Výběr IEM do cca 30k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VojTEKK 29. 10. 2019 01:17

Zdravím,
vybírám nové IEM a jako vždy po po podrobném průzkumu přicházím sem, abych se poradil s výběrem. Poslouchat budu praktický jen na iBasso DX220 a to jak z sd karty DSD, FLAC, tak i z TIDAL či Spotify. Nebráním se nákupu ze zahraničí, radši bych ale ČR, EU než to tahat z USA, Číny... Doposud jsem jel na sluchátkách Massdrop plus, ty hrajou výborně, ale chtěl bych to posunout dál, tak jsem si říkal, že pokud to má být skok v kvalitě, tak budu muset rozbít prasátko a jít přes 1k USD.

Požadavky:
- Vyvážený zvuk, ne přespříliš analytický, hudbu mě musí bavit. Bass musí být autoritativní, ale necpat se kam nemá (žádný bass head), chci hlavně co největší soundstage.
- sluchátka musí být pohodlná, hudbu, když je nálada, poslouchám klidně 3-4 h denně a třeba i v kuse. Izolaci okolí příliš neřeším, poslouchám především doma, ale nemusel bych příliš rušit, ale to IEM většinou nedělají.
- sluchátka musí být univerzální a zahrát cokoliv - poslouchám hlavně rock, bigbít, ale i rap, pop nebo třeba soundtracky, jazz či RnB. Jediný žánr, který mě prozatím nechytil je vážná hudba, ale mám vyjímku Chopina, takže nevylučuji, že se pustím i do tohoto segmentu.
- neměli by mít hiss, šum mezi stopami

Kandidáti:
- Meze Rai Penta - vypadají dobře, slušná cena, možnost otestovat v ČR, nevím jak si sednou s iBassem
- Campfire Audio Andromeda - prý ideální vstup do high endu, vypadají dobře, výborná konstrukce, prý horší konfort
- Campfire Audio Solaris - téměr to nej co lze v ČR slyšet a sehnat, nejsem příznivcem zlata na mušlích budou trpět na oděrky
- Lime Ears Aether R - Prý velmi dobře poslouchatelné CIEM, který prostě baví. Nevýhodou je mizerný kabel a to, že kupuji něco co jsem nikdy neslyšel.
- Massdrop X Noble Kaiser 10 - tyto IEM jsem dnes našel na EU dropu, ale nevím úplně co od nich čekat, ale rozhodně mají zajímavou cenovku
- Hyla T5B - opět vycházím z pouze recenzí, a podle těch by mělo jít o jedny z těch nej lepších sluchátek, otázkou je jak si sedne s přehrávačem

Máte někdo osobní zkušenost s některými z těch sluchátek, ideálně v kombu třeba s iBasso DX200. Nějaké další tipy, na které IEM se zaměřit? FIBAE 7? Díky předem za názory a tipy
VojTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 29. 10. 2019 11:05

k andromedam...

- komfort je v pohode, teda pokiaľ nemáš atypické uši. keď cestujem počúvam aj 8 hodín v kuse.

- šum na pozadí s dx220 bude pri tichom polsuchu určite. záleží ako si na to citlivý a pri akej hlasitosti počúvaš. ak nechceš šum, tak na andromedy potrebuješ dead silent DAP

- farba sa časom na hranách olúpe
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod VojTEKK 30. 10. 2019 11:04

Díky za info k Andromedam, šum mi celkem vadí, každopádně až se dostanu do Prahy, tak je stejně testnu. Zatím mi vycházejí nejlépe ty Hyly T5B a Meze Rai Penta a teď jsem se ještě zahleděl do SONY IER-Z1R, poté co jsem přečetl vše co jsem našel vypadají téměr dokonale, až na dva problémy - jsou prý hodně těžký a pak cenovka je skoro 2x vyšší než jsem si dal limit...
VojTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 10. 2019 17:35

Osobně jsem slyšel Campfire Audio Andromedy a Campfire Audio Solarisy.
Obojí jsou výborné. U Campfire by mi asi vadily konektory MMCX a konkrétně u Androméd
to,že se z nich odlupuje zelený lak.
Osobně bych sázel na Hyla T5B a to nejen k celkem výhodné ceně. :D

Velmi dobrá volba by mohly být i EarSonics Purple z německého obchodu thomann.česko.
Poskytují 3-letou záruku a zboží je možné bez problémů vrátit.
V nabídce je sice nemají,ale přes mail se s nimi lze domluvit v češtině. :D

Zde: https://www.thomann.de/cz/in_ear_sluchatka.html?oa=prd
Astell&Kern AK300,Oriolus MK-2,Beat Audio Vermilion,Harman Kardon Go+Play,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojTEKK 31. 10. 2019 08:35

Díky za další tip EarSonics Purple, tak by byla zajímavá ta možnost testu bez rizika...

A jak to je s vracením, ja jsem v ČR v CZC měl problém, kdy mi nechtěli vzít zpět headset, protože byl vyndaný z hygienického obalu a můj argument, že sluchátka v krabici se špatně zkouší, jak sedí na hlavě a hrají. Nakonec mě to vzali s tím, že mi strhli deset procent... U in earů ten problém s hygienou bude ještě větší.

Každopádně Hyla u mě zatím vede, a pak ještě jeden tip, co Katany. Moc recenzí sem nenašel, spíš jsem narazil na Kaisery se stejnou cenovkou...
VojTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 31. 10. 2019 09:38

V obchodě Thomann nedělají s vrácením peněz problémy. :pozor
Pokud sluchátka vrátíš,tak ti odešlou peníze na účet.
Použité in-eary(ty vrácené)potom prodají někomu jinému jakožto B-stock se slevou. 8-)

Hyly by se mi také líbily.Vyrábí je japonská sesterská firma od Oriolus.
Moje Oriolus MK-2 hrají luxusně,ale Hyla T5B ale budou ještě lepší.

Katany za 55k? :shock:
Není to již nad tvůj rozpočet,tedy nad 30k? :D

Ačkoli jsou Katany špičkově zpracované,tak cena zřejmě neodpovídá zvuku.
Za tu cenu už se dají koupit Oriolus Mellianus. 8-)

-- 31. 10. 2019 09:51 --

Další možný tip je Oriolus Reborn za cca 25k.
Bohužel v Evropě se asi koupit nedají. :-\

Zde: https://www.ebay.com/itm/Oriolus-Reborn ... 3721748397
Zde: https://www.en.oriolus.jp/product-page/oriolus-reborn

Mají velmi podobný zvuk jako MK-2 s tím rozdílem,že jsou lépe a odolněji zpracované(materiál z Německa).
Pokud bys to myslel vážně,tak se v Praze můžeme sejít a mohu ti dát poslechnout své Oriolus MK-2(s nepoužívanými nástavci),abys měl představu o zvuku.

Zde je pouze orientační srovnávací tabulka in-earů(nebrat ji moc vážně!)jako jsou Hyla,ES Purple,Oriolus atd.

https://www.head-fi.org/threads/iem-sco ... 21.815852/
Astell&Kern AK300,Oriolus MK-2,Beat Audio Vermilion,Harman Kardon Go+Play,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojTEKK 31. 10. 2019 11:30

Ty Katany by byly bazarové cca kolem 30... Od Prahy bydlím dost daleko (Královéhradecký kraj), navíc jsem na vozíku, takže to dopravování není úplně ideální, pokud bych se ale ještě před nákupem rozhodl nějaké IEM vyzkoušet, tak bych se stejně musel dostat do audigo. (v Praze) je to podle obrázků bezbariérové, takže bych tě oslovil a pokud by si měl čas, tak bych je rád testnul. Jde mi o to, aby si sedly sluchátka s tím iBassem, ale ten je vcelku neutrální, takže pokud nekoupím úplně "suchý" IEM tak by to mělo hrát velice dobře...
Jinak tabulku znám a váhují dávam v tom, že sluchátka v ní nehrají vůbec zle a jde jen o to jaký zvuk člověk hledá...
VojTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 31. 10. 2019 12:08

Já bych šel podle ceny K10, Andromeda, Reborn. Andro se dají koupit zdvojky do $850. Ty Kaisery na dropu za 600dolarů to je hodně slušný.
Blbý, ale je když jsem zkoušel skořápku Noble já tu rouru ani nenacpal do uší takže každý máme opravdu atypické ucho. Andromedy někdo chválí někdo haní, mě se taky zvukově líběj a prostor maj speciální. Reborn mě osobně jsou strašně sympatický, značka nemá moc modelů, hezý kabel, dobře hodnocený, ale taky někomu zvukově nesednou. Špunty no, radit špunty, to bude vždycky loterie.

Z těch dražších mě osobně zaujaly Hidition Viento kdybych byl pošuk jako dřív tak bych je koupil na slepo a ještě jsou z Korea prý moc ani anglicky nekomunikujou :-)) , zdají být velmi dobře laděný.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 31. 10. 2019 12:39

VojTEKK píše:Ty Katany by byly bazarové cca kolem 30... Od Prahy bydlím dost daleko (Královéhradecký kraj), navíc jsem na vozíku, takže to dopravování není úplně ideální, pokud bych se ale ještě před nákupem rozhodl nějaké IEM vyzkoušet, tak bych se stejně musel dostat do audigo. (v Praze) je to podle obrázků bezbariérové, takže bych tě oslovil a pokud by si měl čas, tak bych je rád testnul. Jde mi o to, aby si sedly sluchátka s tím iBassem, ale ten je vcelku neutrální, takže pokud nekoupím úplně "suchý" IEM tak by to mělo hrát velice dobře...
Jinak tabulku znám a váhují dávam v tom, že sluchátka v ní nehrají vůbec zle a jde jen o to jaký zvuk člověk hledá...

Ok. Není problém. :D
Pokud bys plánoval cestu do Prahy,tak pošli SZ a můžeme se domluvit.
Obvykle mám každý den čas odpoledne,přesněji mezi 15.00-17.00.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 31. 10. 2019 13:36

Pseudomagick

K te praxi s navracenym zbozim (a zrejme nejen s hifi) a naslednym prodejem za snizenou cenu si dovolim nesouhlasit. Je to trochu šlendriján, ale vracene, rozbalene a klidne 14 dni testovane zbozi se prelepi univerzalni paskou, zkontroluje se, jestli neni ponicene, poskrabane a jako by se nechumelilo, proda se jako nove dalsimu zajemci. Mam dívčinu v alze na reklamacích a praxe je proste nutne takova. Firmy by vzhledem k obrovske vlně vratkového zbozi prodelaly majlant. Je zcela bezne, ze si clovek objedna tri kousky napr. sluchatek,testuje, ktera mu sedi nejlepe, nejlepsi si ponecha a dvoje vrati. Je pry az ctvrtina navraceneho zbozi. Pokud by se ctvrtina mela prodavat nasledne ve slevě, je asi jasne, ze by prodejce ztracel na marzich vysoký peniz. Mnoho lidi kupuje zbozi s dobrou virou, ze je nove. Neni tomu tak, plna cena ale zboží z vratky. Bohuzel.
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod ProF3T 31. 10. 2019 14:19

Jeden palec hore pre Sony, ak nemáš neobvykle malé uši. Sony má ergonómiu vychytanú. A ich váha mi nevadí, skôr naopak (a to som dlho nosil plastové Savanty).
DAP: Cowon Plenue D, Sony NW-WM1A
IEM: Noble Audio Savant, Sony MDR-EX1000, Sony IER-Z1R
HP: Shure SRH940
ProF3T
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 31. 10. 2019 14:22

Tak jestli si ty sluchátka někdo třikrát dal na hlavu a něco si poslechl je nakonec jedno, ať se to klidně prodává jako nové, proč ne.
Ale je fakt, že z Alzy přijde i "zánovní" zboží zatavené ve folii a vypadá jako novota (u "zánovního" mi ale v polovině případů chybělo nějaké příslušenství v balení nebo byl výrobek ochmataný).

Jde mi o to, aby si sedly sluchátka s tím iBassem, ale ten je vcelku neutrální, takže pokud nekoupím úplně "suchý" IEM tak by to mělo hrát velice dobře...

No jedna věc je neutrální DAP a druhá je pak citlivost IEM na výstupní impendanci DAPu. Andromedy jsou známé touto velkou citlivostí. Proto pokud bys o nich uvažoval, rozhodně nejdřív poslechnout. Obecně panuje spokojenost s kombinací Andromedy a DAPy od Sony, který mají tuším 1-2Ω.
Roon > Modi Multibit > MCTH > modif. HD 6XX
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 31. 10. 2019 18:05

Houbičkar píše:Pseudomagick

K te praxi s navracenym zbozim (a zrejme nejen s hifi) a naslednym prodejem za snizenou cenu si dovolim nesouhlasit. Je to trochu šlendriján, ale vracene, rozbalene a klidne 14 dni testovane zbozi se prelepi univerzalni paskou, zkontroluje se, jestli neni ponicene, poskrabane a jako by se nechumelilo, proda se jako nove dalsimu zajemci. Mam dívčinu v alze na reklamacích a praxe je proste nutne takova. Firmy by vzhledem k obrovske vlně vratkového zbozi prodelaly majlant. Je zcela bezne, ze si clovek objedna tri kousky napr. sluchatek,testuje, ktera mu sedi nejlepe, nejlepsi si ponecha a dvoje vrati. Je pry az ctvrtina navraceneho zbozi. Pokud by se ctvrtina mela prodavat nasledne ve slevě, je asi jasne, ze by prodejce ztracel na marzich vysoký peniz. Mnoho lidi kupuje zbozi s dobrou virou, ze je nove. Neni tomu tak, plna cena ale zboží z vratky. Bohuzel.

V Alze je to možné,i když i tam se prodává "zánovní" či "rozbaleno".
Jak to praktikují v Německu u Thomanna to nevím,hlavní ale je,že vrátí peníze pokud zákazník není spokojený. :D
Jednomu uživateli vypadly EarSonics Velvet(cena cca 14,5 tis.)z okna 8 patra... :shock:
Jak dopadl s "reklamací" u Thomanna už ale neuvedl. Škoda. :-\
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 31. 10. 2019 22:01

No nevim, ale myslim si, ze kdyby za tema sluchatkama vyskočil a pokusil se je ve vzduchu zachytit, mohl je jeste zachranit. Takhle riskuje, ze mu tu reklamaci treba neuznaj.
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod VojTEKK 8. 11. 2019 11:18

Tak se zdá, že jsem včera vyprodal Hyla TE5B, už píšou out of stock a já mám už tracking number a vybílenej účet, teda ještě tam je na měsíční platby a DPH+CLO... tak jsem zvědav, jak budou hrát.
Naposledy upravil VojTEKK dne 8. 11. 2019 11:27, celkově upraveno 1
VojTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 8. 11. 2019 11:22

> Hyla T5B

A co to je zač? Ani google nic nenajde.
Roon > Modi Multibit > MCTH > modif. HD 6XX
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojTEKK 8. 11. 2019 11:25

Jinak všem díky za dopručení, rady, nápady. Dlouho jsem zvažoval, ty katany z druhé ruky, ale asi by to nebyl zvuk, který hledám. Druhý červík byly ty SONY IER-Z1R, cena ale byla nad mé možnosti, ale zase si myslím, že by klidně mohlo jít o end game sluchátka... Ale to možná budou i ty Hyla, jen uvažuju, že časem bych je chtěl osadit nějakým symetrickým kabelem, ale to ještě uvidím...

-- 8. 11. 2019 11:26 --

sry vypadlo mi písmenko HYLA TE5B
VojTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod rendyG 8. 11. 2019 20:59

TE5B vypadá dost zajímavě, věřím že sis vybral dobře a jsem zvědav na postřehy. :)
Zdá se že piezo tweetery mají svoje kouzlo, teď už jen aby se začly montovat i do dostupnějších špuntů (pro nás co nechceme za špunty utratit majlant).

Jestli budeš vybírat kabely, vřele doporučuji toto vlákno, kde hakuzen otestoval desítky velmi slušných kabelů všech cenových kategorií. Je velmi ochotný a nápomocný. Sám teď čekám na jeden stříbrný kabel z electro acousti store, který mi po dlouhé konzultaci doporučil.
https://www.head-fi.org/threads/resista ... t-14985616
Sennheiser HD580, Mrspeakers AlphaDog (diy)
T800, IM02, ZS5v1, Shozy BK, mod: [Evos Palais, HifiWalker A1, Blitzwolf BW-ES1, diy ER4XR]
Khadas Tone Board -> Project Polaris, E1DA 9038S
Hiby R5, DX120, Radsone ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Junior