In-Ear sluchátka střední třídy

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod l1b0rp 9. 10. 2019 16:41

Dobrý den,
rád bych Vás zde na fóru poprosil o radu ohledně koupě nových in-ear sluchátek.
Doposud jsem používal SoundMagic E50S, se kterými jsem byl dlouho dosti spokojen, avšak poslední dobou
mi již, co se týče zvuku, nevyhovují (levé hraje čím dál slaběji - a to jsou uvnitř relativně čistá). Půl roku
jsem měl i Xiaomi In-Ear Headphones Pro HD, které byly taktéž v dané cenové relaci zajímavou koupí,
ale u nich jsem měl dle všeho vadný hybridní driver (dle fór v AJ) a tato vada se projevila po zhruba 150 hodinách poslechu.
Z hudebních žánrů poslouchám téměř vše (klasická hudba, metal, rock, psychedelic trance, pop,...) primárně
v kvalitách lossless či MP3 320kbps.

Nyní tedy již k tomu, co bych od nových požadoval a očekával:
Zvuk: basy - energické, přesné, ale ne až moc silné;
středy - čisté, neupozaděné zbytkem spektra;
výšky - také čisté, neagresivní.
Uvítal bych, kdyby jejich projev byl lazený mírně do neutrálna, měl hodně prostoru, nějaké ty detaily, slušnou
dynamiku.
Konektivita: pouze 3,5mm Jack.
Současné zdroje hudby: Dell Inspiron 15 Gaming - laptop;
MSI MAG Z390 Tomahawk (ALC892) - základní deska;
Xiaomi Mi5 Pro - mobilní telefon.
Současně s nimi uvažuji i o koupi přenosného DAPu s možností využití jej jako DAC k výše jmenovaným zařízením
(s čímž bych na základě těchto sluchátek chtěl poradit, ale do této sekce to nepatří).
Cena: ~ 3.500,- Kč (zhruba).
Dobré by bylo, kdyby je bylo možné mít nasazené i na delší poslechy - tj. aby byly komfortní.
Sluchátka plánuji koupit v ČR (internet/kamenné obchody) z důvodů dvouleté záruky a jednodušší reklamace, optimálně bych si je i rád vyzkoušel (což u in-ear jde pouze v některých kamenných prodejnách).

Viděl jsem, že v této cenové relaci je možné sehnat například 1MORE Triple Driver, které mají vcelku slušné recenze, RHA T20, Audio-Technica ATH-E40 a podobné, ale nevím které by mi hudebně vyhovovaly, na základě toho, co jsem napsal.
Předem děkuji za Vaši odpověď.
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozo218 9. 10. 2019 17:50

Ahoj, ak by si bol ochotný urobiť kompromis a predsa len podstúpiť kúpu zo zahraničia, tak by som odporúčal Blon 03 https://www.head-fi.org/showcase/blon-b ... 94/reviews prirovnavajú ich zvukovo ku 200$ slúchadlám. Vraj majú veľmi podobné ladenie ako Kanas pro ktoré mám a tie hrajú vážne pekne.

Ak nie tak potom bazarove Ibassa IT01s, ktoré predávam a ak si niekde blízko Brna, kludne ti ich dám vyskúšať a rozhodneš sa.
jozo218
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 9. 10. 2019 17:56

To že se bráníš zahraničnímu nákupu tě dost diskriminuje jak cenou, tak možnostmi.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 10. 2019 18:18

A hlavne v ČR/SR za tu cenu zaujímavú "strednú" triedu zväčša nekúpiš. Pozri radšej bazár, u členov s nejakou tou predajnou históriou to ani nie je taký risk.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod l1b0rp 9. 10. 2019 18:34

Vím, že když vyloučím koupi ze zahraničí, přijdu o hodně zajívavých kousků (s čímž počítám), ale chtěl bych mít dvouletou záruku a 100% jistotu, že případná reklamace proběhne bez komplikací (ještě jsem neměl produkt, který by neprojevil výrobní vady), tudíž mi připadá v úvahu pouze koupě v CZ/SK, kde není výběr až tak rozsáhlý.
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 10. 2019 18:44

No on je problém v tvém cenovém limitu. To fakt na střední třídu není. Doporučil bych ti třeba TSMR3. Zvukově by to určitě vyhovělo tvým preferencím. Ale nekoupíš je v ČR, stojí skoro dvojnásobek budgetu a nemusí sednout každému, nosí se přes uši, ale to skoro vše ve střední třídě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod l1b0rp 9. 10. 2019 19:22

TSMR3 nevypadají špatně, co se týče recenzí zvukového projevu, tak by mi vyhovovaly, přes uši mi nevadí, jediné dvě věci by mi vadily, respektive jedna (kurz USD-CZK bych ještě zkousnul) a to, že je to zatím pouze ze zahraničí - tedy clo, delší doba dodání a pak zdlouhavé vyřizování reklamace. Jinak mi přijdou jako hodně zajímavý kousek (kdyby byl v CZ/SK nový kus ze spolehlivého zdroje, asi bych o nich klidně i uvažoval).

Co se ceny sluchátek týče, tak jsem psal pouze prvotní nástřel (založený na očekávání, že střední třída bude i v CZ/SK v podobné cenové hladině jako v zahraničí), pokud bude nějaký vážně zajímavý kousek i o 30-55 % dražší s jistotou, že mi vydrží několik let (min. 4), tak nad ním budu vážně uvažovat.
Naposledy upravil l1b0rp dne 9. 10. 2019 19:27, celkově upraveno 1
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 10. 2019 19:27

Hmmm ...
... IEM strednej triedy za +/- 3500 Kč? :shock: ... tak to teda asi ťažko ... stredná trieda je niečo ako napr. +/- AKG N40 ... a na to už treba mať aj adekvátne kvalitný zdroj signálu ... určite nie to čo tu uvádza zakladateľ tohoto vlákna ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l1b0rp 9. 10. 2019 19:32

Psal jsem však také, že vážně uvažuji o kvalitnějším zdroji hudby (ne všichni čtou vše, jak vidím), o kterém bych v tomto vlákně dle pravidel fóra neměl diskutovat (pouze sluchátka), avšak sluchátka jsou mojí hlavní prioritou v tento moment.
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 10. 2019 19:39

l1b0rp píše:Cena: ~ 3.500,- Kč (zhruba).

... nie je dôvod čítať všetko, keď je "a priori" zadaná takáto "zmätočná" požiadavka
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 10. 2019 21:13

Doporučuji se podívat na sluchátka (in-ear)v německém obchodě Thomann.česko.
Doručují dobírkou až domů (přes UPS kurýra)a komunikují v češtině.
Obchod nabízí 3 roky záruku a s případnou reklamací nejsou problémy.

Zde je odkaz(od nejdražších po nejlevnější): https://www.thomann.de/cz/in_ear_sluchatka.html?oa=prd

Nejlepší obchod v ČR je Audigo.cz,kde si můžeš sluchátka i poslechnout.

Zde: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Do-usi/

Mimochodem,do střední třídy se za 3.500,- asi moc nedostaneš. :pozor
Budeš muset "přitlačit na pilu". :D
Naposledy upravil pseudomagick dne 9. 10. 2019 21:25, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l1b0rp 9. 10. 2019 21:24

Mockrát díky, to mě nenapadlo! S němčinou problém nemám a Mnichov není pro mě tak daleko, takže až budu mít cestu, tak bych se tam radši stavil a poslechl si je (myslím si, že tam ta možnost i je). Ceny vypadají trochu lépe než v CZ, takže si to dávám na seznam.
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 10. 2019 21:28

Obchod je v češtině a dokonce mailem i v češtině komunikují.
Obchod mají několik desítek km(severně)od Norimberku.

https://www.google.com/maps/place/Hans- ... 10.7325621

-- 9. 10. 2019 22:39 --

l1b0rp píše:Psal jsem však také, že vážně uvažuji o kvalitnějším zdroji hudby (ne všichni čtou vše, jak vidím), o kterém bych v tomto vlákně dle pravidel fóra neměl diskutovat (pouze sluchátka), avšak sluchátka jsou mojí hlavní prioritou v tento moment.


Investuj především do kvalitních sluchátek a můžeš prozatím poslouchat i z mobilu.
Cca 70% kvality zvuku je ve sluchátkách. 8-)

Xiaomi Mi 5 má velmi dobrý zvuk(lepší než např. Apple iPhone 6s).
Viz "Audio output impresses" níže.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_5-review-1411p6.php

-- 9. 10. 2019 22:57 --

Otázkou zůstává co myslíš střední třídou.
Pro někoho to může být relativní či zavádějící.
Já považuji střední třídu v cenovém rozmezí cca 8-15 tis. :-)

Např.AKG N40,Sennheiser IE 80 S,Grado GR10e,iBasso IT04,Etymotic er4 XR,EarSonics ES3 apod.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek.Kosice 9. 10. 2019 22:50

Pseudomagick : Tvoj zoznam in-earov strednej cenovej triedy v sebe zahrna aj Skodu Fabiu (Sennheiser IE 80 S), aj BMW X6 (iBasso IT04).... A ja sa pytam....Preco ?.... Aby zahrnul X krat prekonany Sennheiser IE 80 S, ci plochy, sterilny a bezpriestorovy Etymotic do zoznamu kandidatov na nove sluchadla ? Ved nizsia cenova trieda (iBasso IT01) je na tom lepsie nez tsn Sennheiser a Etymotic. Co bude pocuvat na Etach ? Monitorovat jednotlive hudobne nastroje hrajuce samostatne ? Sennheiser mu poskytne mäkke dunenie sice s velkym priestorom, ale slabou lokalizaciou a s mizernymi stredami a vyskami.... Vsetko spomenute som mal doma na skusku. IE 80S hraju ako In-eary z Alicka za 20-30Eur.
Marek.Kosice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 10. 2019 23:28

Nowocayn sa vrátil vyzbrojený novými poznatkami? Snáď aj s osobnými skúsenosti, nielen teóriami z recenzií.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků