Audeze LCD-1

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 21. 12. 2019 23:22

... prvé dojmy z LCD1 zatiaľ celkom pozitívne. Čistý, priamočiary "on stage" zvuk bez "audiofilných priestorových efektov" ... neprebasované, vyváženie skôr z ľahkým dôrazom na stredy a vokály ... zaujímavý protipól k "priestorovo ladeným" Adam Audio Studio Pro SP-5
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 22. 12. 2019 00:14

Dle Tebe, obhájí si svou cenovku nebo v této kategorii (co se týká otevřených modelů) máš jiné favority?
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 12. 2019 06:27

Před dvěma dny jsem měl možnost je poprvé poslechnout a srovnat se Sennheiser HD 650.
A upřímně jsem zklamán. Za cenu 12990 Kč dostanete sice čistý, kultivovaný a přehledný přednes se zvukem lehce upřednostňujícím vyšší pásma na úkor nižších středů a basů, ale za cenu o cca 4000 Kč nižší, dostanete stále znatelně vyváženější a přesvědčivější zvuk legendárních HD 650. A pokud chcete tonálně trošku světlejší přednes, pak HD 600.
Z mého pohledu si může LCD 1 koupit pouze ten, komu jejich zvuk vyloženě sedne. Pro ostatní tu jsou stále neporažení HD 600/650.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 12. 2019 12:44

pavel1756 píše:Před dvěma dny jsem měl možnost je poprvé poslechnout a srovnat se Sennheiser HD 650.
A upřímně jsem zklamán...
... a presne takéto "rýchle postrehy" sú podľa mňa u sluchátok vysoko kontraproduktívne!

... našťastie obidva tie krámy mám doma, takže sa so závermi nemusím až tak ponáhľať ... v každom prípade LCD1 sú pre mňa určite pohodlnejšie na nosenie ako HD650
8-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 12. 2019 14:35

Ani bych neřekl. To, že je budu poslouchat měsíc, nezmění fakt, že hrají celkově hůř než Sennheiser HD 650. ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 12. 2019 14:57

A to ja mám zase trochu iný názor ... tomu sa myslím hovorí "pluralita názorov" :lol: ... ale na rozdiel od Teba to tu nemienim nejako moc hrotiť ;-)

... mimochodom HD650 je extrémne vyhypovaný starý krám, ktorého imidžu sa nedokáže zbaviť ani sám Sennheiser (veď ani HD660S nezabrali) ... ale pre mňa je HD650 niečo tak všeobecne prefláknuté ako "džokonda" zaparkovaná v Louvre v Paríži :roll:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 12. 2019 15:30

o<:)
kossreklama.jpg
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 12. 2019 15:41

:tleskani :tleskani :tleskani
:tleskani :tleskani :tleskani
:tleskani :tleskani :tleskani
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iceman27 22. 12. 2019 16:12

Když to nechceš hrotit tak proč se tu stále navážíš do těch Sennů?
Už je to docela trapný to od tebe všude číst.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 12. 2019 16:59

Lebo to je Bacil, človek, ktorý kliká na poděkovať na svoje príspevky.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 12. 2019 17:02

@iceman27: klídek, ja sa tu do ničoho nenavážam ... ani som si tu zatiaľ "nedovolil porovnať" HD650 s LCD1 ... ja fakt za to nemôžem, že niektorí jedinci, vrátane teba, sú tak prudko mentálne naviazaní na HD600/650 ;-]

... mimochodom niekedy to tak vyzerá, že celý internet bol vymyslený primárne iba na to, aby slúžil komerčným účelom takých firiem ako sú Sennheiser, Audiotechnica, Focal a pod. :nenapadne

Pozn.: teda možno sa mýlim ... všetko tomu ale nasvedčuje :mrgreen:


@dropadred: a to sa dá?

-- 22. 12. 2019 17:05 --

... tak teraz som si to vyskúšal, a fakt sa to dá ... super, tak si idem si všade poďakovať! :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 22. 12. 2019 22:14

pavel1756 píše:Před dvěma dny jsem měl možnost je poprvé poslechnout a srovnat se Sennheiser HD 650.
A upřímně jsem zklamán. Za cenu 12990 Kč dostanete sice čistý, kultivovaný a přehledný přednes se zvukem lehce upřednostňujícím vyšší pásma na úkor nižších středů a basů, ale za cenu o cca 4000 Kč nižší, dostanete stále znatelně vyváženější a přesvědčivější zvuk legendárních HD 650. A pokud chcete tonálně trošku světlejší přednes, pak HD 600.
Z mého pohledu si může LCD 1 koupit pouze ten, komu jejich zvuk vyloženě sedne. Pro ostatní tu jsou stále neporažení HD 600/650.


Týden jsem doma zkoušel HD 6XX jakožto možného kandidáta pro přechod z uzavřených Shure 940 do světa otevřených a pro mě ještě zaplatitelných modelů. S postupným rozehráváním jsem začal oceňovat jejich přirozené podání středů a nyní chápu, proč jsou stále tolik oblíbená. Má sestava má spíše světlejší "technický" projev, tudíž "tmavá" mi ani nepřišla, nicméně jejich zvýrazněný hutný středobas mi u některých CD nesedl více, než současný opačný problém tenčích zvýrazněných středů u Shure. Tohle by sice případné HD 600 asi zlepšily, nicméně i detailem, rychlostí a dynamikou (přes mé uši) Shure 940 nad HD 6XX vítězí, tudíž by to byl spíše krok stranou a dost kompromisů než celkové zlepšení.
LCD 1 si chci určitě poslechnout, tato PR recenze http://audioreporter.cz/detail_novinky.php?id=230&idkat=27 mě navnadila a když je dokonce i bacil chválí :-)
Každopádně chápu i Pavlův názor, jelikož se věnuje převážně vážné hudbě, kdy věrnost přednesu je na prvním místě.

-- 22. 12. 2019 22:28 --

bacil2 píše: ...ani som si tu zatiaľ "nedovolil porovnať" HD650 s LCD1 ... ;-]


Pokud ho sem v konkrétní podobě přidáš, zajímá mě a uvítám to. Ať tu máme tu pluralitu názorů
CA 340C (Casea Lynx), SPaudio SC1, Eufonika H5 Miflex, CW Hypa 1, ADL Furutech iHP-35S, Sennheiser HD 600, kabeláž od Viktora Majdáka
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 8. 1. 2020 11:46

Překvapuje mě, že je tady relativně "ticho po pěšině". Očekával bych, vzhledem k místní popularitě značky Audeze, více příspěvků od nových vlastníků LCD1ček.

Opravdu nikdo další, kdo by s nimi měl zkušenost? Tato sluchátka pro mě nejsou (hodnotil bych, vzhledem k tomu, co jsem na internetu viděl napsáno a naměřeno, pravděpodobně stejně jako pavel1756), přesto by mě zajímalo, jak se k nim tady staví ostatní.

Trochu se však obávám, že kdo od těchto sluchátek čeká zvuk dosavadní "LCD" řady (LCD2, LCD3, LCDX, LCD4, ...), bude zklamán. LCD řada je známá především svým hutným hlubokým basem, "krémovými" středy a prostornými angled náušníky, zatímco LCD1ky zjevně nenabízí ani jedno.

Nabízí se otázka, zda je neměli v Audeze pojmenovat jinak - zvlášť když už LCD1 model v jejich portfoliu kdysi byl:
Obrázek
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 8. 1. 2020 13:34

Já je letmo ošahal v Audigu a jelikož vypadají moc "portable"/kompaktně/ne na doma ... tak mě moc neoslovily ... sluchátka mám jen na domácí poslech.

Osobně se spíš těším, až plnotučné LCD výjdou v odlehčené verzi :-) < 400 grams
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 8. 1. 2020 20:43

Byl jsem si je také poslechnout, protože ohlasy a recenze na webu mě celkem navnadily.
Konstrukce vypadá poctivě, sice plast ale celkem bytelný. Každopádně souhlasím, že se jedná spíše o portable koncepci na cesty. Na hlavě jsou lehké a pohodlné, přítlak nízký, ale mušle jsou malé a boltec se do nich nevejde. Nevím, jak by se to projevilo po delší době. Pro domácí poslech preferuji velké náušníky.
Nutno podotknout, že jsem sluchátkový elév bez větších zkušeností. Poslouchal jsem na své sestavě (HYPA 1, Casea Sirius 2, Shure 940) a porovnával s Hifiman Sundara a HD 600. Vyší modely napříč značkami v Brně bohužel neměli. Od Audeze jsem dříve slyšel pouze uzavřené LCD-2 a potvrzuji, že LCD-1 jsou tonalitou jinde. Obecně nejsem úplný příznivec "tmavého" zvuku, takže z tohoto pohledu mi LCD-1 vyhovovala. Na první poslech mi přišly hodně podobné mým Shurkám s tím, že zvuk působil čistě, hladce, s dobrou dynamikou a detailem. Bas měl lepší texturu, středy sytější. Zároveň mi ale něco na středobasu nesedělo , možná více zvýrazněný, než jsou mé zvukové preference. Samozřejmě že sluchátka byla asi nerozehraná, což se taky mohlo projevit. Celkově mi přišly hodně podobné, na co jsem dosud zvyklý, nikde nic netahalo za uši, ale ani se nedostavil žádný "wou efekt" na první poslech. To, že něco hraje úplně "normálně", je dle mě spíše výhoda, než snaha zaujmout za každou cenu.
Za poslech určitě stojí, ale jako hlavní domácí sluchátka bych si je nevybral. Jednak malé mušle a i cena mi přijde docela vysoká.
CA 340C (Casea Lynx), SPaudio SC1, Eufonika H5 Miflex, CW Hypa 1, ADL Furutech iHP-35S, Sennheiser HD 600, kabeláž od Viktora Majdáka
zarkow
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků