In-Ear sluchátka střední třídy

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 27. 10. 2019 19:49

Až trošku naposloucháš, napiš co si o těch Polarisech myslíš
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod l1b0rp 5. 11. 2019 20:09

Před týdnem, ve čtvrtek, mi přišly Polarisy II. generace. Od té doby jsem s nimi něco málo naposlouchal,
a tak se s vámi chci podělit o své poznatky, které jsou více či méně subjektivní.

Prvně bych chtěl zmínit ještě Fiio M11. Používám jej jako DAC, tak i DAP. Co se týče režimu DAC - znatelné zlepšení separace nástrojů, podání prostoru, dynamiky,... Co jsem zatím vyposlouchal, přišel mi výstup (testováno na vícero sluchátkách) mírně vřelejší, živější, ale to vše jen do jisté míry. Avšak v režimu DAP jsou tato "zlepšení" o trochu lepší. Výdrž přístroje jsem zatím neměl čas vyzkoušet, ale za hodinu používání s Polarisy se úroveň nabití baterie snížila zhruba o 10 %. Reakce zařízení jsou, pokud se udržuje dostatek místa v interním úložišti, vcelku svižné
a ovládání mi přijde uživatelsky přívětivé. Měl bych jen dvě poznámky - display velice rád chytá otisky (totéž platí pro záda a silikonové pouzdro) a přiložené silikonové pouzdro je obtížné z přístroje sejmout (v případě, že uživatel chce do přístroje zasunout mikroSD kartu/karty, to jinak nejde).

CA Polarisy jsem původně označil jako sluchátka, která mají zvuk silně do V, což mi přijde, že po delším poslechu není úplně pravda. Jistě, basy a vyšší frekvence jsou dominantní, ale po bližším zkoumání bych se odvážil tvrdit, že zvuk má zhruba tvar W, přičemž prostřední výstupek není tak silný jako ten basový/výškový. Celkový projev mi pasuje
k "modernější" hudbě. Ne, že by klasická hudba s nimi zněla špatně, to ne, jenže jelikož nejsou zrovna neutrální, snaží se o živý, vřelý a dynamický přednes, tak od nich nemůžu očekávat, že v klasice budou zrovna excelovat.
Co se jim daří (pokud se zvolí správný filtr :pozor ) jsou vcelku přesné a dynamické basy, bubny jsou dosti uvěřitelné, avšak hodně zdůrazněné. Zhruba po nějakých 3 hodinách poslechu vkuse jsem si na basy zvyknul a musím říci,
že mi sluchátka přijdou na moderní hudbu vcelku zábavná. Jistě, pokud bych chtěl neutralitu a větší univerzálnost, tak bych asi sáhnul po iBasso IT04, či Grado GR10e, ale ani jedna z nich mi nepřišla tak zajímavá. :-D U Polarisů je cítit snaha u vokálů přiblížit se Andromedám, respektive vyzařuje to z ženských vokálů a části mužských, které jsou oboje mírně zvýrazněné, aby nezanikly pod tím basovým zemětřesením. Ano, vokály nejsou posazeny před posluchače
a není na ně takový důraz jako u Andromed, ale jsou dosti slušné. Jediný problém
u vokálů jsem zaznamenal u mužských monologů, kdy to někdy znělo tak nějak "zahuhlaně". Dynamika
je solidní, podání prostoru mi vyhovuje (dosti přesné, dle mého sluchu). Pokud jde o objem toho prostoru,
tak v oblasti basů je největší, ale ani zbytek spektra nedává na sobě znát, že by nějak strádal (na rozdíl
od SoundMagic E50S). Detaily jsou ve výškách slyšet, ale nejsou nijak vyzdviženy, určité frekvence kolem středů jsou mírně utlumeny, a tak tam není moc detailů (kolem těch určitých huhlajících mužských vokálů).
Co se mi na těchto sluchátkách líbí jsou ženské vokály, podání akustické kytary (když u ní není moc basů :-D ) a překvapivě i klavírní party.

Zkoušel jsem ze zvědavosti sluchátka s mobilem (Mi5 Pro) a myslel jsem, že snad poletí z okna. :-l Sice se nejedná o jedny z nejcitlivějších sluchátek, ale ten šum byl dost slyšet a z hudba měla místy "výpadky", takže si můžu jen domýšlet, co by se stalo, kdybych k mobilu zapojil například Andromedy. Co se týče šumu, tak jsem jej na Fiio M11 neslyšel (s Polarisy II) ani na nízké hlasitosti typu 5/120 či 10/120, takže co se týče spárování Polaris-M11, tak si myslím, že jsem neudělal špatnou volbu. :-)
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 7. 11. 2019 06:47

Pripojim sa do diskusie...budem menit in ear sluchatka, ktore mam doteraz (Sennheiser IE60) za nieco lepsie a v mojej cenovej kategorii mi ostali asi len dvja kandidati.. ibasso IT01s a Fiio FH5..chcem sa spytat tych co ich mali moznost vyskusat, ze ktore z nich su lepsie? Preferujem skor neutralnejsi zvuk...nie som "bass head". Zanre co pocuvam, tak su pink floyd..queen..florence & the machine..daft punk.. a tak :). Cital som aj cele toto vlakno a aj X-recenzii, ale nie som z toho o moc mudrejsi.. :) Dik
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod inkvizition 7. 11. 2019 07:32

Podobný výběr jsem měl i já, nakonec jsem vybral IT01s, ale jsou to natolik jiná sluchátka, že je to asi potřeba slyšet. Dle mého soudu hrají IT01s více neutrálně, mají výraznější středy a ač je jiní považují za basové, za sebe se mi víc líbí basy od Fiia. Dost subjektivní je také ergonomie, někomu do ucha zkrátka nesednou, bez vyzkoušení do toho určitě nechoďte, vracet in eary je pruda.

FH5 mají super basy, ale subjektivně proti IT01s ztrácí trochu věrnosti. Chtěl bych něco mezi těmito dvěma modely, ale to bych asi musel jít s cenou výš, než jsem ochotný.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 11. 2019 07:52

viking81: můžu sloužit jen co se týče FH5. Mají hutný hluboký pěkně prokreslený bas, ale nezasahuje do středního pásma. Dobré středy, ale na moje gusto jim trošku chybí nejvyšší výšky. Mám je na ven, na doma TSMR3, což je pro mě zvukově jiná káva. Vyrovnaný průzračný zvuk s parádním rozlišením.
K ergonomii FH5 bych řekl tolik, že mně sedí dobře s nástavci JVC Spiral Dot velikost L, izolují dobře. Ale na všech ostatních sluchátkách používám velikost M. A je k nim naprosto parádní kabel, to je podle mě obrovská přidaná hodnota.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 7. 11. 2019 08:21

To je ten problem...nemam si ich ist kam vypocut :(. Najblizsie mam Muziker, ale tam ich nemaju skladom. Prevadzkovat ich budem so Shanlingom m2x, co by mal byt neutralne az "jasnejsie" ladeny DAP tak tiez neviem ako moc to zmeni prejav tych sluchadiel (ako moc hutny bas ostane na tych FH5).. tie TSMR3 som mal v hladaciku, ale u nas sa myslim ze nedaju zohnat...tak som ich vypustil..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 11. 2019 08:23

U nás se sehnat nedají. Ale stojí za to. Buď Penon audio, nebo jsou teď tady na bazaru.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků