Špunty s dobru izolací okolí

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Krutus 7. 9. 2019 17:12

Ahoj, poslouchám většinou v tramvaji, takže hledám špunty s dobrou izolací okolního hluku.
a) Chápu to správně že tím hlavním co určuje izolaci jsou použité nástavce? Dosáhnu s trojzávojovým, nebo s dostatečně velkým pěnovým nástavcem vždy solidních útlumů? V recenzích většinou řeší útlum "citem" a pokaždé s jiným nástavcem, jiný člověk...
b) Nedávno jsem ztratil Zero Audio DX200 carbo tenore s velmi detailním zvukem, ale jen s náznakem basů. Před tím jsem měl Sound Magic PL50 s krásným basem ale slabšími středy a menším rozlišením. Oboje bavily ale raději ten detail a basy ekvalizovat. Nemáte někdo tip na sluchátka do 1500 Kč? Dostal jsem tip na KZ ZS6 ale ty jsou částečně otevřená, bude to OK?
Krutus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 7. 9. 2019 18:55

Potřebuješ sluchátka s hlubším usazením a zbytek doladíš nástavci. Nástavce velice často mění charakter zvuku, pěnové obvykle zvýrazňují basy a potlačují výšky. Každý má jiné uši, takže asi moc konkrétních rad nedostaneš, nejlíp vyzkoušet třeba v Audigu.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 9. 2019 23:32

Nejlepší izolaci mají sluchátka od Etymotic. :-)
Cenově jsou ale dražší,než požaduješ.

Zde: https://etymotic.heureka.cz/sluchatka/?o=5

Zkus se podívat zde: https://www.bezdratovepecky.cz/sluchatk ... em-za-usi/

Osobně v MHD zvyšuji hlasitost o 20-30% a je to ok. :D
Astell&Kern AK300,Oriolus MK-2,EarSonics Velvet+Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE80,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 9. 2019 13:36

Akorát Etymotic nemají zrovna moc basů.
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 8. 9. 2019 13:48

Ety jsou i na bazaru a ohledně izolace nic moc lepšího není

viewtopic.php?f=1872&t=1300873
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 9. 2019 14:05

Treba však spomenúť, že nie každému vyhovuje spôsob usadenia sluchatiek tejto značky. Ideálne niekde vyskúšať.
Miera odhlučnenia je závislá od viacerých faktorov, napr. typ. nadstavcov, ich správna veľkosť a usadenie.
"ty jsou částečně otevřená, bude to OK?" - ak je niečo čiastočne otvorené, odhlucnenie bude logicky skoro isto slabšie.
Osobne zo sluchatiek, ktoré som vyskúšal, výborná izolácia bola na ibasso IT01, ktoré sú občas v bazáre za cca tvoj rozpočet, navyše majú určite dostatok basov.
Chord Mojo / Hiby R3 ► Tansio Mirai 3 Pro, Moondrop Kanas Pro, Hifiman HE400i
Dragonfly Red ► iBasso IT01S; SGS7 ► Sony WH-1000XM2, TinAudio T2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Shanling M0
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Krutus 8. 9. 2019 21:16

Díky za tipy, Etymotic jsem krátce slyšel a izolace i zvuk velmi dobré. Hledám ale v nižších cenových relacích. Toho že jsou KZ ZS6 částečně otevřená (přes mřížku) jsem se právě bál v souvislosti s útlumem. Nikdo tu nejezdí v MHD s konkrétním tipem? Ráno jedna deska a večer druhá... Solit hlasitost o 20-30% víc není moje volba. ibasso IT01 nevypadají zle - sleduju bazar.
Krutus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 9. 9. 2019 03:13

Nikdy jsem neměl problém s tím, že by nějak výrazně do in-ear pronikal zvuk zvenčí (dojíždím do práce vlakem + MHD). V současné době používám FiiO FH5 a TSMR3 (je to mimo rozpočet) s nástavci JVC Spiral Dot a SpinFit a oboje izolují výtečně. Před tím jsem nosil Trinity Delta, Dunu DN2000J, LZ-A4 a taky tam nikdy nebyl tento problém. U některých modelů byla izolace horší, ale projevovalo se to spíš tím, že zvuk lezl ven, než ruchy dovnitř. Nemyslím, že bych poslouchal nějak extrémně nahlas. Myslím, že ty IT01 by pro tebe mohly být řešení (osobní zkušenost nemám), jsou celkem chválený a na pohodlí si nikdo moc nestěžoval. Důležitý je výběr těch nástavců. Pokud mají sluchátka mělké usazení pomohou ti SpinFit.
Mimochodem udivuje mě, že se ti zamlouval zvuk Etymotic. Divnější sluchátka jak zvukem, tak usazením jsem snad v uších neměl.
martas38
Mírně pokročilý