Audiosense T800 - 8×Knowles za $300?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 21. 12. 2019 01:54

Jak to tak po sobě čtu, tak jsem úplně zapomněl zmínit středy. No zapomněl, ono jim spíš není co vytknout. Působí naprosto přirozeně, detailně, barevně. A pokud bych se měl rozhodovat, jaký mají celkově zvuk, jestli temná, světlá, tak bych řekl že celkem neutrální s nepatrným zvýrazněním výšek a lehce i basů, ale rozhodně se nekoná žádné véčko. Nezní to světle, nebo temně ale jasně, průzračně a současně s pěkně hutným basem.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 5. 1. 2020 21:53

tifar píše:Pokiaľ existuje END GAME, tak pre mňa sú to tieto sluchátka...

Škoda, že místní borci co kupují ty "nejlepší z nejlepších" v dané době/ceně ty starší kousky posílají většinou dál. Bylo by zajímavé srovnání nejlepších 5ti modelů za posledních 10 let (postupně uvedených) v ceně cca 200-300usd na současném adekvátním zdroji.
Zeptám se:
také už mi mé "END GAME" Ibasso IT01 nějak zevšedněly :) tak pokukuji po nějakém dalším slyšitelném posunu.
Jelikož jsem víceméně závislý na zdroji mobil + DF RED + UAAP tak hledám něco co si s touto sestavou bude sedět.
Také občas poslouchám z PC + DF RED + Foobar2000 + AISO a tam mi ten zvuk také zní lépe, ale 90% poslechu jedu přes tu mobilní sestavu. Samostatný DAP nechci, pokud by byla znatelně lepší nějaká štěnice jako DF RED, tak jsem ochoten to zaměnit.
A teď ke sluchátkům: kdo z vás někdy poslouchal IT01 a ví jak hrají, myslíte, že tyto T800 by byly zvukovým projevem podobné?
Pořád váhám zda bazar IT01s nebo TSMR-3 (cca 3500 Kč) nebo rovnou přidat na těch cca 6,5K za tyto...
Poslouchám všechny žánry mimo jazzu, vážné hudby a dechovky :)
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 1. 2020 22:45

Čo sa ti na iBasso páči najviac a čo sa ti na nich naopak zunovalo a chcel by si zlepšiť ? Rozdiel medzi T800 a IT01 bude pravdepodobne "o vesmír", ale ak ti tie IT01 sedeli hlavne kvôli dominantnému basu, možno bude treba hľadať inde (hoci podľa recenzií basu majú T800 určite dosť). Tsmr3 nedoporučujem kupovať úplne na slepo, je to úplne iný typ zvuku ako IT01 a fanúšikovi IT01 nemusí sedieť. Inak tie IT01s za tú cenu na bazáre sú výborné, predávali sa za 200$. Tiež som zvažoval predávať moje IT01s, ale ísť tak dole je podľa mňa pre nich urážka a tak im radšej nájdem využitie na cestách. Počítam však, že ak kúpiš dnes čokoľvek obstojné z bazáru, budeš si nadávať, že si to nespravil uz dávno.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04; AQ Dragonfly Red ►AQ NightOwl Carbon
FiiO BTR3 ► iBasso IT01s; SG S10 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 5. 1. 2020 23:04

_daRK: díky za odpověď, IT01 basují dobře, ale bas není to hlavní co považuji, hudbu co mám naposlouchanou s IT01 mám rád, ale jak se říká: když to zní pořád stejně, tak časem začne hlodat červík, jestli by to nemohlo znít líp :)
Myslím, že povýšení na IT01s budu určitě slyšet, navíc usazení v uchu mi u IT01 naprosto vyhovuje.
Jde o to zda IT01s bude pouze "sluneční soustava" a další +3tis Kč navíc za T800 pak celý "vesmír" :)
Možná pro mě bude lepší jít postupnou cestou IT01s (bazar nákup i prodej IT01) za cca 2tis Kč to podle mě stojí...
Přeci jen ty IT01 mě vydržely skoro 2 roky a pořád nejsem vyloženě otráven...
Asdi už jsem se dříve ptal, ale jak jsi spokojen s DF RED+IT01s? Sedí to k sobě?
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 1. 2020 23:13

Ak ten dominantný bas nie je priorita, podľa toho, čo som o nich hodil slovo s dvoma majiteľmi, nemal by to byť risk. Už som to tu nedávno písal a omiela sa to tu stále, postupná a pomalá "bezpečná" cesta hore vyjde v konečnom dôsledku viac ako keď zariskuješ a rovno vezmeš napr. T800. Mám pocit, že to pre mnohých môžu byť sluchátka na riadne dlho (hoci tomu sám neverím :-) ) A ak predsa nesadnú, ich predajnosť bude chvíľu vysoká.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 5. 1. 2020 23:24

No já začínal na chi-fi v cenách 15-25 usd, pak skok na IT01 za 2,5tis Kč a ty mi vydrželi doteď...
Ty tedy myslíš přeskočit ty IT01s (bazar cca 3500 Kč) a rovnou jít do T800?
I vzhledem k mému zdroji?
Asi bych stejně počkal na ty čínské svátky v únoru, pak budou nějaké akce, těch 300 USD teď mi přijde dost, i když vím, že pod 250 to nebude...
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 1. 2020 23:35

Tiež som začínal s chifi a mal som ich fakt dosť, ale strašne dlho som sa machal v cenách IEM do cca 150e a uberal som sa o to, čo mi sluchátka prinášajú dnes. Je to dobré len na to, aby človek zistil, čo mu vyhovuje a co nie v prijateľných stratách pri predaji.
Či preskočiť IT01s, to je voľba len na tebe, ja neviem, aké máš možnosti. Ale moja prvá voľba by dnes bola v cenách okolo 300e tie T800.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 5. 1. 2020 23:50

Díky za nakopnutí, budu to sledovat a asi učiním razantnější skok i když ty IT01s se prodávají pořád za 5,5tis Kč. Ale je to už přes rok starý model a vývoj jde pořád dopředu...
Navíc tifar psal, že mu ty T800 s DF RED hrají velmi dobře, tak jedině usazení může dělat problémy...
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 6. 1. 2020 00:43

Řeknu to takhle, pokud chceš dospělejší IT01, vem IT01S (osobně jsem z eskové verze nebyl nějak moc nadšen).
IT01S vs T800 je podle mě jiná liga, ale záleží co od sluchátek chceš.
Od té doby co jsem měl IT01 jsem vystřídal alespoň 10 různých špuntů a vyzkoušel mnoho dalších a nebýt té zkušenosti, myslím si že bych ani zdaleka neocenil T800 tak jako to dokážu teď. A když jsem nedávno zjistil že mi T800 sednou víc než Andromedy ($1000 benchmark), jen mě to utvrdilo v tom že chi-fi jde neskutečne rychle dopředu a nejsem si jistý zda budu v budoucnu investovat do známých značek, když vím, že to jde levněji. (kéž by takový pokrok byl i u velkých sluchátek)

Vlákno jsem založil právě pro to, abych ostatním ulehčil výběr sluchátek, protože si stojím za tím, že poměr cena/výkon je u T800 úctyhodný a fakt, že jsou tonálně laděná podle Harman targetu doporučení výrazně ulehčuje. Kdo chce přeskočit cestu podobnou té mé, tady je návod :)
Pokud chceš pořídit špunty které ti budou sloužit několik let aniž bys musel mít obavy že nosíš kousek který už je zvukově dávno překonaný, s T800 neprohloupíš.
Pokud chceš zústat u dynamiků, doporučil bych spíš Kanas Pro/KXXS/Starfield, nebo Oxygen, ani ty ale bohužel neseženeš u nás :D
rendyG
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2020 04:06

Ahoj, nevím jestli ti pomůžu, T800 i IT01(s) nemůžu srovnat, protože jsem ani jedny IT neslyšel, ale můžu je srovnat s TSMR3, a dát ti doporučení jít rovnou do T800. Nemají od sebe až tak odlišný styl zvuku, ale T800 mají víc basů a lepší úplně všechno. Hlavně rozlišením se liší o ten vesmír a když ti řeknu, že třeba u Pink Floyd, které jsem slyšel milionkrát, slyším s T800 zvuky, kterých jsem si před tím nikdy nevšiml.... Jednoznačně běž do T800, pokud by ses rozhodoval mezi nimi a Tansio. Rozdíl v ceně je oproti rozdílu zvuku docela malý.
Co se týče basu, tak ten mají T800 úplně brutální. Tedy pokud ve skladbě brutální má být. Pokud si v rockové hudbě na pozadí brouká basová linka, bude si broukat na pozadí i u T800 a bude nádherně prokreslená s naprosto zřetelnou texturou a budeš slyšet i prsty na strunách. Pokud má jít v elektronické hudbě bas pekelně hluboko, máš pocit, že ti rezonuje mozek a že neposloucháš sluchátka, ale seš u obrovského basového reproduktoru. A pokud tam bas nemá být, tak tam není. Je naprosto přesně ohraničený, nepřetéká do středů (tedy ani nezpůsobuje temnost zvuku) a je jen tam kde být má. Nikdy jsem neslyšel, že by mohl jít bas u in-earů tak hluboko a u tlakových měničů už vůbec ne. Ale totéž se dá napsat i o výškách, které jsou barevné a nádherně prokreslené, je tam daleko víc informací, než u TSMR. Středy působí parádně, detailně, naprosto přirozeně, celkový zvuk je neutrální a velice průzračný. Dokáží separovat jednotlivé nástroje i u zahuhlaného black metalu a podání prostoru do stran i do hloubky je úžasné.
Co se týče pohodlí, sednou mně daleko líp než TSMR, u kterých jsem pěkně dlouho hledal nástavce a i tak to není ideální, tady jsem nasadil JVC Spiral Dot velikost M a pohodlí i zvuk super.
Jinak jsem si taky prošel cestou od levných sluchátek až sem a rovnou ti můžu říct, že kdybych přeskočil FIiO FH5 a TSMR3, dobře bych udělal a hodně ušetřil.
Párování s vážkou bych se vůbec nebál. Světlejší zdroj jim sedne, nemáš se podle mě čeho bát. Oni jsou trošku rozežranější, hraní z mobilu nic moc, ale Red má sílu a myslím to bude víc než dobré.
Slevy moc nedávají. Já je kupoval na BF a byly slevněné z 298 na 283 USD, což je docela zanedbatelné. A přišly tuším z Dánska, tak se ani clo nekonalo.
Jejich jedinou nevýhodu oproti TSMR vidím v konektoru. 2pin by byl lepší, než MMCX. A pokud bys do nich šel, rovnou jim kup lepší kabel, bohatě se ti to vrátí na zvuku. Jsou u nich přiloženy dva kabely, jeden měď, druhý postříbřená měď , ale jsou nic moc a tenké.
Na závěr bych řekl, že TSMR3 jsou pro mě opravdu dobrá sluchátka (mám je teď na ven), ale T800 jsou hodně jiná liga.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tifar 6. 1. 2020 08:37

Bravóóó.. Lepšie by som to nenapísal!
Ja počúvam kombináciu dragonfly red a uapp na Galaxy s7. Mám ešte shure se530 ,westone 4r a akg701. Najväčší rozdiel je v base a subbase. Je to až neuveriteľné, ako to v mojej hlave búcha. Mám rád vokálny jazz. Začne hrať pesnička, úžasný prekreslený hlas výborne lokalizovaný..potom sa pridá basová linka. Úplne prirodzene si brnká,má objem textúru.. Nič neprekáža,nič nechýba, môžeš sa uvoľniť a počúvať hudbu...
S dragonfly red počúvam asi na tretinu, už mi funguje aj tidal. Za mňa veľká spokojnosť.
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 1. 2020 08:46

Pánové, všem vám děkuji za ochotu se takto podrobně rozepsat do detailů. Jak to čtu tak už jste mě dost silně nahlodali abych nečekal až na únor, ale objednal hned. Myslím, že pokud mi sednou ergonomií tak zvukově určitě a vydrží mi zase nějaký ten pátek :)
Co se týče financí, pořád je to víceméně za cenu lowendového mobilu... Prostě jde o to si to v hlavě sám obhájit, přeci jen tatík od dvou prcků a s třetím na cestě už musí zvážit každý detail investic do zábavy... :)
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 6. 1. 2020 08:50

ahoj, s dovolením se vetřu do diskuze. Mé stávající GR07, které mi v kombinaci se Sansa clip + věrně sloužily pár let, ale jsou již několikrát poslepované a je na čase je pustit do křemíkového nebe. Vybírám tedy nové sluchátka, které by mi opět vrátily chuť k poslechu a zaujaly mě právě T800, jenž podle popisu představují mé potřeby :).
Měl bych ale jeden dotaz, pořídil jsem si Earstudio ES100 a má představa je jej kombinovat s iPhone 11, z praktického/ekonomikého důvodu nechci další externí přehrávač.
Myslíte, že tato kombinace bude pro T800 dostatečná, nebo je ES100 velká degradace a měl bych spíše volit např. IT01s, u kterých se mi líbí symetrický kabel již v balení. Otázka, jestli i IT01s nebudou ES100 degradovány.
Další věc je ergonomie, se kterou mám velký problém a byl to také jeden z důvodů, proč jsem se GR07 držel tak dlouho. Díky otočnému kloubu jsem si je v uchu vždy dobře usadil.
Naposledy upravil honza.c dne 6. 1. 2020 08:57, celkově upraveno 1
Stream:Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio:Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
DAC/AMP: SMSL SU-8+SP200,Sennheiser HD58x
Video:Epson TW9400+110'' HiViGrey acoustic
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 1. 2020 08:52

tifar píše:S dragonfly red počúvam asi na tretinu, už mi funguje aj tidal...

Ahoj jak zo myslíš? Jako výkon DF RED, že to bere třetinu?
Info o Tidal také nechápu, DF je přeci jen převodník, přes něj jde Tidal taky ne?
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2020 09:05

honza.c: Z iPhone 11 pomocí BT kodeku AAC do ES100 a odtud drátem do sluchátek? Jestli jsem to správně pochopil, tak do takového řešení bych vůbec nešel, BT AAC kodek je bída, která pohřbí i sluchátka za litr. Přenosné zařízení Apple a kvalitní zvuk nejdou moc dohromady (vím o čem píšu, sám mám iPhone), a BT přenos a kvalitní zvuk taky nejdou ve většině případů moc dohromady. A když se tyhle dvě věci zkombinují, je neštěstí na světě a troufám si tvrdit, že i v případě IT01s. Pokud bys chtěl dostat z iPhone dobrý zvuk, musel bys použít Apple Camera Kit USB, do něj píchnout nějaký DAC (Dragonfly, nebo třeba E1DA 9038S, nebo třeba tu tvoji krabičku, nevím jak je na tom s kvalitou) a z něj kabelem do sluchátek. Bude to obludné, složité. Za mě lépe nějaký DAP a mít poslech naprosto oddělený od mobilu a nebo, pokud se nechceš vzdát svého řešení, tak pořídit nějaké levné špunty a kvalitní poslech s kvalitními sluchátky si nechat drátově na doma.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka