Sluchátka do 10 000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kajbicka 29. 6. 2019 15:26

Zdravím. Potřeboval bych poradit s výběrem sluchátek do 10 000,- Sluchátka by měla být přes hlavu, okolo uší a měla by být uzavřená. Potom je tu ta věc, jestli drátová a nebo bezdrátová (bluetooth). Já jsem spíše asi zastánce drátu, takže se asi budu držet u nich, ale co jsem tak četl a zkoušel, tak nejlepší bezdrátová sluchátka do 10 000,- by měla být Sony WH-1000XM3. Pokud mátě někdo jiný názor, pište! :) Zpět k tématu. Nemám vyloženě svůj hudební styl, který bych dennodenně poslouchal. Poslouchám prostě a jednoduše všechno. K sluchátkům se tedy ještě pojí samozřejmě přehrávač a do toho bych chtěl vrazit tak 5 000,- Koukal jsem třeba na Sony NW-A45, nepřišel mi vůbec špatný, ale to mi dejte vědět už zase vy, tolik se v cich nevyznám. Zajímala by mě ještě jedna věc ohledně bezdrátových sluchátek a to, jestli se k nim vyplatí kupovat přehrávač, jestli je ten rozdíl tak markantní, abych do toho musel vrážet ty peníze. Děkuji! :)
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 29. 6. 2019 16:27

Co se týče sluchátek, když cheš takto univerzální kousek, koukni na Audio-Technica ATH-MSR7b.
U přehrávače potom budeš mít pole působnosti větší: Shanling (M5s, M2X), iBasso DX150, Astell&Kern Activo CT10, FiiO M9, HiBy R3, Cowon (Plenue D2, Plenue J, Plenue R). Osobně bych volil k MSR7b něco s teplejším projevem (A&K, M9, Cowon).
Přehrávač, popř. jiný zdroj (telefon) k bezdrátovým sluchátkům musíš řešit do té míry, aby podporoval stejný kodek jako sluchátka (AAC, aptX HD, LDAC) a nedocházelo ke ztrátám při přenosu.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kajbicka 29. 6. 2019 16:31

Děkuji za komentář. Ale tak nemuselo by jít přímo o univerzální sluchátka. Poslouchám vážně všechno ale nejvíce to bude asi rock. Audio-Technica ATH-MSR7b jsem už odzkoušel, ale upřímně mi přijde lepší ta první generace, než ta generace b. Přijde mi, že nahrají tak dobře. ;)

-- 29. 6. 2019 17:35 --

The Wolverine píše:Co se týče sluchátek, když cheš takto univerzální kousek, koukni na Audio-Technica ATH-MSR7b.
U přehrávače potom budeš mít pole působnosti větší: Shanling (M5s, M2X), iBasso DX150, Astell&Kern Activo CT10, FiiO M9, HiBy R3, Cowon (Plenue D2, Plenue J, Plenue R). Osobně bych volil k MSR7b něco s teplejším projevem (A&K, M9, Cowon).
Přehrávač, popř. jiný zdroj (telefon) k bezdrátovým sluchátkům musíš řešit do té míry, aby podporoval stejný kodek jako sluchátka (AAC, aptX HD, LDAC) a nedocházelo ke ztrátám při přenosu.


A co si myslíte o tom od Sony, co jsem už zmínil? Pokud bych tedy náhodou kupoval ta bezdrátová, myslíte si, že bych se na vás když tak mohl obrátit ohledně toho přehrávače? :)
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 29. 6. 2019 16:56

Může být, všechny verze MSR7 (normální, b, SE) budou dobrá volba. Výběr uzavřených sluchátek (tedy těch, co stojí a řeč a lze je nosit ven) je bohužel dost omezený.

Pokud by to bylo k bezdrátům Sony, tak si akorát pohlídat, aby ten přehrávač uměl LDAC. Tedy i ten NW-A45 by byl bez problému použitelný. Pak by hrálo roli, jaké funkce požaduješ.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kajbicka 29. 6. 2019 17:14

SUPER, díky moc za odpověď :) A když tedy píšete, že výběr uzavřený sluchátek je omezený, tak předpokládám, že preferujete otevřená. Řekl by jste mi o nich něco? Doposud jsem neměl tu možnost je někde vyzkoušet. Budu se muset stavit v Audigo.cz. Doporučil by jste mi tedy nějaká otevřená k vyzkoušení? Jinak už nevím, kde to bylo, ale zkoušel jsem Meze 99 Classics a přišlo mi, že hrají fakt dobře, co si o nich myslíte vy?
Kajbicka
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 29. 6. 2019 18:39

K otevřeným sluchátkům bych pro účely tohoto vlákna řekl akorát tolik, že na ven jsou nepoužitelná.

Meze 99 Classics určitě dobrá alternativa k MSR7 s hutnějším basovějším zvukem. Akorát na venkovní použití to kvůli designu (dřevěné mušle a ten hlavový most) asi moc nebude. Jestli půjdeš do Audiga, zkus ještě 1MORE Triple Driver Over-Ear.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kajbicka 29. 6. 2019 18:47

Takže otevřená nepřipadají v úvahu. K těm uzavřeným, můžete mi doporučit ještě nějaká? V týdnu se tam stavím.
Kajbicka
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků