Kvalitní sluchátka na doma do 30.000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dvoka 21. 9. 2019 23:36

Zdravím,

Vybírám lepší sluchátka na kvalitní poslech doma. Poraďte co vybrat. Předběžně uvažuji o Sennheiser HD 800. Dalo by se případně doporučit něco s lepším poměrem cena/kvalita ?
dvoka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 9. 2019 04:26

Zkus se podívat na Audeze LCD-3 zde v bazaru : viewtopic.php?f=1872&t=1301224&p=12368794#start_here

Srovnání se Sennheiser HD 800 zde: https://headmania.org/2016/04/04/audeze ... nd-hd800s/

Info o Audeze LCD-3 zde: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-doma ... LCD-3-kuze
Astell&Kern AK300,Oriolus MK-2+Effect Audio Ares II+,Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE8i,Harman Kardon Go+Play,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 9. 2019 15:08

V téhle ceně bych se zaměřil spíš na Audeze LCD-X nebo HiFiMAN Ananda, popř. bazarové Focal Clear nebo Elex. Zmíněné Sennheiser HD800 jen v případě, že je dobře znáš, nic jiného nechceš a máš pro ně připravenou synergickou sestavu. A když už jsme u toho, sluchátka této kategorie potřebují speciální železo. Neříkám, že to musí stát závratné sumy, ale do AV-receiverů, zvukovek apod. opravdu nepatří.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sszorin 13. 11. 2019 10:28

dvoka píše:Zdravím,

Vybírám lepší sluchátka na kvalitní poslech doma. Poraďte co vybrat. Předběžně uvažuji o Sennheiser HD 800. Dalo by se případně doporučit něco s lepším poměrem cena/kvalita ?


Sú lepšie možnosti než HD800.
1 - Akú hudbu počúvaš ? Schopnosť slúchadiel zobrazovať zvuk musí zodpovedať typu hudby.
2 - Si objektivista [presné zobrazenie hudby ako bola nahratá] alebo subjektivista [preferuješ manipulovaný zvuk - obyčajne to znamená napumpované basové frekvencie [BF]] ?
3 - Je tvoj sluch veľmi citlivý na vysoké frekvencie ? Aký je tvoj vek ?...s postupom rokov sa stráca schopnosť počuť vysoké frekvencie [VF]
4 - Chceš slúchadlá výlučne na počúvanie hudby doma alebo chceš mať prenosnú hifi sústavu ? ...[neznamená to na počúvanie na ulici, ale na počúvanie aj v iných krytých miestach - kaviareň, knižnica, v práci atď].
sszorin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hmpf 14. 11. 2019 11:53

Za tyhle peníze už můžeš koupit lecos.

Z dynamických Cleary jsou velmi dobrý dynamika lokalizace (i když intimnější prostor), ale mě to nudilo po pár dnech rychleji se oposlouchaj uši, ale kdyby se pošteloval systém kdo ví. HD800, můj šálek to není, ale dlouhodobě to jsou jedny z nejpopulárnějších sluchátek vybíráš dobře.
Já mam rád měkčí zvuk líp se to poslouchá takže sluchátka typu Arya/HE1000 jsou podle mě dneska to nejlepší co můžeš sehnat v highendu co se týče zvuku, samozřejmě zdruhé ruky.

Pokud máš all in one systém tak Cleary, Anandy, Edition Xv2...asi těžko budeš hledat něco lepšího.

A pokud nevadí exotika tak elektrostaty jsou dobrý L700, L300 limited, plus jedny neznámé.
Dobrý nejspíš budou HEDDphone (udajně $1700-2000) možná se vyplatí počkat.

A to je asi tak všechno. Meze, MrSpeaker atd. mě to spíš přijde směšný busines než highend snad se někoho nedotknu.

Chce to ozkoušet. Je toho víc, ale u nás se to stejně nedá slyšet...
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 11. 2019 13:59

Pokud jde o poměr cena/výkon, tak Verum Audio Verum 1 se s cenovkou do deseti tisíc CZK a zvukem obecně na úrovni modelů zmíněných v tomto vlákně dá v současnosti dle názoru mnohých jen těžko přebít. Pokud bych měl v dané cenové relaci doporučit něco u nás dostupného, co se může za předpokladu kvalitního poslechového řetězce a neopotřebovaných náušníků v mnohém rovnat dražším volbám, pak by to byly Sennheiser HD650.

Možností je však určitě vícero. Bez ohledu na poměr cena/výkon bych za danou cenu zkusil krom výše zmíněného modelu najít z druhé ruky (či cenově usmlouvat :-) ) např. Hifiman Arya nebo možná i ty Focal Clear. Hodně populární jsou na tomto fóru i Audeze LCD-X, ty lze pořídit nové v daném cenovém limitu. A když už bys uvažoval o LCD-X (které já bych popravdě spíš nevolil), tak si tam přidej klidně i ty výše zmiňované Hifiman Ananda. Existují sice i exotičtější varianty více či méně dostupné na světových bazarech (ZMF Auteur, Mrspeakers Ether 2, ...), ale tak daleko bych bez hlubších zkušeností v tomto hobby asi nešel.

Těžko ale hádat, co se myslí tím kritériem "kvalitní poslech doma". A zda se tím míní pouze zvukové charakteristiky sluchátek. Některá sluchátka jsou komfortnější, některá méně. Některá sluchátka izolují zvuk lépe, některá hůře. Některá sluchátka jsou snadnější na kvalitní vybuzení, některá naopak poměrně náročná. A tak podobně. Já se tedy výše vymezil alespoň v tom smyslu, že doporučuji modely, které se dají označit za tonálně vcelku vyrovnané.

P.S.: Ať zvolíš jakkoliv, v rámci těchto voleb to budou cené zkušenosti a tudíž krok správným směrem. Hlavní chybu, kterou bys mohl udělat, je začít skupovat nejdražší sluchátka na našem trhu (Meze Empyrean, Audeze LCD4Z, ATH-ADX5000, ...) a myslet si, že lépe to za dané peníze nejde. :-)
SOURCE: Roon | Eitr
DAC: Metrum Onyx
AMP: DNA Stratus (ver3)
PHONES: PMx2 (rev2, velour) | Auteur | Verum 1 (modded)
MEASUREMENTS: REW | Fulla 2 | MiniDSP EARS | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 11. 2019 21:26

Dotaz, vzhledem k datu přidání, již pravděpodobně nebude aktuální, ale přesto si taky dovolím přispět svoji troškou do mlýna pro budoucí potenciální zájemce o sluchátka v této cenové kategorii.

Jak píše The Wolverine, s HD 800 opatrně, jsou to sluchátka se specifickým druhem zvuku, která potřebují vhodný zbytek řetězce.
Audeze LCD X, Hifiman Ananda, ještě bych doplnil o Audeze LCD 2C, která oproti Xkám nabídnou vyváženější tonalitu, ale naproti tomu slabší prostorové podání a dynamiku, ale taky stojí o 10 tisíc méně. Z těchto tří bych nejvíc doporučil Anandy, které za cenu 21 tisíc (na našem trhu) nabídnou asi nejlepší poměr cena/kvalita.
Za zvážení stojí rozhodně i Verum One, které zmiňuje MHOE. Globálně mají mimořádně příznivé recenze vzhledem k ceně. Bohužel u nás je, pokud se nepletu, žádný obchod nenabízí a vyžadovalo by to koupi naslepo. Na druhou stranu by asi nebyl problém je případně prodat dále.

A ještě pár slov na závěr pro mého velkého oblíbence, uživatele MHOE. :love:
Tedy, já ti musím ležet opravdu hodně hluboko v žaludku, když si i po takové době neodpustíš ty narážky. Ale jak správně píšeš, koupě Meze Empyrean, Audeze LCD 4z, nebo Audio-Technica ATH ADX5000 by byla ta hlavní chyba, protože dalece přesahují rozpočet stanovený v nadpisu příspěvku. :pozor
Síťový filtr: Mudra Akustik
Zdroj: MacBook - Roon - AQ Jitterbug - AQ Cinnamon
DAC: Chord Hugo 2
RCA-RCA: AQ Victoria
Sluchátkový zesilovač: Auris HA-2SE (napájecí kabel AQ NRG-Z3)
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků