přítlakem (Audio-Technica ATH-MSR7SE, které se mi zvukově moc líbily).

Takže teď nevím, co dál. Nepovažuji se vyloženě za audiofila, takže jsem vlastně ani nepředpokládal, že bych v Audigu nevybral. Kdybych mohl vzít zvuk MSR7SE (ta limitovaná edice mi opravdu zněla mnohem lépe, než obyč. model), konstrukci Meze 99, pohodlí Sennů a složit z toho sluchátka, byl bych spokojený.

Dokázal by mě někdo třeba aspoň někam nasměrovat? Neřešil někdo podobné požadavky? Mohl bych zkusit ještě třeba Muziker, ale nějak v nabídce nevidím nic, co by moje požadavky splňovalo a začínám se tudíž obávat, že se budu muset bez toho utlumení okolí obejít.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod rendyG 20. 5. 2019 23:45

Modhouse Argon (pár kousků se dá i v EU najít), případně je zde i varianta pořídit T50rp a modifikovat je sám.. Najít slušná uzavřená sluchátka pod 10k je opravdu celkem problém. Argon je údajně top, odolal jsem jen proto že mám už AlphaDogy :D
Po návštěvě Audiga jsem měl názor dost podobný - jediný uzavřený kousek co se mi zvukově zamlouval byly právě MSR7 (SE jsem neslyšel, ale mají DLC měnič, takže věřím že je změna slyšitelná).
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merien 21. 5. 2019 04:36

A ačo tak AudioQuest Nightowl Carbon? Majú 2 druhy náušníkov na prispôsobenie zvuku. Dá sa dokúpiť aj 3 typ. Velmi pohodlné. Ja ich vlastním a som spokojný.Majú ich na amazone alebo ebayi:

https://www.amazon.de/dp/B01M3VIMV9/?sm ... DrtQ1zO_9A

https://www.ebay.de/itm/283447424487?ul ... e#shpCntId
merien
Junior

Odeslat příspěvekod tenzor 21. 5. 2019 23:47

> rendyG Jestli tomu rozumím Argon i AlphaDog jsou modifikace T50RP. Popravdě vše z toho slyším prvně. Teda do vlastní modifikace bych se raději sám nepouštěl, ale jak vidím, ty Argony se dají objednat: https://www.modhouseaudio.com/argon-mk3/zimu3wz0oyxlavnprki2jovso6c31v

> merien Nějak nerozumím, proč jsou na Ebayi/Amazonu o tolik levnější, než u nás. Mám strach, aby to nebyla nějaká levárna.

Oběma děkuju za odpověď, jen si nejsem jistý, že jsem ochotný vypláznout tolik a pak doufat, že sluchátka, co mi přijdou poštou, mi budou vyhovovat=/

Teď ještě koukám na V-Moda Crossfade M100, která mají v Muzikeru, ale o těch jsem někde četl, že jsou více zaměřená na basy, což by pro mě moc nebylo.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod rendyG 22. 5. 2019 07:17

Ano, jsou to modifikace t50 - jedny z nejlepších (jsou jich opravdu mraky).
Jelikož jsou oboje původem z US, je lepší je pořídit z bazaru, hlavně kvůli vyhnutí se taxům (a v případě Argonu čekací době). Naposledy když jsem se díval, našel jsem jen dva kousky ve Finsku, ale čas od času se objeví i na headfi.
V případě Argonu bych se nebál případné návratnosti - prodeje, kdyby nesedly... je to v současnosti velký hit :) (za mě raději jakýkoli t50mod než nightowl, ale to je jen můj názor samozřejmě)

*pardon, popletl jsem název a opravil jsem na nightowl - nechci je nějak shazovat, slyšel jsem je jen krátce na show a ani jeden z modelů mě nezaujal
Naposledy upravil rendyG dne 22. 5. 2019 17:22, celkově upraveno 1
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merien 22. 5. 2019 17:04

Písal som o AudioQuest Nightowl Carbon, ktoré sú uzavreté. Nie Nighthawk. Treba si ich vypočuť, rozohrajú sa tak po 150 hodinách. A sú mimoriadne pohodlné. Len majú taký divný hrubý kábel.

Ceny by som sa nebal, je to v zahraničí momentálne bežná cena po zlacnení. Ja som ich tiež kupoval za 300 eur a všetko ok. To len u nás predajcovia zaspali.
merien
Junior

Odeslat příspěvekod tenzor 22. 5. 2019 23:58

> rendyG Jo, koukám, že ty mody T50RP jsou dost populární. Hlavně ZMF a ModHouse. Ale bazarové k dostání zrovna nejsou a CLO+DPH by bylo šílený, jak píšeš. Těžko říct, jak by se s tím úředník popasoval, kdybych posílal do US obyčejný k úpravě.

> merien To je ale teda sakra sleva. Naši prodejci to asi zkouší.

Tak nevím no, oba dva modely krok do neznáma, i když jak píše rendyG, zbavit se případně těch Argonů by neměl být problém.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod rendyG 24. 5. 2019 07:20

Kdyby si se nahodou rozhodl, hodim to sem:
https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html ... =147422878

Pak tam je jeste modra "poargonovana" verze puvodne od Dekoni, mel jsem fakt nutkani je zkusit, ale vzhledem k vyssim financnim vydajum za posledni dobu jsem musel odolat :D
Kazdopadne preji at se rozhodnes dobre, snad budes spokojen :)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků