iBasso IT01 kvalita a charakter basů/zvuku

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Wakizashi 26. 10. 2019 10:10

Ahoj,

stal jsem se majitelem IT01 a Shanlingu m0. Zvuk je celkem fajn, ale něco mi chybí. Zvuk mi přijde lehce zazuhlaný a moc jako by basový celým charakterem. s EQ si některé věci vyženu, ale ta basovitost tam je pořád cítit. Ve srovnání s mými audio monitory (Tannoy Reveal) doma jsou basy na iBasso basově znatelnější, ale na druhou stranu jakoby "rozteklejší" Přijde mi, že mají nástup a sestup pomalejší. Bedýnky ty basy mají slabší,ale člověk cítí víc ten tlak a je to jakoby přesnější s rychlým nástupem a sestupem. Trošku mi to připomíná, jako když na kopáku srovnáváte zvuk triggeru vs jen bubnu, kdy je to větší "bažina".

Používám černozelené nástavce (nevím, jestli byly originálně, nebo je původní majitel dokupoval). Tímto bych i rád poděkoval uživateli Tomasna za bezproblémový obchod a rychlé poslání s obojím DAP+sluchátka.

Ocenil bych možná ještě větší separaci nástrojů od sebe, analytičnost a vzdušnost prostoru. V plánu mám koupit někdy v listopadu výškové TIN T2 (možná i Fiio M5???) na srovnávačku jako milovník výšek. Ale dost možná je to jen uživatelská chyba, sluchátka, která stylem nesedí nebo příliš velká očekávání. I tak dík všem za názory, tipy a rady ohledně nástavců nebo čehokoliv dalšího.
Wakizashi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 26. 10. 2019 10:20

A čo si čakal od sluchadiel, ktore sa volaju iBasso? Výšky?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 10. 2019 10:22

Nebolo by lepšie sa spýtať rovno tu ?
Určite by som skúsil meniť nadstavce, napr. Spinfit CP 100, mali by zlepšiť výšky a ubrať basov. Ale ono je to tak, že ak je ten zvuk veľmi nesadol, už to úplne nadstavce alebo rozohratie nespravia. Pre dôvody ktoré popisuješ, som predal IT01 aj ja. Mne sa aj moje chi-fi Tennmak Crazy Cello a TinAudio T2 páčili viac, a napríklad také ibasso IT01s su už rozdiel "deň a noc". Zase tie IT01 ale úplne zlé nie sú, niekoho iného môže ich zvuk osloviť.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wakizashi 26. 10. 2019 12:01

_daRK píše:Nebolo by lepšie sa spýtať rovno tu ?
Určite by som skúsil meniť nadstavce, napr. Spinfit CP 100, mali by zlepšiť výšky a ubrať basov. Ale ono je to tak, že ak je ten zvuk veľmi nesadol, už to úplne nadstavce alebo rozohratie nespravia. Pre dôvody ktoré popisuješ, som predal IT01 aj ja. Mne sa aj moje chi-fi Tennmak Crazy Cello a TinAudio T2 páčili viac, a napríklad také ibasso IT01s su už rozdiel "deň a noc". Zase tie IT01 ale úplne zlé nie sú, niekoho iného môže ich zvuk osloviť.


Lepsi by to bylo, kdyby mi fungoval search, zkousim I vic hesel...

Ok, uvidime, jak to bude s jinymi a kdyztak prodam. Diky.
Wakizashi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 10. 2019 12:16

Musíš ísť na rozšírené vyhľadávanie. Tiež neviem, prečo majú túto chybu s bežným vyhľadávaním tak dlho.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wakizashi 27. 10. 2019 09:47

Houbičkar píše:A čo si čakal od sluchadiel, ktore sa volaju iBasso? Výšky?

Ne, přesné, rychlé a těsné basy. :)
Wakizashi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vw1302 1. 3. 2021 15:02

Ahoj všem, nechce se mi zakládat nové téma, ale mám dotaz k IT01s. Jaké pěnové nástavce (third party) používáte? Krček je silnější a jak tak koukám na Comply, tak nevím, zda jsou kompatibilní ty, které se tu běžné prodávají... Používám ty menší pěnové, tak kdyby třeba někdo vyměnil za ty velké, které mi tu nepoužité leží...
vw1302
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 3. 2021 16:39

Myslim, ze na ne budu pasovat T400 alebo dokonca este lepsie T500. Za seba vsak mozem povedat, ze penove by som nepouzival - prides o detaily a vysky.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků