Dan Clark Audio (ex-MrSpeakers) ÆON 2

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 11. 2019 13:07

Introducing the All-New ÆON® 2

Big Full-size Sound, Small Size for Portability

Dan Clark Audio (formerly MrSpeakers) is pleased to announce the all new AEON 2 Open and Closed Headphones. AEON 2 features the latest engineering innovations from our team, married with smart industrial design and a price that will make you smile.

The original ÆON Flow broke new ground with its ergonomic and stylish industrial design that’re hallmarks of Dan Clark Audio designs. From the elegant shape of the earcups, to the lightweight nitinol headband, and the amazing performance of its in-house designed planer drivers, it’s hard to belive we could find a ways to improve it……… but we did!

Improved Performance - The new AEON 2 is not a minor update to a great product, it’s truly a colossal performance upgrade. Dan and team took what they learned designing one of the most highly awarded flagship headphones of 2018, ETHER 2, and redesigned the new AEON 2 driver from the ground up using ETHER 2’s state of the art motor tech.

New features include:
- Updated driver structure flipped 180 degrees to remove magnet and flow structures from the diaphragm to the ear
- Streamlined flow elements converted to a single construction, removing air gaps to improve internal airflow
- Higher precision machined flow structures replace injection molded parts
- Superior driver damping for improved resolution, dynamics and a smoother frequency response
- New voicing, with a warmer, fuller tone for the closed, a leaner lower midrange for the open, and a much larger soundstage for both models

Nejaký ďalšie informácie/rozhovor s Clarkom

No ja som zvedavý...ja som skeptický, keď vidím skloňovať "a much larger soundstage".

-- 5. 11. 2019 12:53 --

Prvé problémy ale sú s cenou, 899$. Neviem, čoraz viac produktov sa objavuje v ďaleko nižších cenovkách, takže neviem, či pre tieto slúchadlá to je práve ten najlepší krok.

Druhý problém je toto
https://headfonics.com/2019/11/dan-clar ... t-contact/
neviem ako vy ale ja keď som počul AFC, tak boli jednoducho svetlé, takže vidieť komentáre na niečo štýlu more detail retrieval znamená v mojom slovníku viac dB niekde po 12kHz, čo dúfam, že nebude ten prípad.

Ak narazíte na ďalšie informácie, postujte.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Sendy Audio Aiva; Dragonfly Red > Oriveti Basic
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 5. 11. 2019 21:13

Vypadaji moc pekne. Ten skladaci mechanismus je pro me zbytecnost, ale pro nekoho jiste ne. Aeon 2 otevrene a zavrene by mely mit stejny charakter zvuku, narozdil od prvni generace.

Jsem zvedav na ceskou cenu, obavam se, ze to bude 26K :-/ po zkusenostech s nacenenim prvni generace.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 5. 11. 2019 21:14

26 000 je hodně pravděpodobná cenovka.
V UK jsou už skladem za 900 liber.
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Sennheiser HD 800
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 5. 11. 2019 21:19

Bohuzel to asi tak dopadne ...

Jinak jsem zklaman, ze nezvysili citlivost .. furt je to nejakych 92/94 dB/mW .. aby je slo s klidnym svedomim krmit z neceho jako je DragonFly :-)
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 11. 2019 19:36

Z druhé ruky za cenu pod 20 tisíc CZK by ty uzavřené Aeon 2 mohly dávat smysl pro někoho, kdo chce (trans)portable audiofilní over-eary. Mně osobně se ten design hlavového mostu na první pohled velmi líbí.

Otevřené Aeon 2 se však z mého pohledu trochu míjí s dnešním trhem. Kdo bude chtít opravdu top kvalitu či nejlepší poměr cena/výkon, měl by se pravděpodobně porozhlédnout jinde - Aeon 2 jsou konstrukčně (rozměry) příliš limitované pro to první a cenově příliš vysoko pro to druhé.

Ale uvidíme, třeba se mýlím a Aeon 2 nabídne něco (krom designu hlavového mostu), co na trhu doposud nebylo.
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQed)
WORK: Jabra Evolve 80

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 6. 11. 2019 22:57

Uzavreté by som osobne naozaj chcel počuť, ja som mal pri AFC veľké očakávania a ak by mali tak +2 až +3dB vo frekvenciách do 120dB a -2 až -3dB od 10kHz vyššie, tak by to bolo hneď o inom.

Možno to nie je nereálne, už je tu prvá tuctová impresionistická tlacháreň od niekoho na Head-Fi
https://www.head-fi.org/threads/the-new ... t-15289596 .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Sendy Audio Aiva; Dragonfly Red > Oriveti Basic
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 8. 11. 2019 22:11

U Poliakov už aj naskočila cena
https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/mr ... lark-audio
nejakých 940€, 24 000,- CZK. Samozrejme Audigo podľa mňa pôjde cenou vyššie, oni to radi tak robia.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 8. 11. 2019 22:37

Vzhledem k tomu, že cena bez DPH a cla je 900 dolarů - 20 700 Kč, tak pochybuju, že se u nás budou prodávat pod 26 000 Kč.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 19. 11. 2019 20:54

Na Head-Fi se rozjizdi poradny HYPE na tyto sluchatka, vypada to, ze jsou fakt povedeny :tleskani a ja ocenuju, ze vaha je prijatelnych 330 g :-D

https://www.head-fi.org/threads/the-new-aeon-2-its-the-end-of-mrspeakers.918309/page-26
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 19. 9. 2020 20:23

Tyto sluchátka mám v užším výběru spolu s T1.3, které jsem ještě neslyšel. Dokázal by někdo popsat rozdíly ve zvuku mezi verzi open a closed ? Na netu se to dost různí .. neslyšel někdo oboje ? Případná porovnání s Audeze LCD-2C/HD600/Ananda by mně taky pomohla :-) Díky
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 9. 2020 20:44

Tiež ich mám v merku odkedy vyšli. Na YouTube som videl recenziu s porovnaním Closed a Open, len si nespomeniem, kto to bol. Skús pozrieť recenzie od Zeosa (tuším má obe, v minulosti určite porovnaval obe prvé verzie) a od Johna Darko. U mňa to jednoznačne bude Closed verzia, ale kvôli okolnostiam doma, nie čisto kvôli zvuku. Inak 1.verziu Aeon Closed označil Rob z Chordu za najlepšie uzavreté sluchátka.
Chord Mojo+Hiby R3 ► iBasso IT04, IT01s | AQ Dragonfly Red ► AQ NightOwl Carbon
SG S10 ► iBasso CF01+FiiO FH7, Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: FiiO BTR3
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 9. 2020 20:46

Slyšel jsem Aeon Open 1, Aeon Open 2, Aeon Closed 1.
Aeon Closed 1 byl oproti otevřeným analytičtější, světlejší a sušší, pro mě méně zajímavý.
Ananda je oproti všem Aeonům mnohem otevřenější zvuk s větším prostorem.
Aeony mají prostor někde okolo úrovně 600/650.

Ze zavřených se mi ted hodně líbí Campfire Cascade, nahradil jsem Campfirem TH-X00.
Je to takový bas kanón, ale se stále velmi solidními detaily.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 19. 9. 2020 22:33

@ _daRK .. no já nevim, mně ten zeos přijde takovej nedůvěryhodnej .. zkusím projet spíše vlákno na head-fi ještě. Samozřejmě i koupě a vrácení taky přichází v úvahu, ale nedělám to rád. Jinak pokud bych byl omezován okolím, tak jdu taky do Closed 2 bez debat. Closed 1 jsem doma chvili měl, ale vrátil, kvůli vadě ve zpracování, zvuk jsem si bohužel pořadně neošahal, ani jsem tehdy neměl ještě Hypu ..

@ BabetakCZE .. ten prostor já moc neprožívám, u HD600 mně přišel OK, stačil. Cascade jsem slyšel v Audigu, zajimavý sluchátka, pro mě asi trochu těsnější náušníky, jsou takový kompaktnější, myslím, že i samotný CampFire je propagují spíše jako portable sluchátka ... hraly ale zábavně, takový super AT M50x ..

Co ale ty Open 2, nebyly basy přebuzené, nepřelévaly se do nižších středů ? Si řikám, že sluchátka této kategorie už by to mohly mít zmáklý :-D Ty jim vytýkáš pouze jemnou dynamiku teda, jinak se dá říct, že jsou to takový univerzaly s dostatečně zábavným zvukem a slušnou technickou kvalitou ? Protože něco takového hledám.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 9. 2020 22:41

Ano, kromě té dynamiky jsou celkově slušné, ale na HD 800 se technickou stránkou nechytají.
Technikalitami jsou někde mezi 600/650 a 800.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod weefaa 19. 9. 2020 23:43

Slyšel jsem všechny, ale nikoliv u sebe doma, abych měl stejné podmínky. Trochu jsem již něco popsal v jiném téma, podívej se na sluchátkové sestavy.

Anandy máš "naposlouchané" a těmi začnu, budu stručný: Suché, nezábavné, ale skvělý prostor. Rozhodně nejdou hluboko, nejsou zábavné, ale mají plno detailů. Pro mě nevhodná konstrukce, ale to je velmi individuální.
HD 600 byly pro mě zklamáním, přestože jsem byl léta Sennheiser pozitivní. Neslyšel jsem HD800, ale prostě jsem čekal od HD600/650 více. HD 600 mi přišly ploché, bez šťávy, takové suché a neviděl jsem v nich upgrade z HD555.
Audeze LCD-2 Classic měly u mě velké očekávání, které se nedostavilo, ale neslyšel jsem na HYPĚ. Mě ale přijdou až razantně temné oproti tvému vnímání = čti velký skok z Anand. Dal bych přednost uzavřenému modelu k vyzkoušení, který mě více přesvědčil.
Campfire Cascade mi přišly značně s vnímáním, že má uzavřená sluchátka. Tam limit byl znát, který na AOEN2 Closed nemám. Dalším bodem je pohodlí, které pro mé uši neměly.

Z toho, co popisuješ, si myslím, že budeš mít AOEN 2 velmi rád :) Kdybych našel čas, možná bych se potkal v Praze.
Naposledy upravil weefaa dne 20. 9. 2020 01:53, celkově upraveno 1
weefaa
Junior

Další stránka