Pomoc s výberom uzavretých slúchadiel

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tethys 18. 9. 2019 09:33

Caute.
V práci používam Beyerdynamic DT 1770 Pro, ktoré mi neskutočne vyhovujú čo sa týka pohodlia a aj zvuk je pre mňa super, čistý, vyrovnaný. Pri na dynamiku náročnejších nahrávkach (elektronika, dance a pod. - Bonobo, faithless a pod) však postrádam väčšiu muzikálnosť, lebo sú dosť analitické. Hľadám k nim teda niečo teda rovnocenné čo sa týka kvality, ale viac zábavné (a musí to byť uzavreté).

zatiaľ mám výber týchto:

Mitchtell&Johnson GL2
AudioQuest NightOwl
Denon AH-D5200
Mal som vo výbere aj Oppo PM-3, ale tie vraj majú podobný zvuk ako tie Bayery.

Máte niekto skúsenosti s týmito slúchadlami? Alebo ešte niečo iné v približne tej cenovej hladine?

Dík
Počúvam z TIDAL hifi + Chord Mojo
tethys
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 18. 9. 2019 15:38

MrSpeakers Aeon Flow Closed?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 9. 2019 20:43

tethys píše: Mal som vo výbere aj Oppo PM-3, ale tie vraj majú podobný zvuk ako tie Bayery.

A to si kde prišiel k takejto "informácii"? :shock: ... teda aspoň podľa mňa je celkom problém nájsť odlišnejšie hrajúce uzavreté sluchátka ako sú DT1770 a PM3 ... čím samozrejme nechcem naznačiť, že PM3 sú "zábavnejšie"

PS: sluchátkovému posluchu sa nejaký ten rok venujem a dovolím si tvrdiť že mám už čo-to napočúvané, ale stále mi nie je jasné, že ako sa prejavuje tá, mnohými občanmi na internete tak často popisovaná, "zábavnosť" ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 18. 9. 2019 21:15

Ahoj, já bych řekl že tím myslí zvuk do V bum - cink. Výrazné výšky a hlavně basy. Asi nepovažuje za zábavu vyrovnaný analytický zvuk ve stylu AKG K701, i když i ty podle mě dokážou zahrát zábavně na správném železe.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 9. 2019 21:37

... no keď je zvuk "do V bum - cink" zábavný, tak prosím, ale to je iba obyčajný klasický zvukový gýč ... mimochodom (podľa mňa) nie je moc veľa sluchátok ako sú DT1770, ktoré by boli vhodnejšie na "elektroniku, dance a pod." ... a naopak "normálna akustická muzika" mi na DT1770 vôbec nefungovala ... aj obyčajné sláčikové kvarteto mi znelo skôr ako techno!

https://galerie.avmania.zive.cz/showpho ... user=92836
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 19. 9. 2019 00:09

@bacil: Chápeš, že to, že ty nevieš ako sa prejavuje tá mnohými popisovaná zábavnosť, je tvoj problém. Však? :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tethys 19. 9. 2019 05:35

Tak MrSpeakers Aeon Flow Closed sú už predsa len cenovo trocha vyššie.

Čo sa týka zábavnosti, predčasom mi boli odporúčané NAD VISIO 50, kúpil som ich a pre mňa boli nepočúvateľné. A taktiež pre ďalších 2 kupujúcich (ani jeden po posluchu nekúpil).

Bacil2 ale sám píše, aj keď nepriamo keď hodnotí DT1770, kde je tá zábavnosť. "Normálna akustická muzika" musí fungovať. Napríklad pri Hifiman 400i mi to fungovalo super, len išli preč kvôli otvorenosti.
tethys
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 9. 2019 06:43

hmmm ... ale na NAD Viso HP50 mi akustická muzika celkom dobre funguje ... ono to celé bude asi trochu zložitejšie ...

... odporúčam vyskúšať aj Adam Audio Studio Pro SP-5
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 19. 9. 2019 08:28

Doporučuju Meze 99 Classic.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tethys 20. 9. 2019 14:43

Tak idem skúsiť AudioQuest NightOwl. Vraj majú originálny a veľmi zábavný prejav, dúfam že nebude taký originálny, že ich hneď zavesím na bazár :-)
Neviete ale ako je to s ich otvorenosťou/uzavretosťou? Niekde sa píše, že sú vlastne polootvorené, nie uzavreté. Hlavne ide o prenikanie zvuku zo slúchadiel do okolia, nie izoláciu pre mňa.
tethys
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 9. 2019 15:06

... polootvorené sú NightHawk. NightOwl sú uzatvorené.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 20. 9. 2019 15:15

A na bazar je určitě hned věšet, v případě nespokojenosti, nemusíš. Ve ctrnactidenni lhutě je prostě vrátíš zpět....tedy pokud nekupuješ od někoho z druhé ruky.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 20. 9. 2019 16:45

Za sebe můžu Nightowl doporučit. Jako celek bych je stavěl někam okolo úrovně HD 600/650, takže dobrý.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merien 21. 9. 2019 15:57

Ja ich tiež mám a som s nimi spokojný. Zvuk super, pohodlné, len ten kábel som vymenil.

V zahraničí sa dajú kupiť omnoho lacnejšie.Napr. nemecký amazon. Sledovať cena sa dá aj na stránke:

https://www.idealo.at/preisvergleich/Of ... quest.html
merien
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 9. 2019 17:23

Mimochodom, ja by som sa celkovo rád opýtal, čo znamená zábavnejší prejav od 1770Pro, lebo tie sú Véčko jako svině.

Hneď ti viem povedať, že NO budú značne menej basové a výškovo podobné, takže neutrálnejšie ako 1770.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků