Kvalitní sluchátka na doma do 30.000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dvoka 21. 9. 2019 23:36

Zdravím,

Vybírám lepší sluchátka na kvalitní poslech doma. Poraďte co vybrat. Předběžně uvažuji o Sennheiser HD 800. Dalo by se případně doporučit něco s lepším poměrem cena/kvalita ?
dvoka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 9. 2019 04:26

Zkus se podívat na Audeze LCD-3 zde v bazaru : viewtopic.php?f=1872&t=1301224&p=12368794#start_here

Srovnání se Sennheiser HD 800 zde: https://headmania.org/2016/04/04/audeze ... nd-hd800s/

Info o Audeze LCD-3 zde: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-doma ... LCD-3-kuze
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 9. 2019 15:08

V téhle ceně bych se zaměřil spíš na Audeze LCD-X nebo HiFiMAN Ananda, popř. bazarové Focal Clear nebo Elex. Zmíněné Sennheiser HD800 jen v případě, že je dobře znáš, nic jiného nechceš a máš pro ně připravenou synergickou sestavu. A když už jsme u toho, sluchátka této kategorie potřebují speciální železo. Neříkám, že to musí stát závratné sumy, ale do AV-receiverů, zvukovek apod. opravdu nepatří.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sszorin 13. 11. 2019 10:28

dvoka píše:Zdravím,

Vybírám lepší sluchátka na kvalitní poslech doma. Poraďte co vybrat. Předběžně uvažuji o Sennheiser HD 800. Dalo by se případně doporučit něco s lepším poměrem cena/kvalita ?


Sú lepšie možnosti než HD800.
1 - Akú hudbu počúvaš ? Schopnosť slúchadiel zobrazovať zvuk musí zodpovedať typu hudby.
2 - Si objektivista [presné zobrazenie hudby ako bola nahratá] alebo subjektivista [preferuješ manipulovaný zvuk - obyčajne to znamená napumpované basové frekvencie [BF]] ?
3 - Je tvoj sluch veľmi citlivý na vysoké frekvencie ? Aký je tvoj vek ?...s postupom rokov sa stráca schopnosť počuť vysoké frekvencie [VF]
4 - Chceš slúchadlá výlučne na počúvanie hudby doma alebo chceš mať prenosnú hifi sústavu ? ...[neznamená to na počúvanie na ulici, ale na počúvanie aj v iných krytých miestach - kaviareň, knižnica, v práci atď].
sszorin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hmpf 14. 11. 2019 11:53

Za tyhle peníze už můžeš koupit lecos.

Z dynamických Cleary jsou velmi dobrý dynamika lokalizace (i když intimnější prostor), ale mě to nudilo po pár dnech rychleji se oposlouchaj uši, ale kdyby se pošteloval systém kdo ví. HD800, můj šálek to není, ale dlouhodobě to jsou jedny z nejpopulárnějších sluchátek vybíráš dobře.
Já mam rád měkčí zvuk líp se to poslouchá takže sluchátka typu Arya/HE1000 jsou podle mě dneska to nejlepší co můžeš sehnat v highendu co se týče zvuku, samozřejmě zdruhé ruky.

Pokud máš all in one systém tak Cleary, Anandy, Edition Xv2...asi těžko budeš hledat něco lepšího.

A pokud nevadí exotika tak elektrostaty jsou dobrý L700, L300 limited, plus jedny neznámé.
Dobrý nejspíš budou HEDDphone (udajně $1700-2000) možná se vyplatí počkat.

A to je asi tak všechno. Meze, MrSpeaker atd. mě to spíš přijde směšný busines než highend snad se někoho nedotknu.

Chce to ozkoušet. Je toho víc, ale u nás se to stejně nedá slyšet...
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 11. 2019 13:59

Pokud jde o poměr cena/výkon, tak Verum Audio Verum 1 se s cenovkou do deseti tisíc CZK a zvukem obecně na úrovni modelů zmíněných v tomto vlákně dá v současnosti dle názoru mnohých jen těžko přebít. Pokud bych měl v dané cenové relaci doporučit něco u nás dostupného, co se může za předpokladu kvalitního poslechového řetězce a neopotřebovaných náušníků v mnohém rovnat dražším volbám, pak by to byly Sennheiser HD650.

Možností je však určitě vícero. Bez ohledu na poměr cena/výkon bych za danou cenu zkusil krom výše zmíněného modelu najít z druhé ruky (či cenově usmlouvat :-) ) např. Hifiman Arya nebo možná i ty Focal Clear. Hodně populární jsou na tomto fóru i Audeze LCD-X, ty lze pořídit nové v daném cenovém limitu. A když už bys uvažoval o LCD-X (které já bych popravdě spíš nevolil), tak si tam přidej klidně i ty výše zmiňované Hifiman Ananda. Existují sice i exotičtější varianty více či méně dostupné na světových bazarech (ZMF Auteur, Mrspeakers Ether 2, ...), ale tak daleko bych bez hlubších zkušeností v tomto hobby asi nešel.

Těžko ale hádat, co se myslí tím kritériem "kvalitní poslech doma". A zda se tím míní pouze zvukové charakteristiky sluchátek. Některá sluchátka jsou komfortnější, některá méně. Některá sluchátka izolují zvuk lépe, některá hůře. Některá sluchátka jsou snadnější na kvalitní vybuzení, některá naopak poměrně náročná. A tak podobně. Já se tedy výše vymezil alespoň v tom smyslu, že doporučuji modely, které se dají označit za tonálně vcelku vyrovnané.

P.S.: Ať zvolíš jakkoliv, v rámci těchto voleb to budou cené zkušenosti a tudíž krok správným směrem. Hlavní chybu, kterou bys mohl udělat, je začít skupovat nejdražší sluchátka na našem trhu (Meze Empyrean, Audeze LCD4Z, ATH-ADX5000, ...) a myslet si, že lépe to za dané peníze nejde. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 11. 2019 21:26

Dotaz, vzhledem k datu přidání, již pravděpodobně nebude aktuální, ale přesto si taky dovolím přispět svoji troškou do mlýna pro budoucí potenciální zájemce o sluchátka v této cenové kategorii.

Jak píše The Wolverine, s HD 800 opatrně, jsou to sluchátka se specifickým druhem zvuku, která potřebují vhodný zbytek řetězce.
Audeze LCD X, Hifiman Ananda, ještě bych doplnil o Audeze LCD 2C, která oproti Xkám nabídnou vyváženější tonalitu, ale naproti tomu slabší prostorové podání a dynamiku, ale taky stojí o 10 tisíc méně. Z těchto tří bych nejvíc doporučil Anandy, které za cenu 21 tisíc (na našem trhu) nabídnou asi nejlepší poměr cena/kvalita.
Za zvážení stojí rozhodně i Verum One, které zmiňuje MHOE. Globálně mají mimořádně příznivé recenze vzhledem k ceně. Bohužel u nás je, pokud se nepletu, žádný obchod nenabízí a vyžadovalo by to koupi naslepo. Na druhou stranu by asi nebyl problém je případně prodat dále.

A ještě pár slov na závěr pro mého velkého oblíbence, uživatele MHOE. :love:
Tedy, já ti musím ležet opravdu hodně hluboko v žaludku, když si i po takové době neodpustíš ty narážky. Ale jak správně píšeš, koupě Meze Empyrean, Audeze LCD 4z, nebo Audio-Technica ATH ADX5000 by byla ta hlavní chyba, protože dalece přesahují rozpočet stanovený v nadpisu příspěvku. :pozor
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 19. 4. 2022 14:16

Ahoj všem, zrovna řeším podobné dilema, koukám, že dva a půl roku uteklo jako voda a moc se nezměnilo, stále se tu probírá LCD-X a Anandy(které stihly zajímavě zlevnit), nebo se objevilo něco zajímavého na poli do 30k?
Pro doplnění, za sebe mám rád, když hudba baví a s over ear chci teprve začít, takže nemám ani zdroj. Za rady budu rád, dohromady (sluchátka a dac/amp) bych se rád vešel do 40k, 50 mám jako hard strop.

Díky moc.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 19. 4. 2022 14:35

Osobně bych si koupil Focal Clear a aplikoval EQ profil, nebo, pokud nemůžeš EQ, tak Hifiman Arya Stealth. V obou případech použitá sluchátka - ty Cleary se daji sehnat za něco přes 20 tisíc, Arya Stealth lehce přes 30 tisíc. A samozřejmě je možné si koupit třeba v Audigu zcela nová Audeze LCD-X nebo XC (ta XC jsou uzavřená a dost těžká). Za mě bych raději šel do nových Audeze LCD-2 Rosewood, kůže z Audiga - použití EQ je u sluchátek Audeze opět zřejmě zapotřebí.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 4. 2022 15:41

LCD-2 jsou o dost horší naprosto ve všem oproti LCD-X. A především v detailu. Je to hodně velký rozdíl. A kůži mají X také.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod inkvizition 19. 4. 2022 15:54

Když už je řeč o těch použitých, co tohle? https://www.head-fi.org/classifieds/aud ... -4z.24155/

Nicméně v recenzích se píše o potřebě dobrého zdroje, sehnal bych za 10k něco takového?
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 19. 4. 2022 16:12

martas38: já je nikdy neslyšel, ale pravděpodobně máš na mysli LCD-2 Classic. Ty jsou údajně výrazně horší. Ty, o kterých píšu já, nikoli (LCD-2 Fazor) - i když, jde o novou verzi 2021, a musím říct, že jsem se zatím nesetkal s žádnou jejich recenzí. Ale jsou lehčí, než LCD-X, stojí míň, a líbí se mi více :-) . Ale je fakt, že dle recenzentů jsou LCD-X lepší. Ty se dají koupit použité za něco okolo dvaceti tisíc, EQ doporučeno (zejména u verzí vyrobených před 2021).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 4. 2022 16:29

Rozdíly mezi Fazor a Classic jsou poměrně kosmetické. Rozdíly mezi 2 a X ač ten obrat nerad požívám, minimálně v rozdílu třídy. Dvojky mají krásný bas. X mají ještě hezčí a prokreslenější bas a vše ostatní PODSTATNĚ lepší jak dvojky a daleko světlejší a detailnější projev.
Souhlas EQ u LCD-X nutnost.

inkvizition: Něco se mi snad rýsuje, možná budou moje LCD-X kolem té dvacky na prodej. Mají úplně nový komplet hlavový most (asi dva měsíce od výměny), jedná se o model před rokem 2021 s kufrem (tedy plná verze, ne Music Creator), stáří tuším 4 roky, stav 1A.

Kupovat za deset litrů zesík k stolitrovým LCD-4z (bráno v ceně nového kusu), hodně štěstí. Možná něco ze třetí ruky...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 19. 4. 2022 16:39

Jediný, koho zde ve fóru znám, že přišel do praktického kontaktu jak s LCD-4, tak LCD-4z, je pavel1756
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 19. 4. 2022 16:56

LCD-4z za cca 40 tisíc, to není vůbec špatná koupě. :hm
Nicméně je potřeba počítat s celkově temnějším/chladnějším projevem, který je přítomen i za použití ekvalizace na úroveň Harman Target. Mohl by to kompnezovat vhodný zbytek řetězce. Možná něco od Toppingu.

Jinak obecně v žádném případě nedoporučuju koupi nových LCD-4/4z. LCD-5ky jsou jen o trochu dražší, ale po technické stránce zvuku výrazně/o třídu lepší.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků