In-Ear sluchátka střední třídy

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 10. 10. 2019 00:47

Jen to ne...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 10. 2019 04:25

Marek.Kosice píše:Pseudomagick : Tvoj zoznam in-earov strednej cenovej triedy v sebe zahrna aj Skodu Fabiu (Sennheiser IE 80 S), aj BMW X6 (iBasso IT04).... A ja sa pytam....Preco ?.... Aby zahrnul X krat prekonany Sennheiser IE 80 S, ci plochy, sterilny a bezpriestorovy Etymotic do zoznamu kandidatov na nove sluchadla ? Ved nizsia cenova trieda (iBasso IT01) je na tom lepsie nez tsn Sennheiser a Etymotic. Co bude pocuvat na Etach ? Monitorovat jednotlive hudobne nastroje hrajuce samostatne ? Sennheiser mu poskytne mäkke dunenie sice s velkym priestorom, ale slabou lokalizaciou a s mizernymi stredami a vyskami.... Vsetko spomenute som mal doma na skusku. IE 80S hraju ako In-eary z Alicka za 20-30Eur.


Pane Marku z Košic,
dával jsem pouze příklad,kde vidím střední třídu(ne nějaké konkrétní doporučení).
I přesto si nemyslím,že Sennheiser IE80S jsou x-krát překonaný.A proč by měli být?
Jsou to upgradované IE80,které nehrají tak špatně,pokud nejsou porovnávány s víceměničovými či hybridními in-eary.
iBasso IT01 jsem neslyšel.
Ono ze střední třídy není v ČR moc co vybírat(tady nejsme v Hong Kongu kde je in-earů přehršel).

Jakékoli in-eary ze střední třídy budou vždy v něčem ze zvuku pokulhávat. 8-)
S tím je nutno počítat.
Jde spíše o to místo většího "zla" najít a koupit menší "zlo". :D

A mám-li být upřímný,tak žádné in-eary,které jsem doposavad slyšel(tím myslím něco jako hi-end 2 ligy)mému sluchu nezahrály bezchybně každý žánr(či track).

Mr. l1b0rp tedy především doporučuji návštěvu prodejny Audiga,kde si in-eary může vyzkoušet a porovnat.

Doporučuji však netestovat a držet se dál(jako čert od kříže)od in-earů Campfire Audio Solaris,neboť jsou vysoce návykové a mohou způsobit velký průvan v peněžence! :pozor :D

-- 10. 10. 2019 05:40 --

Etymotic er4 SR jsou sice sterilní,ale jsou to vyvážená sluchátka ve střední třídě stejně jako jsou Astell&Kern Layla II vyvážená v hi-endu druhé ligy.
Někdo prostě nechce zábavu,ale analýzu. :-)
Nejlepším řešením je se u analýzy ještě navíc pobavit(Solaris)nebo u zábavy analyzovat. 8-)

-- 10. 10. 2019 06:24 --

Nejlepší in-eary ve střední třídě(které jsem slyšel)jsou nepochybně Oriolus Fosteni,jenže ty se v Evropě koupit zřejmě nedají. :-\
Je to ale sázka na jistotu. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l1b0rp 10. 10. 2019 07:18

Nad návštěvou Audiga jsem již přemýšlel, jelikož jak jste zmínil pane pseudomagick, je možné si tam in-eary vyzkoušet a dle recenzí umí i na místě slušně poradit. Vámi zmíněné modely si na prodejně vyzkouším, rozhodně budou stát za poslech z mé strany.

Počítám s tím, že budu v této cenové kategorii (7-11.000,-) muset udělat nějaké ústupky, ale věřím, že na tom budu tak jako tak lépe než nyní (napůl funkční SoundMagic E50S). :-D

pseudomagick píše:Xiaomi Mi 5 má velmi dobrý zvuk(lepší než např. Apple iPhone 6s).
Viz "Audio output impresses" níže.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_5-review-1411p6.php

Toho jsem si vědom, ale po třech letech nemá již takovou výdrž baterie (Android na Snapdragonu 820 docela "žere") a kapacita paměti je z valné části zaplněna studijními materiály, tedy na hudbu mi moc místa nezbývá, což je pro mě důvodem ke zvážení koupě přenosného přehrávače.
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 10. 2019 07:25

A co třeba Campfire Audio IO? Možná by mohly splňovat zvukové zadání. Můžeš je vyzkoušet v Audigu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 10. 10. 2019 16:27

Ty Ca IO jsem v Audigu cirka pulhodiny konfrontoval s It 01s.A za mne dost dobrý.hlavně prostor a vokaly,možná jen pro někoho méně basu.Ten měly Ibassa vice,ale jinak dost fajn.Kdyby mi neodešlo cedo,jdu do nich,ale mam nastartovaneho Denona 800.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 10. 2019 16:33

Tie IT01s sa tu mimochodom valaju v bazare 2ks za dobru cenu, pripadne keby nestacilo, aj ja mozem ponuknut svoje. No ale l1b0rp bazar ani mimo CR nechce.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod l1b0rp 10. 10. 2019 17:14

Zajímavý nápad, Campfire Audio IO jsem vůbec neuvažoval, co jsem četl AJ recenze, tak by mohly vyhovovat mým požadavkům téměř bez kompromisu. :-D
Tedy můj seznam kandidátů je následující:
-Campfire Audio IO
-iBasso IT01s
-iBasso IT04 (i když ty jsou trochu silnější v basech?)
popřípadě jestli nemá někdo zkušenost s Campfire Audio Comet (jen tak pro srovnaní v cenové hladině IT01s) či s Grado GR10e (na ty jsem však nečetl moc dobré recenze v AJ :-( )?
Zatím se však asi budu přiklánět k CA IO.
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 10. 2019 17:58

Možná jsme tě trošku dodivočili s tou střední třídou, teda spíš sis myslel, že střední třída je něco jiného. Měl by ses stavit v Audigo a poslechnout si něco. Váháš mezi IT01S za 5000Kč a IT04 za 13000. To jsou docela brutální rozdíly. Pak jsou tam ty Campfire. Čistě tlakové měniče, zvuk je trošku jiný, než na co seš patrně zvyklý, hlavně u basů. Fakt doporučuju poslechnout a nedat na první wow efekt. Utvrdit se jestli mě takový zvuk vyhovuje. Musíš posoudit, jestli zvuk sluchátek za 13 litrů oceníš a jestli seš ochoten jim pořídit odpovídající zdroj. Protože přeci jen mít je na mobilu a nebo mp3 za dva tisíce je trošku škoda. Na jednu stranu, když koupíš drahá sluchátka můžeš (ale ani nemusíš pokud tě to chytne) mít na dost dlouho vystaraný. Na druhou stranu spousta lidí ani rozdíl nepozná, nebo neocení a není se za co stydět, naopak ušetříš.
Osobně si myslím, že pokud začínáš, dá se už od 5000Kč+ hodně solidně vybrat, hlavně v čínské produkci, za profláklé značky typu Shure, nebo Senn se platí a přehraje je v téhle ceně kde co. Ale jak už jsem zmínil dvakrát, není nad osobní zkušenost a i tak se preference mění. Já jsem byl pět let unešený z hybridních špuntů se zvukem do V a teď už ten zvuk moc nemusím. Další věc je, že sluchátka musí v uchu sedět. Ne každý tvar vyhovuje. A to souvisí i s alchymií při výběru nástavců. Je toho hodně a málo kdo se trefí napoprvé. Někoho to pohltí tak, že se žene stále výš. A těžko říct, jestli je lepší naskočit rovnou na špičkový model a nebo si tu cestičku prošlapat a ujasnit co chci.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 10. 2019 19:04

Grado GR10e hrají velmi slušně,ale být tebou tak si je vyškrtnu ze seznamu,neboť nemají vyměnitelný kabel.
U in-earů za takovou cenu je to docela Faux pas. :twisted:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l1b0rp 10. 10. 2019 20:29

To je docela škoda, i když ono je to na fotkách těch Grado GR10e vidět, že ten kabel není odnímatelný. Ale zase chápu důvody proč je lepší pevný kabel, než kabel odnímatelný (opotřebení kontaktů, odpor na kontaktu - sice malý, ale ne neměřitelný, nižší cena produkce...).
Souhlasím s panem martas38, rozhodně bych si výše jmenované modely radši poslechl naživo, ostatně každý člověk má jinak citlivé uši na určité frekvence a co padne jednomu, jinému nemusí. Seznam již moc předělávat nebudu, nejspíš jen vyškrtnu ty Grado a asi i IT04, i když si je pro porovnání také poslechnu, bude-li ta možnost.
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 10. 2019 21:03

Odnímatelný kabel přináší jen samé výhody. Jednak první věc, která se na sebedražších sluchátkách vymrví je právě kabel. A pokud se utrhne neopravitelně z mušle sluchátka za desítku, je to na mrtvici. A především si můžeš vybrat, jaký kabel použiješ. Dělají se v cenách od dolaru do stovek dolarů. A úplně jiný zvuk bude mít měděný kabel, měděný postříbřený kabel a nebo stříbrný kabel. Kdo nevěří, ať vyzkouší.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 10. 2019 22:26

l1b0rp píše:To je docela škoda, i když ono je to na fotkách těch Grado GR10e vidět, že ten kabel není odnímatelný. Ale zase chápu důvody proč je lepší pevný kabel, než kabel odnímatelný (opotřebení kontaktů, odpor na kontaktu - sice malý, ale ne neměřitelný, nižší cena produkce...).
Souhlasím s panem martas38, rozhodně bych si výše jmenované modely radši poslechl naživo, ostatně každý člověk má jinak citlivé uši na určité frekvence a co padne jednomu, jinému nemusí. Seznam již moc předělávat nebudu, nejspíš jen vyškrtnu ty Grado a asi i IT04, i když si je pro porovnání také poslechnu, bude-li ta možnost.


Samozřejmě poslech na vlastní uši je k nezaplacení. :D
Třeba se nakonec zamiluješ do zvuku in-earů Campfire Audio Andromeda či Meze Rai Penta,
"přitlačíš na pilu"(ušetříš si na ně)a posuneš se tak do vyšší ligy. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 11. 10. 2019 13:40

Ja třeba It01s po týdnu vratil..moc basu a poslech po hodině jakoby únavný bolely mne z nich uši.Ale je možné že k m2s prostě nepasovaly.Za mne F9pro prostě nepřehrály ani nahodou..mimochodem taky je můžeš dát do seznamu,za ty ručím:-) To ty IO mým uším a stylům hudby šmakovaly.Jo a mimo mísu..to základní cedo od Denonu řady 800,hraje hodobóžově..a to ten blueray od Pioneer nehrál úplně tragicky.ale najednou staré skladby,dostaly novou dimenzi.:-).Takže už mi ten retro Kenwood ani nechybí.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 10. 2019 14:55

Vidis, a ja zase rucim za IT01s a mam nazor, ze to uz radsej IT01 ako F9 (Pro). Ale stredna trieda nie su ani jedny z nich. Treba si to fakt vyskusat, co cloveku sadne. Podla mna, clovek aj tak pri jednej navsteve Audiga, kedy pocuje kazde sluchatka par minut, nezisti, co bude najlepsie. Minimalne vsak vie, co isto nesadne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 11. 10. 2019 15:43

Nerozporuji že jsou It 01s špatná sluchatka.nicméně F9pro bych se nezbavil ani za nic,kdežto It 01s jsem vratil po týdnu bez váhání..?i přes mnohem hezčí design.takže jim to asi opravdu nehrálo s mým dapem.A ty Ca I0 mi byly více než sympatické.A pro mně to finančně ..střední třída je:-)).Sice nejsem úplně socka,ale koníčkú a zálib,je více než dost.
brodus
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků