Sluchátka na cestování

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pokrocilyamater 19. 7. 2019 19:31

Je nějaký reálný zvukový rozdíl mezi oběma verzemi? U "b" se uvádějí blíže nespecifikovaná vylepšení a optimalizace, tak by mě zajímalo, jestli je to znatelné..
pokrocilyamater
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marty63 19. 7. 2019 20:34

Já jsem tu " vylepšenou" verzi neslyšel. Protože mi zvuk té starší verze (vhodnější pro venkovní použití) sedl okamžitě.
Snad někdo další.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 19. 7. 2019 22:28

Já bych doporučil nechat si vyrobit custom in-ear.

A pokud je chceš mít maximálně pohodlné, tak ze silikonu (byť se o ně musíš více starat), ne akrylové.

Vozil jsem na cesty Bose QC35 a pak Sony XM3. Obě velká, těžká, v teple se v tom potí uši a hlava, a ve finále nepříliš dobře hrající.

Pak si nechal vyrobit customy od polských Custom Art a paráda. Mnohem lepší kvalita zvuku, dokonalý fit, jsem je schopen mít 8 hodin v jednom kuse v uších v letadle. A kromě toho, že hrají parádně, tak skvěle pasivně tlumí, minimálně srovnatelně s aktivním ANC v Sony XM3.

Mám i Shure SE530, klasické in-ear "špunty", a ty moc netěsní a ani nejsou extrémně pohodlné. Dobře padnoucí in-ear jsou na tom lépe.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pokrocilyamater 30. 7. 2019 21:33

Tak jsem dospěl k názorovému kotrmelci, který pramení ze zjištění, že Etymotic nejsou opravdu pohodlná sluchátka.

..jen tak ze srandy jsem si objednal na zkoušku čínské in-eary za pár stovek TRN IM2 hlavně kvůli zkoušce pohodlí. Hele, ono to jde, sedí mi velmi slušně a narozdíl od těch Etimoticů mi ani po několika hodinách nevadí z pohledu pohodlí. Zvukově ale nejsou až tak dobrá jak bych potřeboval. Basy jsou zbytečně velmi výrazné, slité, bez detailů na které jsem z DT990 zvyklý a zastiňují zbytek spektra, který je zvláště ve středech nepříliš výrazný, bez potřebné čistoty a energie. Navíc velmi pokulhávají s vyšší hlasitostí. Něco se dá doladit ekvalizérem, ale ta jiskra a detailnost chybí. Poslouchat se na tom asi dá nějaká jedodušší muzika, ale tvrdší metal určitě ne.
Takže dávám in-earům šanci a po tomto levném testu uvažuji o něčem, co se důstojně vyrovná nebo překoná mé beyery. Co doporučítě? Asi nepotřebuji nutné pokračovat v experimentech od číňana a kupovat nové a jiné modely abych zjistil, že tudy cesta nepovede a že mám doma pět verzí sluchátek s kompromisy za cenu jedněch opravdu dobrých. Nebo to má smysl a jsou okolo 100$ už dostetčně dobré modely?
pokrocilyamater
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků